X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka, ja mam umowę o pracę, z tym, że wypłaca mi cały czas pracodawca i mam na czas. Nie pomogę.

    Ale i tak nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam o takich opóźnieniach w płatnościach. Jak można zostawić osobę chorą lub w ciąży bez pieniędzy...? 🤬

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Bebetka, ja mam umowę o pracę, z tym, że wypłaca mi cały czas pracodawca i mam na czas. Nie pomogę.

    Ale i tak nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam o takich opóźnieniach w płatnościach. Jak można zostawić osobę chorą lub w ciąży bez pieniędzy...? 🤬
    Dzięki Wowka za odpowiedz, No niestety w związku z pandemia o ogromem zasiłków które musi wypłacić ZUS teraz są takie opóźnienia. Zastanawia mnie tylko czy wszędzie w Polsce tak jest :)
    ja mam własna działalność, w związku z pandemia nie mogłam pracować. Ale złożyłam wnioski o postojowe i mikropozyczke i te świadczenia dostałam. Mimo wszystko jednak nie zawieszam działalności, muszę opłacić księgowa, opłaty izby czlonkowskiej, w tym miesiącu już zusy zdrowotne- te rzeczy które nie poczekają. Wiec ja i tak się cieszę ze jakakolwiek pomoc jest, bo gdyby nie to to właśnie tak to wyglada ze na zasiłek czekam już 3 miesiąc.

  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam umowę o pracę i chyba cały czas mi płaci pracodawca. Ale mam już l4 ciągle od 27 marca więc koszt mojej wypłaty ponosi zus. Nie wiem jak to dokładnie rozgrywają 😉 szczerze mówiąc - nie wnikam.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na L4 od 16 marca, pierwszy miesiąc zapłacił pracodawca, później przejął ZUS na razie jak patrzyłam na PUE w rubryce mam stare decyzje odnośnie zasiłków,wiec pewnie też sobie poczekam 😔

    A czy pracodawca ma określony czas na dostarczenie potrzebnych dokumentów odnośnie L4 pracownika? Wtedy od daty dostarczenia dokumentów ZUS ma 30 dni na wypłatę świadczenia. Tak przynajmniej kiedyś było.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale teraz wszystko wskakuje w system od razu i się od razu ma informację. Jeszcze nie zdążę z wizyty do domu wrócić 😂😉

    Sprawdziłam. Na konto przelewa mi pracodawca. Ale czy ZUS im oddaje - tego nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2020, 22:45

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz jestem na wychowawczym, ale jak byłam na L4 w pierwszej ciąży, to też mi wypłacali kiedy chcieli:/ ale ja pracowałam za granicą i u nich takie akcje podobno to norma. Też się zastanawiałam wtedy, jak bym męża nie miała to z czego bym miała żyć, nie zarabiałam jakoś dużo żeby mieć nie wiem ile odłożone:/ także znam ten ból niestety:/

    Jutro wizyta, w końcu!

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Misia78 Autorytet
    Postów: 487 408

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracodawca płaci gdy zatrudnia powyżej ileś osób. Wtedy płaci, a ze składki zus sobie to odciąga. Także finansuje Zus.
    Ja pracuje w małej firmie i jak pójdę ma zwolnienie to będzie mi płacił bezpośrednio zus, niestety.. no bo wiemy już jak Zus teraz płaci.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    17u96iyefisxlskp.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli szczęściara ze mnie 😉 dzięki Misia za odpowiedz. W tych kadrowych wątkach to się słabo orientuję.

    Dzień dobry paniom.

    Dziś chyba też ktoś tu ma urodziny. Blondheroina? Jola? Kilka czerwcówek jest i mi się mieszają. Tak czy inaczej - najlepszego 🎂🌸

    Jola17a, bebetka.b lubią tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje ur. 12.06 😉
    Wracając do tematu wózków, czy któraś z Was miała styczność z Peg Perego Book Fiat 500? I ma jakies wrażenia co niego?

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba też mam to szczęście że pracuje w firmie która zatrudnia powyżej 20 osób i zasiłek płaci mi pra odawca, na czas, ost.dnia miesiąca. Wściekałabym się czekając na łaskę zusu.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, na umówię o prace właśnie jest spoko jeśli chodzi o zasiłki. Chyba w pierwszej kolejności wypłacają. A resztę maja gdzieś :) e tam jakoś się przeżyje , najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa i szczęśliwie się urodziła.

    Ja wózek dla córki miałam strasznie stary po dzieciach siostry, ale koło ma przebite i już chyba nic z tego. Dlatego tez pomału rozglądam się w wózkach i chętnie poczytam wasze opinie. Nie ukrywam ze zależy mi ze był tani... wiem ze czasem co tanie to drogie.. ale No wydatek 3 czy 4 tys na wózek np stokke mnie przerasta... A do używanych jakoś nie mogę się przekonać. Boje się tez kupować bo zazwyczaj mam pecha i moge kupić jakiś bubel. Chętnie poczytam jakie wózki są takie w miętę rozsądne cenowo, głównie zależy mi na gondoli, spacerówkę mam okej.

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka ja jak kupowałam wózek to kupiłam z ekspozycji i cena była sporo niższa. Może warto popytać w sklepach czy wyprzedają ekspozycję.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Chwilę się nie odzywałam ale jakoś czas uciekał a ja przez ostatnie dni też jakoś bardziej zmęczona jestem. Nie wiem czy to pogoda, czy co...

    Freja trzymam kciuki żeby wszystko okazało się tylko niepotrzebnym stresem i maluszek był zdrowy. ❤️

    Bebetka jeśli chodzi o ZUS to gdzieś na fb widziałam wątek na temat wypłat z L4 i faktycznie mają spore opóźnienia. Wygląda na to że to problem w całej Polsce. Bebetka ja też szukam jakiegoś wózka w rozsądnej cenie, tyle że ja pewnie zdecyduje się na 2w1. Byliśmy już w 2 sklepach i dalej się nie zdecydowaliśmy. Pierwotnie chcieliśmy easy go optima air bo jest lekki i fajnie się sklada jednak on nie ma praktycznie wcale amortyzacji co nam przeszkadza. Drugi typ trochę droższy był baby design husky, ale on okazal się duży i ciężki.Ale ogólnie opinie ma bardzo fajne. Teraz nam w oko wpadł jeszcze Expander exeo bo on jest stosunkowo lekki i składa się że spacerówką do dosc rozsądnych rozmiarów. No i cena za 2w1 to 1300 zł. Także pewnie wybor padnie na ten albo na jakiś używany jak pojawi się coś rozsądnego. 😊

    My po wizycie w poniedziałek u prowadzącego, póki co wszystko dobrze. Lekarz utrzymuje ze dziewczynka 😊 Ułożona była akurat głową w dół. Nie wiem ile waży bo nie zapytałam lekarza, ale mamy połówkowe w sobotę to wtedy już się wszystkiego dowiem. Dziś mam jakis kolejny słaby dzień. Ciśnienie niskie bo 97/64 ale tętno 108 i nie mam na nic siły...

    bebetka.b lubi tę wiadomość

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia78 wrote:
    Freja mi tez się wydaje, ze ta lekarka była nadgorliwa. Cały czas myśle o Tobie, o Was.
    Twoj lekarz, jak widzisz - spokojny. Czy on nie robi połówkowych? Ja na to badanie idę normalnie do mojego gina. On mnie prowadzi I on mi wszystko robi. Może kobieta chce czymś zabłysnąć, ze taka dobra jest, może bardzo szczegółowa i wynajduje rzeczy istniejące, ale nie będące wielkim wyznacznikiem jakichkolwiek wad...
    Daj znać jak dalej się potoczy diagnostyka.

    Ps. Moj mąż jest dość duży, wazy 105 kg, ja teraz 55, przed ciąża 51. Może moj mały tez będzie miał duży brzuszek i ogólnie będzie większy jak na normy z tabelki. Czy to trochę nie jest tak ze każdy jest inny? Czy w 20 tygodniu obwód brzucha musi być od-do?

    robi połówkowe, ale dobrze jest mieć drugi pogląd ;) on też tak uważa. Zawsze połówkowe robiłam gdzie indziej.
    Wszystkie wymiary mam w siatce centylowej. Po skorygowaniu o wiek z usg a nie z om jest w normie, al. większy od innych wartości, wszystkie są w połowie.
    Moje dzieci ważyły 3300 oboje, ale jedno 11 dni po terminie, a drugie 8 przed, więc sobie obliczyłam, że gdyby to drugie dotarło do czasu urodzenia pierwszego to by ważyło ze 4 kg. Więc może to też być duże. Czemu nie.

    bebetka.b, Misia78 lubią tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie, w dzień ojca czeka mnie glukoza. Z dzidzia wszystko okej, ma 300 gramów, i pomachała mi paluszkami na USG:) płci dalej nie było widać, i muszę czekać do poniedziałku na padania prenatalne. Nie podobało jej się łożysko, niby nie jest przodujące ale jest bardzo blisko, ale pani doktor powiedziała że z reguły się podnosi i narazie mam się tym nie martwić.

    bebetka.b, Kejti22, Evoleth, Bluberry, Freja000, Wowka, Jola17a, Maybelle, Emka31, Misia78, BlondHeroina_, Natalii lubią tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytka super wieści :) duża dzidzia już! Ciekawe czy będzie chłopiec czy dziewczynka :)

    Marysia dzięki za przykłady wózków zrobiłam screna j będę przeglądać. Na razie online.. nie chce jeszcze jeździć po sklepach. W dodatku w naszym powiecie tyle nagle nowych przypadków zarażenia, myślałam ze ta epidemia będzie wygasać a u nas codzień po kilkanaście nowych.. a u was jak sytuacja epidemiologiczna ? ;)

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszcie proszę wagę i tydzień (bo nie wszystkie mają suwaczki). U mnie 20+6 490.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Edytka super wieści :) duża dzidzia już! Ciekawe czy będzie chłopiec czy dziewczynka :)

    Marysia dzięki za przykłady wózków zrobiłam screna j będę przeglądać. Na razie online.. nie chce jeszcze jeździć po sklepach. W dodatku w naszym powiecie tyle nagle nowych przypadków zarażenia, myślałam ze ta epidemia będzie wygasać a u nas codzień po kilkanaście nowych.. a u was jak sytuacja epidemiologiczna ? ;)

    Ja jestem z Podkarpacia i w naszym powiecie ogólnie było tylko 8 zachorowań przez cały ten czas. Także bardzo spokojnie. Wiadomo w większych miastach w okolicy było tych przypadków więcej ale też bez tragedii także już raczej dość normalnie funkcjonujemy.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 19+5 - 401g, w poniedziałek mam drugie połówkowe i wtedy bardziej dokładnie wymierzy młodego.. ale też wyprzedzamy terminy... 🤷🏻‍♀️

    Gratuluję dobrych wieści i trzymam kciuki za Freja 🙂Edytka, takie łożysko powinno się podnieść, będzie dobrze 😊

    Kurier przyniósł wózek 🤗 Bluberry pytałaś czy polecam sprzedawcę - tak! Wszystko jak być powinno 🙂

    783-F8-C59-8-EB2-4807-8-DA2-257-E624-EEE5-D.jpg

    52-AFF683-73-A1-4-D49-A026-7-A5-B4-E6-D84-FD.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2020, 15:11

    Jola17a, Wowka, Freja000, BlondHeroina_, Maybelle, Bluberry lubią tę wiadomość

  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na połówkowych z OM 21+0 z usg 20+3 i waga była 385g :)

‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ