X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle wrote:
    Powodzenia 🙂
    Przezylam . Jem kanapkę przed 14 mam wizyte;)

    Maybelle lubi tę wiadomość

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, dawno mnie nie było, ale nadrobiłam wszystko, ale naskrobalyscie!
    Jakoś nie mam czasu ostatnio żeby choć trochę napisać, mimo ze nie pracuje.
    Gratuluje wszystkich wizyt połówkowych i dobrych wiadomości!
    Wowka gratuluje dziewczynki super będzie parka :)
    Trzymam kciuki za wszystkie następne wizyty, ja mam w piątek połówkowe i nie mogę się doczekać. A, i od tygodnia czuje ruchy, cudownie jest to poczuć, późno ale wreszcie.

    Freja, dzięki za twojego posta dot szczepień. Dałaś mi dużo siły ze nie jestem sama .. ja tez nie szczepiłam swojej córki. Tzn tylko szczepilam na gruźlicę i żółtaczkę. Synka tez tylko na to zaszczepię. A jeśli mogę wiedzieć jaka to prywatna przychodnia do której chodzicie? Co z bilansami dzieci? Nie było problemów w przedszkolu i szkole?
    U mnie w przychodni strasznie mnie męczyli żebym zaszczepiła, umówiłam się na żółtaczkę to prawie zmusili mnie żebym podpisała rowniczesnie skojarzoną. Nie zgodziłam się. Myśle ze odpuściły (i lekarka j pielęgniarka) tylko dlatego ze pracuje w służbie zdrowia i mnie znają, ale teraz wiem ze matka która nie chce szczepić nie przeciwstawi się bo nie ma tyle siły. Nie jestem antyszczepionkowcem. Uważam ze matka powinna mieć wybór. Tak jak w innych krajach. Nie wiem czemu kobiety k to nie walczą ( tak jak np walczą o aborcje ??? ) u mnie w rodzinie zmarło dziecko w wieku 2 lat po mmr. NOP. Zdarza się, ale ja nie chce żeby „zdarzyło się „ to na moim dziecku. Sorki za taka dygresje..

    Z przyjemniejszych tematów, widziałam zdjęcia pięknych brzuszków :) wy to łaski jesteście, mi po poprzedniej ciąży zostało 10 kg i teraz boje się ze będę ogrooomna.
    Dzięki za polecanie stron z ubrankami :) ja jeszcze nie kompletuje nic, mam dużo rzeczy po córce a co będzie potrzebne chyba kupię na ostatnia chwilę.

    Wowka lubi tę wiadomość

  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering 😁🎂🌸 najlepsze życzenia urodzinowe

    Ja dziś z okazji Dnia dziecka 😉 byłam na badaniu krwi. Czekam na wyniki

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering, ale piękny dzień na urodziny 😊Wszystkiego wymarzonego dla Ciebie🌷🌷🌷

    A mnie jutro czeka badanie krwi. Niby mam skierowanie tylko na morfologię i mocz ale zrobię sobie też glukozę na czczo, żeby wiedzieć co w trawie piszczy. Na piątkowej wizycie pewnie dostanę już skierowanie na krzywą.

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś mieliśmy połówkowe, wzruszyłam się bardzo widząc w 3D buźkę synka jak słodko usteczka otwierał... nie mogę się doczekać na pierwsze przytulnie go 😍 ma 593g i wszystkie pomiary w normie.

    A z okazji dnia dziecka kupiłam chyba pół torby lodów typu rożek i litrowe dwa bo nie mogłam się zdecydować 😂 mąż się ucieszy bo on łasuch duży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 16:36

    BlondHeroina_, Maybelle, Wowka, Evoleth lubią tę wiadomość

  • BlondHeroina_ Ekspertka
    Postów: 206 142

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering... i ja dołączam się do życzeń! Bądź szczęśliwa, zdrowa i spełniona!!! 💋🌷

    thgf3e3kyrhxotsx.png
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:33

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z okazji dnia dziecka zjadłam kilogram truskawek i lody.
    Chyba pęknę 🙂
    Chciałam kupić termometr bezdotykowy przez net ale kompletnie nie wiem jaki, który, każdy ma jakieś opinie. Nie można się zdecydować. Macie coś sprawdzonego?

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle w 3D mam nagranie, zdjęcia mam takie 🙂

    3b6bbe265ae0.jpg

    f06c81965202.jpg

    Maybelle, Paulinqa, Misia78, Jola17a, BlondHeroina_, agusiagim., Jesienna mama lubią tę wiadomość

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:33

    Jola17a, Bluberry lubią tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blu super zdj. U mnie niestety nie mam żadnego bo mam łożysko z przodu które zasłania dziecko. Wazy już 500 g i najlepsze jest to że mi nie potwierdzil chłopca. Także chłopiec że znakiem zapytania chyba na porodowce się dowiemy😆🤣

    Bluberry lubi tę wiadomość

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Freja, dzięki za twojego posta dot szczepień. Dałaś mi dużo siły ze nie jestem sama .. ja tez nie szczepiłam swojej córki. Tzn tylko szczepilam na gruźlicę i żółtaczkę. Synka tez tylko na to zaszczepię. A jeśli mogę wiedzieć jaka to prywatna przychodnia do której chodzicie? Co z bilansami dzieci? Nie było problemów w przedszkolu i szkole?
    U mnie w przychodni strasznie mnie męczyli żebym zaszczepiła, umówiłam się na żółtaczkę to prawie zmusili mnie żebym podpisała rowniczesnie skojarzoną. Nie zgodziłam się. Myśle ze odpuściły (i lekarka j pielęgniarka) tylko dlatego ze pracuje w służbie zdrowia i mnie znają, ale teraz wiem ze matka która nie chce szczepić nie przeciwstawi się bo nie ma tyle siły. Nie jestem antyszczepionkowcem. Uważam ze matka powinna mieć wybór. Tak jak w innych krajach. Nie wiem czemu kobiety k to nie walczą ( tak jak np walczą o aborcje ??? ) u mnie w rodzinie zmarło dziecko w wieku 2 lat po mmr. NOP. Zdarza się, ale ja nie chce żeby „zdarzyło się „ to na moim dziecku. Sorki za taka dygresje..

    Chodzimy prywatnie do homeo, nie do przychodni. Jeśli coś się dzieje nietypowego to Damian lub Medicover. Nie pamiętam do kiedy robiłam bilanse, ale jakoś krótko. Przez chwilę jak byli mali, miałam pediatrę, która przyjeżdżała do domu i była za nieszczepieniem, więc luz.
    W szkole zero problemów, z wyjazdami na obozy również nigdy nie miałam problemów.
    Śmieszna sprawa, że raz byłam o włos od doszczepienia córki, właśnie przed pierwszym obozem, leśnym, harcerskim. Chciałam tężec. I w przychodni się nie zgodzili, bo nie miałam tej karty, którą wydają w szpitalu! więc może to jest plan. Zgubić kartę... więc odpuściłam, uznałam, że los mi coś mówi i więcej do tematu nie wracałam.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jestem po połówkowym, ale niestety nie mamy czego świętować.
    Ze mną ok, długa zamknięta szyjka (4,3), łożysko na tylnej ścianie, daleko od blizny, blizna ok.
    U dziecka serce, mózg, kręgosłup ok. Dwie rzeczy panią doktor zaniepokoiły.
    1. Duży brzuch. Pytała czy nie mam cukrzycy. No nie mam... ale krzywa przede mną. Wychodzi 10 dni większy niż om, a 5 niż usg.
    2. Poszerzone miedniczki nerkowe. Podobnież jest to jeden z objawów ZD. Powiedziała, ze gdyby nie mój wiek to może by nie panikowała, ale tak to daje mi skierowanie do poradni genetycznej. Że sanco jest najsłabszym i starym (??) badaniem. Że najlepsza jest panorama. Że to ostatnia chwila na amnio i ewentualną decyzję.

    A, waży 490.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 21:06

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rety. Freja.. Ale wieści ci sprzedała.. Myślisz poważnie o amnio? 😳

    Ja mam wizytę w piątek. Jak przed każdą jedną - trzęsę gaciami...

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby wrote:
    Rety. Freja.. Ale wieści ci sprzedała.. Myślisz poważnie o amnio? 😳

    Ja mam wizytę w piątek. Jak przed każdą jedną - trzęsę gaciami...

    na razie wysłałam dokumenty do imid, bo wizyt nie ma. Oglądaja i oddzwaniają.
    NIe wiem co mam zrobić... zobaczymy co powiedzą.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja będzie dobrze, musi być dobrze.. z sanco przecież wyszło Wam wszystko dobrze, wydawało mi się że to dość mocno rzetelne badanie. Sprzęt do USG to jednak tylko maszyna i oby był to tylko fałszywy odczyt przez lekarza. Bądź dobrej myśli <3 my będziemy trzymać kciuki.
    Ja chyba dla pewności poszła bym jeszcze gdzieś indziej na dodatkową konsultację.. co dwie głowy to nie jedna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 21:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinqa wrote:
    Blu super zdj. U mnie niestety nie mam żadnego bo mam łożysko z przodu które zasłania dziecko. Wazy już 500 g i najlepsze jest to że mi nie potwierdzil chłopca. Także chłopiec że znakiem zapytania chyba na porodowce się dowiemy😆🤣

    Lekarze kilka razy próbowałem uchwycić bo też ciągle się wiercił i chował 😉
    Było by wesoło na porodówce zobaczyć zamiast synka córeczkę 😁

    Paulinqa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja, też trzymam kciuki, żeby było wszystko ok. Myślałam, ze sanco to pewne badanie. A jeśli chodzi o poszerzone miedniczki, to jak byłam w ciąży z synem to tutaj na forum kilka dziewczyn o tym pisalo i na pewno są wątki na ten temat, może coś podpowiedzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 22:12

  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Witajcie dziewczyny, dawno mnie nie było, ale nadrobiłam wszystko, ale naskrobalyscie!
    Jakoś nie mam czasu ostatnio żeby choć trochę napisać, mimo ze nie pracuje.
    Gratuluje wszystkich wizyt połówkowych i dobrych wiadomości!
    Wowka gratuluje dziewczynki super będzie parka :)
    Trzymam kciuki za wszystkie następne wizyty, ja mam w piątek połówkowe i nie mogę się doczekać. A, i od tygodnia czuje ruchy, cudownie jest to poczuć, późno ale wreszcie.

    Freja, dzięki za twojego posta dot szczepień. Dałaś mi dużo siły ze nie jestem sama .. ja tez nie szczepiłam swojej córki. Tzn tylko szczepilam na gruźlicę i żółtaczkę. Synka tez tylko na to zaszczepię. A jeśli mogę wiedzieć jaka to prywatna przychodnia do której chodzicie? Co z bilansami dzieci? Nie było problemów w przedszkolu i szkole?
    U mnie w przychodni strasznie mnie męczyli żebym zaszczepiła, umówiłam się na żółtaczkę to prawie zmusili mnie żebym podpisała rowniczesnie skojarzoną. Nie zgodziłam się. Myśle ze odpuściły (i lekarka j pielęgniarka) tylko dlatego ze pracuje w służbie zdrowia i mnie znają, ale teraz wiem ze matka która nie chce szczepić nie przeciwstawi się bo nie ma tyle siły. Nie jestem antyszczepionkowcem. Uważam ze matka powinna mieć wybór. Tak jak w innych krajach. Nie wiem czemu kobiety k to nie walczą ( tak jak np walczą o aborcje ??? ) u mnie w rodzinie zmarło dziecko w wieku 2 lat po mmr. NOP. Zdarza się, ale ja nie chce żeby „zdarzyło się „ to na moim dziecku. Sorki za taka dygresje..

    Z przyjemniejszych tematów, widziałam zdjęcia pięknych brzuszków :) wy to łaski jesteście, mi po poprzedniej ciąży zostało 10 kg i teraz boje się ze będę ogrooomna.
    Dzięki za polecanie stron z ubrankami :) ja jeszcze nie kompletuje nic, mam dużo rzeczy po córce a co będzie potrzebne chyba kupię na ostatnia chwilę.

    Ja na gruzlice nie szczepie. Tzn w De w ogole nie szczepia na gruzlice i o ta szczepionke jakby ktos chcial to trzeba sie poatarac. Bcg to stara szczepionka ktora ma slabe dzialabie z tego co wiem.


    Ja tez kompletnym natyszczepionkowcem nie jestem. U doroslych nie widze problemu. Sama jestem wyszczepiona, nawet na japonskie zapalenie mozgu i wscieklizne 🤪. Ale to z powodu podrozy dalekich.
    A bcg powtarzalam kilkanlat temu w Tajlandii (bo mielismy bliski kontakt z chora osoba i to bylo jedyne co mogli dla nas zrobic). To potem to co nam sie porobilo na ramieniu to jest horror, nie wspoinajac o zlym samopoczuciu. Ramiona nam barszo spuchly. I ponoc tego nie wolno ruszac czy przekluwac ale juz nie moglismy wytrzymac i jak zobaczylym co tam wyplywa ze srodka to sie pierwszy raz w zyciu blada jak sciana zrobilam...Tak wiec dziecku bym tego nie serwowala...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 22:36

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za życzenia, oby się spełniły 🥰🥰
    Gratulacje wizyt połówkowych :)
    Freja, bardzo Ci współczuję takiej informacji, ale jeszcze jest nadzieję, że jest wszystko dobrze, przexiez badanie prenagalne było ok i kość nosową i przeziernosc nie budziły niepokoju? Trzymam kciuki, musi być dobrze 😙

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    66f2b88525.png
‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ