X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 26 października 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego nade mną w mieszkaniu jest remont, jakieś ściany rozwalają czy coś. Podeszłam poprosiłam żeby trochę ciszej bo mam małe dziecko w domu i dopiero wyszliśmy ze szpitala , a ten do mnie że mam sobie radzić jakoś bo oni mają zlecenie i będą robić tak jak uważają za słuszne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, gratulacje dla wszystkich rozpakowanych!

    Kasia jeśli chodzi o L4 dla męża na opiekę nad tobą to my się też zgapilismy, bo ja myślałam, że to się załatwia po porodzie a nie miałam pojęcia że można o to poprosić w szpitalu.

    Wczoraj rozmawialam z ginekologiem przez teleporade i powiedział mi że wg przepisów ZUS to może wystwic wyłącznie szpital, a jeśli robi to inny lekarz to "bezprawnie", ale ZUS po prostu nie wyłapuje zawsze takich przypadków (i ze mam mu wierzyć bo jest biegłym sądowym 😅).

    Możesz spróbować zadzwonic do szpitala czy by Ci to jeszcze mogli wystawić.

    A jak nie to nam internistka zaproponowała inne rozwiązanie - opieka nad zdrowym dzieckiem jeśli matka po porodzie nie może się nim opiekować. Wystawiła nam zaświadczenie, że ja jestem niezdolna do podjęcia opieki po porodzie i powinien to robić ojciec. Razem z takim zaswiadczeniem składa się ktoryś papier do ZUSu. Tego tak samo przysługuje 14 dni.

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 26 października 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    Hejka. Co dziewczyn które wzięły opiekę po porodzie znaczy CC ? Mialbyscie też taki problem, mianowicie-zaden lekarz nie chce mi tego wystawić. Choć czuje się dość dobrze ale ciągną mnie szwy jak chodzę więc małego ciężko trzymać. Każdy uważa że jak lekarz nie dał w szpitalu to uważa że mi się nie należy..
    U mnie nie było problemu, szpital od razu wystawił. Wiem że lekarz rodzinny też by wystawił gdyby szpital nie chciał bo pytalam

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 26 października 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka i Mag91 gratulacje 🎊

    Gomerka lubi tę wiadomość

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 26 października 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny!

    Po jakim czasie Waszym maluchom poodpadały pępki i czego używałyście? Była dziś u mnie położna i powiedziała że teraz to tylko pielęgnacja "na sucho"

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 26 października 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CiepłaKluska wrote:
    Hej dziewczyny, gratulacje dla wszystkich rozpakowanych!

    Kasia jeśli chodzi o L4 dla męża na opiekę nad tobą to my się też zgapilismy, bo ja myślałam, że to się załatwia po porodzie a nie miałam pojęcia że można o to poprosić w szpitalu.

    Wczoraj rozmawialam z ginekologiem przez teleporade i powiedział mi że wg przepisów ZUS to może wystwic wyłącznie szpital, a jeśli robi to inny lekarz to "bezprawnie", ale ZUS po prostu nie wyłapuje zawsze takich przypadków (i ze mam mu wierzyć bo jest biegłym sądowym 😅).

    Możesz spróbować zadzwonic do szpitala czy by Ci to jeszcze mogli wystawić.

    A jak nie to nam internistka zaproponowała inne rozwiązanie - opieka nad zdrowym dzieckiem jeśli matka po porodzie nie może się nim opiekować. Wystawiła nam zaświadczenie, że ja jestem niezdolna do podjęcia opieki po porodzie i powinien to robić ojciec. Razem z takim zaswiadczeniem składa się ktoryś papier do ZUSu. Tego tak samo przysługuje 14 dni.

    A jeśli chodzi o tą opiekę na zdrowe dziecko to nie jest tak że przysługuje tylko ojcu jeżeli matka jest w szpitalu po porodzie?

  • smagliczka Ekspertka
    Postów: 203 233

    Wysłany: 26 października 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July wrote:
    Gratulacje dziewczyny!

    Po jakim czasie Waszym maluchom poodpadały pępki i czego używałyście? Była dziś u mnie położna i powiedziała że teraz to tylko pielęgnacja "na sucho"
    U mojego po 3 tygodniach odpadł. Był gruby, długo się oddzielał. Najpierw pielęgnowałam na sucho, potem kupiłam octenisept, bo bałam się zakażenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2021, 15:39

    Diagnoza grudzień 2019
    JA -endometriozia III/IV st. AMH 2.08
    ON - mała ilość plemników w nasieniu, ale dobra fragmentacja i reszta ok
    Oboje kariotypy i mutacje -ok

    1IVF - 03.2020 - długi protokół IMSI - nieudany, 8 dobrych komórek, ale zero zarodków w 5 dobie

    2IVF - 05.2020 - krótki protokół IMSI+EmbryoGen - 6 dobrych komórek - jedna blastka ❄️

    3IVF - 08.2020- długi protokół IMSI+EmbryoGen- 7 dobrych komórek - 3 blastki ❄️❄️❄️

    4 mrozaczki do badania PGS - 3 prawidłowe

    18.1.2021 - kriotransfer BL.5.2.2
    5 dpt - beta 6,4
    10 dpt - beta 145,3
    17 dpt - beta 2752 pęcherzyk ciążowy 😊
    24 dpt - mamy serduszko ♥️
    1.10.2021 - urodziny Stasia 😃

    Kwiecień 2023 - nieudana próba z rodzeństwem. Brak zarodków.
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 26 października 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas położna zakazała używać octeniseptu5 czy czegoś innego. Kręcić delikatnie na boki kikutem i samo odpadnie

  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 26 października 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odpadł równo po 2tyg. Też kategorycznie nam położna odradzała octenisept. Niczego nie używaliśmy, uważaliśmy żeby nie zamoczyć i lekko odchylalismy na boki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2021, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    A jeśli chodzi o tą opiekę na zdrowe dziecko to nie jest tak że przysługuje tylko ojcu jeżeli matka jest w szpitalu po porodzie?

    Nie, również jeśli choruje osoba która normalnie opiekuje się dzieckiem.

    https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-zasilek-opiekunczy-na-opieke-nad-zdrowym-dzieckiem

    Może zależy od interpretacji lekarza który miałby wystawić zaświadczenie, ale u nas ta internistka była akurat dość zorientowana w sprawach ZUS i sama to zaproponowała a u męża w pracy przeszło.

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 26 października 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CiepłaKluska wrote:
    Nie, również jeśli choruje osoba która normalnie opiekuje się dzieckiem.

    https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-zasilek-opiekunczy-na-opieke-nad-zdrowym-dzieckiem

    Może zależy od interpretacji lekarza który miałby wystawić zaświadczenie, ale u nas ta internistka była akurat dość zorientowana w sprawach ZUS i sama to zaproponowała a u męża w pracy przeszło.

    Znalazłam coś właśnie o tym. Dziękuję bardzo za pomoc. Jutro spróbuję dodzwonić się do lekarza i zapytam się go 😃

    CiepłaKluska lubi tę wiadomość

  • Erica Przyjaciółka
    Postów: 116 71

    Wysłany: 26 października 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dopiero dziś Was nadrobiłam po długiej przerwie :)

    Julek nie dotrzymał wyznaczonego terminu cc i postanowił, że fajniej będzie się urodzić 16 października o 6:16 :)
    O 3:00 w nocy odeszły mi wody (chyba wszystkie możliwe 😆), od 3:30 do samej operacji były regularne skurcze.

    Już tydzień jesteśmy w domu. Mam problemy z laktacją, już w szpitalu zaczęło się mm i karmienie mieszane trwa nadal. I ulewanie też. Poza tym jakoś sobie radzimy.


    Gratuluję wszystkim Mamom, których porody mnie ominęły :)

    Gomerka, July, Patka95, zozo, Dominika283, Praskovia lubią tę wiadomość

    hchylhb8ti2s8tj3.png
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 26 października 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erica gratulacje! Piękne imię synka 👶❤️

    Erica lubi tę wiadomość

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 27 października 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erica gratulacje 😊
    Moja córcia też ulewa i nie wiem czy to coś złego czy za dużo je i dlatego? 😞

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 27 października 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erica gratulacje.

    Ulewanje jest normalne u noworodków i niemowlaków bk ich układ pokarmowy jeszcze nie działa tak jak powinien. Mój też bardzo ulewa

    Patka95, Erica lubią tę wiadomość

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 27 października 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    U mnie nie było problemu, szpital od razu wystawił. Wiem że lekarz rodzinny też by wystawił gdyby szpital nie chciał bo pytalam

    A u mnie powiedział że nie wystawi i to sam ordynator.

  • Erica Przyjaciółka
    Postów: 116 71

    Wysłany: 27 października 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka95 wrote:
    Erica gratulacje 😊
    Moja córcia też ulewa i nie wiem czy to coś złego czy za dużo je i dlatego? 😞

    U mnie wygląda to tak, że staram się karmić w 1szej kolejności piersią. Przystawiam Małego do obu piersi na 15 min na każdą. Zwykle zasypia po 1szej, ale czasami uda się dać obie. Po wszystkim jest fajnie, Mały odpływa :) Odkładam go, po czym po jakiś czasie jest płacz z głodu i wtedy dostaje butelkę. Zwyczajnie nie najada się z piersi, przyczyn jest pewnie wiele. Jeśli jadł z obu piersi to daję mu 30 ml mm, jako "wyrównanie" do obowiązującej porcji 60 ml.

    Ulewa i mój pokarm i mm. Od jakiegoś czasu zaczęłam robić mu przerwy w jedzeniu, bo je trochę zbyt łapczywie. Jak je z piersi to sam sobie robi przerwy i wtedy nawet muszę go mobilizować, żeby jadł. A jeśli chodzi o butelkę, to mam kilka Sauvinex, ale najlepsza jest ta:

    https://suavinex.pl/nasze-produkty/karmienie-butelka/butelka-o-wolnym-przeplywie-zero-zero-180ml

    Wolny przepływ, Mały musi się bardziej zaangażować w ssanie, trochę jak z piersią. Mimo wolnego przepływu i tak mu robię przerwy w piciu, wtedy rzadziej ulewa.

    Ogólnie ulewanie jest normalne. Można próbować ograniczyć, ale nie da się tego do końca wyeliminować. Po prostu Maluch jeszcze nie umie do końca sam regulować sytości, ma niewyregulowany układ pokarmowy itp.


    I tu do July:

    w tej chwili Mały waży 3500 g czyli powinien jeść 65 ml mm na porcję.
    I tyle mniej więcej je.
    A o tym czy się najada świadczy TYLKO przyrost wagi, nic więcej. Dużo o tym dowiedziałam się w szpitalu, bo Mały bardzo spadł mi z wagi po porodzie na moim pokarmie. Jak wprowadziliśmy mm wszystko wyszło na prostą, mimo iż nadal nie idzie mu to jedzenie z piersi i ulewa, to waga pnie się w górę.

    July lubi tę wiadomość

    hchylhb8ti2s8tj3.png
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 27 października 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka dziękuję za odpowiedź. A co robić jak ulewa ? Po karmieniu zawsze kładę na bok ale i tak się boję że się zakrztusi 😞
    Wasze dzieci też jak śpią to się tak wiercą? Nie przekręca się na boki tylko tak jakby wygina i stęka.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 27 października 2021, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka - możesz sprobowac podnieść do odbicia, to może trochę pomoc.

    Co do ruchów, tak to chyba jest normalne, ja tez byłam przy córce zaskoczona, ze nie śpi nieruchomo 🤣 i dlatego nie śpimy w 1 pokoju, bo mnie to zwyczajnie stawia na nogi. Może być tez tak, ze potrzebuje większego utulenia, niektóre dzieci lubią otulacze typu Wombie itp. Albo spowijanie. Ale to różnie bywa.

    Patka95 lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 27 października 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona jak zje to zaraz zasypia, czasem już w trakcie jedzenia śpi. Wtedy też dawać do odbicia ? Zawsze odkładam ją na bok.

    Masakra, nie wiedziałam że dzieci aż tak się ruszają przez sen 🙈

    Kasia150690 lubi tę wiadomość

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
‹‹ 447 448 449 450 451 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ