X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam w planie w sierpniu, ale jeszcze nie mam do końca ustalone kiedy.
    Już miałam kilka sesji włącznie zd ślubną i wiem, że bardzo tego nie lubię mimo że zawsze był super fotograf😜 ale trzeba się będzie przemęczyć.

  • Kasialudek Przyjaciółka
    Postów: 111 248

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po usg III trymestru.
    Wszystko okej. Waga 1577g 🙂
    Śniłam dziś, że urodziłam w 34 tygodniu. Na porodówce badał mnie lekarz z papierosem w gębie 🤦🏽‍♀️

    Angelka93, Kacha_88, Patka95, Filcek, Kalina32 lubią tę wiadomość

  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MichaLina wrote:
    Dziewczyny...przyjemniejszy temat. Mieliście już albo czy planujecie sesje brzuszkowa?
    My mamy jutro i jak byłam napalona tak teraz się stresuje. Czy i jak będę wyglądała bo jednak na zdjęciach wszystko widać dwa razy mocniej 😂 do tego nigdy nie byliśmy na sesji i nie wiem czy się odnajdziemy

    Ja planuję - będzie 18 sierpnia :D czyli 32 tydzień i też nie wiem jak wyjdzie, ogólnie średnio lubię zdjęcia, ale w sumie to jedna z najfajniejszych pamiątek :) brzuszek póki co nie jest jakiś duży i po dzisiejszej wizycie wiem że duży raczej nie będzie, ale liczę że fajny strój i rady fotografa pomogą jakoś to ładnie pokazać :P

    Mała na dolnej granicy jeśli chodzi o wagę - 1074g a mamy 28+6; póki co mam się nie przejmować (co też czynię tudzież się staram) i kontrolować czy tylko przyrasta :) u mnie w rodzinie dzieciaki ogólnie się małe rodziły, ale liczę że te 2,5kg chociaż będzie.

    oar843r8382kexia.png
  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie czy miałyście mierzone przepływy w tętnicach macicznych ? U mnie lewa na górnej granicy mimo tego, że jestem niskociśnieniowcem i jak dobiję do ciśnienia 110/60 to jest to ogromny sukces, z reguły jakieś 95-100/50. Ogólnie to mam mierzyć sobie ciśnienie i sprawdzać czy coś się nie zmienia, także taka ciekawostka ...

    oar843r8382kexia.png
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie czujecie najwcześniej ruchy? Na dole czy u góry brzucha??

  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc mała prawie 2 kg, sesja 07.08 mamy sesje co roku rodzinna, ruchy cały brzuch zebra, pęcherz 😂 na każdej wizycie sprawdza wszystko przepływy itd.... do tego USG 3d

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Kacha_88 Autorytet
    Postów: 321 243

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odpuściłam sesje z brzuszkiem. Myślę że to piękna pamiątka, ale ja średnio się czuje we własnej skórze obecnie. Za to po porodzie jak już upały miną, zejdzie że mnie nadmiar płynów, planuje sesje rodzinną.
    Flicek mam w tym tygodniu usg 3 trymestru to dopytam o te przepywy. Też jestem niskociśnieniowcem.
    U mnie zaczynają się drętwienia i mrowienie stop. Jak widać lubią mnie te neurologiczne dolegliwości ciążowe. Miałam teleporade czy coś z tym mogę zrobić ale oprócz unikania pozycji siedzącej nic mi nie poradzili.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2021, 11:22

    Filcek lubi tę wiadomość

    8p3oflw1cgmpfqsb.png
    Czekamy na Ciebie 💗
    04.02.2021- ⏸, 11 dpo 💗

  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od którego tygodnia ktg?

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja umówiłam nam sesję na przyszły tydz, ale czy wypali to się okaże po dzisiejszej wizycie czy wszystko ok z szyjką🙏 Jak będzie nadal 2,6cm i zamknięta to zamierzam się odstrzelić i jechać na ta sesję🙂 już jesteśmy umówieni ze znajomym fotografem, że jeśli się uda to szybka akcja, kilka fajnych fotek i do domu🍀

    Ja mam przepływy sprawdzane na każdej wizycie od jakiegoś czasu.

    Filcek, na siatkach centylowych które mam zapisane na telefonie jest info, że dolna granica (10 centyl) dla 28tc to 708gram, 1148gram (50 centyl) i górna granica 1689gram (90 centyl). Wiec waga u Was chyba Ok😊

    U mnie ruchy czuć głównie na środku brzucha (tam ma chyba tyłek i plecy), bo młody już jest od dłuższego czasu ułożony główką w dół. Czasem czuję jak rączkami coś tam sobie na dole grzebie, a kopniaki przy żołądku🥴

    Pierwsze ktg mam prawdopodobnie dziś - 30tc

    Filcek lubi tę wiadomość

  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jane789 wrote:
    Ja umówiłam nam sesję na przyszły tydz, ale czy wypali to się okaże po dzisiejszej wizycie czy wszystko ok z szyjką🙏 Jak będzie nadal 2,6cm i zamknięta to zamierzam się odstrzelić i jechać na ta sesję🙂 już jesteśmy umówieni ze znajomym fotografem, że jeśli się uda to szybka akcja, kilka fajnych fotek i do domu🍀

    Ja mam przepływy sprawdzane na każdej wizycie od jakiegoś czasu.

    Filcek, na siatkach centylowych które mam zapisane na telefonie jest info, że dolna granica (10 centyl) dla 28tc to 708gram, 1148gram (50 centyl) i górna granica 1689gram (90 centyl). Wiec waga u Was chyba Ok😊

    U mnie ruchy czuć głównie na środku brzucha (tam ma chyba tyłek i plecy), bo młody już jest od dłuższego czasu ułożony główką w dół. Czasem czuję jak rączkami coś tam sobie na dole grzebie, a kopniaki przy żołądku🥴

    Pierwsze ktg mam prawdopodobnie dziś - 30tc

    Ja dziś miałam prenatalne III trymestr i na tych wynikach jest na dolnej granicy i lekarka kazała zwrócić uwagę czy przyrasta waga, ale myślę że jest okej i się nie przejmuję :)

    U mnie przepływów w luxmedzie nie sprawdzają niestety, w szpitalu ostatnio też nie sprawdzali. Dopiero dzisiaj na wizycie. Zobaczymy jak będzie dalej, oby dobrze :)

    jane789 lubi tę wiadomość

    oar843r8382kexia.png
  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    A gdzie czujecie najwcześniej ruchy? Na dole czy u góry brzucha??

    Obecnie wszędzie :D ostatnio czułam po bokach tak dokładnie symetrycznie gdzieś poniżej talii, której nawiasem mówiąc już praktycznie nie mam 😂 a tak to często pęcherz, żołądek jak jej się ułoży w sumie :)

    Najwcześniej - czułam ruchy w sumie tak na środku, takie delikatne smyranie, pływającą rybkę coś takiego :)

    oar843r8382kexia.png
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 28 lipca 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chyba nie będziemy robić sesji. Jeśli chodzi o ruchy to czuje wszędzie. Po lewej stronie, po prawej, czasami pod żebrami a czasami czuje jak mnie smyra na samym dole brzucha 🙈
    Ja coś czuje, że moja mała to wcale taka mała się nie urodzi 😅 niby mój miał coś około 3,5 kg a ja zaledwie 2,1 kg 🤷‍♀️

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Filcek Ekspertka
    Postów: 248 88

    Wysłany: 28 lipca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha_88 wrote:
    Ja odpuściłam sesje z brzuszkiem. Myślę że to piękna pamiątka, ale ja średnio się czuje we własnej skórze obecnie. Za to po porodzie jak już upały miną, zejdzie że mnie nadmiar płynów, planuje sesje rodzinną.
    Flicek mam w tym tygodniu usg 3 trymestru to dopytam o te przepywy. Też jestem niskociśnieniowcem.
    U mnie zaczynają się drętwienia i mrowienie stop. Jak widać lubią mnie te neurologiczne dolegliwości ciążowe. Miałam teleporade czy coś z tym mogę zrobić ale oprócz unikania pozycji siedzącej nic mi nie poradzili.

    Dzięki :) też jeszcze dopytam i poproszę bo mam kolejną wizytę za 3 tygodnie u innego lekarza, to będę widzieć czy dalej tak jest i też dam znać :)

    oar843r8382kexia.png
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 lipca 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przepływy były sprawdzane na połówkowym w 22 tyg. Teraz na USG 3 trym.12 sierpnia.ja wczoraj ruchy czułam cały dzień na dole,jakby po szyjce sobie skakała 😂

  • Junjul Autorytet
    Postów: 583 601

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecię mnie tak dzisiaj kopie, że nie mogę już wytrzymać. Od kilku godzin non stop szaleje w brzuchu. Zastanawiam się czy to normalne? Taki ma dzień czy coś może się dziać co trzeba sprawdzić? Ostatni raz jak tak miałam to się chyba obróciło do pozycji miednicowej, może ponownie zmienia ułożenie? W każdym razie to bardzo nieprzyjemne, aż boli to wiercenie 🤔

    preg.png
  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjka 29mm. Nie biorę żadnych leków, ani nie mam ograniczeń. Wiadomo, nie dźwigam za bardzo, nie chodzę maratonów, ale normalnie zajmuję się 4 letnią córką, sprzątam, robię mniejsze zakupy. Lekarz jest zdania , że leżenie i tak nie pomaga, tylko nasila stres. W pierwszej ciąży od 23 tygodnia miałam 25mm. Podobnie bez żadnych zaleceń i ograniczeń szczególnych. Chociaż wtedy bardziej się stresowałam i miałam możliwość odpoczywać. Donosiłam do terminu. Nigdy nie brałam nawet dodatkowego magnezu. Na stronie mama ginekolog też można przeczytać, że oszczędny tryb życia to nie leżenie plackiem.

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul, mam dokładnie to samo. Od wczoraj mała tak szaleje że aż zastanawiałam się kiedy ona śpi bo ciągle się ruszała 😅

    Jane, Ty pisałaś coś o infekcji po braniu luteine dopochwowo. Jakie miałaś objawy?

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej🙂 jesteśmy po wizycie. Szyjka nadal 2,6cm, zamknięta i trzyma💪 Więc jestem spokojniejsza. Ktg nie wykazało skurczy i lekarz stwierdził, że te moje bóle to w takim razie wciąż rozciągająca się macica. Maluszek wazy już 1,5kg i nieskromnie przyznam, że na ta chwile jest bardzo podobny do mnie😅 mąż liczy na to, że chociaż włosy będzie mieć po nim🤪
    Jestem zadowolona z dzisiejszej wizyty i mam nadzieję, że tak już będzie do porodu🙏❤️

    makatka, Angelka93, Patka95, Praskovia, zozo, Kacha_88, Kasialudek lubią tę wiadomość

  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o materac do łóżeczka to drugi raz bym nie przepłacała. Zwykła pianka wystarczy. Córcia spała w koszu, a potem z nami, bo trafił nam się strasznie wymagający eegzemplarz :D Do tego alergik, więc analizowałam też czy kokos i lateks w materacu nie uczula. Pod bobaska często podkłada się pieluchę jak ulewa, dodatkową kołderkę itp. Teoretycznie nieprzemakalny podkład nie powinien leżeć na wysokości buzi niemowlęcia, nie powinien przykrywać całego materaca. Dopiero u starszaka taki podkład się u mnie przydawał.
    Pościeli nie używałam. Śpiworkow próbowałam, ale było za gorąco u nas. Na początku zawijałam ją w pieluchy otulacze. Potem lekki kocyk. Córka do dzisiaj śpi głównie odkryta. Pościeli 100x135 zaczęłam używać dopiero po przeprowadzce do większego łóżka.

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 28 lipca 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka95 wrote:
    Junjul, mam dokładnie to samo. Od wczoraj mała tak szaleje że aż zastanawiałam się kiedy ona śpi bo ciągle się ruszała 😅

    Jane, Ty pisałaś coś o infekcji po braniu luteine dopochwowo. Jakie miałaś objawy?

    Pojawiło się swędzenie, pieczenie i efektem tego grzybica, z która niestety borykam się do tej pory.

‹‹ 326 327 328 329 330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ