X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jezeli chodzi o sen dzieci to polecam z całego serca psycholożkę - Magdalena Komsta, wymagajace.pl. chyba nikt w polsce tak nie ogarnie kwestii snu dzieci co ona. Ma sporo artykulow na stronie, na instagramie, platne webinary i bezplatne raz w miesiacu i kanal na youtube "wymagadki". Generalnie nic tylko ozlocic ta kobieta za robote ktora robi.
    W kazdym razie wg niej dzieci w tym wieku spia od 11 do 14 h na dobe (razem, lacznie z drzemkami). Moga nie miec drzemki, a rownie dobrze moga miec milion turbodrzemek, nie ma to wiekszego znaczenia, pod warunkiem, ze dziecko nie spi za malo w ciagu doby.
    Moja gwiazda jest niestety typowym rannym ptaszkiem. Chodzi spac regulatbie ok. 18-19 i wstaje 5-6 rano. W ciagu dnia ma albo 2 drzemki po 30min-1 h albo jedna drzemke 1,5-2,5h. U ciebie chyba jest maluch z chronotypem sowy - pozno by chodzil spac ale tez dluzej spi z rana. To jest ok, kazdy czlowiek ma swoj chronotyp w ktorym czuje sie i funkvjonuje najlepiej. Ja bym duzo dala aby mij skowronek byl sowa albo chociaz gdzies pomiedzy, bo ja jestem 100% sowa i cierpie z niedopania jak musze wstawac przed wschodem slonca.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 12 stycznia 2020, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 11:30

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam wlasnie dowod na to, ze trzeha wybudzac. Pierwszy raz chyba zdarzyło się ze Ewa w ogole nie byla spiaca.

    Wstala 7.30, po 11h snu. I zwykle je o 12 obiad i zaraz sie kladzie na max 2h. A tu nic. 13 nic. 14 krzyk bo nie chce byc noszona tylko biega biega biega. Padla po deserze o 15.15. O i co.. Wstala przed 17. A chciałam ja obudzić ale moj maz, ze nie,, ze tak slodko spi. I poszla spac o 22 po dluuugich probach. Mialam dosc i od razu sama zasnelam.

    Teraz na chwile sie obudzila bo kolo 6 m zwykle kryzys ale czuje ze do zlobka bede musiala ja obudzic.
    W tygodniu na szczescie tryba 20-7 funkcjonuja najlepiej plus drzemka 1,5h w zlobku. Jesli spi dłużej to ją i tak obudza.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój idzie spać o 18 i wydaje o 7 rano. Ma dwie pobudki na mm o 22 i 6. W dzien jedna drzemka 1,5-2h. I tak od 5 miesiąca. O ile teraz ten system się super sprawdza to jak miał 5 miesięcy nie było kolorowo wytrzymać do wieczora a o drugiej drzemce nie było mowy.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita25 wrote:
    Mój idzie spać o 18 i wydaje o 7 rano. Ma dwie pobudki na mm o 22 i 6. W dzien jedna drzemka 1,5-2h. I tak od 5 miesiąca. O ile teraz ten system się super sprawdza to jak miał 5 miesięcy nie było kolorowo wytrzymać do wieczora a o drugiej drzemce nie było mowy.
    Zazdro ale dużo śpi, wychodzi 15 godzin snu, bajka. Moja śpi między 11 a 13 godzin na dobę, najczęściej ok 12-13. Jak późno zaśnie to wybudzamy po 1,5 h snu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2020, 09:54

    km5si09kuaztknwb.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ben idzie spać o 19.00 i śpi do 6-7.00 rano. W żłobku jak i w domu ma drzemkę 1,5 do 2 godzin. Czyli ilość godzin w normie. Nie budzi się już na mleko i nie chce pić z butelki. W żłobku ponoć zjada wszystko z dokładką w domu nie zawsze. Może panie lepiej gotuja niż mama ;)
    Sztućce to jak narazie służą do zabawy. Chociaż widelcem radzi sobie dobrze to z łyżką jest problem. Powiedzmy że kilka pierwszych porcji trafi ładnie do buzi a później albo brak mu cierpliwości albo mu się nie chce i zaczyna się denerwować albo bawić tym jedzeniem. Zupy łyżką nie zje. Mam kilka różnych rodzai, z Ikei, z Lidla, jakieś tam no name. Najlepiej radzi sobie kiedy sztućce mają grubą rączkę i tu najbardziej podpasowaly bambusowe z Lidla

    Histeria i u nas się zdarza ale najczęściej to jest gra aktorska z jego strony i nie reaguje, po minucie już jest spokojny. Jeżeli nie pomaga to wtedy też tłumaczę spokojnie, że nie, nie wolno bo ... itd.itp

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 13:32

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Justynuszek Autorytet
    Postów: 325 108

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ze snem, tak mniej więcej, w tygodniu ok. 19-7, drzemka w żłóbku ok godziny, dłuzej jakos nie umie a i tak po ok 1,5 budzą. Jak jest w dommu to różnie, czasem dośpi z nami i do 8:30 :) Gneralnie to wychodzi mu tak 13-15godzin. Czyli średnio 14.

    A jedzenie. Zje wszystko. Ile i co dacie. Dziecko odkurzacz.
    Łyżeczką... nabierać nie za bardzo umie, jeść je. Ale częsciej służy jako proca :/
    O, z widelcem radzi sobie tak: https://drive.google.com/open?id=1AylObTAXtdBRIvrsORdXOedcdRnTGz9P

    43kth371haww2z0j.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog ja to rozumiem. Żadna z nas nie chciałaby, aby dziecko było w jakikolwiek sposób ograniczone, wiec nie dziwie się ze masz obawy i myślisz na przód. Ale głęboko wierze ze sobie z tym poradzicie.

    Julka zasypia ok 19, wstaje ok 5- niestety często muszę ją wybudzać, potem drzemie ok 30 min w aucie. Następnie w ciagu dnia ma ok 2 drzemki 1-1,5 h. Łącznie wypada 12-13, ale bardziej 12. .

    Mója tez czasem włącza tryb „drama queen”, ale ja tez podchodzę do tego na spokojnie i staram się być konsekwentna.
    Za to mam problem taki, że młoda bije inne dzieci po główce. Paca je rączkami, nie wiem jak temu zaradzić, nie sądzę żeby była świadoma swoich działań ale jednak nie podoba mi się to. Macie jakieś pomysły?

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda o dziwo od nowego roku nawet ładnie koło 21 już raczej śpi, od momentu zakończona przygody z kp przestała budzić się na jedzenie śpi zazwyczaj do ok 9 czyli 12h , dzień usypiam ja na sile miedzy 12 a 13 czasem śpi 30 min czasem ponad godzinę ale nie dłużej niż półtorej. Jak przespała by 15 tak jak Tobi to spać poszła by pewnie o 26 wiec niestety musi iść na drzemkę najpóźniej o 14 czy chce czy Nie chce usypiam do skutku ile miałam by to nie trwać, dziś usypiamlam 40 min i spała drugie 40.

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, niestety w takich kwestiach trzeba sie uzbroic w cierpliwosc. Trzeba trzymac wspolny front, wszystkich co sie opiekuja maluchem, ze tak nie wolno robic, bo to boli inne dziecko i ze moze swoj cel osiagnac innym sposobem. I tu podac alternatywe, ktorej taki maluch jest w stanie sie nauczyc. Tak mowi teoria, a w praktyce to nie mam pojecia co w tej sytuacji doradzic.
    Moja corka na szczescie nie bije innych dzieci ale nas i owszem i zawsze staramy sie jej wyjasnic, ze tak nie wolno, bo to mame/tate/babcie/itd. Boli. Jak jest zla to moze tupac i tu jej pokazujemy jak tupiemy razem. Albo moze uderzac piastkami o poduszke i znow pokazujemy jak. Jak wiemy dlaczego konkretnie teraz jest zla, np. Nie bierzemy jej na rece. To mowimy dlaczego, i ze musi poczekac i jak np. Skoncze mieszac w garnku to ja wezme. W tych konkretnych sytuacjach latwiej sie przejelo i sie nauczyla wytrzymac np. Minute przed kolejnym wybuchem 😅 w tych ogolnych pracujemy nad tym dluuuuugo i wytrwale...

    1Malinka1 lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Katiuszaaaa Autorytet
    Postów: 852 362

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej Jagody zadziałało jak jej porostu oddałam gryzła mnie po rękach ugryzłam ja raz ja tak ze poczuła i przestała to robić bo wie ze to nie jest przyjemne

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę znaleźć jakieś rozwiązanie, bo troszkę mnie to denerwuje. Wiem, że to jeszcze nieświadome z jej strony, ale nie chce żeby tak pacala nawykowo. Oczywiście później leci do dziecka i chce na sile przytulić i dać buziaka, ale łapki czasami jej latają, jakby lekko zła nerwowa była.
    Mnie czasem ta jej nerwowość bawi, muszę się powstrzymywać żeby się nie śmiać.

    Teściowa ma przyjechać w ciagu tygodnia i zaoferowala się ze zostanie z Julia żeby mogła pospać. Jak delikatnie odmówić ? Nie wyobrażam sobie zebh fundować Julii taki stres, ona ma swój rytm, codziennie jest z moja mama, która wie jak kiedy i co je, kiedy zasypia , ma już na nią sposoby. Miło ze zaproponowała, a nje chce jej urazić. Poza tym teściowa wciska jej do jedzenie co popadnie, już nie raz powiedziałam ze nie ma jej karmić i ze ja się tym zajmuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2020, 10:37

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmienie przez inne osoby doprowadza mnie do szalu.
    Ewa idzie na chwile do babci, a oni kedzs kolacje i Ewa oczywiscie dostaje wszystko co chce a moja kolacja potem stoi niezjedzona. Wsciekam sie tylko.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 13:33

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • AnnaManna Ekspertka
    Postów: 247 218

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bicia, to robię tak jak katiusza. Ania pacnela mnie kilka razy po glowie, to też ją raz pacnelam. Oczywiście ledwo co to odczula, ale była tak zdziwiona, że przez pół minuty siedziała i się na mnie patrzyła. Od tego czasu już tak nie robi.

    ijpbio4pgzuzz66o.png
  • Agatelek Ekspertka
    Postów: 156 62

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondas, miło, że pytasz :) jakoś sobie radzę. Chodzę do prscy, Agatka do żłobka i tak nam mija dzień za dniem.

    Co do snu To Agatka śpi od 19.30-20 do 6-7, a w zlobku ma drzemke między 12 a 14. Ten rytm mi bardzo odpowiada.

    U nas niedawna była maruda nie z tej ziemi. Mam wrażenie, że przerwa w żłobku plus szczepienie mmr spowodowało taka kumulacje, ale miałam ochotę wyjść i nie wrócić. Ciągle by chciała być na rękach i tylko pokazywać co chce, a jak nie dostała tego co chciała to był wrzask.
    Zauważyłam też, że Agatka jak się bawi to jest ok, ale wsyatrczy, że sobie przypomni i wejdzie mi na ręce albo kolana to od razu zaczyna wymuszac.

    Co do jedzenia to ja daje Agatke taki mały widelec do rączki (kupiłam w smyku, ale nie wiem co to za firma) i ona coś tam próbuje sama, a ja zwykłym widelcem ja karmie. Je głównie makarony, które uwielbia, więc całkiem ładnie sobie radzi, chociaż jak chce szybciej to radzi sobie rączka.

    Moje dziecko, najmniejszy kurdupel na forum podobno w żłobku je za 3. Wczoraj jak ja Odebrałam to usłyszałam, że nie dość że zjadła cały swój obiad, to jeszcze zjadła praktycznie cały słoiczek. Jest nowa dziewczynka, która nie chce jeść i słoiczek był podgrzany dla niej. Ona nie chciala, ale za to moja Agatka jak go zobaczyła to zrobiła awanturę i musiały jej dać. Jak ja Odebrałam to wyglądała jak Bąk :)

    Blondas_29 lubi tę wiadomość

    Buko
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aj dziewczyny, u mnie tez okres buntu, krzyku i udawanego płaczu. Podobnie jak u Buko, najlepiej na rękach i pokazuj mi wszystko. Nie da się wytłumaczyć ze nie bo muszę to i tamto, jest jeszcze gorzej. Do tego usypianie na noc... no istne cyrki ostatnimi czasy. W nocy przerwa 2 godziny. Budzi się po 6-7 razy ciagle.
    Chyba zwyczajnie brakuje mi siły fizycznie, czuje się totalnie niedospana. Musiałam się wyżalić.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jest okres buntu,wrzasku, złości. Czasem mnie to bawi a czasem mam dość. Byliśmy u fizjo i wszystko ok z tą nóżka,po prostu ma ćwiczyć stopę i układanie jej pod różnymi kątami.
    Buty dopiero później,tak jak mówilyscie :)
    U nas Kacper ma jedną drzemkę ok 12-13. I później pada już ok 18.30. Kapiel o 18,mleko i idzie spać. Niestety wstaje już ok ,5/6 🙈. Ja akurat do rannych ptaszków nie należę i ciężko mi jak .. 🙈 no ale z plusów to znów cały wieczór mam dla siebie więc coś za coś ;)

  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba większość dzieci się złości teraz, bo już wiele rozumieją, a nie potrafią przekazać jeszcze swoich myśli. Kinga lubi kręcić nos, drapać i wsadzać palce do oczu. Jednak jest nieustępliwa, jak się jej odda to wrzeszczy i nasila swoje działania. To chyba syndrom trzeciego dziecka, nic jej nie zraża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 15:12

‹‹ 1207 1208 1209 1210 1211 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ