X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • mimi87 Autorytet
    Postów: 304 192

    Wysłany: 22 września 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krisi wrote:
    Mimo pozwolili ci rodzic sn? Zazdroszczę.

    Kosmetyki momme są fajne. Fajny skład ma też Rosmann. Ja smaruje olejkiem z migdałów. Emalientow nie uznaje puki nie ja jakiś większych problemów bo skóra się do nich przyzwyczaja i przy odstawieniu jest sucha.

    teorytycznie mogę a praktycznie jest taki problem że lekarz niechce zrobić cc. Mam dwa szpitale do wyboru i jak trafie na lekarza który podejmie ryzyko sn to będę rodzic jak nie to cc. To jedna wielka loteria co się stanie ale wilałabym cc bo boje się że znowu będą zwlekać do ostatnich sekund a potem dziecko z ciężką zamartwica

    synuś ma już 18 miesięcy a w brzuszku Madziunia <3
    zi13sek22ff6wp77.png
    nasz Bartuś
    ex2bwn156t8mofjo.png
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 22 września 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja siedzę... jestem po ktg. Czekam na lekarza.

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • MałaMi88 Autorytet
    Postów: 570 308

    Wysłany: 22 września 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 18:25

    JzxGp2.png
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 23 września 2017, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam... i mam sie zgłosić do ortopedy, mam podejrzenie rozejscis się spojenia lonowego. Szyjka zamknięta ale za.to.mala wychodzi mniejsza ... dzis 1900 tydzień temu u gina 2025 ...

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • Barbie24 Ekspertka
    Postów: 246 183

    Wysłany: 23 września 2017, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi nie mogą Cię chyba zmusić do sn, jeśli miałaś pierwsze cc i nie wyrazisz zgody teraz na sn.Wkurzyloby mmnie takie podejście lekarza.W sumie to nie wiesz na co się teraz nastawic :/
    Co do różnic w pomiarach to mojemu synkowi też na koniec wyszło, że brzuszek ma mlodszy o 2 tygodnie od reszty i lekarka mówiła, że będzie po prostu chudszy i tak tez było po porodzie.Okazało się, że pepowina była cienka i lekarze obstawiali, że przez to synek mógł być słabiej dokarmiony i chudszy.Za to kikut nam szybko odpadl, a synek obecnie dumny 2-latek teraz waży 15 kg i nie jeden rówieśnik wygląda przy nim jak dzidziuś ;)
    Też wczoraj miałam wizytę, ale nawet mi rozwarcia, szyjki itd nie sprawdziła, tylko był szybki podgląd maluszka.Lozysko już się starzeje, wód jeszcze dużo, wiec maleństwo ma gdzie fikac.

  • Zuzia_2017 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 23 września 2017, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie w ten piękny deszczowy poranek. Melduje się po wczorajszej wizycie u ginekologa.Tydzien 36 mialam pierwsze Ktg oznaczone jako prawidlowe, pobrano mi Gbs i zawiozlam do laboratorium.mialam tylko Usg bo 2 tyg temu lekarz podejrzewala zatrzymanie wzrostu plodu bo nasza malutka odstaje od normy pod wzg wzrostu.Nogi rosna szybciej i sa 2tyg fo przodu, brzuch w tetminie a glowa mniejsza.Czyli w caly swiat.Po wczorajszym usg stwierdzila ze jednak dziecko rosnie i przeplywy sa poprawne ale rozbieżności sa nadal i to spore.Nie zostalam jednak wyslana na didatkowe badania ani konsultacje nie nazwano tez problemu po imieniu. Jefyne co to wizyte mam juz 28.09. I mam sie zglosic do aneztezjologa na konsultacje ale to u nas rutynowe dzialanie.Mala w ciagu 2tyg przybrala 200g i obecnie wazy 2190g.Sama nie wiem co o tym wszystkim myslec.Tlumacze sobie ze gdyby bylo cos zle to by mnie wzieli do szpitala albo konsultowali.Mimo wszystko jest jakis niepokoj.
    Gabisonka trzymaj sie bedzie dobrze!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 06:41

    Zauza
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 23 września 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie nietypowe pytanie... Czy ktoras z Was planuje poprosic o dodatkowy szew "dla męża" podczas szycia? Bo ja tak mysle, ze bym wzięła, ale pozniej w razie kolejnego porodu to chyba bedzi3 ciezko jak tam będzie tak ciasno, no nie?
    Sorki, za takie rozważania, ale ostatnio tylko takie dziwne mysli mam w glowie :-D

    age.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 23 września 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała, zaintrygowałaś mnie, pierwsze słyszę o czymś takim :D o co chodzi?

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 23 września 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ja jutro zaczynam 40 tydzień ciąży i mam nadzieję że w następnym tygodniu już urodzę, dziś przyjeżdza teściowa więc mam opiekę dla małej...więc mogę już śmiało rodzić...aby tylko poszło szybko i bezproblemowo...:) nie tak jak przy pierwszym porodzie

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 23 września 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    theagnes87 wrote:
    hej dziewczyny, ja jutro zaczynam 40 tydzień ciąży i mam nadzieję że w następnym tygodniu już urodzę, dziś przyjeżdza teściowa więc mam opiekę dla małej...więc mogę już śmiało rodzić...aby tylko poszło szybko i bezproblemowo...:) nie tak jak przy pierwszym porodzie

    Trzymam kciuki żeby poszło gładko ;)

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Pampcia Autorytet
    Postów: 355 255

    Wysłany: 23 września 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeny dziewczyny ja to chyba dzisiaj urodze! zaczynam dzis 39 tydzien więc w sumie mogę sie rozpakować w każdej chwili :O

    nie odzywam się prawie w ogóle bo z mężem mamy mnóstwo na głowie, w sensie wszystkie zaległe sprawy załatwiamy, my - dwójka najbardziej spóźnialskich i odkładjących wszystko na ostatnią chwilę :P więc jest co robić, właśnie mąż pojechał samochód umyć i odkurzyć
    dziś po wizycie w toalecie na papierze śluzu sporo, od rana mam bolący i spinający się brzuch (w sumie od 5tego miesiąca :P ale dziś to juz naprawdę boli) wczoraj miałam szyjkę na ok. 1cm (przedtem ponad 3cm...) armagedon nadchodzi...

    MałaMi88, Dziobuś, dżdżownica lubią tę wiadomość

    f2w3dqk3604phf94.png
  • Dziobuś Przyjaciółka
    Postów: 107 150

    Wysłany: 23 września 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się witam po wizycie dzisiejszej. Relację wklejam z fejsa :):

    No to ja już po wizycie i jakież było moje zdziwienie jak się podczas USG okazało, że główka mojej Małej równo 2 tygodnie młodsza niż wiek wg tp. Czyżby to bylo jakieś faktycznie naturalne że pod koniec są takie dziwaczne te pomiary? Do tej pory szła równo z tp wedlug OM a nagle taka rozbieżność ;) faktem jest że moja Doktorka powiedziala że wszystko wygląda ładnie i nie ma co się przejmować. Waga też bez szalu, biorąc pod uwagę że miała być taaaaka grubiutka :P Dzisiaj 3048g. Ogólnie Małej się nie spieszy, szyjka miękka ale zamknięta i w stronę krzyża a główka wysoko, takze ja się jeszcze pokulam dalej :D za tydzień w sobote moje pierwsze ktg. Już się nie mogę doczekać :D aaaa i gbs ujemny. Ufff :)

    Buziaki dla Was Dziewczyny! :*

    w57v43r8utp47tsp.png

    010i43r8r6o088q6.png
  • MałaMi88 Autorytet
    Postów: 570 308

    Wysłany: 23 września 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 18:25

    JzxGp2.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 23 września 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BurzaHormonów wrote:
    Nieśmiała, zaintrygowałaś mnie, pierwsze słyszę o czymś takim :D o co chodzi?
    No jak podczas porodu pękniesz albo Ci zrobią nacięcie to zszywają. I czasem kobitki proszą o dodatkowy szew dla męża, zeby bylo ciasniej a nie ze po porodzie to mozna wiadro wsadzic ;-)

    age.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 23 września 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz jak wiele z Was zauwazylam lekkie twardnienia brzucha, ale nie bolesne. Tylko nie wiem czu to faktycznie ćwiczenie macicy czy poprostu mała mi sie tak uklada ze brzuch sztywny..

    age.png
  • mimi87 Autorytet
    Postów: 304 192

    Wysłany: 23 września 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbie24 wrote:
    Mimi nie mogą Cię chyba zmusić do sn, jeśli miałaś pierwsze cc i nie wyrazisz zgody teraz na sn.Wkurzyloby mmnie takie podejście lekarza.W sumie to nie wiesz na co się teraz nastawic :/
    Co do różnic w pomiarach to mojemu synkowi też na koniec wyszło, że brzuszek ma mlodszy o 2 tygodnie od reszty i lekarka mówiła, że będzie po prostu chudszy i tak tez było po porodzie.Okazało się, że pepowina była cienka i lekarze obstawiali, że przez to synek mógł być słabiej dokarmiony i chudszy.Za to kikut nam szybko odpadl, a synek obecnie dumny 2-latek teraz waży 15 kg i nie jeden rówieśnik wygląda przy nim jak dzidziuś ;)
    Też wczoraj miałam wizytę, ale nawet mi rozwarcia, szyjki itd nie sprawdziła, tylko był szybki podgląd maluszka.Lozysko już się starzeje, wód jeszcze dużo, wiec maleństwo ma gdzie fikac.


    no niestety jak trafie upierdliwego lelarza to będzie miał gdzieś moją niezgode na sn. w obu szpitalach standardy porodowe jak to mówią są dla lekarzy nie dla pacjentów i to lekarz ma decydować czy mam urodzić sn czy cc co dla mnie jest głupotą. Z synem czekali do ostatnich sekund a potem był pod tlenem i wymagał rehabilitacji. żałuje żenie chciałam się sądzić. Tak samo jak kobieta ma prawo wybrać gdzie chce rodzić a guzik prawda w mojej miejscowości tam gdzie jest ostry dyżur. Tak samo jak chciałam męża przy porodzie to nie pozwolili mu być ze mną nawet nie mógł wejść na porodówkę mimo że szpital ma zaznaczone porody rodzinne.

    synuś ma już 18 miesięcy a w brzuszku Madziunia <3
    zi13sek22ff6wp77.png
    nasz Bartuś
    ex2bwn156t8mofjo.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 23 września 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    No jak podczas porodu pękniesz albo Ci zrobią nacięcie to zszywają. I czasem kobitki proszą o dodatkowy szew dla męża, zeby bylo ciasniej a nie ze po porodzie to mozna wiadro wsadzic ;-)

    Nie pamiętam gdzie o tym czytałam, ale ponoć wiele kobiet po porodzie czuje się wręcz"ciaśniej" niż przed. Nie wiem jak się ma do tego szycie. W każdym razie jak bede wymęczona po porodzie to "szew dla męża" będzie ostatnim o czym pomyślę :p w ogóle śmiesznie to brzmi

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • MałaMi88 Autorytet
    Postów: 570 308

    Wysłany: 23 września 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 18:26

    JzxGp2.png
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 23 września 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbie a czy któraś wie na co może się nastawić? Zawsze może skończyć się cc.

    Miami:nie musisz podpisać zgody na sn. Napiszę Ci co ja zrobiłam. Trzy porody z planem sn z czego dwa zakończone cc. Pierwszy zakończony cc. Drugi zakończony sn. A trzeci mimo wskazań do cc próbowałam sn. Prosiłam o częsta kontrolę tętna jak nastała sytuacja ze dwa razy tętno spadło powiedziałam lekarce że wiem z czym to się może wiązać bo był problem przy pierwszym i proszę o cc bo nie jestem wstanie znieść tego psychicznie. I zrobili na szczęście cc bo był problem. Teraz już nie dają szans na sn.

    Barbie syn ważył 3kg w 41 Tc a pepowina trzymała się tak że miał podwiazywana i lapicowana. Odpadła w 44 dobie!

    Nieśmiała jak masz mocne mięśnie na dole to nie ma problemu. Zazwyczaj szyja żeby nie było za luźno. Tylko nie przesadz bo będzie jak przy pierwszym.

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 23 września 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze chcialam Was zapytac/upewnic sie... Jesli bede miala skurcze to moge sobie posiedziec w domu ile dam rade. A jeśli odejdą wody to trzeba od razu jechac do szpitala tak?

    age.png
‹‹ 1196 1197 1198 1199 1200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ