X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 23 lutego 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    A to mleko smilk max to lepsze? W sumie to jakie mm jest najlepsze dla rozwoju dziecka?
    U nas pojawiły się krostki przy nutramigenie
    Dobre pytanie he he. Każde mleko dopuszczone do obrotu na terenie pl spełnia wymogi prawne zaowerajac niezbędne składniki więc jeśli chodzi o rozwój mysle że każde. Tyle że mleka różnią się tymi dodatkami np hipp ma jakieś probiotyki nan żelazo itd itd więc dla każdego co innego. Nie mówię już o tych specjalnych mlekach od lekarza. No właśnie nutramigen wydje się że już nic nie powinien uczulac a jednak. Ten smilk ma taką różnice od innych że nie ma tych tłuszczy roślinnych więc jak dziecku one nie leżą to pomoże. Tylko skąd wiedzieć że akurat w danym mleku to ten składnik szkodzi a nie inny. Niby nie powinno się mlek zmieniać ale kurde jak widzę że jest gorzej po czymś to po co na siłę trzymać

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 24 lutego 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć koleżanki, dni lecą jak szalone. Pogoda same widzicie jaka jest więc ja rzadko wychodzę, staram się prawie codziennie zrobić mały spacerek.. Ale czasem nawet to nie wychodzi.
    Jaś jest fajowy, dużo czuwa, uśmiecha się, rozmawia z książeczkami. Noce bez zmian.. Minimum trzy razy pobudki, ale zauważyłam że czasem budzi się nie wybudzajac, ja zaraz chce go karmić a w sumie może by wystarczyło polulac i przytulić ale w nocy rzeczywistość inaczej wygląda. Rzadziej przewijam, zdarza się nawet zaledwie dwa razy. Natomiast nawala mi kregoslup:( karmie na lezaco w nocy, jestem powykszywiana potem, ból promueniujacy w nocy, wybudza:(

    Sovi, Celia89 lubią tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 24 lutego 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9a03f1672bfd.jpg
    f9824c69692f.jpg

    sasquacz, lipa, Sovi, Robak, abbigal, Kropeczka1986 lubią tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Karolika udało Ci sie pobrać bez problemu mocz? U mnie to był kabaret za pierwszym razem - cała byłam w jego sikach a na dodatek zrobił jeszcze kupe na mnie... bo pobierałam my karmiąc... za drugim razem najpierw nakarmiłam a potem woreczek i na przebieraku - całkiem sprawnie nam poszło :)
    Czekałam 30 minut ale nie mieliśmy takich problemów, a młody był szczeliwy że leżał goły zawsze wtedy się smieje ;p ja łapałam do pojemniczka i jakoś nam poszło ;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Lipa to co sie działo w nocy i nad ranem to nie uwierzylabys... darcie... i to taki wrzask okropny... nic nie pomagało... do tego rzygnal glutem... problem z oddychaniem bo zatkany nos od ulewania... odciagalismy z mężem ale nic nie udało sie sciągnąć... wiec siedzi to gdzies daleko... ręce mi opadły... wyc mi sie chciało... skontaktowałam sie z rodzinnym pediatra kazał dalej prowokować tym bmk ale ja juz nie będę bo sie boje ze mi sie dziecko udusi... wiec zgodził sie ze mna... pokarm ściągam i wylewam a dzis jesteśmy na pepti... jestem wykończona... co do kp mam dokładnie tak samo... chociaż jakieś głupie wyrzuty sumienia mam dzis jak mu dałam pepti... chlusnął po nim ale nie płakał tak bardzo... a dostaliśmy jeszcze syrop gastrotuss baby... i wogole nadal kupy brak - czyli ostatnia pozadna kupa tydzień temu... baki okropnie śmierdzące... w piątek podaliśmy czopka glicerynowego i troszkę kupy wyszło...
    U nas gastrotuss baby nic nie pomógł, na kupy pomogł debirat i teraz mamy normalne piękne kupy mam nadzieje że już tak zostanie bo debirat odstawiliśmy ;) a co do mleka to my na pepti mieliśmy pogorszenie ulewania ;( wiec zostaje nam tylko nutramigen i do tego dajemy kolzym do melka i espumisan rano i wieczorem. No i probiotyk ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 09:48

  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 24 lutego 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Mamusie.
    Jeśli szukacie ubranek w rozmiarze 74 / 80 / 86 dla chłopca to zapraszam:

    https://www.olx.pl/oferta/47-szt-mega-paka-ubranka-74-80-86-dla-chlopca-CID88-IDDN1mJ.html

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika wrote:
    U nas gastrotuss baby nic nie pomógł, na kupy pomogł debirat i teraz mamy normalne piękne kupy mam nadzieje że już tak zostanie bo debirat odstawiliśmy ;) a co do mleka to my na pepti mieliśmy pogorszenie ulewania ;( wiec zostaje nam tylko nutramigen i do tego dajemy kolzym do melka i espumisan rano i wieczorem. No i probiotyk ;)
    Po nutramigenie i debridat macie ładne żółte? Debridat jak dostaliście? Bo lekarze nie chcą tego dawać. Kolzym do jakiego mleka?
    Ja daje espumisan do każdego posiłku, to za dużo?

    za85tzc.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 24 lutego 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko jak po bebilonie pepti?

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    Po nutramigenie i debridat macie ładne żółte? Debridat jak dostaliście? Bo lekarze nie chcą tego dawać. Kolzym do jakiego mleka?
    Ja daje espumisan do każdego posiłku, to za dużo?
    Dostaliśmy od pediatry, sam nam go dal właśnie po nim mamy ładne kupki, stosowalismy to z 3 tygodnie teraz już tydzień nie i narazie jest ok :) W pewnie dajecie espumisan 100 my dajemy 40 i tam jest ilość na dzień i po prostu tego się trzymamy. My do każdego karmienia (nutramigen) dajemy kolzym do butelki. I ogólnie to samo mleko nic nam nie dało dopiero pomógł nam debridat i rezultat był po tygodniu a teraz juz nie płacze przy robieniu 💩

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 24 lutego 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam najbardziej pomógł delicol no i tez dajemy bobotic do każdego karmienia

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika wrote:
    Dostaliśmy od pediatry, sam nam go dal właśnie po nim mamy ładne kupki, stosowalismy to z 3 tygodnie teraz już tydzień nie i narazie jest ok :) W pewnie dajecie espumisan 100 my dajemy 40 i tam jest ilość na dzień i po prostu tego się trzymamy. My do każdego karmienia (nutramigen) dajemy kolzym do butelki. I ogólnie to samo mleko nic nam nie dało dopiero pomógł nam debridat i rezultat był po tygodniu a teraz juz nie płacze przy robieniu 💩
    A w jakim celu kolzym do nutramigenu? Tam nie mamy laktozy.

    za85tzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    A w jakim celu kolzym do nutramigenu? Tam nie mamy laktozy.
    Nie zastanawiałam się nad tym tak zaleciła lekarz teraz dałaś mi do myślenia, mówił że to na kolki i ma pomóc jeszcze bardziej :p jak będę na szczepieniach to się spytam i może nie dam mu teraz i zobaczymy jaki będzie efekt bo ozliwe ze waszeruje go tym bez potrzeby 🙈 ogólnie to nie zapeszajac u nas już się wszystko unormowalo zaczęliśmy pięknie tyć, nie ma całego dnia płaczu no i mamy piękne 💩 które nie powoduja placzu i wrzasku przy 💩

    Robak, Kropeczka1986 lubią tę wiadomość

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 24 lutego 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa zupełnie inne dziecko... nawet kupe zrobił po tygodniu fakt ze wielka gęsta i śmierdząca ale zrobil.. dzis wróciliśmy do mojego mleka i mam obawy przed nocą... a jutro szczepienie... ta dieta mnie wykończy - doszło do tego ze czuje lek przed jedzeniem...
    Karolika my tez jednak nie dajemy tego syropku mam wrażenie ze bardziej go przytyka po tym...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 24 lutego 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko to dlaczego wróciliście do twojego mleka, skoro po pepti tak mu się poprawiło?
    Noe oceniam, pytam z ciekawości.

    age.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 24 lutego 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella uroczy Jasio :)

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 25 lutego 2020, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co bo tak mi kazała nasza ,,domowa” pediatra żeby na dobę odstawic przez alergen który miałby sie wypłukać... dzis mamy wizytę i chce pogadać z lekarzem o ewentualnym przejściu na mm... swoją droga to pepti tak śmierdzi jak jakaś pasza ale jeśli ma byc skuteczne i mały zajada to będziemy kupowac...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Wiesz co bo tak mi kazała nasza ,,domowa” pediatra żeby na dobę odstawic przez alergen który miałby sie wypłukać... dzis mamy wizytę i chce pogadać z lekarzem o ewentualnym przejściu na mm... swoją droga to pepti tak śmierdzi jak jakaś pasza ale jeśli ma byc skuteczne i mały zajada to będziemy kupowac...
    Oj przy nutramigenie mleko pepti to pięknie pachnie 🙈😂

    Robak lubi tę wiadomość

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 25 lutego 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po szczepieniu i wizycie u pediatry. Dostaliśmy skierowanie do alergologa i zalecenie pepti plus kp ale trzymając diete bez bmk... zobaczymy co powie alergolog - idziemy we czwartek...

    lipa, sasquacz, Celia89, Sovi lubią tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My żyjemy :) Dziś mija nam 50 dni. Moja gadzina dobrze zniosła pierwsze szczepienia. Uśmiecha się bardzo często a wczoraj to nawet tak jakby się zasmiala bo było takiw hu hu. Próbujemy ćwiczyć główkę ale nie nawidzi leżenia na brzuszku. Pierwsze co próbuje robić to obrócić sie na plecy :p

    sasquacz lubi tę wiadomość

    ug378rib3ih251jk.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 25 lutego 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja to jak ja położę na brzuchu to często uleje i wtedy jest zajęta zlizywanien tego z pieluchy hahaha

    sasquacz, Celia89 lubią tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
‹‹ 532 533 534 535 536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ