X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2024
Odpowiedz

Październik 2024

Oceń ten wątek:
  • Hera098 Autorytet
    Postów: 2043 2359

    Wysłany: 23 maja, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    Hera ja to czaje, bo sama mam gdzieś na dnie szafki kupiony podgrzewacz w pierwszej ciąży, który tam ciągle leży 🤪 ale tak jak pisze w pierwszej ciąży człowiek jest na tyle też zagubiony, że właśnie kupuje tych rzeczy masę, bo na każdym kroku w sklepach są chwytliwe reklamy, że coś jest "must have"...

    Dlatego nie chcę się dać tym reklamom i praktycznie kazdą jedną rzecz tutaj obgadywałam z Wami😁😁 ale o aspiratorze to mi nawet na myśl nie przyszło😂 to dopiero hit 🙈

    Mam juz wybraną i zamówioną komodę😊
    Biała komoda MARSYLIA połysk ze strony Agata.
    Jedyna która miała wszystkie pomiary mnie satysfakconujące:
    Wysokość 85, głębokość 47, szerokość 90 oraz 4 szuflady na całej długości❤️
    Jakby któraś była ciekawa innej komody która mnie zainteresowała i wymiary wydawały się w porządku to KOMODA DENTRO DT-04, ale ja mam białe panele w pokoju i fioletowe ściany i nie pasowałaby mi kolorystycznie🙈
    Teraz tylko czekać na komodę jak przyjedzie i w urlopie narzeczonego złożymy😍

    Yggy, espoir, Vam lubią tę wiadomość

    Ja 26, On 34
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️
    16.05 - 340g⚖️
    Połówkowe ok, 32cm 😊
    04.06 - 513g⚖️
    13.06 - 714g ⚖️
    17.06 - 40cm dłuugiego dzieciaczka🤯🤭❤️
    02.07 - 1kg⚖️
    echo serca dobre
    24.07 - 1720g⚖️
    08.08 - 2200g⚖️
    12.08 - 2600g ⚖️
    27.08 - 2800g⚖️
    02.09 - 3140g⚖️
    09.09 - 3600g⚖️
    17.09 - szpital, 3800g⚖️

    20.09 - cesarka, 3510g Szczęścia❤️


    event.png
  • Yggy Autorytet
    Postów: 299 558

    Wysłany: 23 maja, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie narazie TZ kombinuje nad podgrzewaczem + sterylizacja.
    Jak już wcześniej pisałam, byłam zdecydowana na 5in1 albo 6in1, ale ostatecznie tym walnęłam, bo skończyła mi sie cierpliwość 🤣🤪 poza tym moj facet jest elektronicznie ogarnięty, to jego działka, ja wolę te bardziej kobieca stronę wyprawki 🤪

  • Mkm89 Ekspertka
    Postów: 248 705

    Wysłany: 23 maja, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera098 wrote:
    Jeśli chodzi o podgrzewacz i sterylizator w jednym to zakup suuuper przydatny u mnie😚 Mamy kuchnię u teściów na piętrze i nie widzi mi się latać co chwila po schodach, żeby mleko podgrzać w garnku albo wysterylizować smoczki / buteleczki. Stąd chcę to mieć ustawione na komodzie u siebie w sypialni😊 i w tym podgrzewaczu super funkcja jest podgrzania mleka do 37° czego nie umiałabym na bank sama podgrzać w garnku i martwić sie czy ma odpowiednią temp.

    Mkm89 - Dzięki za info o brzuszku - ale jak to wygląda, że tak całą ciążę będzie otejpowany? Ja bym chciała mieć to zdjęte do kąpania🙈 Kąpiesz sie w tym? Co ile czasu wymieniają Ci tejpy?

    Nutella - zdziwiona jestem ilością tej wody... jak to odmierzasz? Z butelki?
    Ja piję 1,5 - 1,8l dziennie wody + dużo herbatek rooibos, więc wychodzi mi max 2,5l napojów. Jeśli masz PZU to możesz z internistą obgadać temat na telewizycie - jak nie masz, to chętnie zadzwonie i obgadam za Ciebie z czystej ciekawości😁 Bo w ciąży to może normalne😜

    Ja się normalnie w tejpach kąpię , ćwiczę i one się nie odklejają :). Trzymają tak ok 10-14 dni i później się je wymienia. Moja Fizjo akurat trenuje ze mną, więc też może mnie po treningach obkleić jak nie dotrwam do kolejnej wizyty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja, 22:09

    Hera098, Yggy lubią tę wiadomość

    20.01 punkcja , 6 komórek, 5 zapłodnionych, 3 zarodki
    25.01 transfer 5dniowej blastki
    5dpt cień na teście
    6dpt beta 45,9
    8 dpt -129,2
    11 dpt- 482,2
    18 dpt - 10355,3

    NIFTY - zdrowy chłopak

    preg.png
  • mewa Autorytet
    Postów: 356 497

    Wysłany: 23 maja, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie narobiłam wszystkich stron ale widzę że tematy gadżetów wjechały. Ja też polecam katarek do odkurzacza. Sterylizator dostałam w spadku po kimś i często go używałam. Próbuję sobie przypomnieć jak to było z tym podgrzewaczem bo nie mam i nie miałam. Ale za cholerę nie pamiętam jak podgrzewałam mleko moje? Bo mm to normalnie woda z termosu później ale przy kp? A to nie wystarczy żeby doszło do temp pokojowej?

    Hera098 lubi tę wiadomość

  • Kasiap899 Ekspertka
    Postów: 197 264

    Wysłany: 23 maja, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym piciem wody to faktycznie sprawdź sobie cukier bo u mojego taty picie ogromnych ilości wody było jednym z pierwszych objawów cukrzycy.

    Co do gadżetów to ja do niedawna nie wiedziałam w ogóle o istnieniu jakichkolwiek aspiratorów do nosa, zatrzymałam się na zwykłej gruszce do nosa 😅

    Yggy lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Katka123 Ekspertka
    Postów: 204 271

    Wysłany: 23 maja, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sernik_z_rodzynkami wrote:
    My specjalnie zostawiliśmy stary odkurzacz do wyciągania gili 🙈
    Nie mam odkurzacza 🙈 muszę dopisać do listy jako sprzęt niezbędny przy chowaniu dziecia 😝

    mewa, Vam, espoir, Yggy, Mila25 lubią tę wiadomość

  • mewa Autorytet
    Postów: 356 497

    Wysłany: 23 maja, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katka123 wrote:
    Nie mam odkurzacza 🙈 muszę dopisać do listy jako sprzęt niezbędny przy chowaniu dziecia 😝
    U nas odkurzacz pomagał jak szumiś nie dawał rady :p

    Katka123, strzyga lubią tę wiadomość

  • Katka123 Ekspertka
    Postów: 204 271

    Wysłany: 23 maja, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mewa wrote:
    U nas odkurzacz pomagał jak szumiś nie dawał rady :p
    No to koniecznie! Teraz już dwa zastosowania! 😄
    Ja po prostu do tej pory nie potrzebowałam bo nie mamy dywanów więc to był zbędny mebel. Ale teraz to must have!

  • espoir Autorytet
    Postów: 5007 6656

    Wysłany: 23 maja, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podejrzewam, że połowa ludzi by już w domu nie miała zwykłego odkurzacza gdyby nie gile dziecka 🤡🤪

    mewa, Yggy, Mila25, Katka123 lubią tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    🩵 12.2022 🧒
    🩷 10.2024 🤰

    preg.png
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1596 2130

    Wysłany: 24 maja, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    ja Wam tylko zycze miłego dnia. Tyle napisaliście, że jeszcze nie nadrobilam :)
    i pewnie dzisiaj nie nadrobię, ale mam na to cały weekend :)

    mewa, Vam, Yggy, Hera098 lubią tę wiadomość

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    21.08 - III prenatalne, zdrowa dziewucha :)

    preg.png
  • mewa Autorytet
    Postów: 356 497

    Wysłany: 24 maja, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    podejrzewam, że połowa ludzi by już w domu nie miała zwykłego odkurzacza gdyby nie gile dziecka 🤡🤪
    Serio? To czym sprzątać? Miotła? Ja w sumie i podłogi i kanapy, fotel, materac wszystko odkurzaczem. Oczywiście nie żebym robiła to jakoś często 🤪.
    Mamy jeszcze ten roborock co sam jeździ, w zasadzie dzięki niemu nasze mieszkanie na co dzień jakoś wygląda :p

    Hera098 lubi tę wiadomość

  • espoir Autorytet
    Postów: 5007 6656

    Wysłany: 24 maja, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różnymi irobotami, hizero itp. te nowe sprzęty już takich rur nie mają żeby wetknać katarek 🤪

    dzień dobry 🌸

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja, 08:14

    Yggy lubi tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    🩵 12.2022 🧒
    🩷 10.2024 🤰

    preg.png
  • Vam Autorytet
    Postów: 884 1172

    Wysłany: 24 maja, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🙂 witam się z pracy, choć wszyscy czują w powietrzu ten piątek póki co! Za 2h Idę do zerówki na występ córki z okazji Dnia Mamy 🥰 będę płakać na pewno 🤭 obym tylko nie zemdlała w tej dusznej sali.

    mewa, Yggy, Kasiap899, Hera098 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Yggy Autorytet
    Postów: 299 558

    Wysłany: 24 maja, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mietle to co najwyżej mogę polatać, ale na bank nie będę tym sprzątać 🤪🤣

    Dzień dobry.

    Życzę Wam dziś dobrych wiadomości na badaniach, radości z zakupów 😋, mocnych kopniaczkow🐣

    Wróciłam z badań, pierwszy raz dziś "wykorzystałam" ciążę do przyspieszenia swojej kolejki w labku w szpitalu. Jak zobaczyłam ilość, głównie panów w wieku emerytalnym, którzy koczowali przed otwarciem laboratorium, to ogarnęła mnie słabość (albo to wilczy głód ciężarnej na 12h głodówce 🤣).
    Dodam, ze u nas sa numerki rozdawane przez Pana "Numerek" 🤣 i zawsze mnie to rozczula ten vintage styl obsługi klienta 🤣

    mewa, Vam, Kasiap899, Hera098, Cezarowa, Karos31 lubią tę wiadomość

  • mewa Autorytet
    Postów: 356 497

    Wysłany: 24 maja, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vam wrote:
    Dzień dobry 🙂 witam się z pracy, choć wszyscy czują w powietrzu ten piątek póki co! Za 2h Idę do zerówki na występ córki z okazji Dnia Mamy 🥰 będę płakać na pewno 🤭 obym tylko nie zemdlała w tej dusznej sali.
    Ja miałam wczoraj połączony z dniem taty. Musiałam się nieźle wysilić żeby się całkiem nie rozkleić. Ciążowe hormony nie pomagają 🤪

    Vam lubi tę wiadomość

  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2031 3482

    Wysłany: 24 maja, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam cukier na czczo 99, ale nie ufam swojemu sprzętowi 🤭. Wczoraj jadłam o 20, a mierzyłam dziś o 8.30.

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    👶Zosia
    age.png
  • Mila25 Ekspertka
    Postów: 166 270

    Wysłany: 24 maja, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś wizyta o 13.40, ciekawe co tam słychać u maleństwa 🥰 Mam tyle zaplanowane na dzisiejszy dzień ciekawe ile zrealizuje 😂
    Miłego dnia 🌞

    nutella_, Vam, Paula00, Cezarowa, Hera098, Yggy, Tajlandia22, Neta, Karos31 lubią tę wiadomość

    06.2021r. Syn 💙
    11.02.2024r. II Kreski
    24.02.2024r. Potwierdzenie ciąży przez lekarza
    10.04.2024r. Prenatalne ❤️
    13.05.2024r. Będzie synek 💙
  • Vam Autorytet
    Postów: 884 1172

    Wysłany: 24 maja, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutella_ wrote:
    Mam cukier na czczo 99, ale nie ufam swojemu sprzętowi 🤭. Wczoraj jadłam o 20, a mierzyłam dziś o 8.30.
    Ja mam podobny wynik. 92, więc obie jesteśmy przy górnej granicy. Ciekawa jestem co powie na to lekarz.

    preg.png
  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1038 2104

    Wysłany: 24 maja, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam odkurzacz pionowy, ale są do niego przejściówki, żeby podłączyć katarek, więc nie muszę kupować specjalnie klasycznego odkurzacza :)


    Jadę dzisiaj na darmowe badania prenatalne w ramach Kongresu Ultrasonografii w Krakowie, będę króliczkiem doświadczalnym, zobaczymy, jak tam będzie :D

    Miphuhiz, Hera098, Yggy, Neta, Nejt, Vam lubią tę wiadomość

    29.01: ⏸️ Witaj, dzieciątko 🥹

    Wynik NIFTY: zdrowy chłopczyk 💙

    Czekamy na Ciebie, Julianku! 🥰

    preg.png
  • Cezarowa Ekspertka
    Postów: 243 531

    Wysłany: 24 maja, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @switezianka chcieli mi przełożyć moje prenatalne na dziś na te "warsztaty" w Krk. Nie zgodziłam się. Po pierwsze musiałabym tam stracić więcej czasu, a dwa i tak mam darmowe z uwagi na wiek 😅. Może gdybym jeszcze płaciła i nie miała dziś tyle do zrobienia to zastanowiłabym się nad tym kongresem.
    Szczerze po dopytaniu zostało mi to średnio przedstawione, Pani ujęła to jako "warsztaty". I mam wrażenie, że będzie tam sporo pacjentek ;).
    Pewnie będzie fajnie dzieciak opisywany i pokazywany - daj znać jak wrażenia 😁. Moje odczucie po rozmowie z kobietą nie jest najlepsze, ale pewnie miło się zaskoczysz i będzie dobrze :).
    Moje badanie połówkowe trwało ponad pół h, to zdążyłam się napatrzeć na malutką. A lekarz opisywał co sprawdzamy i czy jest ok. Na monitorze widziałam wyliczenia np. jak zaznaczał obwód brzuszka to na który tydz wymiar.
    Aż brzuch bolał od naciskania maszyną xD

    Powodzonka!

    Vam lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ ➔ według OM 09.10.2024 🤞 🎀 🩷
    ______________________
‹‹ 424 425 426 427 428 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ