X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    Z tymi rzeczami dla maluszków to kwestia indywidualna bo różne są dzieciaczki. U mnie nie sprawdziły się żadne beciki, śpiworki bo moje dzieci od początku lubią luz, jedno i drugie wiecznie odkryte śpi 😉
    Leżaczek też nie przeszedł bo był wielki krzyk i od 3 miesiąca kładłam na matę i bezpiecznie na podłodze poznawały świat.
    Oo to ja chyba coś jak Blu 😁 choć moje dzieci już takie duże że nie wiem jak to teraz będzie.
    Mam jedno marzenie - dac dziecku sporo swobody i bardzo dużo miłości i cierpliwości. Podobno późne macierzyństwo jest takie spokojne i wyważone 😉 zobaczymy...

    Wik89, Bluberry lubią tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Must have dla mnie to baza do fotelika, bo sporo jeździmy, a to bardzo ułatwia sprawę i poprawia bezpieczeństwo (Edit. I lusterko do samochodu. Nie kosztuje drogo, a tylko to sprawiało że nie bałam się jeździć z dzieckiem sama). Laktator elektryczny (ale kupiłam po porodzie, po mękach z ręcznym i dlatego że sporo karmiłam odciągniętym). Pieluchy tetrowe-jako ściereczki po ulaniu, zabezpieczenie kanapy, mojego ubrania, przewijaka, jako cienki kocyk, do rozgrzania na brzuszek, jako śliniak przy pierwszej marchewce, jako myjka... miałam we wszystkich strategicznych miejscach. Rożek dla nowodka spoko, śpiworek dla starszego mam użyty 2 razy-pierwszy i ostatni 😁

    Totalnie nieprzydatne były smoczki, kupiłam kilka różnych, ale żaden nie przypadł do gustu i syn był bezsmoczkowy. Nieprzydatne były kaftaniki i spioszki, najlepiej ubierało mi się body i spodenki lub pajacyki. Z ręczników z kapturkiem szybko wyrósł i praktycznie od początku używałam wielkiego kąpielowego "dorosłego". Nie lubię też termometru zbliżeniowego, który lubi większość osób, bo wg mnie nie daje precyzyjnego wskazania. Wolę zwykły elektroniczny. W domu nie używałam mokrych chusteczek, must have dla mnie jest miseczka z wodą i waciki 😉

    Nie ma sensu też kupowania wszystkiego od razu. Najlepiej kupić podstawowe rzeczy, a dokupić te na które pojawia się konkretną potrzeba. Plus jeszcze zostawić sobie margines na prezenty 😉

    Prawda jest taka, że przez pierwsze tygodnie maluszek potrzebuje pełnego brzuszka, ciepła i suchej pieluchy. Nie musi mieć gadżetów, najważniejsza jest mama ❤

    gondi, baby, Evoleth, Maybelle lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę ciężko stwierdzić, co się przyda przy danym dziecku ;)
    Ja najbardziej przy synku korzystałam z niani elektronicznej, szumisia, woombie (do spowijania), laktator, butelki antykolkowe, fajna mata na podłogę, wiaderko do kąpania.
    Teraz nie nastawiam się, ze woombie i szumiś będą bardzo potrzebne, bo syn dużo płakał od urodzenia, pozniej się okazało, ze miał refleks i te wiaderko, szumiś i spowijanie nas uratowało 😂 Na szczescie te rzeczy juz mam i będą pod ręką w razie czego.

    Maybelle lubi tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia, nie ma co sie przejmować. Nawet jednego dnia u dwóch innych lekarzy byś miała inny pomiar 😉

    Inny sprzęt, inna ręka, inne ułożenie dziecka. To jest kwestia milimetrów.

    Ja byłam załamana, jak we wczesnej ciąży byłam na usg po 10 dniach, a wiek ciążowy zmienił się tylko o 5. Wszystko jest dobrze 😊

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to z nowości mąż namawia mnie na jakiś fajny bujak/leżaczek rozkładany na płasko, pełniący najpierw formę kołyski, pozniej bezpiecznego lezenia z funkcją bujania. Ja nie jestem za bardzo za samym bujaczkiem, ale takie cos sporadycznie mogło by się nam przydać, bo łóżeczko będzie na górze, a na dole będziemy przebywać i cos do spania muszę wymyslic. Podobają mi się jeszcze kokony, ale sama nie wiem.
    Na pewno chcemy kupić dostawkę next to me na początek.
    Aha z naszych must have, ale to juz dla siedzących dzieci, to przydało nam sie bardzo nosiło tula. Długo jeszcze nosilismy synka, nawet rok temu ba wycieczce ;)
    Chusty się jakoś boję, ale nigdy nie próbowałam;)

    Maybelle lubi tę wiadomość

  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie laktator elektryczny!!!
    Pojemniki/ worki na mleko
    Rogal do karmienia
    Nosidełko/ fotelik samochodowy
    Ubranka
    Pieluszki
    Kompresy jałowe 10x10 (do pępuszka)
    U mnie się kosz Mojżesza nie sprawdził tak jak się spodziewałam. Chciałam go używać u nas w sypialni ale niestety nie widziałam mojego chrząkajacego, wydającego dziwne odgłosy dziecka jak się w nocy budziłam i musiałam wstawać żeby sprawdzić czy się przypadkiem nie dusi, dławi. Wtedy nie wiedziałam że noworodki wydają takie odgłosy.
    Jeśli chodzi o kosmetyczne, apteczne rzeczy do dziś mam kremy do pupy które kupiłam 2 lata temu, sól fizjologiczna,majtki poporodowe,podkłady poporodowe komuś oddałam bo jak wróciłam po 5 dniach do domu to używałam już zwykłych podpasek. Rodziłam w Niemczech więc tu szpital zapewnia podstawowe produkty higieniczne( majtki, podkłady,podpaski). Używałam szarego mydła do mojej higieny a Huberta kąpałam w samej wodzie, czasem z dodatkiem olejku z migdałów. Jak mu się wysuszyła skóra to po kąpieli też olejek z migdałów.
    A reszta wyjdzie w trakcie. Dziś można wszystko zamówić przez internet i następnego dnia jest już pod drzwiami. Można jechać do apteki 24h (w większych miastach). Ja poźniej nie wiedziałam co zrobić z tymi kosmetykami które kupiłam przed porodem :o

    Maybelle lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • BuBu Koleżanka
    Postów: 62 14

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ubranek dla mnie najwygodniejsze na początek dla noworodka są pajacyki takie całe rozpinane body i polspiochy ale to też każdy inaczej ma. Żadne otulacze i rożki u mnie się nie sprawdziły jedynie kocyk jeden grubszy drugi cieńszy pieluszki bambusowe dostałam i były bardzo super do otulania. Wózek łóżeczko i porządny fotelik łatwo wpinany najlepiej z baza. Kosza Mojżesza ani kołyski ani bujaczkow lezaczkow kojców nie używałam dla mnie najważnieksza rzeczą była piankowa mata na podłogę i to polecam każdemu żadne maty z wiszącymi zabawkami tylko zwykła piankowa mata na podłogę mają takie składane jak puzzle piankowe. Moja starsza córka miała od urodzenia problemy z napięciem i tylko w takiej pozycji mogła przebywać no i mogliśmy tam ćwiczyć a mieliśmy rehabilitację cały rok zanim z tego wyszła i dotąd widać jeszcze trochę problemów. Poza tym porządny laktator elekteyczny. Butelki i smoczki to kwestia dziecka jednemu pasują takie jednemu takie niektóre dzieci w ogóle nie chcą smoczków. Z kosmetykami też różnie bywa bo czasem wychodzą jakieś alergię czy coś tak czy siak do codziennej pielęgnacji trzeba mieć jakiś tłusty krem do pośladków ale bez cynku taki z cynkiem to dopiero jak coś się dzieje. Coś do kapania od pierwszego dnia. Oliwka to fajna sprawa ale tylko z naturalnych olejów a nie parafina. Wanienka na stelażu. Żadnych wkładek z gąbek i myjek nie używam bo moim zdaniem to siedlisko bakterii. Duża paczka gazików niejalowych na początek się przyda do mycia buźki i tak samo do mycia pośladków. Z własnego doświadczenia zauważyłam że jak miałam problem z jakimś odparzeniom zaczęłam myć pośladki gazikiem i woda a nie chusteczkami to zaraz ładnie się goiło. Żadnych pudrów nie polecam bo to wchodzi w fałdki i podrażnia. Nie używałam też podgrzewaczy do mleka czy do chusteczek bo takie cuda widziałam ale to jak kto lubi trudni mi się do końca wypowiedzieć. Co do karmienia to najprostsze krzesełko żeby łatwo się myło nie musi mieć żadnych funkcji leżenia bo przecież dziecko ma tam siedzieć i jeść ważne żeby był podnóżek. No ale to już sprawa na później bo dopiero po 6 miesiącu. Ale się rozpisalam chyba trochę przesadziłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 23:32

    Wik89, Maybelle lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kxkbj0z7a.png
    wnidio4px2a5kwgs.png
    bl9cuay3m1ytu56k.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zbieram na prenatalne. Niby jestem spokojna i wiem że będzie wszystko dobrze ale nie śpię już od 5:p trzymajcie kciuki:)

    baby, Wik89, Maybelle, Jesienna mama lubią tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Asia_ Koleżanka
    Postów: 44 33

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    A ja się zbieram na prenatalne. Niby jestem spokojna i wiem że będzie wszystko dobrze ale nie śpię już od 5:p trzymajcie kciuki:)
    Trzymamy ;)

  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    A ja się zbieram na prenatalne. Niby jestem spokojna i wiem że będzie wszystko dobrze ale nie śpię już od 5:p trzymajcie kciuki:)
    Trzymamy! ✊🏻

    66f2b88525.png
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_ wrote:
    Hej dziewczyny, byłam dzisiaj na kontroli Usg 13w4d długość CRL to 6,21cm jednak jak byłam na wizycie 1 kwietnia to CRL mialo5,7cm. Martwi mnie czy taki przyrost nie jest zbyt mały, macie jakieś doświadczenie ? Jak było u was ? Mała po badaniu NiFTY zdrowa dziewczynka na usg narządy tez ok lekarz mówi żeby się nie niepokoić i układa wszystko ok ale wiecie jak jest. Jak macie jakieś doświadczenia to chętnie się dowiem jak było u was ! 🙂

    Zobacz sobie z usg jaki masz wiek ciąży, podobno na badaniach prenatalnych ten pomiar jest dokładniejszy dlatego czasem to co kiedyś by sie wydawało ze miało 5,7 w rzeczywistości może było 5 poprzez niedokładny pomiar a teraz np więcej niż 6,21 to tylko mały kursor. Ja wierze, ze jak lekarz Ci powiedział, ze jest Ok to znaczy, ze jest Ok! Tak musi być! Pozatym podobno juz w tym okresie wzrost dzieci to juz indywidualna sprawa, może nie bedzie jakaś duża dlatego taki wynik.
    Może masz na wyniku siatki centylowe, gdzie lekarz zaznacza jak mieścisz się w tej siatce.

    66f2b88525.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie głównie będą rzeczy eko, więc nie dostanę ich w pierwszym lepszym sklepie i muszę mieć wczęsniej np. butelki szklane, smoczki kauczukowe itp. Zamierzam karmić piersią, ale zaletą trzeciego dziecka jest to, ze wiesz, że wszystko się może zdarzyć. Nie nastawiam się na nic. Będzie jak będzie.
    np. pierwsze dziecko kąpane raz na tydzień, w samej wodzie aż do pół roku chyba. Drugie urodziło się upalną wiosną i było tak tłuste, że bez codziennego mycia miało brud w fałdkach ;)

    A co do kosza Mojżesza, to Warszawianki, wiecie, że mamy go w prezencie w wyprawce warszawiaka? NIe wiem tylko jak to wygląda, bo skoro składa się podanie po urodzeniu, to znając nasz kraj dostanę po pół roku ;) a może któaś z Was wie i już korzystała?

    Wik89 lubi tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3786 5603

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, dawno mnie tu nie było, gratuluję wszystkich pomyślnych wizyt!
    Ja wczoraj miałam wizytę i ujrzałam na usg wzruszający widok :) Bobas ma 4,17 cm, tętno 170, wg lekarza wszystko tak, jak powinno być. USG prenatalne i pappę mam 23.04 i w zależności od wyników wtedy ewentualna decyzja o NIFTY, poczekamy na opinię mojego lekarza. Tak naprawdę dopiero teraz dociera do mnie tak już na serio, że jestem w ciąży :)

    Fajnie dziewczyny, że piszecie o Waszych doświadczeniach dotyczących wyprawki i pielęgnacji noworodka, ja jestem całkiem zielona, więc chętnie poczytam. Także dzięki Bubu za wpis ;)

    Pozdrowienia i Wesołych Świąt dla Was i Waszych bliskich :)

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3786 5603

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja, moja przyjaciółka czekała miesiąc, dostała dwa tygodnie temu, wniosek pewnie złożył jej partner tuż po porodzie. widziałam na zdjęciu, całkiem fajnie to wygląda. Ja też planowałam kosz, więc cieszę się, że jest w tej wyprawce.
    Takze miesiąc oczekiwania to nie tak źle, podobno były wcześniej większe obsuwy. Trochę szkoda, że nie można złożyć tego wniosku np. od 9 miesiąca ciąży, miałoby to większy sens

    Freja000 lubi tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 22:15

    Freja000 lubi tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • kitikotek Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    bezpośrednie i wstydliwe pytanie czy teraz podczas ciazy macie z pochwy jakaś wydzielinę, upławy, śluz ? nosicie wkładki?

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po prenatalnych, mamy 5,66 cm dzidziusia. Jest zdrowe, założyło nogę na nogę tak samo jak lubi leżeć moja starsza córeczka:) nie mogłam ze śmiechu jak to zobaczyłam;p i wydaje mi się że będzie również cały tata tak jak starsza;)

    I jak bym mogła prosić o zmianę terminu na pierwszej stronie na 22 października:) jednak taki termin wychodzi, ostatnio u lekarza też wychodził ten 22 więc chyba juz tą datą zostanie.

    Co do śluzu to u mnie narazie biały i w małej ilości, nie noszę wkładki. Za to w pierwszej ciąży pamiętam to mnie zalewało, okropne uczucie, mam nadzieję że teraz tak nie będzie. Ale wtedy też co chwilę miałam jakąś infekcje a teraz to jak narazie nic nie miałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2020, 12:50

    Evoleth, Bluberry, Wik89, Asia_, gondi lubią tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja, bardzo ciekawe podejście aby rzeczy były eko, napewno mój mąż podchwyci temat bo sam redukuje plastik z domu ;) pojemniki na wodę, jedzenie do pracy mamy szklane itd więc i dla dziecka trzeba o tym pomysleć. Te kosze zazwyczaj nie są drogie, a druga sztukę ciocia powiedziała, ze zrobi nam na drutach ze specjalnej włóczki, żeby jeden mógł być w sypialni a drugi w salonie/kuchni.
    Gratulacje udanych wizyt! ;)

    Freja000 lubi tę wiadomość

    66f2b88525.png
  • Tolhith Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Teraz już oficjalnie możecie mnie dopisać - 21 października i na 90% chłopczyk <3 Byłam wczoraj na badaniach prenatalnych i wszystko wygląda w porządku - trzymamy kciuki!

    Wik89, Jesienna mama lubią tę wiadomość

  • BuBu Koleżanka
    Postów: 62 14

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś n wizycie CRL 7,29 a 1.04 było 7 cm ale nie przejmuje się tym to tylko pomiar maszyna operator maszyny też jest zawsze jakaś granicą błędu poza tym żeby stwierdzić słaby przyrost dziecka trzeba badać kilkakrotnie na przełomie paru tygodni. Co do wyprawki to musicie jakieś konkretne pytania zadawać co was interesuje nad czym się zastanawiacie bo ten temat jest bardzo rozległy. Mnie np interesuje jak się sprawdzają te butelki szklane. Myślę że na pieluchy wielorazowe bym nie dała rady się pisać ale takie butelki ok jakiej firmy kupujesz.

    3jgx3e3kxkbj0z7a.png
    wnidio4px2a5kwgs.png
    bl9cuay3m1ytu56k.png
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ