X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę przykro mi że niektóre z was są bez kasy. Tak nie powinno być ., to u mnie wnioski za zla ciążowe są rozpatrywane bardzo szybko. Na pue mam datę wypłaty świadczenia zawsze i na drugi dzień pieniądze są u mnie...

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti22 wrote:
    U mnie na połówkowych z OM 21+0 z usg 20+3 i waga była 385g :)


    Mogłabym napisać dokładnie to samo.

    21+0 według terminu z usg pierwszego trymestru, 385g, co odpowiada 20+3.

    Syn też był zawsze mniejszy na usg niż jego termin, a urodził się 3225g w 38+0. Usg przed porodem wskazywało niecałe 3kg, więc takie to dokładne 😉

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dziewczyny problem bo nie wiem co zrobić... od kilku dni boli mnie spojenie łonowe. Dzisiaj doszedł ból jakby z lewej strony w okolicy jajnika, a godzinę temu złapał mnie ból z prawego boku na wysokości pępka... pisałam już do mojej prowadzącej ginekolog ale narazie nie odpisuje ani nie odbiera... ból jest okropny, ten z prawej strony prawie jak kolka nerkowa (miałam już atak) i wgl bóle mam takie, ze z łóżka wstać nie mogę... o chodzeniu nie ma mowy... ledwo do toalety dochodzę... jak leżę to nic nie boli nigdzie... i nie wiem czy teraz po prostu leżeć i czekać aż prowadzący się odezwie, czy jechać może na izbę przyjęć (35km do najbliższego szpitala bo szpital w moim mieście jest zakaźny i nie przyjmuje) :(

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti, jeśli tak bardzo boli to jedź na ip. Gin przez telefon też niewiele będzie w stanie pomóc, prócz paracetamolu, magnezu i nospy...

    Masz z kim podjechać?

    Bebetka, niedrogie, aczkolwiek wizualnie mi się podobają wózki z kinderkrafta. Nie wiem, jak w użytkowaniu, ale wyglądają nieźle, a w razie czego zawsze jest gwarancja 😉

    U mnie w powiecie prawie 50 osób chorych. Powiat obok podobnie. Ale wynik ten rośnie powoli i systematycznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2020, 17:52

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti, a nie masz osteopaty? Ureoginekologicznego najlepiej.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja nie mam. Narazie ogólnie leżę i wstaje tylko z bólem do toalety... jak się nasili to będę dzwonić do mamy żeby mnie zawiozła na izbę. Lekarz prowadzący się nie odzywa ani nie odbiera :/

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti mi się wydaje ze to powiększanie się macicy i relaksacja kości? Ja miałam podobne bóle w poprzedniej ciąży, gin mi powiedział ze promieniuje to od kręgosłupa. Mnie bolały pachwiny tak ze nie mogłam chodzić. Podobno żelatyna jest dobra :) ja jadłam żelki 😝chyba było to tylko placebo, ale przynajmniej smaczne :) ale tez byłam przerażona bo nie mogłam się ruszać. Może poleż trochę, staraj się nie chodzić i męczyć. Zobaczysz co ci odpisze gin.

    Wowka tez patrzyłam na kinderkrafta już wcześniej, mam go na liście upatrzonych :)

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:33

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady. Narazie leżę, i przeleże aż do poniedziałku bo mam wizytę wiec nie jest złe. Może to właśnie rozciąganie... to pierwsza ciąża wiec może musi się wszystko przestawić 😥 krótka szyjka, cukrzyca, dziecko mniejsze niż powinno... kolejnej dolegliwości i problemów chyba nie zniosę ☹️☹️☹️ Mam nadzieje, ze to wszystko się jakoś ustabilizuje

  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle wrote:

    Dziewczyny dużo już przytyłyście? Ja startowałam z 52 kilo przed ciąża i już jestem na 59.4 😳 boję się co będzie dalej w 3 trymestrze 🙈🙈

    Ja w sumie nie wiem jak liczyć... w styczniu straciłam 3kg i ważyłam 62kg. W lutym jak się dowiedziałam o ciąży ważyłam już znowu 65. Pierwsza wagę wpisana w karcie ciąży mam 65,5. Teraz jak się ważyłam pokazało mi 71kg 😱 wiec jakby liczyć od tych 65 to już mam 6kg na plusie 😰

  • agusiagim. Koleżanka
    Postów: 39 44

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti Jakby coś było nie tak to ból nie ustępowałby jak się położysz /tak mi się przynajmniej wydaje/
    Mnie tez czasem boli po prawej stronie tylko ze niżej trochę tj takie kłucie i tak jak dziewczyny piszą to macica się rozciąga. Ja bym poczekała na odp gina, a gdyby się cos nasiliło to na pogotowie.

    tw13qjh.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti22 wrote:
    Dzięki dziewczyny za rady. Narazie leżę, i przeleże aż do poniedziałku bo mam wizytę wiec nie jest złe. Może to właśnie rozciąganie... to pierwsza ciąża wiec może musi się wszystko przestawić 😥 krótka szyjka, cukrzyca, dziecko mniejsze niż powinno... kolejnej dolegliwości i problemów chyba nie zniosę ☹️☹️☹️ Mam nadzieje, ze to wszystko się jakoś ustabilizuje

    Jeśli ginekologicznie ok (a na pewno!) to znajdź osteopate lub fizjoterapeutę. Naprawdę polecam. Czynią cuda.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wszystko opadło po tym usg i jakiś mam mniejszy zapał do wszystkiego... i spać mi się dziś chce... taki bleee dzień.

    A przytyłam 4kg, muszę sprawdzić, bo wazyłam się niedawno, ale nie pamiętam kiedy...

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam około 3/4 kilo, to i tak mało jak na mnie i to co jem (a raczej ile):p muszę zobaczyć ile w pierwszej ciąży miałam już na tym etapie:p ale przez ostatnie kilka dni tak mi się chce jeść że nie mam pojęcia gdzie mi się to mieści, naprawdę:p i najbardziej wieczorem.

    Kejti jeśli chodzi o twoje bóle to nie wiem sama co miałabym ci doradzić w tej sytuacji,nawet sobie nie mogę wyobrazic tego jak cię to boli. Ale myślę że skoro bardzo się męczysz a lekarz nie odpisuje to może izba przyjęć... Po co się masz męczyć...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 4kg na plusie. Ale zauważyłam że jem częściej teraz.

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle, jeśli to Cię pocieszy, przytyłam mniej więcej tyle, co Ty. Też uważam że to dużo, ale nie bardzo wiem co na to poradzić. Jem w miarę normalnie, wtedy gdy jestem głodna, nie mam cukrzycy. Przed ciąża byłam szczupła, a teraz nie mogę przyzwyczaić się do siebie😉 Tym bardziej że brzuch mam ogromny.
    Ale w pierwszej ciąży też tak było i skończyłam na +18kg. Chyba taka moja uroda. Po ciąży karmiłam piersią i kilogramy systematycznie mi znikały.

    Kejti22, biedna, trzymaj się i dużo odpoczywa... Oby tylko do wizyty. Mam nadzieję że lekarz Cię przebada i coś poradzi na Twoje dolegliwości😘

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle nawet nie pytaj o wagę 😳 jem normalnie, ruch też dużo przy dzieciach, owszem czasem zjem jak mam ochotę na coś słodkiego itp. a waga idzie jak szalona, a co śmieszne w ubrania mieszczę się normalnie.. i gdzie to idzie? 😂

  • Gochna Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak wy w ogóle funkcjonujecie obecnie podczas koronawirusa?
    Wychodzicie nie wiem już do galerii czy spotykacie się ze znajomymi czy przyjaciółmi czy na wszelki wypadek w dalszym ciągu kontakty ograniczacie do minimum , isolujecie się ?

    Córeczka 10.2018
    ...? 10.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti, współczuję, ja miałam kolki nerkowej w ciąży z synem, bo był tak ułożony, ze uciskal mi nerki, pojawiały się małe zastoje. Mialam kilka takich ataków, może 5-7? Za każdym razem jechałam na IP, odstawiłam kroplowke rozluzniająco-przeciwbolową i wracałam do domu. Zaczęło się mniej więcej po 22 tc. Z tym że bolało mnie non stop, nie mogłam znaleźć miejsca, nic domowego nie pomagało, więc może u Ciebie to nie kolki, oby! Możliwe, ze maluch się tak układa, ze coś uciska.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytylam ok 4 kg. Staram sie ograniczać słodycze, a mam na nie nieziemską ochotę 😀

‹‹ 197 198 199 200 201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ