X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 23 lutego 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Cos się stało? Czy po prostu masz dość... Jak ja.
    Mały ciągle ulewa, a zanim mu się odbije, to płacze w niebogłosy. Wierci się przy piersi. Sama.juz nie wiem, czy to normalne czy nie. Podzielcie się dziewczyny tym,njak to jest u was

    To, że się odrywa od piersi teraz to może być skok rozwojowy.. Chyba, że zawsze tak miał to może być jakis problem..

    Możesz spróbować jeszcze delicol..
    Ogólnie ja na Twoim miejscu bezproblemu dawalabym ten espumisan co karmienie.. Bo tutaj chodzi o systematyczność.. Ale to moje zdanie ii moje spostrzeżenia..

    4018d16ae9.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 23 lutego 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    To, że się odrywa od piersi teraz to może być skok rozwojowy.. Chyba, że zawsze tak miał to może być jakis problem..

    Możesz spróbować jeszcze delicol..
    Ogólnie ja na Twoim miejscu bezproblemu dawalabym ten espumisan co karmienie.. Bo tutaj chodzi o systematyczność.. Ale to moje zdanie ii moje spostrzeżenia..
    To cenne spostrzeżenie i dziękuję za nie. Tak, mam problem z systematycznością, bo wyciągam cyca i nie myślę o tym, żeby dać wcześniej kropelki. Zastanawiałam się nad odciahaniem, bo do butelki łatwiej dać, ale nie ogarnę chyba tego czasowo.
    Inna rzecz, że mam chyba dużo pokarmu i szybki wypływ, bo młody zazwyczaj ssie 7-8 minut i jest najedzony, a pierś pusta. Tu też.moze być przyczyny tego szaleństwa przy piersi.
    A prawda jest taka, że ja wcale nie chce karmić piersią. Tylko wstyd mi to przyznać przed samą sobą i przed otoczeniem. I żal mi jednak korzyści płynących z kp, bo tak łatwo mi ono przyszło. Potrafię się tu tylko przyznać.przed wami anonimowo.

    age.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Cos się stało? Czy po prostu masz dość... Jak ja.
    Mały ciągle ulewa, a zanim mu się odbije, to płacze w niebogłosy. Wierci się przy piersi. Sama.juz nie wiem, czy to normalne czy nie. Podzielcie się dziewczyny tym,njak to jest u was

    U nas jest podobnie. Też się odrywa od piersi chociaż od kilku dni jest lepiej. Wczoraj skończył 6 tygodni. W nocy spokojniej je-w dzień różnie. Też sporo płacze-w sumie jak nie śpi to raczej popłakuje i to ewidentnie gazy.Czekam do tego 3/4 msca z nadzieją na poprawę.

    Jeżeli nie chcesz karmić piersią to przejdź na mm :) Nie patrz na nikogo. Widać, że Cie to frustruje. Ważne żeby dziecko było najedzone i miało spokojną mamę.

    Mnie też już to kp trochę irytuje ale chcę karmić conajmniej do końca sezonu chorobowego. Druga sprawa, że młody nie zassał jeszcze żadnej z 5 butelek, które mu proponowaliśmy, więc poniekąd nie mam wyjścia.

    lipa lubi tę wiadomość

    Październik 2017 synek <3
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z Olusiem w szpitalu. Zlapal od starszego zapalenie oskrzeli. Uznali ze lepiej zostac bo u takiego maluszka moze szybko rozwinąć sie cos gorszego. Nie wiem jak starszy to jeszcze przeżyje. Maz pojechal do domu po rzeczy dla nas. Szkoda ze mam daleko do domu bo bym wolala sama nas spakowac

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 23 lutego 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dana222 wrote:
    A ja z Olusiem w szpitalu. Zlapal od starszego zapalenie oskrzeli. Uznali ze lepiej zostac bo u takiego maluszka moze szybko rozwinąć sie cos gorszego. Nie wiem jak starszy to jeszcze przeżyje. Maz pojechal do domu po rzeczy dla nas. Szkoda ze mam daleko do domu bo bym wolala sama nas spakowac
    Niech już pdzyjdzie wiosna, bo nas wykończą te choroby.

    age.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 23 lutego 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa to co sie działo w nocy i nad ranem to nie uwierzylabys... darcie... i to taki wrzask okropny... nic nie pomagało... do tego rzygnal glutem... problem z oddychaniem bo zatkany nos od ulewania... odciagalismy z mężem ale nic nie udało sie sciągnąć... wiec siedzi to gdzies daleko... ręce mi opadły... wyc mi sie chciało... skontaktowałam sie z rodzinnym pediatra kazał dalej prowokować tym bmk ale ja juz nie będę bo sie boje ze mi sie dziecko udusi... wiec zgodził sie ze mna... pokarm ściągam i wylewam a dzis jesteśmy na pepti... jestem wykończona... co do kp mam dokładnie tak samo... chociaż jakieś głupie wyrzuty sumienia mam dzis jak mu dałam pepti... chlusnął po nim ale nie płakał tak bardzo... a dostaliśmy jeszcze syrop gastrotuss baby... i wogole nadal kupy brak - czyli ostatnia pozadna kupa tydzień temu... baki okropnie śmierdzące... w piątek podaliśmy czopka glicerynowego i troszkę kupy wyszło...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 23 lutego 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dana222 wrote:
    A ja z Olusiem w szpitalu. Zlapal od starszego zapalenie oskrzeli. Uznali ze lepiej zostac bo u takiego maluszka moze szybko rozwinąć sie cos gorszego. Nie wiem jak starszy to jeszcze przeżyje. Maz pojechal do domu po rzeczy dla nas. Szkoda ze mam daleko do domu bo bym wolala sama nas spakowac
    Wspolczuje. Ja lezalam z moją tydzień na zapalenie płuc i szpital jest najlepszy dla takich maluchów... ale ja sie tam wykanczam psychicznie.. nienawidze szpitali...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 15:59

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susie co u was?

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    A jak często karmisz? Bo u nas nieraz w ciągu dnia co godzinę, co półtorej wola i się boje tak często i duzO dawac

    W ciągu dnia karmie co 2-3h, w nocy jedna przerwa 4-5h a potem 3h. Zdarza się karmienie po godzinie czasem. To się nie wchłania z jelit wiec można tak stosować, zreszta jest to oficjalne zalecenie, lek jest tak zarejestrowany :)

    lipa lubi tę wiadomość

    klz9tv735sof9ei2.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    To cenne spostrzeżenie i dziękuję za nie. Tak, mam problem z systematycznością, bo wyciągam cyca i nie myślę o tym, żeby dać wcześniej kropelki. Zastanawiałam się nad odciahaniem, bo do butelki łatwiej dać, ale nie ogarnę chyba tego czasowo.
    Inna rzecz, że mam chyba dużo pokarmu i szybki wypływ, bo młody zazwyczaj ssie 7-8 minut i jest najedzony, a pierś pusta. Tu też.moze być przyczyny tego szaleństwa przy piersi.
    A prawda jest taka, że ja wcale nie chce karmić piersią. Tylko wstyd mi to przyznać przed samą sobą i przed otoczeniem. I żal mi jednak korzyści płynących z kp, bo tak łatwo mi ono przyszło. Potrafię się tu tylko przyznać.przed wami anonimowo.

    Ja karmię mieszanie.. Ogólnie to mnie kp nee kręci..
    Czasem wręcz drażni, że to tak długo trwa to karmienie na poczatku itd
    Że jest jakaś chora nagonka na kp.. Wiec no..
    Podchodze luźno jak ktoś chce kp niech karmi jak nee.. To mm ii tyle. Najważniejsze żebyśmy byli szczęśliwe Aa dziecko najedzone..

    Aa może odciagnij na początku trochę pokarmu ii później podaj pierś.. Może za szybko wypływa ii dlatego on tak ulewa ii ma gazy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2020, 16:24

    lipa lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko współczuję, u nas póki co nie ma aż takich problemów.
    Podjęłaś dobra decyzję. I męczarnia twoja i dziecka nie ma sensu.

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sasquacz wrote:
    W ciągu dnia karmie co 2-3h, w nocy jedna przerwa 4-5h a potem 3h. Zdarza się karmienie po godzinie czasem. To się nie wchłania z jelit wiec można tak stosować, zreszta jest to oficjalne zalecenie, lek jest tak zarejestrowany :)
    W takim razie biorę się w garść i staram się systematycznie dawać przed kazdym karmieniem.

    sasquacz lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też dziś dostaje jakiegoś kociowsciku. My kombinujemy z tym mm. Mam jescze przez 2 tyg próbować z hippem a jak nie pomoże to pewnie to pepti albo nutramigen. Choć czytałan jeszcze o smilk max. On nie ma tych oleji roślinnych to może to by pomogło? Bo nie obstawiam u mojej Alergii na bmk. Choć już sama nie wiem czasem jak tak piszczy z bolu to już sami załamujeny ręce.
    Lipa ja wiem co czujesz Bo jak ja na początku karmilam piersią i musiałam ściągać pokarm (brak laktacji) to wiedziałam w głębi serca że to nie dla mnie ale było mi wstyd komuś powiedzieć. Aż w koncu się odważylam karmie mm i żyje. I jak widzę nie tylko dzieci na mm maja problemy z brzuchem

    lipa, Robak lubią tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmie pepti i daje delicol i jest ok. Czasem ją zaboli brzuch jak kupy nie robi dłużej niz 2 dni

    lipa lubi tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • ziolko Autorytet
    Postów: 466 710

    Wysłany: 23 lutego 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, współczuję problemow brzuszkowych, my tak mieliśmy ze starszakiem, masakra... Trzymam kciuki że z 3/4 miesiącem takie dolegliwości mina.

    Ja też z Ola w szpitalu, zapalenie płuc. Dostajemy dożylnie antybiotyk... Jesteśmy od piątku a ja już wymiekam

    Aniołek 07.05.2014r.- 10tc.
    Synek 19.04.2015r.
    3i49vcqg486cyhk3.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Ja karmie pepti i daje delicol i jest ok. Czasem ją zaboli brzuch jak kupy nie robi dłużej niz 2 dni
    A przypomnij jakie miałaś objawy że na przeszlas? Ja może niepotrzebnie się bronię przed tym... Ale mojej ogólnie nie leży bebilon mam wrażenie i się zastanawiam jak ten pepti by przyjęła

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle któraś z was ostatnio się pytała co robimy na obiad na szybko. Moje pomysły;
    -pieczone mięso. Udka z kurczaka albo skrzydełka szybko marynuje a potem samo się piecze. Podaję na szybko z ryżem lub frytkami z piekarnika jak mam czas to ziemniakami. Do tego surówka na szybko np marchewka z jabłkiem albo z pora. Tak samo można upiec piecze np karkówke
    -plastry schabu (kupuje gotowe) lekko rozbijam smaruje musztarda zawijam z ogórkiem kiszonym owijan boczkiem i do pieca na pół h
    -podsmazam mięso mielone i cebulę dodaje kapustę kiszona gotuję makaron łączę i mam lazanki
    -szybkie spaghetti: mięso mielone cebula czosnek smażę razem dodaje pomidory z puszki
    I najlepszy pomysł: kupić coś gotowego albo zamowic :)

    Vella83 lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 23 lutego 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    A przypomnij jakie miałaś objawy że na przeszlas? Ja może niepotrzebnie się bronię przed tym... Ale mojej ogólnie nie leży bebilon mam wrażenie i się zastanawiam jak ten pepti by przyjęła
    Moja to zje co jej dadzą taki fakomczuch. Bóle brZuszka i krostki na buzi. Teraz wszytsko zniknelo. Teraz tez czasem boli ja brZuszek przed pierdkami ale chwile posteka i tyle a nie tak jak wczesniej placz godzinny

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 23 lutego 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Moja też dziś dostaje jakiegoś kociowsciku. My kombinujemy z tym mm. Mam jescze przez 2 tyg próbować z hippem a jak nie pomoże to pewnie to pepti albo nutramigen. Choć czytałan jeszcze o smilk max. On nie ma tych oleji roślinnych to może to by pomogło? Bo nie obstawiam u mojej Alergii na bmk. Choć już sama nie wiem czasem jak tak piszczy z bolu to już sami załamujeny ręce.
    Lipa ja wiem co czujesz Bo jak ja na początku karmilam piersią i musiałam ściągać pokarm (brak laktacji) to wiedziałam w głębi serca że to nie dla mnie ale było mi wstyd komuś powiedzieć. Aż w koncu się odważylam karmie mm i żyje. I jak widzę nie tylko dzieci na mm maja problemy z brzuchem
    A to mleko smilk max to lepsze? W sumie to jakie mm jest najlepsze dla rozwoju dziecka?
    U nas pojawiły się krostki przy nutramigenie

    za85tzc.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 23 lutego 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dana222/ ziolko współczuję pobytu w szpitalu , my lezalysmy 8 dni ale wiem że to dla dzieciątka najlepsze rozwiązanie , trzymam kciuki żeby szybko u was choróbsko minęło i szybciutko wrócicie do domku

    ug37df9hhjep6v50.png
‹‹ 531 532 533 534 535 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ