X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami i ja :) termin na 8 października. 29 stycznia zrobiłam test i wyszły 2 piękne kreski. Staraliśmy się ponad rok i myśleliśmy już nawet o laparoskopii. Strach ogromny że coś się stanie ale chyba póki co radość wygrywa. Ja już po 2 usg bo jestem pod kontrolą lekarza u którego leczyliśmy się na niepłodnośc i dmuchamy na zimne. Pierwsze usg zaraz po teście i tylko kropeczka w macicy widoczna. Odstawiłam wtedy bromergon na prolaktynę. W kolejnym tygodniu robiłam badania w tym betę która ładnie przyrosla z 6678 do ponad 14 tys. Niestety podwyższone też tsh. Wczoraj byłam na 2 wizycie. Maluszka jeszcze nie zobaczylam ale widać wyraźny, spory pęcherzyk. Tsh wczoraj powtarzałam dziś będę dzwonic do lekarza czy brac euthyrox czy jeszcze czekamy. Dodatkowo biorę dhupaston chociaż progesteron nie jest taki zły. Walczymy ile się da 😊 kolejna wizyta planowo 25.02 i mam nadzieję że nic nas wcześniej nie zaskoczy. Jeśli chodzi o objawy. Jestem cały czas głodna, ale nie mam wcale apetytu i to jest strasznie męczące. Piersi bolą w zasadzie od owulacji. Jestem trochę bardziej zmęczona niż zazwyczaj. W zeszłym tygodniu strasznie szalało mi serce. W ekg wyszła nawet arytmia ale po kilku dniach trochę się sytuacja unormowała. Zobaczymy co będzie dalej😉 to pierwsza ciąża więc wielka niewiadoma...

    lily 333 lubi tę wiadomość

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia serce może być od tarczycy. Masz tarczycową trójkę zbadaną czy tylko tsh?

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 8 lutego 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały komplet, tsh, ft3 i ft4. Nie do końca potrafię to odczytać, mam wieczorem dzwonić do lekarza. Wczoraj pytałam o to dr i on stwierdził że raczej to nie tarczyca bo ja miałam za wysokie tsh a niby przy zbyt niskim mogą być problemy z sercem.

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 8 lutego 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, ale Twój lekarz jest bardzo kiepski skoro tak mówi :( wrzuć wyniki, pomogę :)

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 8 lutego 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny😊
    Marysia, idziesz prawie równo ze mną,datę testu i termin porodu mam o dzień wcześniej. Z tym że ja jeszcze nie byłam u lakarza. Z tarczycą nie pomogę, wszystkie badania jeszcze przede mną.

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 9 lutego 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za życzenia. Mamy teraz trzecią rocznicę. Dostałam od męża kartkę z jej okazji i drugą z okazji zajścia w ciążę. Bardzo to miłe z jego strony, aż się wzruszyłam 😉

    Agusiagim. Sylwia Sylwia. Ma. Rysia. Witajcie wśród nas 🙂

    Freja. Rozumiem Twoje obawy. Szkoda, że lekarka Cię nie uspokoiła. Niektórzy nie mają wyczucia. Trzymam kciuki, żeby było dobrze 🙂

    Sylwia Sylwia lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 9 lutego 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    Przepraszam, ale Twój lekarz jest bardzo kiepski skoro tak mówi :( wrzuć wyniki, pomogę :)

    Podam dwa ostatnie wyniki, z tym że robione w różnych laboratoriach. Pierwsze robione w poniedziałek, kolejne w piątek. Lekarz bardziej ufa temu drugiemu laboratorium i po piątkowych wynikach kazał jednak wstrzymać się z braniem eutyroxu.

    Tsh w poniedziałek 3,32 - wtedy nie robiłam ft3, ft4. A w piątek tsh 2,19 (norma 0,35-4,94), ft3 3,37 (norma 1,71-3,71 ) ft4 1,01 (norma 0,70-1.48 ).

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 9 lutego 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evoleth wrote:
    Witam nowe dziewczyny😊
    Marysia, idziesz prawie równo ze mną,datę testu i termin porodu mam o dzień wcześniej. Z tym że ja jeszcze nie byłam u lakarza. Z tarczycą nie pomogę, wszystkie badania jeszcze przede mną.

    Cześć Evoleth, super że Wam też się udało 😉 tyle że u Ciebie już kolejna ciąża, a u nas dopiero pierwsza po dość długich staraniach.

  • Mileczka23 Debiutantka
    Postów: 13 12

    Wysłany: 9 lutego 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie nowe dziewczyny 😊 ja jutro mam wizytę i się stresuje czy wszystko będzie dobrze

    Starania od 11.2017
    Poronienie 04.2018 (7 tc)
    10.02 - CRL 1mm
    25.02 - ❤ ???
    f2w3xzkrml6x3azv.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 9 lutego 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Podam dwa ostatnie wyniki, z tym że robione w różnych laboratoriach. Pierwsze robione w poniedziałek, kolejne w piątek. Lekarz bardziej ufa temu drugiemu laboratorium i po piątkowych wynikach kazał jednak wstrzymać się z braniem eutyroxu.

    Tsh w poniedziałek 3,32 - wtedy nie robiłam ft3, ft4. A w piątek tsh 2,19 (norma 0,35-4,94), ft3 3,37 (norma 1,71-3,71 ) ft4 1,01 (norma 0,70-1.48 ).

    Tsh jest mało miarodajne, bo się waha, jak widać :)
    Czyli w ogóle nie bierzesz leków i nigdy nie brałaś? Ft4 mogłoby być wyższe, ale jeśli nie masz objawów niedoczynności (a to trochę trudno w ciąży stwierdzić ;) ), to jest ok.
    A jaki masz poziom wit D i B12? Jod bierzesz? Nad tym bym najpierw popracowała.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 9 lutego 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ciągle coś kłuje, więc pracuję nad psychiką, żeby nie świrować.
    Piersi czuję, ale mdłości zero. Ciutkę miałam na początku, ale minęły.
    Jutro kolejna beta i progesteron.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Witam się z terminem na 1 lub 3 październik :)
    Jestem już mama 3.5 letniego Jasia, od pewnego czasu staraliśmy się o rodzeństwo i w końcu się udało:)
    Jestem już po 2 wizytach, bo na samym początku pojawiło się plamienie, lekarz jeszcze nie widział ciąży, podejrzewał, że pęcherzyk jest przy bliźnie po cc, bo tak to wyglądało i żyłam tydzień w ogromnej niepewności i stresie, ale okazało się, że ciąża jest dobrze zlokalizowana :) za tydzień mam wizytę i mam nadzieję, że wszystko będzie ok i zobaczę serduszko. Dostałam duphaston na plamienia i przeszły, a teraz znowu delikatnie od czasu do czasu się pojawiają, więc ciągle z tylu głowy mi to siedzi, ale staram się być dobrej myśli:)
    Też ciągle czuję piersi, raz mocniej, raz mniej, mam trochę mdłości i czuję dół brzucha co jakiś czas.

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 9 lutego 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 21:52

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 9 lutego 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    Tsh jest mało miarodajne, bo się waha, jak widać :)
    Czyli w ogóle nie bierzesz leków i nigdy nie brałaś? Ft4 mogłoby być wyższe, ale jeśli nie masz objawów niedoczynności (a to trochę trudno w ciąży stwierdzić ;) ), to jest ok.
    A jaki masz poziom wit D i B12? Jod bierzesz? Nad tym bym najpierw popracowała.

    Nigdy nie brałam nic na tarczycę. Przed ciążą bywało ponad 3 ale ft3 i ft4 zawsze w normie. Jod biorę w suplementach, w prental uno. Myślisz że można jeszcze dodatkowo coś brać z jodem? Witamina D około 40 więc w normie, witamina B12 przed ciążą też była na dobrym poziomie.

  • MamusiaKsawusia Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 9 lutego 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Jestem już mama 3.5 letniego Jasia, od pewnego czasu staraliśmy się o rodzeństwo i w końcu się udało:)
    Witaj, o to tak jak ja ☺ też mam 3,5 letniego synka 👍

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamusiaKsawusia wrote:
    Witaj, o to tak jak ja ☺ też mam 3,5 letniego synka 👍
    Fajnie :) myślę, że już sporo można będzie wytłumaczyć i po cichu liczę, że będzie łatwiej, ale wiadomo :D
    Mój mąż nie może się doczekać, żeby powiedzieć mu już, że będzie starszym bratem, ale ja chce poczekać chociaż do usłyszenia bicia serduszka, a i tak to dość wcześnie... z drugiej strony ciągle coś komentujemy i boimy się, że w końcu się wygadamy 😀

  • Gochna Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 9 lutego 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamusiaKsawusia wrote:
    Witaj, o to tak jak ja ☺ też mam 3,5 letniego synka 👍
    Ja córeczkę 1.5 roku.

    Powiem Wam, że jestem taka trochę pełna obaw jak to będzie... Czy córeczka nie będzie zazdrosna, czy,, nie straci "... Nie wiem skąd te myśli, ale jakieś mam takie dziwne wyrzuty sumienia wobec siebie.

    Córeczka 10.2018
    ...? 10.2020
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 9 lutego 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    dołączam do Was, termin 14.10.2020 i oby tak zostało.
    mam 40 lat i mam jedno poronienie za sobą :/
    ostatni cykl był stymulowany clo i monitorowany, udało się.
    teraz każdy dzień jest dla mnie pełen lęku.
    staram się zachować spokój i czymś zajmować głowę i czas, ale nie jest to łatwe.

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • MamusiaKsawusia Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 9 lutego 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem synkowi ok 3 mca pewnie... On jest raczej niecierpliwy, dla niego 9 mcy to wieczność... Kiedy mu mówię że jedziemy na ferie za 2 tyg, to codziennie mi się pyta, czy dzisiaj już jedziemy? 😂To co dopiero 9 miesiecy czekania... 😱

  • MamusiaKsawusia Debiutantka
    Postów: 11 7

    Wysłany: 9 lutego 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gochna wrote:
    Ja córeczkę 1.5 roku.

    Powiem Wam, że jestem taka trochę pełna obaw jak to będzie... Czy córeczka nie będzie zazdrosna, czy,, nie straci "... Nie wiem skąd te myśli, ale jakieś mam takie dziwne wyrzuty sumienia wobec siebie.
    Jestem pełna podziwu dla matek, które tak szybko decydują się na drugie dziecko 👍 ja nie dałabym rady ani fizycznie ani nerwowo ani zawodowo.
    4,5 roku to u nas różnica wieku dosyć spora.. Liczę na pomoc synka w opiece nad maluszkiem ☺

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ