Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚

Oceń ten wątek:
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 18 marca, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Lekarz powiedział ci w którym miejscu jest na zdjęciu łożysko?
    Tak, tam z prawej taka kreska to pępowina i tam jest łożysko z boku, do którego jest przyczepiona. Wyjątkowo ładnie dzisiaj wszystko było widoczne, aż lekarz zawołał położną żeby zobaczyła jak fajnie widać 😁

    snieżka, aganieszkam, Malina90 lubią tę wiadomość

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • Martit Autorytet
    Postów: 521 818

    Wysłany: 18 marca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam kłucie w dole brzucha, wzięłam magnez, odpoczywałam i przechodziło. Oczywiście różne myśli się pojawiły :/ pierwszą ciążę poroniłam w 12 tygodniu. Za tydzień prenatalne, niech już ten tydzień minie.

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2037 4687

    Wysłany: 18 marca, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po transferach w cyklu sztucznym - jak u was wyglądało zejście z progesteronu? Kiedy z jakiego? Ja mam brać leki do 10+0, potem tylko 1 Cyclogest do 12+0 i nie wiem czy to nie za szybko?

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Marty.Na Autorytet
    Postów: 569 661

    Wysłany: 18 marca, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Dziewczyny po transferach w cyklu sztucznym - jak u was wyglądało zejście z progesteronu? Kiedy z jakiego? Ja mam brać leki do 10+0, potem tylko 1 Cyclogest do 12+0 i nie wiem czy to nie za szybko?
    Ja nie jestem po transferze, ale miałam pytać o to samo. Lekarz zalecił mi odstawienie luteiny i jestem przerażona czy to nie za szybko

    31🙆🏻‍♀️ 33🧔🏼

    Starania od 10.24'

    ♂️:
    Łuszczyca (Daivobet)

    💊
    Omega3, Witamina D, Magnez, Ten Fertil ON, Witaminy ADEK, Ubiquinol 200, Witamina B12

    🔬
    Rozszerzone badanie nasienia + fragmentacja DNA plemników + test HBA ⏳

    ♀️
    Przewlekłe nieaktywne zapalenie żołądka, subkliniczna niedoczynność tarczycy (Euthyrox 50), PCOS (w trakcie diagnozy)

    💊
    Witamina D, Omega 3, Magnez, Witamina B6 i B12, Aktywny kwas foliowy Neofolic, NAC 600, Ubiquinol 200, Prena Caps Ovi, Zioła Ojca Grzegorza

    🔬
    Trombofilia wrodzona (m. cz. V Leiden, m. MTHFR, m. PAI-1), KIR ⏳

    Beta HCG:
    08.03.25- 68.60
    10.03.25- 104.60
    12.03.25- 147.50
    14.03.25- 216.60
    19.03.25- 1036.60
    20.03.25- 1313.30
    02.04.25 - zabieg abrazji, 8tc 💔

    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3284 8785

    Wysłany: 18 marca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 22:07

    White1 lubi tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11365 9614

    Wysłany: 18 marca, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Dziewczyny po transferach w cyklu sztucznym - jak u was wyglądało zejście z progesteronu? Kiedy z jakiego? Ja mam brać leki do 10+0, potem tylko 1 Cyclogest do 12+0 i nie wiem czy to nie za szybko?
    Ja na sztucznym miałam estrofem do 10tc a proga brałam długo, chyba do 20tc. Pod koniec 1 trymestru zaczęłam schodzić z dawek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca, 22:41

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • aszin Autorytet
    Postów: 7446 16465

    Wysłany: 18 marca, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda miałam transfer świeży, ale dr powiedziała, że proga zostawiamy na pewno do prenatalnych, a że mam wizytę u niej dopiero 2 tygodnie później, to trochę jeszcze pobiorę 😁 Generalnie jak wytworzy się łożysko i nie ma przeciwwskazań, to w teorii można odstawić progesteron.

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 19 marca, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🥰

    Siemię lniane chyba na mnie działa i oby tak zostało. Awaryjnie czopki mam w szafce w łazience, więc szybko będę miała do nich dostęp. Mam jednak nadzieję, że zaparcia dadzą mi od siebie odpocząć, bo ból brzucha i skurcze nie dawały mi spokoju.

    Wracając do zwolnień - ja zawsze myślałam, że będę pracować do badań prenatalnych, jednak ze względu na pracę w placówce oświatowej i sezon chorobowy, stwierdziłam, że nie mogę ryzykować i po pozytywnej becie poszłam do pracy tylko na jeden dzień żeby dokończyć tydzień i poszłam na zwolnienie.
    Dyrekcję powiadomiłam dwa tygodnie później - po potwierdzeniu serduszka z adnotacją, że jeszcze dam znać co i jak ze względu na wczesny etap ciąży.

    Strasznie się stresuje już tymi prenatalnymi, a z drugiej strony nie mogę się doczekać (jeszcze 8 dni 😤😤😤), bo to pierwsza wizyta, na której będzie ze mną mój mąż. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, a jeszcze wiekszą, że wcześniej dostanę wynik Panoramy 😅
    Tak, oddałam krew w poniedziałek i od poniedziałku odświeżam maila i stronę laboratorium 😂

    Od poniedziałku zaczynamy maraton badań, więc mocno trzymam kciuki za wszystkich, jak i za wszystkie dzisiejsze wizyty ❤️❤️❤️

    kleopatr4, snieżka, Niecierpliwa2 lubią tę wiadomość

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • Vainchild Ekspertka
    Postów: 185 381

    Wysłany: 19 marca, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wiem że rzadko pisze ale objawy są nieznośne. Zamiast być lepiej to od poniedziałku zaczęły się wymioty. Tylko praca, dom, spać. Na szczęście wczoraj miałam w końcu wizytę. Mam dwa tygodnie na zrobienie badań prenatalnych. Z bobaskiem wszystko dobrze, rusza się, serduszko bije, rośnie. Wczoraj się okazało, że jednak ciąża starsza o 4 dni, więc wczoraj 11+0. Zobaczymy co na prenatalnych. Dostałam leki na wymioty i nudności. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę i póki co rano nudności nie ma. W dodatku wszystkie wyniki mam w normie więc wczoraj byłam cała w skowronkach.

    Pozdrawiam Was dziewczyny i Wasze bobaski! ❤️
    Jak umówię prenatalne to dam znać. ☺️

    BlackAmericano, Malina90, White1, Ninia, Talto109_, snieżka, Mimblanee, Niecierpliwa2, Weronka89, Karos31, kleopatr4, aganieszkam, Mro_22 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 33&38
    👼 11.2018 - 7tc (puste jajo)
    ⏸️ 7.2019
    👧🏼 02.2020

    Starania o rodzeństwo od 08/25 (z przerwą 10/25)

    Przygotowania od 05/24 - insulinooporność.
    Metforminie do końca 05/25

    Obecnie dieta i suplementy.

    5cs
    27.01 (10dpo) ⏸️
    29.01 - beta 74,2
    31.01 - beta 216
    4.02 - beta 1061
    18.02 - 0,6 cm dzidziusia z ❤️🥰
    6.05 - prawie 300g dziewuszki 🩷

    preg.png
  • Ninia Autorytet
    Postów: 973 1274

    Wysłany: 19 marca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marty.Na wrote:
    Ja nie jestem po transferze, ale miałam pytać o to samo. Lekarz zalecił mi odstawienie luteiny i jestem przerażona czy to nie za szybko

    Ja też ciąża naturalna, mi lekarz odstawił duphaston jak byłam 7+1. Też dosyć gwałtownie bo brałam trzy tabletki, następnego dnia miałam wziąć dwie, potem jedną i koniec. Trochę się bałam ale nic się nie stało.
    Duphaston brałam od owulacji ponieważ po terminacji miałam niedomogę lutealną, dwa pierwsze cykle 7 dni po owu zaczynałam plamić, trzeci cykl spróbowaliśmy duphaston i ciąża pojawiła się od razu.

    Marty.Na lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ 91
    Kariotypy ✅
    17.10.2025 💔🩷👼 Rita 16tc, triploidia matczyna
    12.2025 start starań o drugą ciążę 🥹
    1.2026⏸️ 2 cs
    03.2026 Panorama ok, czekamy na zdrowego 🩵

    preg.png
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 19 marca, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży naturalnej i nie brałam progesteronu w ogóle;)

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • Weronka89 Ekspertka
    Postów: 175 234

    Wysłany: 19 marca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marty.Na wrote:
    Ja nie jestem po transferze, ale miałam pytać o to samo. Lekarz zalecił mi odstawienie luteiny i jestem przerażona czy to nie za szybko
    Ja nie jestem po transferze, natomiast miałam 3 poronienia, w każdym miałam mniej lub bardziej za niski progesteron i słabo przyrastającą betę. Aktualnie od pozytywnego testu 2x dziennie duphaston i na noc utrogestan i póki co ginekolog nic nie mówila o odstawieniu, przepisała kolejną receptę. Myslę że najwcześniej po końcu 1 trymestru będziemy coś schodzić. No ale to też kwestia właśnie wcześniejszych problemów.

  • snieżka Autorytet
    Postów: 1828 2139

    Wysłany: 19 marca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja naturalnie zaszłam w ciążę, ale z uwagi na jedno poronienie biorę od początku luteinę. Wydaje mi się, że będę mniej więcej do końca I trymestru ją brała, ale jeszcze dokładnie nie uzgadniałam tego z lekarzem.

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • babajagapatrzy Autorytet
    Postów: 350 734

    Wysłany: 19 marca, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam duphaston do drugiej wizyty po zobaczeniu serduszka, ale miałam krwiaka. Zeszłam w zeszłym tygodniu. Zostały 4 dni do prenatalnych, zobaczymy jak tam ma się nasz bobas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca, 10:08

  • Karos31 Autorytet
    Postów: 607 1018

    Wysłany: 19 marca, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a myślicie ,że lekarz na pierwszych prenatalnych może już zobaczyć płeć ?

    👱33 🧔32

    02.2015 - 🩷🤱

    11.2023 - 14 tydz 🩵💔 Trisomia 18

    06.2024 - 23 tydz 🩷💔 Rozszczep kręgosłupa, wielowadzie.

    01.2026 zaczynamy starania ♥️

    4.02 - ⏸️ jasna kreska 😍
    16.06 - 600g synka 🩵

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 1496 1545

    Wysłany: 19 marca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karos31 wrote:
    Dziewczyny,a myślicie ,że lekarz na pierwszych prenatalnych może już zobaczyć płeć ?
    Po wyrostku płciowym można próbować zgadnąć, ale raczej nie podpiszą ci się pod takim wróżeniem przed 20tc
    Jakby co ja mam doktorat w przewidywaniu płci także zapraszam ze zdjęciami z 7-8tc i 13tc ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca, 10:26

    snieżka lubi tę wiadomość

    #1 2024 – poród domowy🪷

    💔cb 01/26

    #2 2026⏳

    preg.png
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 19 marca, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karos31 wrote:
    Dziewczyny,a myślicie ,że lekarz na pierwszych prenatalnych może już zobaczyć płeć ?
    Podobno jest to możliwe 😁

    Umówiłam prenatalne na 14 kwietnia, a 15 mam wizytę u mojego lekarza więc bobas będzie porządnie wyoglądany 😁

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 1496 1545

    Wysłany: 19 marca, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny jem oczami. Przez hormony perystaltyka znacznie mi zwolniła, ale apetyt mam. Za to jak zjem to pękam, ale po pół godzinie znowu bym mogła jeść. Ale przy tym siedzę przy biurku i te jelita nie mają łatwo.
    W przyszłym tygodniu biorę urlop i odetchnę chwilkę.

    #1 2024 – poród domowy🪷

    💔cb 01/26

    #2 2026⏳

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1828 2139

    Wysłany: 19 marca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi wróciły problemy ze snem :( Tzn. ja cały czas jestem na minimalnej dawce (ok. 6 mg) leku na bezsenność + 2 tabletkach Bemfolii. Jak zaczęłam przyjmować Bemfolę to udało mi się zmniejszyć o połowę dawkę leku na sen, ale od początku tygodnia ten lek na mdłości coraz słabiej na mnie działa mimo, że teraz biorę 2 tabletki :/
    Trochę czuję się dzisiaj jak zombi :(

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • Artopa Przyjaciółka
    Postów: 99 129

    Wysłany: 19 marca, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj o dziwo w końcu dobrze, braz mdłości, brak wymiotów, jakoś mniej zmęczenia, przespana noc. Aż nie wierzę po wczorajszym tragicznym dniu, że się dzisiaj czuje jak normalny człowiek. Boję się za to jutra, bo jeden dobry dzień to zwykle 2-3 gorsze następne.

    Niecierpliwa2 lubi tę wiadomość

‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Alergiczny katar u maluchów: domowe wsparcie i sygnały alarmowe.

Rozpoznanie, czy katar u dziecka to alergia, czy infekcja, bywa trudne, a poprawne odróżnienie objawów jest kluczowe dla skutecznego leczenia. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik dla rodziców, pomagający zrozumieć specyfikę kataru alergicznego u dziecka, jego symptomy, domowe sposoby łagodzenia oraz kiedy konieczna jest wizyta u lekarza. Dowiedz się, jak zapobiegać powikłaniom i skutecznie wspierać malucha w walce z dolegliwościami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ