Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚

Oceń ten wątek:
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3285 8788

    Wysłany: 25 marca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @blackamerikano, gratulacje! Cudne wiesci!

    Kurde siadłam poobczajac tw narzędzia i problem jest taki ze malo ktore obsługuje nasze super emotki 😄 jedno co pozwala wstawiać kolorowe serduszka itd jest tak toporne ze nie da sie nic zrobic...

    Tu niby da sie latwo dodawać usuwać wiersze ale - ja nie umiem wstawić kolorowego serduszka np. Zobaczcie, ale prosze miejcie na uwadze ze to plik roboczy, wysyłam wam tylko do sprawdzenia czy w ogole w telefonie da sie z tego korzystać...

    https://cryptpad.fr/sheet/#/2/sheet/edit/foLn2xxH2tgcm2cALmqcCKwq/embed/

    Ja tam moge sie przenieść na nowy watek, na inne forum tez 😃 ale np prowadzaca nie chcialabym byc 🤣 doraźne wsparcie to co innego. .
    Ale fakt @Talto chyba troche z partyzanta została postawiona w roli prowadzacej i jesli nie ma na to przestrzeni to bedzie nam ciezko tu trzymać bieżące aktualizacje:/

    BlackAmericano lubi tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • classy Autorytet
    Postów: 512 492

    Wysłany: 25 marca, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa2 wrote:
    Ja jeszcze nie miałam, ale pisałyśmy już o tym kilka stron temu i wygląda na to, że większość dziewczyn ma pobranie tego samego dnia (ja też). Wstępnie lekarz już mówi, co widać, a "raport" po wynikach z krwi dosyłają albo dzwonią w zależności od placówki :) Dziewczyny już po pewnie doprecyzują :)
    Dziękuję 🤩 to poczytam sobie dokładniej co tam pisałyście 😊

    Niecierpliwa2 lubi tę wiadomość

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • classy Autorytet
    Postów: 512 492

    Wysłany: 25 marca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinKA wrote:
    @blackamerikano, gratulacje! Cudne wiesci!

    Kurde siadłam poobczajac tw narzędzia i problem jest taki ze malo ktore obsługuje nasze super emotki 😄 jedno co pozwala wstawiać kolorowe serduszka itd jest tak toporne ze nie da sie nic zrobic...

    Tu niby da sie latwo dodawać usuwać wiersze ale - ja nie umiem wstawić kolorowego serduszka np. Zobaczcie, ale prosze miejcie na uwadze ze to plik roboczy, wysyłam wam tylko do sprawdzenia czy w ogole w telefonie da sie z tego korzystać...

    https://cryptpad.fr/sheet/#/2/sheet/edit/foLn2xxH2tgcm2cALmqcCKwq/embed/

    Ja tam moge sie przenieść na nowy watek, na inne forum tez 😃 ale np prowadzaca nie chcialabym byc 🤣 doraźne wsparcie to co innego. .
    Ale fakt @Talto chyba troche z partyzanta została postawiona w roli prowadzacej i jesli nie ma na to przestrzeni to bedzie nam ciezko tu trzymać bieżące aktualizacje:/

    Mi się chyba udało dopisać 🤭 początkowo normalnie mi się otworzyć ten plik a potem jakoś tak zmniejszał 🫣

    PaulinKA lubi tę wiadomość

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • Ninia Autorytet
    Postów: 974 1274

    Wysłany: 25 marca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że powinnyśmy dać jeszcze chwilę Talto. Ona nie założyła wątku i przez nieszczęście Baby przejęła funkcje. Jak jej się trochę zluzuje w pracy to na pewno do nas wróci, a wrzucenie linka rozwiąże sprawę terminarza.
    Fajnie też jakbyśmy sobie pouzupełniały stopki i zrobiły suwaki wtedy szybko można się zorientować, która jest na jakim etapie i na kogo czeka. Ja dzisiaj jak tylko na prenatalnych uzyskam potwierdzenie, że chłopak ma wszystko na miejscu to wrzucę sobie, że czekam na syneczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 09:38

    BlackAmericano, Niecierpliwa2, snieżka, espoir, Mimblanee lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ 91
    Kariotypy ✅
    17.10.2025 💔🩷👼 Rita 16tc, triploidia matczyna
    12.2025 start starań o drugą ciążę 🥹
    1.2026⏸️ 2 cs
    03.2026 Panorama ok, czekamy na zdrowego 🩵

    preg.png
  • Niecierpliwa2 Autorytet
    Postów: 408 342

    Wysłany: 25 marca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninia wrote:
    Też uważam, że powinnyśmy dać jeszcze chwilę Talto. Ona nie założyła wątku i przez nieszczęście Baby przejęła funkcje. Jak jej się trochę zluzuje we pracy to na pewno do nas wróci, a wrzucenie linka rozwiąże sprawę terminarza.
    Fajnie też jakbyśmy sobie pouzupełniały stopki i zrobiły suwaki wtedy szybko można się zorientować, która jest na jakim etapie i na kogo czeka. Ja dzisiaj jak tylko na prenatalnych uzyskam potwierdzenie, że chłopak ma wszystko na miejscu to wrzucę sobie, że czekam na syneczka.


    Ja muszę zrobić drugie podejście do stopki, bo za pierwszym strona z suwaczkami oszalała 😅

    preg.png
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 25 marca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za gratulacje 🩷 nadal do mnie to nie dociera i boję się, że to może nie moje wyniki mimo, że dane się zgadzają 😂

    Teraz czekam na prenatalne i mam nadzieję, że tam również usłyszę, że wszystko ok :)

    Co do prenatalnych mam jeszcze pytanko do tych z Was, które maja je już za sobą - czy na pobranie krwi na PAPPE byłyście na czczo? Czytałam że niby nie trzeba, ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce lub czy lekarze wskazali jakieś preferencje w tym względzie.

    Niecierpliwa2 lubi tę wiadomość

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • Blossomka Ekspertka
    Postów: 221 355

    Wysłany: 25 marca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackAmericano gratulacje!!! Wspaniale 🥹❤️. To musi być cudowne uczucie 🥰.

    Z seriali, oprócz tego, co już padło polecam: Paradise (Disney), Dobre Miejsce (Netflix), Modern Family, This is us. Na the Pitt czekam aż wyjdą wszystkie odcinki i ruszam ☺️.

    PaulinKA, BlackAmericano lubią tę wiadomość

    Starania od 10.2024 🦸‍♀️🦸

    8.02 🟰
    10.02 beta hcg 433, prog 41.77
    12.02 beta hcg 1137, próg 44,6 🥹
    9.04 USG prenatalne ✅
    29.04 felia ✅🩵
    28.5 II USG prenatalne ✅

    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3285 8788

    Wysłany: 25 marca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @blackamericano, ja mialam pobranie o 16 i nawet nie przyszło mi do glowy zapytać czy musze byc na czczo 🤣 ale skoro pobierają tak późno to zakladam ze mozna byc po jedzeniu. Ewentualnie po prostu sie nie objadaj na maxa frytami z MC tylko zjedz cos lżejszego 2h przed pobraniem- to zawsze taki bezpieczny bufor :)

    BlackAmericano lubi tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11366 9615

    Wysłany: 25 marca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackAmericano wrote:
    Dziękuję dziewczyny za gratulacje 🩷 nadal do mnie to nie dociera i boję się, że to może nie moje wyniki mimo, że dane się zgadzają 😂

    Teraz czekam na prenatalne i mam nadzieję, że tam również usłyszę, że wszystko ok :)

    Co do prenatalnych mam jeszcze pytanko do tych z Was, które maja je już za sobą - czy na pobranie krwi na PAPPE byłyście na czczo? Czytałam że niby nie trzeba, ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce lub czy lekarze wskazali jakieś preferencje w tym względzie.
    Nie, nie trzeba

    BlackAmericano lubi tę wiadomość

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • classy Autorytet
    Postów: 512 492

    Wysłany: 25 marca, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackAmericano wrote:
    Dziękuję dziewczyny za gratulacje 🩷 nadal do mnie to nie dociera i boję się, że to może nie moje wyniki mimo, że dane się zgadzają 😂

    Teraz czekam na prenatalne i mam nadzieję, że tam również usłyszę, że wszystko ok :)

    Co do prenatalnych mam jeszcze pytanko do tych z Was, które maja je już za sobą - czy na pobranie krwi na PAPPE byłyście na czczo? Czytałam że niby nie trzeba, ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce lub czy lekarze wskazali jakieś preferencje w tym względzie.

    ja odebrałam swoje wyniki w poniedziałek i oczywiście też do mnie nie docierało i już też miałam myśli, a co jak się okaże, że pomylili wyniki :P

    w ogóle to idziemy bardzo podobnie :) ja w przyszłym tygodniu mam prenatalne i też mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Pobranie krwi mam dopiero po wizycie z USG, więc to będzie jakaś 17:00 więc obstawiłam, że nie trzeba być na czczo :D

    BlackAmericano, Niecierpliwa2 lubią tę wiadomość

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 521 818

    Wysłany: 25 marca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackAmericano wrote:
    Dziękuję dziewczyny za gratulacje 🩷 nadal do mnie to nie dociera i boję się, że to może nie moje wyniki mimo, że dane się zgadzają 😂

    Teraz czekam na prenatalne i mam nadzieję, że tam również usłyszę, że wszystko ok :)

    Co do prenatalnych mam jeszcze pytanko do tych z Was, które maja je już za sobą - czy na pobranie krwi na PAPPE byłyście na czczo? Czytałam że niby nie trzeba, ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce lub czy lekarze wskazali jakieś preferencje w tym względzie.
    Dzwoniłam do Gabinetów Krasińskiego, mówili, że nie trzeba być na czczo.

    BlackAmericano lubi tę wiadomość

    preg.png
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 25 marca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informacje ❤️ Tym bardziej od Martit, bo mamy w tym samym miejscu :)

    Ja wizytę mam o 8.00, więc w teorii nie byłoby problemu żebym była na czczo, a z drugiej strony budzę się taka głodna, że nie wiem, czy bym to przeżyła 😅 całe szczęście nie trzeba, więc zjem sobie śniadanko :)

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • Ninia Autorytet
    Postów: 974 1274

    Wysłany: 25 marca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam to proszą by nie jeść nic ciężkiego 2 godziny przed. Ja poprzednie prenatalne miałam o 19, teraz o 17.40 więc opcja na czczo by odpadła. Z anegdot z prenatalnych to poprzednio po tym jak dostałam info "podejrzenie wady letalnej płodu", zmierzyli mi ciśnienie do wpisu do karty, dlatego wierzę w historie, że w ciąży z zarodkiem od dawczyni do pappy policzyli wiek ciężarnej.

    👱🏻‍♀️ 91
    Kariotypy ✅
    17.10.2025 💔🩷👼 Rita 16tc, triploidia matczyna
    12.2025 start starań o drugą ciążę 🥹
    1.2026⏸️ 2 cs
    03.2026 Panorama ok, czekamy na zdrowego 🩵

    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3285 8788

    Wysłany: 25 marca, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy możecie tu powtórzyć jakie DOBRE suplementy z dobrymi formami witamin bierzecie? White, ty chyba pisałaś o tym jodzie , albo któraś inna dziewczyna...

    Ja bralam Multi 1 z prenacaps ale w multi 2 widzę żelazo, którego nie chce suplelemtować bez wyraznych wskazan.

    No I zas czeka mnie analiza 😆 na razie wytypowałam puerię duo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 10:20

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Blossomka Ekspertka
    Postów: 221 355

    Wysłany: 25 marca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę na razie pueria uno active. Aktywny kwas foliowy, Wit d, b12, b6, jod, cholina, DHA i EPA :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca, 10:23

    Niecierpliwa2 lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2024 🦸‍♀️🦸

    8.02 🟰
    10.02 beta hcg 433, prog 41.77
    12.02 beta hcg 1137, próg 44,6 🥹
    9.04 USG prenatalne ✅
    29.04 felia ✅🩵
    28.5 II USG prenatalne ✅

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2037 4689

    Wysłany: 25 marca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pisałam jodek a jodan potasu - jodek to ta "lepsza" forma. PaulinKA teraz powinnaś szukać czegoś pod zalecenia na drugi trymestr? 🤭
    Ja biorę prenatal uno, widziałam, że jest też duo

    PaulinKA lubi tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3285 8788

    Wysłany: 25 marca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Ja pisałam jodek a jodan potasu - jodek to ta "lepsza" forma. PaulinKA teraz powinnaś szukać czegoś pod zalecenia na drugi trymestr? 🤭
    Ja biorę prenatal uno, widziałam, że jest też duo

    No właśnie te moje aktualne sa do 12 tc wiec wychodzi na to ze tak 😄 sprawdzę ten prenatal jeszcze 😄

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Niecierpliwa2 Autorytet
    Postów: 408 342

    Wysłany: 25 marca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też pueria, z polecenia lekarki, ale muszę przyznać że tu akurat się nie doktoryzowałam ze składów. Wcześniej brałam Omegamed Optima, ale on jest dość ubogi w składzie.

    preg.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 5486 7803

    Wysłany: 25 marca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Można też zrobić nowy wątek, żeby odciążyć Talto109_, która rzadko ma czas do nas zaglądać 😊
    niee, nie róbmy nowego, każda czasem może nie mieć czasu... tutaj już piszemy to zostańmy tutaj 🙂

    BlackAmericano, Mimblanee lubią tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 25 marca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z polecenia lekarza biorę pregne plus bez żelaza oraz pregne dha. Przez skurcze wróciłam do cytrynianu magnezu i myślę żeby kupić oddzielnie cholinę.

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ