X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Agatelek Ekspertka
    Postów: 156 62

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I Agatka jest krasnalem, bo na szczepieniu w grudniu wyszło, że ma 72 albo 73 cm :) jak jesteśmy na spacerze to ludzie się dziwią, że taki maluszek już chodzi. Ostatnio dziewczyna chodziła z wózkiem, w którym miała półrocznego synka. Zerkala na niego i na Agatke i stwierdziła, że on jest większy :)

    Buko
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    Ogromny chłopak 🙂


    To już więcej niż połowa mnie ;)

    W święta mieliśmy porównanie z dwoma starszymi o rok kuzynami i Beniemu brakuje tylko kilka cm do ich wzrostu. Jakiś wielkolud mi rośnie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2020, 08:09

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Az musze Ewe zmierzyc. Ale ubrania ma na 80 a czasami na 86.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 11:29

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez jakieś 80 cm.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 75 cm.

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 78.

    Jezyku dużo zdrowia dla malucha.

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 84 na początku grudnia ale mam wrażenie , ze ostatnio znowu się wyciągnął :)

    Zdrowie dla małego Hedgehog !
    Ostatnio pisała do mnie koleżanka , której córeczka właśnie skończyła roczek ale już od września chodziła do żłobka ..
    Niestety 3krotne zapalenie oskrzeli spowodowało u malutkiej astmę wczesnodziecieca .. ale nie znam szczegółów na podstawie czego lekarz stwierdził ... Oby u was było inaczej .

    Hedgehog lubi tę wiadomość

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    Poza kruszynkami😉 i ogromnym Benem. Reszta dzieciaczków w okolicach 80cm czyli ok🙃 Moja córka też była mała po mamie😜 Synek jest w stosunku do niej duży. Do tej pory Mikołaj jadł w zasadzie tylko Nutramigem z kaszką bo nic innego nie chciał, pluł wymiotował, zamykał buzię. Dałam spokój z karmieniem i przeszłam na blw i zaczął jeść. Od grudnia je super sam się domaga jedzenia, jestem po prostu w siódmym niebie. Ma duże ograniczenia dietetyczne zewzgledu na alergię na mleko i jajko ale zaczął jeść. Mnie cieszy nawet jak zrobi kęs czegoś nowego bo do tej pory to dostawałam rozstroju nerwowego jak tylko pomyślałam o karmieniu go.

    Niektóre dzieci mają nad reaktywne oskrzela i reagują ostro na niektóre czynniki np. suche powietrze, dym, czy drobnoustroje. Zamiast mieć tylko przeziębienie odrazu łapią oskrzela, ale jest szansa,że z tego wyrośnie. Natomiast bardzo uważajcie ze sterydami. Podawajcie tylko w ostateczności, bo nadużywanie nasila problem i nawroty są coraz częstsze .

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 11:29

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to się pośpieszyłam bo Julka jednak miała w listopadzie 75 cm, ale jak miałam porównanie z synkiem koleżanki który jest równo pół roku starszy to maja niewielka różnice we wzroście.

    Julita w sensie jak przerwałas kp czy mm to zaczął jeść ?
    U nas z jedzeniem nie ma szału, ale je o wiele więcej jak wcześniej, nawet potrafi wołać am am. Za to byli u nas ostatnio kuzyn męża jego żona i córeczka i ona to już w ogole nie ma chyba uczucia sytosci. Wcinala za dwóch. Nie wiem co jest gorsze brak apetytu czy nadmiar.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był na mm ale nic poza nim nie chciał odemnie jeść i zamiast go karmić zupka czy kaszką zaczęłam dawać miękkie produkty do ręki. Np. gotowana marchewka,brokuł,parówka, pasek fileta z kurczaka, płatki kukurydziane, bułka. Nie bylam zwolenniczką blw, ale okazało się ,że to była moja ostatnia deska ratunku. Nie mówię, że ta metoda sprawdzi się u każdego dziecka, ale warto szukać i obserwować predyspozycje dziecka. Długo mi zajęło ale udało się.

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 11 stycznia 2020, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mala od poczatku BLW i apetyt ma od zawsze, ale ostatnio to wcina tyle, ze ja bym nie byla w stanie tyle zjesc 🤯 nie wiem gdzie jej sie to miesci... ale wagowo caly czas jest ponizej 50 centyla, wiec widac to co zjada to tez spala.
    Ostatnio mi tylko cierpliwosci brakuje, bo juz raczkami je od kilku miesiecy tak, ze wiekszosc albo i wszystko trafia bez problemu do budzi, ale ostatnio zaczela sie faza na szticce. Koniecznie chce dostac widelec lub lyzke i jak nie dostanie to jest histeria i w ogole nie ma mowy o jedzeniu, a potem jest histeria, bo jest glodna. Jak dostanie widelec to nawet sobie radzi, chociaz sprzatania znow jest sporo. Ale jak łyżka... no masakra. Służy zasadniczo jako proca dla jedzenia. Takiego bajzlu to nigdy u nas nie bylo i to jest kwestia w ktorej cierpliwosc mi sie konczy i czasem musze wyjsc z kuchni i policzyc do 10... macie moze jakis patent aby dziecko szybciej ogarnelo lyzke, albo aby przekonac je do tego aby czasem dalo sie nakarmic jednak?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje cos do reko zeby je zająć.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 11:29

    tym_janek lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam sztućce z Canpola mały dostał w prezencie, są plastikowe ale widelec na tyle ostry żeby nakłuć coś do jedzenia ale na tyle tępy żeby nie zranić. Są fajne ale zanim zaczęłam je dawać małemu to byłam przekonana,że to badziew.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Blondas_29 Ekspertka
    Postów: 159 84

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla dzieciaków i dziewczyny mówią prawdę teraz astma nie jest przeszkoda w normalnym życiu dlatego nie ma się co załamywać tylko trzeba temu stawić czoła i pomoc w tym maluszkowi.

    Marcelina na początku grudnia miała już 84 cm, teraz nosi ubrania tylko 86, albo duże 80 :)
    Je nadal nie za dużo ale i tak jest progres od kilku miesięcy, nadal jest kp ale to ja bardziej wyluzowałam na punkcie jedzenia i nie wciskam jej nic na sile i nie biegam za nią z jedzeniem.

    Akilegna gratuluje decyzji i życzę wytrwałości i cierpliwości. My już mamy gotowe fundamenty niebawem ruszają mury. Bardzo bym chciała już drugie dziecko moc wychować na wsi w domku, ale to takie moje marzenia :)

    Odkryłam fajne podwieczorki dla Marceliny a są to rożnego rodzaju placuszki, pankejki albo bananowe albo z twarożkiem. Kroje na mniejsze kawałki i mała widelcem super wcina (daje łyżkę jogurtu naturalnego ) i fajnie radzi sobie maczajac każdy kawałek :)
    Niestety jest to smażone i robię je co 2-3 dzień.

    Niestety Mała nauczyła się histerycznego płaczu jak czegoś nie dostanie, w ciągu 10 sekund potrafi się zanosić, a ja nie wiem jak to opanowac albo do takich sytuacji nie doprowadzać. A uwierzcie ze jestem bardzo spokojna i cierpliwa.

    Buko a jak tam u Ciebie ? Jak się trzymasz ? :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    w4sqs65gyz0a6r5s.png

    Wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda! <3
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak mala histerycznie placze ze zlosci (bo np. Czegos nie dostala) to jestem przy niej, spokojna. Mowie jej, ze rozumiem, ze sie zlosci, ale nie moze czegos tam bo cos tam, ale za to moze cos innego jakby chciala. Ze jak chce sie przytulic to jestem tutaj dla niej. Na poczatku nic do niej nie dociera ale po pewnym czasie sie uspokaja i rzeczywiscie labo przyjdzie sie przytulic albo skorzysta z alternatywy. Ale to dziala we wszystkich okolicznosciach poza jedzeniem i sztuccami. Tutaj juz nie dziala i zasadniczo nic nie dziala...

    Co do sztuccy to my mielismy z canpol i bbox, generalbie ani jedne ani drugie jej sie nie spodobaly, chciala te co my. Moja mama kupila takie metalowe cale ale dla dzieci w ikea, sprawdzily sie przez tydzien, a potem tez zaczela nimi rzucac. Finalnie je tymi samymi sztuccami co my tylko troche mniejszymi (dostaje zestaw do przystawek). I radzi sobie z widelcem nienajgorzej, z lyzka fatalnie, ale bardzo jej sie podobaja i walczy z nimi i o nie 😂

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na histerie mam taki sam sposób jak tym_janek . Spokój i konsekwencja plus tłumaczenie, ze nie rozumiem dlaczego się tak złości , ale jestem tu dla niego i go kocham i może przyjść i się przytulić .. na początku było jeszcze gorzej :D ale konsekwentnie powtarzałam ta regulke i zaczynam widzieć efekty . Ja się wspieram od początku książka Brazeltona ... Lubię tego gościa i chwale sobie jego metody .

    Co do sztućców , mój nie ma jakieś wielkiej amby na nie ...ostatnio pochłania wszystko i jest tak skupiony na tym żeby się najeść
    , ze takie przyziemne rzeczy jak sztućce go nie interesują :D mam z ikei ale plastikowe i bboxa .. każde się sprawdzają ;)
    Natomiast bez problemu daje się tez karmić tam gdzie ja wole to zrobić za niego i super🙏 Szybciej i mniej sprzątania ...
    A ja ostatnio nie wyrabiam , doba jest dla mnie za krótka ;)

    Mam za to inny „ Problem ” mój dziec ... ostatnio daje się położyć na drzemkę dopiero po 13 albo 14... co skutkuje tym , ze dziadki muszę go wybudzać koło 15 bo inaczej jest wieczorny cyrk ... inna kwestia jest taka , ze mały śpi do 8.30-9 codziennie !
    Czy któraś z was ma podobny tryb ? Ogólnie bardzo nam to pasuje , ze nie musimy wstawać z kurami ;p bardziej zastanawiam się czy to okej , ze wybudzamy go z drzemki , żeby nie była za długa ? Jak nie prześpi 15 to pięknie idzie spać koło 21 czasem chwile po .. jak prześpi 15 bo daje mu swobodę spania ... 23 to mało 🙈 ja padam a on dalej świruje :p Co myślicie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2020, 22:19

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog, chociaż z astmą da się żyć, to trzymam kciuki, żeby to jednak nie było to. Dużo zdrówka!
    Mamy sztućce z Ikea, konkretnie Fabler za 14,99zl. Jak dla mnie są super, szczególnie do karmienia- łyżka jest na tyle duża, ze nie muszę namachać się nią tak jak tą do herbaty, a znowu jest na tyle mała, ze bez problemu mieści się w buziaku w przeciwieństwie do normalnej stolowej. Widelec nie jest ostro zakończony, a mimo to Kinga dobie radzi z wbijaniem na niego parówek. One są od 3 r.ż. I mogą być trochę za ciężkie na początek, ale myśle, ze dziecko szybko nabierze wprawy. Oglądałam tez te z Lidla (mieli jakiś miesiąc temu w ofercie) i jak dla mnie te z Ikea biją je na głowę :)

    Nie wiem ile Kinga ma wzrostu, może jutro ją zmierzę w domu. Na kontrolach lekarskich nie była nigdy mierzona (no dobra, raz, ale u innego lekarza w innej przychodni), bo miarka jest w gabinecie i lekarz nigdy tego nie robił, a pielęgniarki nie przypominały.

    Megss, ja się posiłkuje stroną Pani Kołysanki, tam jest tabela ile mniej więcej powinno spać dziecko w danym okresie życia. Sprawdzam to tylko dlatego, bo wiem, ze sen jest bardzo ważny (i teściowa mi ciagle powtarza, żeby pilnować tego, żeby Kinga się wysypiala, bo mój mąż miał ze snem ogromne problemy i miał być poddany leczeniu neurologicznemu). I według tej babki dziecko w wieku 13-18 miesięcy powinno spać łącznie około 14h na dobę- przy czym powinno mieć 1-2 drzemki trwające łącznie 2.15-2.30. Jeśli Tobi po wybudzeniu normalnie funkcjonuje, tzn nie płacze, nie chce ciagle na rączki i nie marudzi, to bym go budziła. Jeśli zasypia około 21, budzi się około 9 i ma jeszcze godzinę, max dwie, to wychodzi około 14h snu- prawidłowo.

    Kinga budzi się między 9 a 10, idzie na drzemkę po 4 godzinach i spi ostatnio około 1,5h. Na noc zasypia... różnie. Dziś zasnęła około 21:30.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
‹‹ 1206 1207 1208 1209 1210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ