Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 27 lutego 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia89 wrote:
    Moja śpi 5-6 h w nocy ciągiem. Ustabilizowala się tak już po 3 tygodniach i puki co trwa w tym rytmie. Zaraz 17 więc do północy czeka mnie awantura aż mózg pulsuje już na wieczór.
    Ja tez mam teraz stresa co wieczór. Żeby jeszcze te dzieci poszalaly i usnęły o 20, żeby można było.odetchnac przed tv. A tu nic z tego.

    Celia89 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 27 lutego 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też zasypia koło 21 i śpi do 2/3 potem cyc koło 6 i po 8 ;) A potem to już różnie... ostatnio właśnie ma 3drzemki A resztę aktywności najlepiej na rękach bo inaczej bek..

    ex2buay3h02dl23a.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a onktorej wasze dzieci mają ostatnia drzemkę? Bo mój np teraz smacznie śpi....

    age.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 27 lutego 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie idzie spać po 19.pozniej nie ma szans, jest nie do zniesienia. Pobudka koło 23 plus minus.
    Ostarnia drzemka zazwyczaj 16:30 do 17:00,ale zdarza się turbo drzemka 10 min o 17:30.
    Teraz np juz marudzi, i się zbieramy do kapieli i spania..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 27 lutego 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Ja tez mam teraz stresa co wieczór. Żeby jeszcze te dzieci poszalaly i usnęły o 20, żeby można było.odetchnac przed tv. A tu nic z tego.
    Przydałby się wyłącznik xd jak nie masz siły to wyjmujesz baterię odstawiasz na godzinę do kołyski i spokój. Moje perpetum mobile narazie na bujaku. Nie daje za wygraną.

    ppieguskaa, lipa lubią tę wiadomość

    ug378rib3ih251jk.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 28 lutego 2020, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja zasypia wieczorem ok 19-20 i pierwsza pobudka nieco po 1. Potem o 5 i budzi się na dobre ok 6-7. Czasem dodatkowo wchodzi pobudka ok 3 jak dziś ;) a w ciągu dnia nie zwróciłam uwagi na powtarzalność drzemek..może jakaś jest..generalnie dużo spi w dzień, często więcej niż czuwa.

    klz9tv735sof9ei2.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 28 lutego 2020, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas różnie idzie spać między 19-21. Ii też różnie wstaje w nocy..
    Co do drzemek w ciągu dnia to nee wiem bo zbytnio nee zwracam na to uwagi.. Hmm ale tak koło 17wstaje z ostatniej

    4018d16ae9.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 28 lutego 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest powoli powtarzalność wstawania rano, 6 z minutami. Dziś 6:40 i gadał do siebie, urocze..

    Niestety noc z kilkoma pomysłami, i to takie marudzenia e, niby oczy zamknięte a płacze, dzioba nie otwiera do jedzenia a ja mam po spaniu... Może jakiś skok rozwojowy się szykuje? Mamy 10 tyg w sumie..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 28 lutego 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wkoncu 3 tyg luzu bez lekarzy...Bo codziennie coś. Teraz czekamy na wyniki genetyki i plany co dalej. Chyba mamy mini katarek ale walczymy sola. Zaczęłam ogarniać chrzciny na święta. Kreacje już mamy :D

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 28 lutego 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez chrzcimy w swieta :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dwa tygodnie po świętach :)

    Ewi28 lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po wizycie u alergologa i zrobiliśmy tez usg w kierunku refluksu... powiem tak... nie wiem co robić... lekarz który robił usg stwierdził ze jest niedomykalność dolnego zwieracza przełyku plus duzo zalegającej treści w żołądku co wsazkuje na alergie pokarmowa... Hm... zasugerował żeby odstawic gluten i owoce jeszcze... czyli zostaje mi wielkie ,,nic” - fajnie to tez podsumował ze ,,No cóż z mamy nic nie zostanie ale dziecko dostanie to co najlepsze” nie wiedziałam czy sie śmiać czy płakać... generalnie to tez powiedział ze jak będę karmić swoim mlekiem to ta niedomykalność może sie sama ,,naprawić” ale gdy przejde na mm to trzeba będzie wlaczyc leczenie... Eh... po konsultacji z alergologiem wiele spodziewać sie nie mogłam... to była wizyta na NFZ ze skierowania... dał zaświadczenie dla pediatry żeby ten przepisywał pepti i powiedział ze mogę spróbować odstawic dodatkowo gluten obok bmk jeśli chce ale jeśli nie dam rady to nie ma co sie męczyć tylko przejść na mm... No i tak to u nas wyglada... od dzis 3 dni na pepti będziemy jeżeli będzie poprawa to chyba przejdziemy... jeżeli żadnej różnicy to wracamy do mojego mleka... jestem juz tak sfrustrowana ze nie zdajecie sobie sprawy... najłatwiej by było zrobic panel pediatryczny ale synek jest jeszcze za malutki... mogę nie jeść tych wszystkich rzeczy ale jak ja mam miec sile żeby sie nim zajmować... od 7 do 19 jestem z nim sama... maz w nocy wstaje tylko o 12 ja generalnie od 2-3 nie śpię Bo mały sie wierci i mleko podchodzi mu pod gardło...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 28 lutego 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko co ci powiedzieć mi wiem. Nie chce do niczego namawiać. Ja wiem, że osobiście nie dałabym rady trzymać takiej diety. A tekst, że z mamy nic nie zostanie, ale dziecko dostanie to co najlepsze, nie podoba mi.sie. po pierwsze jesteś tak samo ważna jak dziecko. A po drugie, czy to naprawdę najlepsze dla dziecka, że jakikolwiek twój błąd spowoduje u niego dolegliwości? Ttm bardziej, że to nie średniowiecze i są mleka zastępcze, dziecko z głodu.nie padnie. Ale to tylko moje zdanie.
    Ja mam też dylemat. Liczba kup u nas sie jeszcze zwiększyła. Przysięgam dziewczyny, co 10 minut stoję nad przewijakiem, zamykam oczy i widzę osrana pieluchę i przewijak. W.koncu udalo mi.sie przekonać położna i lekarza, że to nie jest normalne. 2 porcje bebilonu dziennie nic nie zmieniły. Kupy są bardziej treściwe, ale wciąż jest ich mnóstwo.
    Jeszcze zmienię na HiPP, bo w nim są probiotyki i prebiotyki. Córeczce kiedyś pomogło. Ale.jsk to nic nie zmieni, to czeka nas wizyty u jakiegoś gastrologa? Sama już nie wiem

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 28 lutego 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Kropeczko co ci powiedzieć mi wiem. Nie chce do niczego namawiać. Ja wiem, że osobiście nie dałabym rady trzymać takiej diety. A tekst, że z mamy nic nie zostanie, ale dziecko dostanie to co najlepsze, nie podoba mi.sie. po pierwsze jesteś tak samo ważna jak dziecko. A po drugie, czy to naprawdę najlepsze dla dziecka, że jakikolwiek twój błąd spowoduje u niego dolegliwości? Ttm bardziej, że to nie średniowiecze i są mleka zastępcze, dziecko z głodu.nie padnie. Ale to tylko moje zdanie.
    Ja mam też dylemat. Liczba kup u nas sie jeszcze zwiększyła. Przysięgam dziewczyny, co 10 minut stoję nad przewijakiem, zamykam oczy i widzę osrana pieluchę i przewijak. W.koncu udalo mi.sie przekonać położna i lekarza, że to nie jest normalne. 2 porcje bebilonu dziennie nic nie zmieniły. Kupy są bardziej treściwe, ale wciąż jest ich mnóstwo.
    Jeszcze zmienię na HiPP, bo w nim są probiotyki i prebiotyki. Córeczce kiedyś pomogło. Ale.jsk to nic nie zmieni, to czeka nas wizyty u jakiegoś gastrologa? Sama już nie wiem
    Może uczulenie na laktoze? Może spróbuj coś bez laktozy? Bo bebilon pepti ma. Niytamigen nie ma ani bmk ani laktozy. Ale są też takie mleka że mają bmk a nie mają laktozy np enfamil bez laktozy. A jeśli bardziej stawiasz na kp to kropelki przed KAŻDYM karmieniem (bo tu trzeba konsekwencji) typu kolzym. Osttanio gadałam z pedoatrą bo my mamy zaparcia to mówi że to może byc uczulenie na bmk. I że jakby były biegunki takie nieciekawe to wtedy może być uczulenie na laktozę. To może ten trop?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 17:14

    Robak, lipa lubią tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Jesteśmy po wizycie u alergologa i zrobiliśmy tez usg w kierunku refluksu... powiem tak... nie wiem co robić... lekarz który robił usg stwierdził ze jest niedomykalność dolnego zwieracza przełyku plus duzo zalegającej treści w żołądku co wsazkuje na alergie pokarmowa... Hm... zasugerował żeby odstawic gluten i owoce jeszcze... czyli zostaje mi wielkie ,,nic” - fajnie to tez podsumował ze ,,No cóż z mamy nic nie zostanie ale dziecko dostanie to co najlepsze” nie wiedziałam czy sie śmiać czy płakać... generalnie to tez powiedział ze jak będę karmić swoim mlekiem to ta niedomykalność może sie sama ,,naprawić” ale gdy przejde na mm to trzeba będzie wlaczyc leczenie... Eh... po konsultacji z alergologiem wiele spodziewać sie nie mogłam... to była wizyta na NFZ ze skierowania... dał zaświadczenie dla pediatry żeby ten przepisywał pepti i powiedział ze mogę spróbować odstawic dodatkowo gluten obok bmk jeśli chce ale jeśli nie dam rady to nie ma co sie męczyć tylko przejść na mm... No i tak to u nas wyglada... od dzis 3 dni na pepti będziemy jeżeli będzie poprawa to chyba przejdziemy... jeżeli żadnej różnicy to wracamy do mojego mleka... jestem juz tak sfrustrowana ze nie zdajecie sobie sprawy... najłatwiej by było zrobic panel pediatryczny ale synek jest jeszcze za malutki... mogę nie jeść tych wszystkich rzeczy ale jak ja mam miec sile żeby sie nim zajmować... od 7 do 19 jestem z nim sama... maz w nocy wstaje tylko o 12 ja generalnie od 2-3 nie śpię Bo mały sie wierci i mleko podchodzi mu pod gardło...
    Ta... najlepiej to żyć na samej wodzie.
    Poczytaj sobie artykuł na mamaginekolog o alergiach. Najłatwiej powiedzieć - odstaw wszystko, może coś uczula. A takie działanie dla mnie jest bez sensu. Bo nawet gdyby to pomogło - to co robić jak trzeba będzie rozszerzać dietę? Nie będziesz wiedziała na co jest ta alergia, co podawać dziecku, a z czym trzeba uważać. też wątpliwa sprawa by dziecko miało alergię na wszystko - bmk, laktozę, fruktozę, gluten... Zajrzyj do tego artykułu, tam wiele jest wyjaśnione.

    sasquacz lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://mamaginekolog.pl/alergia-pokarmowa-u-niemowlat

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kup to my nie robimy wcale... tylko z pomocą... gęste śmierdzące ale kolor Ok. Baki takie sadzi ze można zwariować... tez jestem zdania ze takie ograniczenia w jedzeniu do niczego nie prowadzą No poza wyczerpaniem organizmu... pije to pepti dzis ale chlusta nim na prawo i lewo Eh... jestem poprostu wykończona i psychicznie i fizycznie...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Robak Ekspertka
    Postów: 250 78

    Wysłany: 28 lutego 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Może uczulenie na laktoze? Może spróbuj coś bez laktozy? Bo bebilon pepti ma. Niytamigen nie ma ani bmk ani laktozy. Ale są też takie mleka że mają bmk a nie mają laktozy np enfamil bez laktozy. A jeśli bardziej stawiasz na kp to kropelki przed KAŻDYM karmieniem (bo tu trzeba konsekwencji) typu kolzym. Osttanio gadałam z pedoatrą bo my mamy zaparcia to mówi że to może byc uczulenie na bmk. I że jakby były biegunki takie nieciekawe to wtedy może być uczulenie na laktozę. To może ten trop?
    Ten podstawowy nutramigen ma bmk, nie zawiera laktozy i sacharozy

    Kropeczko, a który lekarz robił usg? U nas też chlusta na prawo i lewo, a jak nie chlusta to ciągle próbuje..
    Katar jest cały czas od urodzenia :/

    Lipa jak Cie czytam to podziwiam, że jeszcze uskuteczniasz kp..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 19:27

    za85tzc.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 28 lutego 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:
    Ten podstawowy nutramigen ma bmk, nie zawiera laktozy i sacharozy

    Kropeczko, a który lekarz robił usg? U nas też chlusta na prawo i lewo, a jak nie chlusta to ciągle próbuje
    nutramigen lgg ma hydrolizat kazeiny. Nawet nie wiedzkałam ze sa jakies inne

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 28 lutego 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robak wrote:

    Lipa jak Cie czytam to podziwiam, że jeszcze uskuteczniasz kp..
    Trzymam się jeszcze dlatego, że jeśli na mm będzie to samo, to będzie znaczyło, że przyczyna tkwi gdzieś indziej i sKoda mi będzie karmienia. Zobaczymy. Zs tydzień wizyta prywatną u pediatry neurologa z kompleksowym USG. Może się czegoś dowiem.

    age.png
‹‹ 534 535 536 537 538 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ