X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamkam mój też nie miał i nie ma czerwonych, spuchnietych czy jeszcze innych, dziąseł A dwa zęby już są i podejrzewam że idą kolejne bo marudzi przy jedzeniu ale zajrzeć do buzi sobie nie da.

    Ja się nie przejmuję że mały coś robi A czegoś innego nie. Idzie swoim tempem i tyle, tak jak każde inne dziecko.

    Wczoraj miałam zamiar pozalic się, że Ben znów co noc budzi się na jedzenie i zabawę i o dziwo dziś pięknie przespal noc z kilkoma pobudkami na smoczek ale bez zabawy i butelki.

    Właśnie miałam się Was też pytać czy dajecie już do łóżeczka poduszeczkę? Widzę, że mały lubi położyć się albo na swoją kołderkę albo na moją poduszkę kiedy śpi ze mną.
    W łóżeczku rano też zawsze rozpierducha jak by tornado przeszło. Smoczka też kiedyś szukałam po ciemku i na spiocha więc zawsze mam pod ręką drugi zapasowy :)

    Zauważyłam, że mały rano odrzuca mleko. Wypije może pół porcji i więcej nie chce. Myślałam że to może przez te nocne karmienie ale dziś po 12 godzinach od poprzedniego mleka, tego rannego nie wypił. Po godzinie zrobiłam mu kaszke i zjadł wszystko

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • iga Koleżanka
    Postów: 100 15

    Wysłany: 28 maja 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:

    Zauważyłam, że mały rano odrzuca mleko. Wypije może pół porcji i więcej nie chce. Myślałam że to może przez te nocne karmienie ale dziś po 12 godzinach od poprzedniego mleka, tego rannego nie wypił. Po godzinie zrobiłam mu kaszke i zjadł wszystko


    U nas jest podobnie. Kasza jest wybawieniem 😁

    akilegna♥ lubi tę wiadomość

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 28 maja 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj zgadzam się w 100 % z tym nadmiarem informacji obecnie według mnie to zmora straszna, ja już przestała googlać bo bym oszalała miałam przykład z tym jak to wygooglalam ze skoro moje dziecko niczego się nie boi i nie da rady jej wystraszyć, np pęka jej balon w rękach a ona się z tego śmieje to znaczy ze ma zaburzenia ze spektrum autyzmu albo neurologiczne, będąc u lekarza zapytałam o to przy okazji i powiedziała mi ze to zależy od osobowości dziecka oraz zachowania rodziców w takich sytuacjach bo dziecku zachowanie się udziela, jedne dzieci płaczą o wszytko a inne nie płaczą wcale moje należy od tych płaczących tylko ze zmęczenia albo głodu, na nic innego płaczem nie reaguje, chyba ze sie uderzy o cos ale rzadko sie zdarza i od tej pory przestałam pytać o rady internet. :)

    iga lubi tę wiadomość

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 28 maja 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już w ciąży przestałam pytać Google o wszystko bo bym zwariowala i wynalazla dla siebie wszystkie możliwe choroby tego świata ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga tez nie ma zębów, póki co się nie zapowiada na jakiś. Myślałam, ze jej coś wyjdzie podczas ostatniego skoku rozwojowego, bo śliniła się okropnie, wszystko gryzła i szarpała zębami, ale nic z tego.

    U nas noc masakra. Kinga poszła spać po 20, ja się położyłam około 23:30. Do tego czasu chodziłam do niej 4 razy, a później jeszcze 5 wstawałam. W nocy miała gorączkę, ale po podaniu ibuprofenu przeszła i do tej pory cisza. Bidulka moja malutka, tak ją ten katar męczy.

    Dziewczyny, dziś w aptece Gemini dzień darmowej dostawy jakby co :) cieszę się, że mam już całą apteczkę dla Kingi, bo inaczej nie wiem jakbym dała sobie radę przy tym przeziębieniu.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamkam, ja wprowadziłam mm na noc, bo mała nie chciała piersi przed snem i u nas niestety nic to nie zmieniło. Budzi się dokładnie o tej samej porze jak wtedy gdy przed snem było samo kp.

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megss Ty chyba mowilas ze maly dostal twaróg ? Jaki i z czym podalas ? :)

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dawalam ale nie podpasowal. Dalam sam, potem z jogurtem to juz bardziej. Z owocami tez ale niezbyt. Chyba ze serek bieluch to tak. Nie dawalam serka wiejskiego bo nie wiem czy moge... Pewnie tak ale jakos nie moge sie przelamac.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 28 maja 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dawałam twaróg, ale w pancakes. Kindze bardzo smakowało. Wzięłam ten przepis z bloga alantkowe blw, czy coś w tym stylu.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamkam wrote:
    Piszecie o przespanych nocach. Ja miałam tylko jedna góra dwie noce z jedną pobudką. Ilość pobudek przestałam liczyć bo to było bez sensu. Od dwóch tygodni mam banda który monitoruje sen. Otóż wczoraj miałam jedyne 5 pobudek w nocy, przed wczoraj 7. I na prawdę nie wiem co mogę z tym zrobić. Może jak zacznę na noc podawać mm to Adam zacznie przesypiać całą noc
    Nic nie da mm. Ja dawałam kasze licząc na spokojną noc. Nic to nie dało. Nadal kilka pobudek. Musisz się z tym pogodzić. Kiedyś z tego wyrośnie :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje i twaróg ( mieszam owocami i jogurtem ) i serek wiejski i mozzarellę .. u nas już mały duży człowiek :)

    Dostaje takie śniadanka :

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a13748ccdd21.jpg

    Twaróg kupuje taki :
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/93deb0da56e7.png

    Jest pyszny sama go uwielbiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 14:34

    monika30, Gewalia, iga, akilegna♥ lubią tę wiadomość

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś poza mną już pracuje ? Albo wraca do pracy niebawem ?

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 28 maja 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megss niezłe kawałki twoj maly juz zjada. Super :D.

    Ja poki co nie wracam do pracy. Czasem mi brakuje,ale jesli mam możliwość to wole wychowywać Kacpiego. Na poczatku chcialam drugie dziecko rok po roku i ciagnac L4,ale teraz wiem ze chce min 2 lata przewy między dziecmi. To takie minimum :P

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megss, przypomnij mi ile ma Twoj Tobi.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobi ma 7 miesięcy i 24 dni dokładnie :) zdjęcie chyba trochę przekłamuje kawałeczki były dość drobne ale on już ładnie gryzie i mieli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 16:12

  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    (...)
    Właśnie miałam się Was też pytać czy dajecie już do łóżeczka poduszeczkę? Widzę, że mały lubi położyć się albo na swoją kołderkę albo na moją poduszkę kiedy śpi ze mną.
    W łóżeczku rano też zawsze rozpierducha jak by tornado przeszło. Smoczka też kiedyś szukałam po ciemku i na spiocha więc zawsze mam pod ręką drugi zapasowy :)

    Zauważyłam, że mały rano odrzuca mleko. Wypije może pół porcji i więcej nie chce. Myślałam że to może przez te nocne karmienie ale dziś po 12 godzinach od poprzedniego mleka, tego rannego nie wypił. Po godzinie zrobiłam mu kaszke i zjadł wszystko

    My mamy taką małą "poduszkę-śmierdziuszkę", bez ktorej synek nie zaśnie, zawsze sie w nią wtula i śpi prawie całą noc🙂 Zauważylam, że nie lubi jak mu ją wypiorę, więc robię to rzadko🤣

    Wasze dzieci jak tak po tych łóżeczkach się wiercą, to śpią normalnie? U nas jak się synek zaplącze w kocyk lub włoży rączkę lub nozkę i się przyblokuje, to go to wybudza, dlatego teraz czesciej biorę go do siebie do łóżka, gdzie ma większą swobodę i lepiej śpi.

    A jeśli chodzi o smoczek wieczorem, to zauwazylam, że mały jest już taki sprytny, że potrafi sobie przez sen znależć ten smoczek u włożyć do buzi, przez co niestety prawie całą noc śpi ze smoczkiem🤨

    Mleko z butelki też już u nas schodzi na dalszy plan, zaczynamy dzień od kaszki na mleku z owocami, potem butelka mleka i sen, obiadek i sen, podwieczorek i na noc butelka, wiec są tylko dwie na dzień.

    Megsss, ja planuje wrocic do pracy dopiero za rok, jak synek będzie miał, ok.2 latka, żeby taki malutki nie szedł do żłobka, wezmę kilka miesięcy wychowawczego.

    ChicChic, u nas SCC, to miejsce spacerów w deszczowe dni, pakuje synka w samochód, 5 min i jesteśmy na spacerku i zakupach, małemu bardzo się podoba. Dodatkowo tylko tam znalazlam sklep z mięsem, które ma certyfikaty bio i zaczęłam teraz praktycznie wszystkie posiłki przygotowywac sama🙂 Dziś podałam pierwszy raz pomidora.
    Podajecie może dzieciom truskawki? Jest wlasnie sezon na nie i zastanawiam się cxy mogę podać takie z bazaru?🍓

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 16:29

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gewalia jaki to sklep z miesem bio ? Mowisz o silesi w Katowicach ? Podaj prosze nazwe sklepu. Chętnie skorzystam :)

  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten sklep to Organic Farma Zdrowia, naprzeciwko Tesco, mają dostawy mięsa w piatki, na razie kupiłam kurczaka i cielęcine🙂

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6c8cf124f043.jpg

    Szukałam długo, gdzie mogę takie mięso kupić i się udało😁 Mam nadzieję, że jest na pewno bio i eko🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2019, 16:39

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 28 maja 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci boją się jakichś dźwięków? Pytam, bo u nas jest straszny płacz jak używam blendera🤨 Czasem nie wiem jak mam małemu zrobić jedzenie, bo słyszy go nawet, gdy wyjdę z blenderem do innego pokoju czy nawet do łazienki....

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 28 maja 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podawałam już truskawki z tubki i dosłownie kawałeczek takiej z bazaru, ale tylko dlatego, ze Kinga mnie dorwała i jęczała. Tych z bazaru jeszcze bym się bała dawać, to samo z warzywami. Lepiej się wstrzymać, aż sezon faktycznie się rozkręci.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
‹‹ 1088 1089 1090 1091 1092 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ