X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 18 lipca 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ostatnio tak niespokojnie śpi, że lecę już na rezerwie serio. I jak tylko mogę to też kładę się z nim spać w ciągu dnia. Zdarza się co jakiś czas spokojna przespana noc ale ostatnio to rzadkość. Dziś też cały dzień mamoza. Zabawi się chwilę sam i leci czepic się mojej nogi z rykiem. Chyba idą dwójki ale pewna nie jestem bo nie da sobie tam zajrzeć

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja tez nie przesypia całej nocy. Ma jedną albo dwie pobudki na karmienie, a czasem się zdarza, że się przebudzi, a jak tylko wezmę ją na rece to odplywa i nawet nie zdążę przystawic jej do piersi :)

  • Gewalia Przyjaciółka
    Postów: 137 49

    Wysłany: 18 lipca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas często ładnie prześpi całą noc, a czasami się przebudza, ale wystarczy wziąć na chwilę na ręce i próbujać i śpi dalej. Nie karmię juz w nocy.

    Dziś dzień, na który czekałam od ponad 8 miesięcy, moje dziecko ani razu nie ulało😁

    Mi lekarz powiedział, że kolejne ciąże wg niego przez cc, ponieważ u mnie powodem cc była niewspolmierność porodowa, a wg niego każde następne dziecko jest wieksze od poprzedniego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 22:10

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    iv09hdge1v8t5a09.png
  • neska7 Ekspertka
    Postów: 211 114

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Widzę że wasze dzieci normalnie przesypiaja noce. 10 - 12 h! Wow!To mój jeszcze nigdy tak nie spał. Przy dobrych wiatrach budzi się co 3-4 h, a przy gorszych nawet co godzinę. A dziś to nawet przeszedł samego siebie, bo kręcił się co pół godz. Tak więc mogę wam tylko zazdrościć.
    edka85 mój niestety tak jak twój źle śpi w nocy .

    erj7q7y.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 19 lipca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka a konsultowałas to kiedyś z kimś ? Bo ja jak byłam z młodym kilka razy u osteopatki i rozmawiałyśmy o snie dziecka to ona mi opowiadała , ze się zajmuje właśnie dziecmi które słabo śpią w nocy , ze ma kilku pacjentów małych którzy słabo sypiają tak jak Twój synek . Ja nie zagiebiam tematu bo mój mały ,dobrze sypia ale na tyle co ja zrozumiałam to taki „ defekt ” jak
    plytki , niespokojny sen dziecka no i z tego co piszesz permanentne nieprzespane noce można wyeliminować .
    Oczywiście , ze są momenty w rozwoju niemowlaka , ze śpi gorzej budzi się w nocy ale to sa etapy a z tego co piszesz to u was
    jest naprawdę ciężko cały czas .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 09:41

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5343 6214

    Wysłany: 19 lipca 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konsultowalam z neurologiem, robiliśmy eeg i wyszło w normie. Powiedziano nam, że taki ma charakter i że z tego wyrośnie. Mój organizm już się przyzwyczaił do wielokrotnego budzenia wnocy i kilku godzin snu podzielonego na kawałki. Nawet już nie odczuwam zmęczenia w dzień.

    Megsss lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 19 lipca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy górną jedynkę od wczoraj.
    Ale maruda do kwadratu. Dzisiaj w nocy nie spała od 12 do 3. A w dzień jęczy na okrągło. Nie mam już siły :(
    Chyba jeszcze ta druga się wybija i może wszytko wróci do normy bo już mówiłam, że chyba mi podmienili dziecko. Kompletnie nie poznaję mojej grzecznej i uroczej córci.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gewalia, to nie jest do końca prawda. U mnie pierwszy był synek i on był największy -4 kg, potem córka 3600 i najmłodsza 3400. Dla mnie to lepiej na pewno, nawet że względu na rozejście się mięśni brzucha. Wiadomo, że z każdą ciążą są słabsze. Myślę, że waga zależy od płci, dziewczynki zwykle są mniejsze niż chłopcy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic, łącze się w bólu. Moje grzeczne dziecko też ktoś dzisiaj (i wczoraj) podmienił. Mam ochotę wyjść i nie wrócić, a nie mogę bo jestem sama. Ja podejrzewam, że u Agatki wychodzi druga jedynka, bo pierwsza ma od 2 tygodni. Przypomniały mi się czasy pierwszych trzech miesięcy, kiedy bujalam, bujalam i był płacz non stop.

  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od 1,5 tygodnia Kuba tylko się wkurza i płacze... Drzemki w dzień tragedia. Wybiły się górne 2 więc albo idą jeszcze dolne albo jakoś kryzys ma

    43kth371haww2z0j.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuje za Wasze odpowiedzi.

    U nas raczej ze snem tragicznie. Jak u Edki w nocy budzi się co 1,5 h po smoczek. Kładę go po 19. Budzi się koło 6 na mleko, wówczas jest 1,5 h zabawy i drzemka ok. 1,5 h. Pozniej koło 11 nstepna drzemka godzinna, i koło 15-16 kolejna tez koło godziny. Wiec śpi mniej więcej 12-13 h na dobę. Jeszcze nie pamietam nocy żeby zasnął o 20 i obudził się o 6 bez pobudki wiec szacun.

    Megss podasz mi nazwisko tego osteopaty? Może być priv jak chcesz.

    Podobnie jak u niektórych z Was, jest u mnie faza na to, ze nie mogę wstać z podłogi. Leci za mną jak tylko wstanę jak szalony i jęczy przy tym niemiłosiernie. Jak próbuje mu robić jesc to miauczy i jęczy pod szafkami w kuchni jakby mówił „ale dlaczego już mnie nie kochasz i nie siedzisz ze mną na macie?!”
    Jest kosmos. Moja mama mówi ze to moja wina bo szybko reagowałam jak zapłakał i zastekal jak był malutki.

    Wczoraj szczepienie zaległe na pneumo druga dawka, a dzisiaj gorączka 38,3. Od rana maruda a ja na dodatek przeziębiona. Jak żyć ja się pytam. O tyle dobrze ze przyjeżdża dzisiaj jego tata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 08:52

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia, moja dzisiaj budziła się w nocy tylko 5 razy na cycek ;) Dobrze, że mały śpi chociaż w dzień. Moja to słabiutko i wszystko ją budzi.
    Dzisiaj wyjeżdżamy na wakacje, co najmniej 6 godzin z dziećmi w samochodzie, ja oszaleję.

    Zuuziaaaa lubi tę wiadomość

  • Ewel. Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 20 lipca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo dziękuję za odpowiedzi odnośnie cc.

    Zuzia jedyne co mogę Ci poradzić to nie daj się wpędzić w poczucie winy. Po prostu Twoje dziecko potrzebuje więcej uwagi. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak " za szybkie reagowanie" na płacz dziecka. Mi wiecznie mama z siostrą powtarzały, że mam za słabe mleko na szczęście nigdy ich nie posłuchałam i robiłam swoje ale ziarno niepewności zasiały przez co nie raz się popłakałam.

    Moje dziecko niby przesypia noce a jak tylko wstanie to uśmiechnie się, zaczyna jęczeć i tak do wieczora. Na szczęście mam starszą córkę, która lubi go zajmować swoimi zabawami.

    mhsv2n0agpm4d5s2.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza
    Osteopatka ma na imię Ewa i przyjmuje w centrum terapii Wyspa - w Gdańsku .
    Nr tel ( jej prywatny 885 202 050) albo przez recepcje numery są na stronie .
    Super babka - polecam ja z czystym sumieniem . Poza małym zajela się tez mną - ciagle nawiedzały mnie migreny przez ten nieszczęsny zespół popunkcyjny po cc rozmasowała mi jakieś magiczne punktu i od tego czasu mam spokój .
    Ogarnela tez moja bliznę po CC .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 10:11

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5343 6214

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu coś ruszyło. Powiedział tak nieśmiało pod nosem baba.

    Megsss, akilegna♥, Zuuziaaaa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 20 lipca 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do was pytanie, bo ostatnio byli u nas znajomi z córeczka która jest zaledwie tydzień młodsza od naszej i trochę zdziwiłam się następującym zachowaniem ( ich mała jest na butli od prawie początku ). „Przetrzymaj ja jeszcze butla będzie dopiero za 20 minut” albo „poczekaj jeszcze za 30 min będzie obiadek” sztywno trzymają się godzin karmien.
    Ja jak się ze swoją mała bawię to po obiadku albo śniadaniu co jakiś czas proponuje jej chrupka kukurydzianego albo truskawkę albo coś co akurat mam pod ręka jako przekąskę. Może to ja źle robię 😕

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5343 6214

    Wysłany: 20 lipca 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondas, ja też tak robię. Mały nie utyje od przekąsek i jedzenia w ruchomych godzinach. Dzieci co raz więcej się ruszają i spalaja dużo kalorii.

    Blondas_29 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 10:26

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 20 lipca 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez trzymam raczej sztywno por karmienia ... zmieniają je tylko drzemki jak się wydłużają .
    Są przekąski ale naprawdę drobne w trakcie natomiast posiłki to posiłki i trzymam się tego . Mnie tego nauczyło właśnie karmienie butla . Przy kp dziecko je na żądanie przy butli jest inaczej nawet nie może dostawać kiedy chce i tak przeniosłam to na karmienie teraz .
    U nas to daje systematyczność i regularność dnia a przy moim chodzeniu do pracy jest to potrzebne .
    Poza tym jak przez chwile pozwalałam mu na podjadanie między posiłkami to kończyło się zostawianiem połowy butli na wieczór itp a jednak mleko jest bardziej dla dziecka wartościowe niż kanapka czy biszkopty .

    A skoro temat karmienia - słuchajcie gdzieś wyczytałam , ze po 9 miesiącu dziecko powinno dostawać już obiad składający się z dwóch dan ... co wy na to ?;)

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 20 lipca 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 10:26

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
‹‹ 1128 1129 1130 1131 1132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ