X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:14

    bebetka.b, baby lubią tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w święta zawsze była i jest wyżera :) robię pieczeń rzymską, sałatkę, żurek, bezę i sernik.. na spółę z mamą coś tam przygotujemy :)

    Co do kosza Mojżesza - miałam i teraz też chce. To zakup nr 1 na mojej liście. Uwielbiam go za to, że mogę mieć malucha na oku, bo kosz jest lekki i można go przenosić, więc podczas gotowania czy nawet prysznica wędrował ze mną :) moja Pola korzystała z niego do 5 miesiąca, a potem kiedy już siadała, miała tam swój „plac zabaw”, wiec wykorzystałam kosz na maxa :) później kupimy łóżeczko..

    A jeśli chodzi o płeć - pewnie będę tu jedyna, ale nie chce znać :) mam w domu parkę, więc teraz będzie niespodzianka :) obym wytrwała w tym postanowieniu 🙈:)

  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)
    Ja mieszkam z rodzicami, wiec u nas gotowaniem i pieczeniem zajmuje się moja mama, muszę przyznać ze to jest baaardzo wygodne, ale z drugiej strony już chciałabym się wyprowadzić i być na swoim.. ruszyliśmy z budowa domu ale jeszcze długa droga przed nami.
    Ja jestem jakoś wiecznie zmęczona w tej ciąży, mimo ze nie pracuje i w domu ogarniam tylko córkę to wiecznie bym spała i leżała:) wiec podziwiam was za samodzielne ogarnianie dzieci, domu i obiadów :)
    U mnie jest podobnie, mieszkamy z mamą i to ona wysprzątala cały dom na święta, ja tylko snułam się jak jej cień. Ciągle jestem zmęczona, łapie zadyszkę, mam wysoki puls. Przypadnie mi jednak zrobienie babki w sobotę i pewnie jakiejś sałatki.
    Jednak najważniejszy jest jutrzejszy dzień bo w południe mam usg prenatalne 🙏

    bebetka.b, Maybelle, baby lubią tę wiadomość

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:14

    baby lubi tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nie chcieliśmy tak naprawdę znać płci, ale wyszło jak wyszło, że centralnie nam się pokazał.
    Dziękuje za opinie nt. Kosza Mojżesza ;) chyba się zdecydujemy na ten zakup.
    Poza tym sama nie wiem co jest potrzebne dla dziecka, takie niezbędne. Wiadomo ubranka, ale reszta to dla mnie ciemna magia ;)

    66f2b88525.png
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:14

    Jola17a lubi tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, do tych list wyprawkowych warto podchodzić ostrożnie. W internecie jest ich pełno, więc można przejrzeć sobie kilka i wypisać to, co się powtarza. Warto też popytać innych znajomych mam. Dla mnie ważne były rady mojej siostry, która miała już dziecko.
    Ale tak naprawdę żadna mama, ani żadna lista nie jest wyrocznią. Każde dziecko jest inne, ma trochę inne potrzeby, a każda mama ma swoje ulubione gadżety i przyzwyczajenia. Oprócz takich absolutnych podstaw, oczywiście. Więc warto się opatrzeć z tymi listami, a potem kupić to, co podpowiada Wam intuicja. I dokupować w miarę potrzeby.
    Ja też będę musiała sobie to wszytko odświeżyć i dokupić trochę, ale chyba zacznę dopiero latem.

    Wowka lubi tę wiadomość

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:14

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Asia_ Koleżanka
    Postów: 44 33

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, byłam dzisiaj na kontroli Usg 13w4d długość CRL to 6,21cm jednak jak byłam na wizycie 1 kwietnia to CRL mialo5,7cm. Martwi mnie czy taki przyrost nie jest zbyt mały, macie jakieś doświadczenie ? Jak było u was ? Mała po badaniu NiFTY zdrowa dziewczynka na usg narządy tez ok lekarz mówi żeby się nie niepokoić i układa wszystko ok ale wiecie jak jest. Jak macie jakieś doświadczenia to chętnie się dowiem jak było u was ! 🙂

  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle wrote:
    U mnie znajome mamy to tylko moje siostry, z tym że one rodziły 10 i więcej lat temu 😄 od tego czasu dużo się pozmieniało i dużo jest nowości, ktorych wtedy nie było.
    Będę musiała zaufać internetowym listom

    Maybelle, masz rację, wręcz z roku na rok pojawiają się nowe rzeczy dla maluchów😊 Moja wiedza sprzed trzech lat też jest mało aktualna, trzeba będzie ogarnąć co teraz jest na czasie 😉

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy pierwszym posiłkowałam się gotową listą. Szczególnie przy zamówieniach aptecznych.

    Wiele jest rzeczy, które będą na górze czyjejś listy, a komuś innemu są zupełnie zbędne.

    Wiele jest rzeczy, które kupimy w dobrej wierze, a dziecko nie będzie używało. Np są dzieci które śpią tylko w spiworkach, a są takie co pod kołderką 😊

    Nie ma listy idealnej, bo nikt nie zna lepiej Waszych potrzeb niż Wy same. Gorzej, że jeszcze nie wiecie, czy będziecie lubiły np noszenie dziecka w rożku, czy nie 😉

    baby lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_ wrote:
    Hej dziewczyny, byłam dzisiaj na kontroli Usg 13w4d długość CRL to 6,21cm jednak jak byłam na wizycie 1 kwietnia to CRL mialo5,7cm. Martwi mnie czy taki przyrost nie jest zbyt mały, macie jakieś doświadczenie ? Jak było u was ? Mała po badaniu NiFTY zdrowa dziewczynka na usg narządy tez ok lekarz mówi żeby się nie niepokoić i układa wszystko ok ale wiecie jak jest. Jak macie jakieś doświadczenia to chętnie się dowiem jak było u was ! 🙂

    Asia, nie miałam nigdy USG w tak krótkim odstępie czasu, ale wydaje mi się że taki przyrost jest ok. Zwłaszcza jeśli to inny sprzęt i ręka innego lekarza mierzyły malucha.

    baby lubi tę wiadomość

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do rzeczy które nam się sprawdziły to na pewno przewijak, niania z kamerką, rogal do karmienia, podgrzewacz do butelek, na zimę mieliśmy śpiworki, hmmm co tam jeszcze...:p

    Maybelle lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Kejti22 Autorytet
    Postów: 271 249

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja już po dzisiejszej wizycie 14+0 :) lekarz powiedział, ze większe prawdopodobieństwo jest, ze będzie dziewczynka :) ale to narazie tak na 70% :) powiedział, ze na połówkowych będziemy wiedzieć już z większym prawdopodobieństwem 😜 dziecko nie chciało dzisiaj za bardzo współpracować i się chowało 😂 ale na jednym zdjęciu było widać, ze ma wczasy i jedna nogę przy głowie a druga wyprostowana 😂

    Evoleth, Maybelle, Wowka, Bluberry, Nina83, Natalii, Jesienna mama lubią tę wiadomość

  • BuBu Koleżanka
    Postów: 62 14

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do list wyprawowych to uważam że nie ma co przeginać ja bynajmniej nie kupowałam większości tych gadżetów i myślę że nie są niezbędne najlepiej porozmawiać z kimś kto ma dziecko i samemu też się zastanowić co jest niezbędne a część rzeczy można również kupić trochę później.zreszta to zależy czy chcesz karmić piersią czy nie czy pieluchy jednorazowe czy wielorazowe ale uważam że te listy w internecie są przesadzone.

    3jgx3e3kxkbj0z7a.png
    wnidio4px2a5kwgs.png
    bl9cuay3m1ytu56k.png
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:14

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi rzeczami dla maluszków to kwestia indywidualna bo różne są dzieciaczki. U mnie nie sprawdziły się żadne beciki, śpiworki bo moje dzieci od początku lubią luz, jedno i drugie wiecznie odkryte śpi 😉
    Leżaczek też nie przeszedł bo był wielki krzyk i od 3 miesiąca kładłam na matę i bezpiecznie na podłodze poznawały świat.



    baby lubi tę wiadomość

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:15

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie must have przy synku był laktator elektryczny, butelki antykolkowe i podgrzewacz bo nie karmiłam piersią.. przy córce już tylko rogal do karmienia 😂

    Maybelle lubi tę wiadomość

  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie zaczęły się problemy skórne. Drobne, swędzące krosteczki na udach, pośladkach, jakieś paskudztwa na twarzy, a cerę miałam taka ładna. Czy doświadczalyscie tego? Czym się smarować?

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ