X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Chłopiec będzie, tak na 50% 😂

    Haha 🤣 ok, dzięki 😁😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekam do 4 maja i zobaczymy czy z chłopca nie zrobi się dziewczynka 😉 u nas syn bardzo liczy na brata. Nic jeszcze mu nie mówimy żeby się nie nastawiał. Sama też nie chcę się nakręcać 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jeszcze nie wiadomo, moze 20 sie dowiemy :)
    Tak jak przy synku mialam cały czas przeczucia, ze chłopak, tak teraz mam na dziewczynkę :P to pewnie dlatego, ze u nas sami chłopcy wokół, każdy tylko się śmieje, ze moze i nas się trafi, ale ja tak naprawdę jak wszyscy uważam, ze najważniejsze, zeby było zdrowe :)
    A synek bardzo liczy na braciszka 😀

  • BuBu Koleżanka
    Postów: 62 14

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też w 13 tygodniu było 7cm i podobno na 70% będzie chłopak no ale to jeszcze za szybko chociaż w poprzednich ciążach już na tym etapie wiedziałam że będą dziewczynki i się to sprawdzalo.

    3jgx3e3kxkbj0z7a.png
    wnidio4px2a5kwgs.png
    bl9cuay3m1ytu56k.png
  • Jesienna mama Koleżanka
    Postów: 43 45

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po wizycie, udało się choć nie było łatwo,szpital w kwarantannie, a do tego jeszcze asystentka innego ginekologa zakażona, dzieje się strasznie 🙄
    Na szczęście mój doktor zdrowy 😊
    Dzidzia rośnie ❤️ 22 kwietnie prenatalne o ile lekarz da radę, bo już ma obawy lekkie. Póki co, mogę spać spokojnie 🙂
    W dalszym ciągu góra leków, ale jak trzeba to trzeba, przyzwyczaiłam się już.

    Gratuluję Wam, wyczytałam że sporo chłopców będzie. Moje koleżanki wszystkie chłopców mają lub będą mieć,zero dziewczynek, co to kiedyś będzie 😂

    Wowka, Evoleth, Maybelle lubią tę wiadomość

    de3dab218e.png
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesienna mama, jakie leki bierzesz? Myślałam, ze tylko ja łykam kupę apteki co kilka godzin i zastrzyki.
    Szczerze znam ostatnio taki przypadek, ze z chłopaka z prenatalnych wyszła dziewczynka na połówkowych ;) ale co bedzie, to bedzie kochane. Najważniejsze, ze ryzyko wad małe i jest szansa w święta trochę uszczknąć tajemnicy ;)
    Macie jakieś doświadczenie z koszami Mojżesza? Strasznie mi sie podobają tylko zastanawiam się czy są praktyczne;)

    Jesienna mama lubi tę wiadomość

    66f2b88525.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesienna mama, super że wizyta się udała 😊

    Statystycznie rodzi się więcej chłopaków. Dopiero gdzieś koło 40 roku życia udział płci się wyrównuje 😉

    Przyśniła mi się dziewczynka 😁 ale dla mnie też, najważniejsze, że zdrowe. Chłopcy są fajni, mogę mieć dwóch 😉

    Soldering, jeszcze ja! Mam aptekę, mam zastrzyki 😉

    Co do koszy Mojżesza, ja nie miałam. Piękne są, owszem, ale wystarczają na krótko. Mój jak miał jakieś 4 miesiące podciągał się do siadania w gondoli, bałabym się że wypadnie. Na spanie dzienne w salonie wykorzystywałam tiny love-niby leżaczek w późniejszym etapie, a dla maluszka rozkładana na płasko kołyska.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 07:51

    Jesienna mama lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Jesienna mama Koleżanka
    Postów: 43 45

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering94, ja biorę Duphaston trzy razy dziennie, Acard 150, Euthyrox N25, Femibion 1 no i standardowo kwas foliowy. Wychodzi z tego niezła porcyjka 😉 Jeszcze najprawdopodobnie dojdzie coś na pęcherz, bo jakieś bakterie się pojawiają.
    Ogólnie ciąża i tabletki to dla mnie zawsze przeciwieństwo było, a tu proszę 🙄 Ale nie narzekam, bo pewnie gdyby nie te tabletki to by było źle.

    de3dab218e.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój obecnie 14letni syn był po jednym usg chłopcem, potem dziewczynką :) a jest jak jest :)

    Teraz na usg doktor dopatrywał się dziewczynki, ale sam powiedział że to za wcześnie, że za mało widać, a skoro i tak chcemy znać płeć z Sanco, to będzie wiadomo kto :) No i dlatego tylko piszę że chłopaczek :) Na tym etapie płeć z usg to takie 50% jak tu któraś napisała

    Usg to tylko aparat :) też robi różne triki

    Kosz wiklinowy ja mam po synu - fajne to to :) pięknie wygląda, mój jest na kołach i z budką i tak do 3 miesięcy był super. Potem młody już był bardzo ruchliwy. Starsza córcia nie była taka ruchliwa, ale dla niej tego nie miałam. Zresztą ona wychowywała się ... na podłodze :) Takie było zalecenie rehabilitantów - miała poważne problemy z rozwojem aparatu ruchu i wszystkiego musiała nauczyć się sama dzięki swobodnym ruchom. Jak najmniej wsadzania jej w jakieś leżaczki, a już broń Boże chodziki, żadnego sadzania, podpierania poduchami :) hehehe , żadnego trzymania pod paszki. Babcie i ciocie dostawały spazmów ;) ale dziecko się dobrze wyrehabilitowało. I to jest najważniejsze.

    Z drugim dzieciem już nie miałam zupełnie takich problemów - wszystko robił tak szybko że nie nadążałam zauwazyć postępów (przy dwójce maleńkich dzieci - 2 lata róznicy) to nie trudne ;)

    Ciekawe co nam pokaże trzeci malec :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 10:08

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesienna mama wrote:
    ja biorę Duphaston trzy razy dziennie, Acard 150, Euthyrox N25, Femibion 1 no i standardowo kwas foliowy. Wychodzi z tego niezła porcyjka 😉 Jeszcze najprawdopodobnie dojdzie coś na pęcherz, bo jakieś bakterie się pojawiają.
    Ogólnie ciąża i tabletki to dla mnie zawsze przeciwieństwo było, a tu proszę 🙄 Ale nie narzekam, bo pewnie gdyby nie te tabletki to by było źle.

    faktycznie sporo jeszcze łykasz :)

    ale ja też słucham lekarza

    duphastonu już jakiś czas nie biorę, został mi Acard 75mg, witaminy prenatalne, Asmag 3 x dziennie, no i euthyrox N25

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesienna mama to nie masz tak źle:p ja w pierwszej ciąży miałam steryd- encorton, zastrzyki z heparyny przez całą ciążę, euthyrox, mega dawki progesteronu po których tylko spałam, wlewy z intralipid co dwa tygodnie po których żyły w prawej ręce dalej mam jak narkomanka:p i jeszcze inne leki ale już szczerze tych mniej ważnych nie pamiętam:p a teraz ciąża z zaskoczenia i tylko letrox i kończę duphaston:) i całkiem inaczej się czuje.

    Co do kosza Mojżesza to miałam pożyczony przy córce od koleżanki. Oprócz tego że to ładnie wygląda to szczerze nie kupiłabym tego. Ona znowu sobie to bardzo chwaliła. Teraz pomyśle może o jakiejś kołysce ale jak już to kupie używaną. I napewno coś stabilnego żeby starszą córka mi tego nie przewróciła bo lubi się po wszystkim wspinać. A ten kosz Mojżesza to się tak chwiał jakoś, ani za bardzo powozić dziecka w tym nie można było, jedynie przewieź z pokoju do pokoju to tak
    No chyba że są jakieś stabilniejsze kosze ale ja nie widziałam:p
    Córka dostała też leżaczek z Chicco i oprócz tego że wibrował i miał grający pałąk to był całkiem spoko:) ale te leżaczki to napewno nie dla noworodków, niby waga od 0 kg ale to i tak jest dla starszych dzieci już.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 08:44

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cfad57178c98.jpg

    baby, bebetka.b, Evoleth, Jola17a, Wowka, Virad, Bluberry, Natalii, Lajla, gondi, ma.rysia, Jesienna mama lubią tę wiadomość

    66f2b88525.png
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buźki nam aż tak nie pokazał, za to co innego jak najbardziej ;)

    bebetka.b, Jesienna mama lubią tę wiadomość

    66f2b88525.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nadrobiłam! Wybaczcie ze nie odniosę się do wszystkich postów, ale czytałam same dobre wieści!! Gratulacje

    Baby, Freja! Gratulacje wyników, ogromnie się cieszę ze dzidzie zdrowe i super ze już znacie płeć😍

    Ja miałam prenatalne wczoraj. Lekarka powiedziała ze na usg nie ma żadnych zastrzerzeń. Na Pappa się nie zdecydowałam. Serce bije i wyglada zdrowo, ręce i nóżki są, paluszki tez. Kość nosowa jest, zmartwiłam się tylko NT bo wyszło 2 mm, myślałam ze będzie mniej, ale lekarka powiedziała ze w normie i nie budzi to zastrzeżeń. Niskie ryzyko trzech wad genetycznych. To chyba mogę się cieszyć? Co myślicie? Jaka była wartość u Was NT? Teraz i u poprzednich dzieciaczków?

    Jak Wasze przygotowania do Świąt?

    Maybelle, Wowka, Virad, Bluberry lubią tę wiadomość

  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering94 wrote:
    Buźki nam aż tak nie pokazał, za to co innego jak najbardziej ;)

    eeeee no to to jest na stówę facecik :D

    bebetka nie martw się NT :) ja miałam 3mm a dzieć po badaniach Sanco - zdrowy :)

    ale już wiem że generalnie dziwny to wskaznik, bo moja genetycznie niezdrowa córka miała NT w normie (nie pamiętam ile bo to było 16 lat temu)

    takie pomiary moga namieszać i zasiać niepokój. Od dziś KAŻDEMU będę polecać badanie NIPT albo amniopunkcję jeśli chce mieć spokój w sercu i głowie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 10:33

    bebetka.b, KotkaPsotka3 lubią tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nt 2.2 u syna miałam podobnie. Lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości.

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka, u mnie NT wyszło 2,4 i to też jest w normie. Robiłam w 13 tygodniu, ale dziecko było rozmiarowo większe, prawie 7 cm. To też ma wpływ na wielkość NT. Ja jeszcze robiłam Pappa, wynik ok więc jestem dobrej myśli. Ty też bądź 😊

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka, wszystko w normie i trzeba się cieszyć 😊

    Na blogu mamyginekolog jest tabelka z normami nt w stosunku do wielkości crl. Dla przedziału, kiedy się robi usg 2mm jest cały czas w normie 😊

    Skrzat miał 1,7mm, a obecna dzidzia 1,86mm.

    Przygotowania do świąt u mnie w proszku. Mam plan, nie mam zakupów i nie mam chęci 😉

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przygotowania do świąt inne niż zazwyczaj, odpuściłam sobie sprzątanie gruntowne bo nie da się przy tak pięknej pogodzie i siedzę z dziećmi praktycznie cały czas w ogrodzie. Jutro upiekę ciasto, w sobotę zrobię ulubione roladki z łososia no i
    mam ambitny plan na własny chlebek na zakwasie, robię zakwas już 5 dzień na sobotę powinien być gotowy bardzo jestem ciekawa jak wyjdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 14:07

    bebetka.b lubi tę wiadomość

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)
    Ja mieszkam z rodzicami, wiec u nas gotowaniem i pieczeniem zajmuje się moja mama, muszę przyznać ze to jest baaardzo wygodne, ale z drugiej strony już chciałabym się wyprowadzić i być na swoim.. ruszyliśmy z budowa domu ale jeszcze długa droga przed nami.
    Ja jestem jakoś wiecznie zmęczona w tej ciąży, mimo ze nie pracuje i w domu ogarniam tylko córkę to wiecznie bym spała i leżała:) wiec podziwiam was za samodzielne ogarnianie dzieci, domu i obiadów :)

    Jola17a lubi tę wiadomość

‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ