X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 17 lipca 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza mój mały ma dwie drzemki w ciągu dnia które łącznie trewaja od 2,5-3,5 h zależy od dnia .
    Noce to około 10-11 h snu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 17:27

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 17 lipca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Eh, to tylko mój jeszcze nie mówi mama? :) I nie zanosi się, bo nawet nie mówi "ma", lecz jakieś by, be, ba.


    Mój też nie mówi. Jedynie "bababa, dydydy" i coś tam jeszcze po swojemu

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 17 lipca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój śpi różnie. W nocy jest to około 9-10 godzin, rzadziej 11-12. W ciągu dnia najczęściej są 2 drzemki, jedną dłuższą tak okol 2,5 godziny A drugą około 1 godziny. Chociaż ostatnio zdarzało się tylko jedna około 3 godzin. I powiem szczerze, że jest to męczące. Pobudka około 13.00 i ciężko było mi to do tej 19.00 przetrzymać. Od 18.00 już był bardzo marudny i nawet kąpiel nie sprawiała mu przyjemności. Wolę dwie drzemki chociażby krótkie :/

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 17 lipca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja blizna po cc może i dobrze wygląda, tylo ten waleczek nad nią jest okropny.
    Ja nie miałam szwów tych tradycyjnych i na początku przemywalam octaniseptem, do tego przez około 2 tygodnie majtki siatkowe. A później położna zaklejala mi ją taśmami. Samą blizna jest praktycznie niewidoczna

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ma zazwyczaj 2 drzemki łącznie ok 3-3,5 godziny. Teraz przy zębach jak budzi się wcześniej czyli koło 7 to są i 3 drzemki bo w nocy słabiej śpi i częściej się wybudza.

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia, jeśli chcesz łączyć się w bólu, to moja ma 3 drzemki po 15 minut. Czasami pośpi około 15:00 godzinkę, jeżeli dzieci jęj nie zbudzą.
    Ja miałam 3 cc. Mam bliznę niteczkę, ale jeszcze zaróżowioną. Nie przemywałam niczym, ani nie smarowałam. Nie mam też waleczka nad blizną ani rozstępów, jednak uważam, że to genetyczne. Chodziłam po porodzie na masaże blizny po cc i wydaje mi się, że to dużo pomogło.

    Katiuszaaaa lubi tę wiadomość

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia, Kinga spi około 14 godzin na dobę. Spi 2 razy w ciągu dnia, a jak długo, to zależy od tego, ile spi w nocy. Ostatnio sypia po 12 godzin w nocy i ma 2 drzemki po około godzinie. Jak spi krócej w nocy, to czas drzemek jej się wydłuża, szczególnie tej pierwszej- spi około 2,5 godziny. Druga zawsze około godziny.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka śpi w nocy ok. 10 godzin (od 20 do 6), a w ciągu dnia ok. 3 godzin: 2 lub 3 razy, to zależy o której skończy druga drzemke. Jeżeli przed 14.30 to ok. 17 ma jeszcze jedna drzemke, jeżeli później to już staram się ją przetrzymac do kąpieli. Czas drzemek też jest różny, dzisiaj spała raz 1,5 godziny i dwa razy po 40 minut, a wczoraj 2 drzemki: 2,5 godziny i 40 minut.
    W ogóle ja się zrobiłam taka detka teraz, że jak Agatka zasypia na pierwszą drzemke to ja też się kładę spać i takim sposobem wczoraj wstałam o 6.30, a o 9.30 byłam z powrotem w łóżku i spałam do 12 :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 21:11

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z tym spaniem raczej bez szału. Julka ma 2, albo 3 drzemki i to bardzo różnie, zazwyczaj trwają godzinkę, jak już jest dwie to sprawdzam czy żyje- pół żartem pół serio oczywiście- no to rarytas 2 godziny. Zasypia ostatnio bardzo późno 21-22 i wstaje o 6:30, choć często tez o 5:30. Ogólnie łącznie mniej więcej to ok.12 h.

    Cukierniczka zazdroszcze. Ja ostatnio bardzo zaniedbałam rozszerzanie i albo w ogole nie daje obiadku, albo ze słoiczka. Mam jedynie takie usprawiedliwienie, że w sobotę ślubuje i masa obowiązków aktualnie przytłacza.
    Coś czuje ze czeka nas okres leku separacyjnego, bo dziś to wisiała dosłownie na mnie. Położyłam ja na macie a ona spowrotem z płaczem do mnie jakby jej się krzywda działa.

    Buko to dobry pomysł takie drzemki. Sama zamierzam z tego skorzystać jak już wszystko się u Nas unormuje.

    U nas ma-ma rzadko mowi, ale zdarza się. Ale bardziej ma fazę na plucie i piszczenie.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka no błagam, to jest poważny powód! Jak emocje opadną pewnie będzie inaczej, więcej czasu na zrobienie czegokolwiek :-) trzymam kciuki za sobotę :-)

    Ja się jakoś dodatkowo motywuję tym, że jak wrócę do pracy to pewnie nie będę miała tyle czasu, chociaż wtedy już Szymek będzie obiadki jadł w żłobku. Na każde wspomnienie słowa "żłobek" mnie ściska w żołądku i boli mnie serce. Ech.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam ostatnio spiocha, spi w nocy 12 godzin, ostatnio od 21szej do 9tej, a potem ma dwie drzemki po ok. 2h lub coraz częściej jedną po ok. 3,5h. Trzech drzemek w ciagu dnia juz nie pamietam🙂

    Mamy chyba jakiś skok rozwojowy, bo codziennie pojawia się jakaś nowa umiejętność, zaczął sam siadać z pozycji czworaczej, wspina sie na meble i sofę oraz powoli zaczyna raczkowac, jednak tylko kilka kroczkow i dalej już pelza. Ostatnie dni są wyjatkowe🙂

    Z mówieniem u nas słabo, głównie piski i czasami mememe i bebebe, albo brrrruuu. Tak jakoś nietypowo.

    Moja blizna po cc jest jeszcze czerwona pośrodku, natomiast od brzegów juz lsdnie blednie. Mialam szwy rozpuszczalne od poczatku za radą położnej myłam ja tylko mydelkiem naturalnym z nanosrebrem w płynie, do dziś to robię, używałam chwilę maści Cepan, ale z powodu jej okropnego zaachu przestalam po kilku dniach. Używałam tez plastrów Sutricon, ale tutaj też trwalo to kilka dni i przestalam, chyba z lenistwa😋 Tez mam nad blizną na skórze zgrubienie, które staje sie bardziej wyczuwalne w dni plodne i przed miesiączka 🤔

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 10:14

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 18 lipca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sen u mnie tak: średnio od 20.30 do 6.30. Dzisiaj od 20 do 7.30, ale to jakiś wyjątek.
    W dzień 2 drzemki 9-10 i po obiedzie 13.30. Sumują się na 3h. Wiem, że jak rano śpi1,5h, to po obiedzie tez 1,5h. A jak rano 30 minut to po obiedzie 2,5h. Serio - zawsze się sprawdza. Najczęściej po obiedzie kładę się z Ewą i śpimy w sypialni razem. Jak nie mam nic do zrobienia, a zazwyczaj się wyrabiam ze wszystkim do południa, więc korzystam i śpię.

    Zęby - dalej tylko 2 dolne, ale już widzę białe plamy na górze, coś się nie potrafią przebić.

    Dzisiaj się teściowie zapowiedzieli z wizytą, na - uwaga - 19.30. Bosko, nie ? Chyba sami sobie posiedzą, bo o tej porze to już jedzenie, kąpanie i lulanie.

    Aha, mama nie powie za chiny :) Za to jak ja mówię, to zanosi się śmiechem, nie wiem co w tym zabawnego...

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 18 lipca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodziance to gęba się nei zamyka ale nic konkretnego nie mówi żadne mama chyba ze przypadkiem świadomie jeszcze nic,

    Moja b blizna myślałam ze jest ok ale jak mówicie ze wasze bladziutkie i cieniutkie to chyba nie jest ok, żadnego wałeczka nad blizna nie mam przy końcach jest niewidoczna ale to tylko końcówki reszta jeszcze różowa jest trochę odstającą i dość grubawa, na dodatek krzywo mi ja zrobili i jest taka nei symetryczna źle się na nia patrz ma człowiek ochotę ja poprawić jak krzywo wiszacy obrazek na ścianie a tu się nie da, ale że planuje więcej dzieci to nic z nia nie robie, jak wyrodzę wszystkie dzieci to wtedy będę działać żeby nei było widać blizny.

    Flavia powiedz proszę jak to było u Ciebie z kolejnymi ciążami po cc ? Czy ktoś sugerował ze po 2 powinnnas już nei mieć więcej dzieci ? Czy teraz po 3 ? Czy w trakcie kolejnych ciąż miało to jakiś wpływ ? I jaka jest przerwa od cc do cc ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 11:57

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5342 6212

    Wysłany: 18 lipca 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że wasze dzieci normalnie przesypiaja noce. 10 - 12 h! Wow!To mój jeszcze nigdy tak nie spał. Przy dobrych wiatrach budzi się co 3-4 h, a przy gorszych nawet co godzinę. A dziś to nawet przeszedł samego siebie, bo kręcił się co pół godz. Tak więc mogę wam tylko zazdrościć.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 18 lipca 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacpi też zazwyczaj ma dwie drzemki,w sumie ok 2-3 godz. A w nocy to od 20-5/6.00 :)

    Dziewczyny czy jak miało się raz cc to kolejny poród to na pewno cc ? Bo teraz rodziła moja koleżanka i ginekolog jej sugerował że naturalnie. Myślałam że można sobie wybrać ?

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 18 lipca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, podobno od stycznia tego roku poprzedni poród przez CC nie jest wskazaniem do kolejnego porodu CC. Natomiast jak ma się to do rzeczywistości, to chyba zależy od lekarza/szpitala. Kolezanka pierwszą córkę urodziła CC, teraz w kwietniu syna przez CC i nie miała do tego żadnych wskazań, wiec dalej mogła sobie wybrać. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to lekarze zawsze będą proponować poród SN, nawet jeśli pierwszy skończył się CC.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 18 lipca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 h w nocy to brzmi jak abstrakcja dla mnie. Szymek przesypia ok. 9, z jedną pobudką lub (już trzy razy! Rany, ja to będę w kalendarzu zaznaczać chyba 😂) bez. W ciągu dnia ok. 3 h zazwyczaj łącznie.

    Ja bym chciała następny poród sn, mam nadzieję, że to będzie możliwe. Ale też myślałam, że można wybrać jak już się miało cc.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 18 lipca 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś było tak, że pomimo cc, zawsze był następny poród sn. Potem to zmienili i po cc można wybierać jak chce się rodzić. Nikt nie zmusza do kolejnej cc, chyba, że faktycznie są przeciwskazania do sn, ale też nikt nie robi przeszkód jeśli chce się mieć kolejne cc.
    Katiusza mój lekarz nigdy nie mówił, że nie mogę mieć kolejnego dziecka, nawet po 3 cc, więc nie wiem skąd takie informacje.
    Przerwy między dziećmi to 3 i 4 lata.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 15:06

    Katiuszaaaa lubi tę wiadomość

  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 18 lipca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakos nie mam zamiaru próbować po moich przeżyciach porodowych, swoją droga ciekawe czy gdzies w papierach mam info o tym niskim spojenie łonowym czy jakos tak

    Moja tez nie śpi 12 h bez przerwy dziś np od 22 do 7.45 rano i o dziwo w trakcie była tylko jedna pobudka na pierś.

‹‹ 1127 1128 1129 1130 1131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ