X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na kp i daję picie około 120 ml dziennie. Nie daję też za dużo na raz, bo potem ulewa. Ja na miejscu koleżanki starałabym się podawać, bo zwyczajnie nie lubię wyciągać co chwilę cyca, ale każdy ma swoje zdanie wiadomo.
    Buko, możesz powiedzieć mężowi, że w mózgach dzieci do 8 roku życia tworzą się połączenia nerwowe. W momencie, gdy dziecko ogląda tv telefon, gra na tablecie pracuje tylko jedna półkula mózgu, nowe połączenia nie tworzą się. Innymi słowy, im więcej tego typu rozrywek, tym mniej tworzy się połączeń między półkulami w mózgu. Tak wytłumaczyła mi to pani zajmująca się zawodowo wwr u dzieci.

    Cukierniczka lubi tę wiadomość

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Dziewczyny, ja nie rozumiem. Nie potrafię przetłumaczyć swojemu mężowi, że puszczanie małej piosenek dla dzieci na YouTube nie jest dobrym pomysłem na zabawę z nią. Owszem sama czasem jej puszczam jak np nie chce jeść i wtedy się zagapi, ale to jest kilka minut. Natomiast on mógłby tak przesiedziec z nią i 2 godziny. Twierdzi, że ja mogę się z nią bawić przy wyłączonym telewizorze, a on będzie na tak zagapial. Cokolwiek mówię, to twierdzi, że przesadzam, że nic się jej nie stanie i w ogóle to jestem przewrazliwiona.


    Mój mąż najchętniej przeleżałby z małym na kanapie przed telewizorem. Na szczęście mam ogarnietego dziecia i woli się bawić na podłodze. A tak na serio, to może kup kilka płyt z muzyką dla dzieci i niech mąż w ten sposób bawi się z dzieckiem A niekoniecznie pokazując telefon. Podejrzewam że niedługo pożałuje tego że pokazał, bo Agatka będzie chciała zawsze jego telefon do zabawy ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 21 lipca 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się trzymam przeważnie stałych przerw między posiłkami. Wiadomo że czasem się przesunie bo drzemka, bo lekarz, bo zakupy. Przekąski typu chrupki, biszkopty czy owoce rzadko, a jak już to wtedy przesuwa się trochę godzina następnego karmienia.
    Mleko z butli? Nie chce. Czasami w nocy (ostatnie kilka dni znów śpi bez pobudki na mleko czy zabawę) lub nad ranem kiedy ja bym jeszcze chwilę pospała i próbuje przekupić małego mlekiem, żeby mi na to pozwolił ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 21 lipca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika mysle , ze to nie była wina wody koksowej tylko innej flory bakteryjne ;) przy świeżych owocach często się tak dzieje na innych kontynentach ;) i nie tylko jest to zemsta Faraona w Egipcie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 21:11

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 21 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megss dzięki a ja cała winę zrzucilam na wodę kokosową i od tej pory nie piłam a tak żałowałam bo mega mi smakowała :D

    Megsss lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze kp (ale możliwe tylko po przebudzeniu, później w ogóle nie chce złapać), ale i tak podaję Agatce wodę. Zaczęłam wraz z rozszerzanie diety. Na początku nie chciała pić, a teraz już ładnie pije z bidonu.
    Natomiast pory posiłków u nas nie są stałe, ale bardziej są zależne od drzemek, chociaż muszę coś zmienić, bo obiad wychodzi mi często ok. 17. Co do przekasek to ja raczej nie podaje. Czasem w wózku chrupki kukurydziane. Wynika to głównie z tego, że po takiej przekąsce Agatka i wszystko dookoła jest brudne, wiec żeby uniknąć czyszczenia wszystkiego to po prostu nic nie daje poza posiłkami, które je w krzesełku.

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 22 lipca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja małemu i tak nie podaje takiej prosto z młodego kokosa .. trochę się boje bo nie wiem co się z nimi dzieje zanim przylecą do polski i trafia do sklepu - nie mam zaufania czym je tam traktują w transporcie ;) prędzej podałabym taki prawie świeżo zerwany na wakacjach ;)
    Kupuje takiej firmy dr coco w szklanej butelce - jest pyszna i dobre jakościowo bo te w plastikach np z lidla są bee;)

    monika30 lubi tę wiadomość

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 22 lipca 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie kupujesz z dr Coco ? :)

    Robilyscie USG piersi po porodzie albo po zakończonym kp ?co ile powinno się robić profilaktycznie ? Raz w roku ?

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 22 lipca 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondas, kompotu nie dawałam, ale spróbuję.

    Megss, napisz gdzie kupujesz tą wodę kokosową, postaram się dorwać i podać Kindze. Zobaczymy.

    Monika, teraz byłam u ginekologa i powiedziała, ze jak skonczyłam karmić to dobrze byłoby zrobić usg piersi. Profilaktycznie raz w roku.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, ja robiłam usg piersi 1,5 miesiąca przed porodem, bo tak wypadało mi coroczne badanie i w zaleceniach mam żeby kolejne badanie zrobić jak skończę kp.

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 22 lipca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można ja dorwać w dobrze zaopatrzonych żabkach czasami ale ja zazwyczaj zamawiam przez ich stronę internetowa :)

    Ja tez robiłam USG piersi pół roku po porodzie bo wyczułam dwa guzki i się mega przestraszyłam .
    W obrazie usg wyszły torbiele ale jeden z uwagi na spory rozmiar dostał wskazanie do biopsji . Wyszła okej.
    Wydaje mi się , ze te torbiele były wynikiem burzy hormonalnej bo teraz ich nie czuje ale kontrola za kilka miesięcy .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2019, 13:41

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kp, ale w ciągu dnia normalnie podaję wodę do picia, szczególnie po posiłkach. Szymek pije z doidy albo z bidonu. Czasem stawiam bidon na ziemi i w trakcie zabawy Szymek go sam łapie jak chce się napić.

    Ja się staram w ogóle nie włączać tv, czasem na chwilę włączę żeby zobaczyć co się dzieje na świecie, ale wtedy Szymek przeważnie śmiga po podłodze i się bawi, nie siedzi przed tv. Bajkę do tej pory obejrzał dokładnie jedną - jeden odcinek Reksia w trakcie długiej trasy, w korku, kiedy nie działało już kompletnie nic. Nie obejrzał do końca, bo... Zasnął ;-)

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 22 lipca 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do usg to robiłam niedawno w ramach warsztatów dla lekarzy, które organizowała fundacja Rak'nroll. Były przeznaczone dla kobiet w ciąży i kp.
    Dzisiaj odebrałam cytologię i pierwszy raz mam grupę I (zawsze II), ciąża taka magiczna czy co to się stało? :P

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 22 lipca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megss i jak przeżyłaś biopsje ? Bo teraz miala moja teściowa i wyszła z płaczem,tak ja okropnie bolało.

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 22 lipca 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak sie wasze dzieci zachowuja przy jedzeniu? Umieja wysiedziec w krzeselku, nie wychodzą, nie wyginaja sie? Ewa na wszystkie strony, nie potrafi usiedziec spokojnie, czasami muszr jej cos puscic albo pokazywac co chwila nowa rzecz, ona ja zrzuca, i ja daje nasteona. Po kazdym posilku jestem wymeczona. Jedynie sniadanie zjada w spokoju. A tak to ja roznosi...

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5343 6214

    Wysłany: 22 lipca 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mój nie interesuje się tv i innymi tego typu wynalazkami. Próbowałam mu włączyć różne bajki, ale nic go nie interesuje. Woli "biegać" po pokojach i zabierać różne rzeczy.

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 22 lipca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja też miałam kiedyś biopsję piersi, miałam torbiel, podobnie jak Meggs. Nie pamiętam żeby mnie szczególnie bolało, to zwykłe ukłucie igłą.

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 22 lipca 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam biopsję guza na szyi w ciąży, bolało tak, że się darłam w gabinecie u lekarza, popłakałam się z bólu i wyszłam stamtąd cała mokra. Guz mnie bolał jeszcze przez 2-3 dni, ale skubaniec jest w okolicy nerwów, może dlatego.

    ChicChic, u nas tez śniadanie tylko w miarę spokojnie zjedzone, przy obiedzie zje 2 łyżeczki i jęczy, ze chce wyjść. Wyjmuję ją wtedy i tancuje wokół ławy, wygodnie mi się tak karmi, tylko wszystko jest ubabrane w obiedzie.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bolało trochę to fakt ale do przeżycia . Nie mam traumy a cholernie boje się igieł , pobierania krwi itp ;)
    Bardziej złe wspominam czas oczekiwania na wynik ... jakbym siedziała na bombie zegarowej :/

    Mój mały tez nie umie wysiedzieć spokojnie do końce posiłku , wierci się , wykręca ;) spokojny jest tylko do zaspokojenie pierwszego głodu ;) ewidentnie jedzenie go nudzi :p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Agatce, rano jak je kasze, muszę włączyć coś, zazwyczaj piosenkę "co u słodziaków", jest jak zaczarowana wtedy i otwiera buzię, inaczej buzia jest zacisnieta i koniec, nawet łyżeczki nie zje. Natomiast obiadek zjada ładnie, bez zbędnych bodźców. Najwidoczniej woli dania wytrawne, a nie słodkie :D

‹‹ 1130 1131 1132 1133 1134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ