Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚

Oceń ten wątek:
  • Klarnecistka Przyjaciółka
    Postów: 77 110

    Wysłany: 5 marca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wpadłam w poprzedniej ciąży w nadczynność, ale TSH było ok. 0.5, tylko że miałam objawy, jak koszmarne kołatania serca np.
    Teraz mam 0.7 i to dla mnie też graniczne takie, wiem że jak spadnie to będę się źle czuć.

    Plus spada mi cukier, trzęsą mi się ręce...
    Pierwsza ciąża była zdecydowanie bardziej łaskawa

    Jakie witaminy bierzecie?

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 1496 1545

    Wysłany: 5 marca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarnecistka wrote:
    Ja wpadłam w poprzedniej ciąży w nadczynność, ale TSH było ok. 0.5, tylko że miałam objawy, jak koszmarne kołatania serca np.
    Teraz mam 0.7 i to dla mnie też graniczne takie, wiem że jak spadnie to będę się źle czuć.

    Plus spada mi cukier, trzęsą mi się ręce...
    Pierwsza ciąża była zdecydowanie bardziej łaskawa

    Jakie witaminy bierzecie?
    U mnie tak samo, ale ja mam nadczynność przytarczyc która tak miesza. Też mi kołatanie doskwiera.
    W 1 trymestrze nie przejmowałabym się TSH, dzieje się zegarek duzo w naszych ciałach i to bedzie skakać.
    Normy funkcjonalne są inne niż laby podają.

    Biore tyle ile uda mi się nie zwrócić, czyli elektrolity i magnez w proszku. Nie przełknę nic aktualnie…

    #1 2024 – poród domowy🪷

    💔cb 01/26

    #2 2026⏳

    preg.png
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 586

    Wysłany: 5 marca, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pregne plus bez żelaza i pregne dha. To polecił mi lekarz, więc biorę 😅 są małe i w kapsułkach, więc mi się to podoba 😁

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 521 818

    Wysłany: 5 marca, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Martit niestety y mój wynik podobny do Twojego, nawet jeszcze mniej tzn 0,09 - na szybko dziś wieczorem wizyta u endokrynologa. 3 tygodnie temu wyniki ekstra tzn 0,96 a teraz nie wiem co się dzieje.
    wyczytałam w necie, ze to całkiem normalne w 1 trymestrze. FT3 i 4 mam ok. Daj znać co Ci powie Endo, ja mam wizytę dopiero w sobotę.

    preg.png
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 5 marca, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarnecistka wrote:
    Dokładnie, karmiłam syna do 2 lat i 4 miesięcy, przytyłam w tym czasie 15kg 🤣 nasluchałam się o tym, jak waga spada przy kp, dbałam o siebie, a hormonalna sieczka zrobiła swoje.

    Powoli zaczynam 10 tydzień i dolegliwości mijają, chociaż faktycznie nie miałam mdłości, raczej jaki ogólny rozstrój żołądka.

    Co do tsh, to mam delikatna niedoczynność, biorę euthyrox 62.5. W poprzedniej ciąży TSH na początku skoczyło do 3.5 chyba, nie zmieniałam leków i spadło aż weszłam w nadczynność... Teraz nie skoczyło tylko od razu spadło do 0.7.
    Nooo w końcu ktoś kto mnie rozumie!! 😁 Bo jak słyszę, że tak się chudnie cudownie przy kp to aż mnie żal ściska 🤣 lepiej się nastawić, że niekoniecznie, bo można się bardzo rozczarować tak jak ja 😁

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • May-girl Przyjaciółka
    Postów: 80 200

    Wysłany: 5 marca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Little me 1 i Omega Prenatal z Health Labs Care, od czasu do czasu magnez sobie łyknę.

    White1, Marty.Na lubią tę wiadomość

    👧86
    👨84

    3 cs naturals
    3.02. pozytywny test
    4.02. Beta 236
    6.02. Beta 615
    19.02 ♥️ 133 i CRL 4,4
    11.03 stwierdzono poronienie zatrzymane w 8+1

    20.05 pozytywny test
    23.05 beta 103
    25.05 beta 266
    27.05 beta 766
    30.05 beta 2627
    3.06 pęcherzyk ciążowy 11mm
    11.06 ❤️140, crl 6,4, USG 6+3
  • Klarnecistka Przyjaciółka
    Postów: 77 110

    Wysłany: 5 marca, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi ciężko wchodzą suplementy też... Do tej pory brałam podstawowe ciążowe, osobno omega3, osobno żelazo bo potrzebuję i cytrynian wapnia, osobno folian i witaminę D3, ale tych tabletek jest tyle, że nie daję rady. Omega3 odstawiłam, bo potem cały dzień czułam rybę 🫣 potrzebuje czegoś małego i łatwego do łykania 😅 w poprzedniej ciąży brałam Mama dha premium+ i magnez osobno.

  • Artopa Przyjaciółka
    Postów: 99 129

    Wysłany: 5 marca, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę: kwas foliowy, pregna dha i wit d3 2000j. Tyle lekarz mi zalecił i uznał że więcej nie trzeba. Wydaje mi się tego jakoś mało, więcej brałam jak trenowałam ale cóż, słucham się lekarza

  • Megmery Ekspertka
    Postów: 183 308

    Wysłany: 5 marca, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę puerie uno active, pregne DHA, endoover biotic (probiotyk), czasem dorzucam dodatkowo cholinę, witaminę D, magnez. Poza tym biorę na wieczór aspirin cardio, metforminę i dwa razy dziennie cyclogest (ale to już w ramach leków, nie suplementów). A, no i Eutyrox, bo mi w ciąży tsh skacze ponad 2,5 (ale jak biorę Eutyrox, to mam idealnie, teraz mi wyszło 1,6).

    02.25 cb💔
    10.25 cb💔

    ✅kariotypy, regularna owulacja, poziomy witamin i minerałów, homocysteina, kortyzol, nadnercza, hormony, ferrytyna, krzywa cukrowa, wykluczona celiakia, wykluczona trombofilia, AMH 3,47 💕

    🚩insulina, ANA1 1:640 (bez choroby autoimmunologicznej), kir AA, MTHFR, cd138 5/10

    ⏸️12.02.26
    18.02.26 - 2,8 mm Sezamka
    03.03.26 - 0,67 cm i ❤️
    26.03.26 - 2,77 cm bobaska

    preg.png[/url]

    Jestem dobrej myśli 🙏💖
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 5 marca, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    wyczytałam w necie, ze to całkiem normalne w 1 trymestrze. FT3 i 4 mam ok. Daj znać co Ci powie Endo, ja mam wizytę dopiero w sobotę.


    Dam znać po wizycie ale i ft4 wyszło 1,70 - norma do 1,68 trochę podwyższone, za to ft3 w normie. Stosuje encortolon 20 mg codziennie prawdopodobnie to od tego. Kiedyś przed ciążą też stowalam encorton 20 mg i też mi tak wyniki szybowaly że nawet miałam 0,006.

    Po odstawieniu encortonu lub encortolonu tsh, ft4 wracało do normy.

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Kasia0504 Autorytet
    Postów: 270 283

    Wysłany: 5 marca, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie akurat FT4 w normie, ale niskie i mówiła że ok. Dobrze, że masz dzisiaj wizytę to najwyzej dostosuje nową dawkę :)

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1731

    Wysłany: 5 marca, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia0504 wrote:
    U mnie akurat FT4 w normie, ale niskie i mówiła że ok. Dobrze, że masz dzisiaj wizytę to najwyzej dostosuje nową dawkę :)

    Ale ja nie biorę żadnych leków na tarczycę, tylko od ginekologa encortolon 20 mg, besins cyclogest i teraz już po jednej tabletce estrofemu.

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2036 4684

    Wysłany: 5 marca, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z suplementów dla mnie Prenatal Uno zawiera wszystko co niezbędne, do tego biorę magnez wieczorem. Czasem dorzucę dodatkową witaminę D3 lub B Complex, żeby wspomóc poziomy witamin

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1826 2139

    Wysłany: 5 marca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Pregne Start, Omege 3 z Norsan, Magnez

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3280 8771

    Wysłany: 5 marca, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętajcie o cholinie! Jest bardzo ważna do zamykania ceny nerwowej i wpisana juz oficjalnie w wytyczne polskiego stowarzyszenie ginekologów i położników✨️
    Str10

    Foliany - Stanowisko Ekspertów PTGiP - final.pdf https://share.google/6gz4IBLwri2op9rcO

    Ja biore Multi 1 z formeds, wit D, DHA, choline i magnez. I tak duzo mniej niz przed ciąża choc wcześniej faktycznie bylam wyczulona na rybny aromat 😬 na szczęście mi to przeszło😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 17:49

    May-girl, Malina90, Klarnecistka lubią tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Vainchild Ekspertka
    Postów: 185 381

    Wysłany: 5 marca, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj też odebrałam wyniki i trochę się zmartwiłam tym niskim TSH - 0,27. Już doczytałam, że tak może być w I trymestrze ale zobaczymy co powie lekarka w środę.

    I dziewczyny, z mdłościami przeżyłam krzywą cukrową, jestem sama dla siebie bohaterką. 😂
    I tu przez wyniki się popłakałam, bo byłam przekonana, że będzie znowu cukrzyca ciążowa a tu zaskoczenie:
    Na czczo 83
    Po 60 min 124
    Po 129 min 119
    Także wychodzi, że jest super. 🥹

    Wszystko inne też super. ☺️ Jeszcze tylko jakby mdłości przeszły to bym była najszczęśliwsza.

    Karos31, White1, snieżka, Malina90, Mimblanee, espoir, Klarnecistka lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 33&38
    👼 11.2018 - 7tc (puste jajo)
    ⏸️ 7.2019
    👧🏼 02.2020

    Starania o rodzeństwo od 08/25 (z przerwą 10/25)

    Przygotowania od 05/24 - insulinooporność.
    Metforminie do końca 05/25

    Obecnie dieta i suplementy.

    5cs
    27.01 (10dpo) ⏸️
    29.01 - beta 74,2
    31.01 - beta 216
    4.02 - beta 1061
    18.02 - 0,6 cm dzidziusia z ❤️🥰
    6.05 - prawie 300g dziewuszki 🩷

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2036 4684

    Wysłany: 5 marca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinKA wrote:
    Dziewczyny pamiętajcie o cholinie! Jest bardzo ważna do zamykania ceny nerwowej i wpisana juz oficjalnie w wytyczne polskiego stowarzyszenie ginekologów i położników✨️
    Str10

    Foliany - Stanowisko Ekspertów PTGiP - final.pdf https://share.google/6gz4IBLwri2op9rcO

    Ja biore Multi 1 z formeds, wit D, DHA, choline i magnez. I tak duzo mniej niz przed ciąża choc wcześniej faktycznie bylam wyczulona na rybny aromat 😬 na szczęście mi to przeszło😅
    Widzę, że Prenatal ją ma (125mg) jaką ilość powinno się suplementować?

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Marty.Na Autorytet
    Postów: 569 661

    Wysłany: 5 marca, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    May-girl wrote:
    Ja biorę Little me 1 i Omega Prenatal z Health Labs Care, od czasu do czasu magnez sobie łyknę.
    Też to biorę właśnie

    31🙆🏻‍♀️ 33🧔🏼

    Starania od 10.24'

    ♂️:
    Łuszczyca (Daivobet)

    💊
    Omega3, Witamina D, Magnez, Ten Fertil ON, Witaminy ADEK, Ubiquinol 200, Witamina B12

    🔬
    Rozszerzone badanie nasienia + fragmentacja DNA plemników + test HBA ⏳

    ♀️
    Przewlekłe nieaktywne zapalenie żołądka, subkliniczna niedoczynność tarczycy (Euthyrox 50), PCOS (w trakcie diagnozy)

    💊
    Witamina D, Omega 3, Magnez, Witamina B6 i B12, Aktywny kwas foliowy Neofolic, NAC 600, Ubiquinol 200, Prena Caps Ovi, Zioła Ojca Grzegorza

    🔬
    Trombofilia wrodzona (m. cz. V Leiden, m. MTHFR, m. PAI-1), KIR ⏳

    Beta HCG:
    08.03.25- 68.60
    10.03.25- 104.60
    12.03.25- 147.50
    14.03.25- 216.60
    19.03.25- 1036.60
    20.03.25- 1313.30
    02.04.25 - zabieg abrazji, 8tc 💔

    preg.png
  • May-girl Przyjaciółka
    Postów: 80 200

    Wysłany: 5 marca, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Widzę, że Prenatal ją ma (125mg) jaką ilość powinno się suplementować?

    125 to malutko, zalecane jest 450 w ciąży.
    Ogólnie preparaty combo nie mają takich dawek i najlepiej byłoby brać wszystko osobno, bo niektóre combo choliny na przykład nie mają wcale, inne mają gorszy jod (jodan) itp… (przestudiowałam dużo profili dietetyczek ciążowych na insta 😂 a później sprawdzałam w zaleceniach, faktycznie to co maja preparaty combo to mało).

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👧86
    👨84

    3 cs naturals
    3.02. pozytywny test
    4.02. Beta 236
    6.02. Beta 615
    19.02 ♥️ 133 i CRL 4,4
    11.03 stwierdzono poronienie zatrzymane w 8+1

    20.05 pozytywny test
    23.05 beta 103
    25.05 beta 266
    27.05 beta 766
    30.05 beta 2627
    3.06 pęcherzyk ciążowy 11mm
    11.06 ❤️140, crl 6,4, USG 6+3
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1826 2139

    Wysłany: 5 marca, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, nie wiedziałam, że aż taka duża musi być dawka choliny. W Pregnie start jest też dawka 125 mg :/ Endokrynolog mówiła mi, że ten suplement +omega 3 wystarczy :/

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ