X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 27 października 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka95 wrote:
    Angelka dziękuję za odpowiedź. A co robić jak ulewa ? Po karmieniu zawsze kładę na bok ale i tak się boję że się zakrztusi 😞
    Wasze dzieci też jak śpią to się tak wiercą? Nie przekręca się na boki tylko tak jakby wygina i stęka.
    Nie ma na to ulewanje jakiegoś dobrego sposobu niestety, można próbować ograniczyć poprzez częstsze karmienie ale w małych ilościach, kłaść dziecko na lewym boczku po jedzeniu, odbijanie po jedzeniu u nas też nie pomaga, czasem mimo odbicia i tak bardzo ulewa a czasem bez odbicia wcale, ja teraz robi tak że po karmieniu trzymam małego w tej pozycji w której skończył jeść parę minut i dopiero wtedy go odkładam do łóżeczka i wydaje mj się że to pomaga. Jest jeszcze taki sposób żeby pod materac włożyć kocyk koc żeby główka była wyżej niż reszta ciała, są nawet specjalne poduszki które się daje pod materaz i one unoszą jedna stronę ale to też nie jest do końca polecane bo wtedy ten pokarm i tak podchodzi do gardła i się cofa z powrotem i podrażnią przełyk, poza tym w szpitalu mieliśmy tak podniesiony materacyk a i tak mu się dużo ulewa o więc w naszym przypadku nie pomogło. To trzeba przeczekac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2021, 20:23

    July lubi tę wiadomość

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 27 października 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w szpitalu 🥺 zapalenie górnych dróg oddechowych no i ta żółtaczka wynik 19 mamy mieć konsultacje u Pani profesor która się zajmuję wątroba itd.... zrobi badania pod kontem genetycznym. Bardzo się martwię

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 27 października 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ulewa strasznie. Przy starszaku tego nie miałam.wiadomo każde dziecko jest inny

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 27 października 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni* wrote:
    My w szpitalu 🥺 zapalenie górnych dróg oddechowych no i ta żółtaczka wynik 19 mamy mieć konsultacje u Pani profesor która się zajmuję wątroba itd.... zrobi badania pod kontem genetycznym. Bardzo się martwię
    Moni bedzie dobrze, trzymam mocno kciuki za Twoja córeczkę 🍀

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • makatka Ekspertka
    Postów: 180 138

    Wysłany: 27 października 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pielęgnacja na sucho pępka. Dosłownie 😂 Tydzień od wyjścia ze szpitala nie kąpaliśmy. W 8 dobie zrobiliśmy kąpiel i pępowina odpadła. Na koniec przetarliśmy octeniseptem.

    h84fanlifj6ps8sf.png
    h84fcwa1b8cv6fcl.png
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 27 października 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni - współczuje! Dawaj znać jak się czujecie.

    My dziś wyszliśmy ze szpitala, ale niestety starsza córka chora… póki co izolujemy dzieci w miarę możliwości na różnych piętrach, ale i tak jestem przerażona, żeby Młody czegoś nie złapał. Pocieszam się tylko, ze to raczej przeziębienie plus emocje, bo od 5 dni i tak nie była w żłobku, bo jak babcia przyjechała to zbyt duza atrakcja 🙈No nic, zobaczymy jutro, czy będzie lepiej czy gorzej.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 27 października 2021, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makatka wrote:
    U nas pielęgnacja na sucho pępka. Dosłownie 😂 Tydzień od wyjścia ze szpitala nie kąpaliśmy. W 8 dobie zrobiliśmy kąpiel i pępowina odpadła. Na koniec przetarliśmy octeniseptem.

    U nas też na sucho, położna zakazała używać octeniseptu czy innych środków bdo przemywania pepka

    makatka lubi tę wiadomość

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 27 października 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    A u mnie powiedział że nie wystawi i to sam ordynator.
    A clpytalas lekarza rodzinnego?

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 27 października 2021, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erica dzięki za odpowiedź. Mój syn chyba jest niejadkiem. Wagę mamy podobną i takie 60 ml je na 2 razy w odstępach ok 20-30min. Mam nadzieję że tak też jest ok.

    Patka na to wiercenie spróbuj jej zmienić pozycję. Jak leży np na lewym boku i zaczyna się wiercić to spróbuj ją przełożyć na drugi bok lub plecki. U nas pomaga.

    Erica, Patka95 lubią tę wiadomość

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 października 2021, 04:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    A clpytalas lekarza rodzinnego?

    Tak, rozmawiałam ale ma takie samo zdanie jak ordynator.

  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 28 października 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    Tak, rozmawiałam ale ma takie samo zdanie jak ordynator.
    To może ginekolog? A dlaczego nie chcą wystawić?

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 października 2021, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    To może ginekolog? A dlaczego nie chcą wystawić?

    Ginekolog ma urlop i dopiero będzie w przyszły wtorek

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 28 października 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natnatss jak u Was reakcja Starszaka? U nas wczoraj nawet spoko, ale dziś to zaraz wyjdę z siebie - córka nie chce jeść, płacze o wszystko i generalnie daje nam popalić 😬 dodatkowo ma temperaturę i kaszle, więc tez staram się ich izolować, a się nie rozdwoje 😏 maluch jest poszkodowany, bo wymaga mniej uwagi 😔

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 28 października 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka wrote:
    Natnatss jak u Was reakcja Starszaka? U nas wczoraj nawet spoko, ale dziś to zaraz wyjdę z siebie - córka nie chce jeść, płacze o wszystko i generalnie daje nam popalić 😬 dodatkowo ma temperaturę i kaszle, więc tez staram się ich izolować, a się nie rozdwoje 😏 maluch jest poszkodowany, bo wymaga mniej uwagi 😔
    Jest kochany i nieznośny jednocześnie. Niby jest ok, ale ewidentnie się popisuje,
    szaleje bardziej niż zwykle, do mnie nie bardzo chce podchodzić i to ja muszę robić do niego podchody 🤷 całe szczęście jest u nas moja mama bo sama z nim chyba bym oszalała. Staramy się żeby nie miał powodów do zazdrości no ale chyba tego nie unikniemy 🙈🙄

    85993e3k946gskpj.png
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 października 2021, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelka93 wrote:
    To może ginekolog? A dlaczego nie chcą wystawić?

    MaZ dzisiaj załatwił sprawę u swojego rodzinnego. On powiedział że powinniśmy tą sprawę zgłosić go Zusu

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 28 października 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natnatss wrote:
    Jest kochany i nieznośny jednocześnie. Niby jest ok, ale ewidentnie się popisuje,
    szaleje bardziej niż zwykle, do mnie nie bardzo chce podchodzić i to ja muszę robić do niego podchody 🤷 całe szczęście jest u nas moja mama bo sama z nim chyba bym oszalała. Staramy się żeby nie miał powodów do zazdrości no ale chyba tego nie unikniemy 🙈🙄

    U nas tez podobnie, słodko głaszcze brata, dla niego jest przekochana, ale do mnie z 1 str z dystansem, a z 2 kategorycznie mi każe np iść ze sobą, akurat jak np muszę karmić młodego 🙈

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 683 703

    Wysłany: 28 października 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już też rozpakowana, nad ranem 26.10 urodziłam synka! 💙 Bolek waży prawie cztery kilo i ma 58cm, czyli tylko metr mniej niż ja. :P

    Poród miałam trudny, potoczył się torem, którego nie wzięłam pod uwagę wybierając szpital powiatowy, w którym nie ma opcji jakiegokolwiek znieczulenia. Odeszły mi wody dzień wcześniej po południu, skurcze rozkręciły się godzinkę po dojechaniu do szpitala. Niestety rozwarcia nie było żadnego. Skurcze godzinami hulały na całego, a akcji żadnej. Najgorsze były cztery ostatnie godziny przed partymi, kiedy synek sam pchał się jak taran, skurcze go wypychały, a ja zamiast mu pomóc musiałam z tym walczyć. Miałam ochotę po prostu zacząć przeć, ale to by mnie chyba rozerwało wpół. I tak nie uniknęłam obrażeń, ale najważniejsze, że mąż mógł być ze mną i mamy już swojego synka!

    Babcia, Angelka93, Gomerka, Mag91, Patka95, jane789, natnatss, Erica, Kasia150690, zozo, makatka, smagliczka, martusiawp, Dominika283, Essencya, Kalina32 lubią tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 28 października 2021, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    Dziewczyny, ja już też rozpakowana, nad ranem 26.10 urodziłam synka! 💙 Bolek waży prawie cztery kilo i ma 58cm, czyli tylko metr mniej niż ja. :P

    Poród miałam trudny, potoczył się torem, którego nie wzięłam pod uwagę wybierając szpital powiatowy, w którym nie ma opcji jakiegokolwiek znieczulenia. Odeszły mi wody dzień wcześniej po południu, skurcze rozkręciły się godzinkę po dojechaniu do szpitala. Niestety rozwarcia nie było żadnego. Skurcze godzinami hulały na całego, a akcji żadnej. Najgorsze były cztery ostatnie godziny przed partymi, kiedy synek sam pchał się jak taran, skurcze go wypychały, a ja zamiast mu pomóc musiałam z tym walczyć. Miałam ochotę po prostu zacząć przeć, ale to by mnie chyba rozerwało wpół. I tak nie uniknęłam obrażeń, ale najważniejsze, że mąż mógł być ze mną i mamy już swojego synka!
    Gratulacje ❤️

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 28 października 2021, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    MaZ dzisiaj załatwił sprawę u swojego rodzinnego. On powiedział że powinniśmy tą sprawę zgłosić go Zusu
    Dobrze ze się udało. No to jest dziwne, że nie chcieli wystawić, to się należy, wiadomo że po porodzie trzeba mieć czas na dojście do siebie. Trafiłaś na fatalnych lekarzy

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 29 października 2021, 04:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Czyli chyba już wszystkie się rozpakowałyśmy? Czy ktoś jeszcze siedzi jak na szpilach?

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

‹‹ 448 449 450 451 452 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ