Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 5 lipca 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam problemu z zatkany nosem czy uchem A powiedzcie mi pojawiły się u was jakieś rozstępy?bo ja w pierwszej ciąży nie miałam A teraz mam wrażenie że skóra strasznie napięta ..

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 6 lipca 2018, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozstępów brak ale skóra na brzuchu strasznie swędzi :/

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 6 lipca 2018, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo że macie grupy krwi rh+ i tak może wystąpić konflikt serologiczny, może on dotyczyć również grup głównych, stąd badanie przeciwciał ;)

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 6 lipca 2018, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam zatkany nos, trudno się czasem oddycha i je, ze aż łapie powietrze. Z uchem na szczęście nie :)
    Ja mam Rh+ i tez miałam badane przeciwciala, u mnie brak.

    Ale się cieszę dziś ostatni dzień i urlop :D

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1614

    Wysłany: 6 lipca 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dzień dobry!
    Witam się w 3 trymestrze :)
    I pomyśleć, że za około 10 tygodni moja ciąża będzie donoszona :O

    Blondinteligencja ja wprawdzie krzywej nie musiałam robić, ale wyniki glukozy (szczególnie na czczo) są nieciekawe. Dziś mam kolejną kontrolę u diabetologa i na bank dostanę insulinę, bo już nie wiem co i jak jeść, żeby cukier na czczo był w normie.

    Co do zatkanego ucha lub to upierdliwe brzęczenie. Jeżeli nie mija i się nasila, to lepiej zgłosić lekarzowi.
    Po badaniach prenatalnych stwierdzono u mnie duże ryzyko zatrucia ciążowego (gestoza) i właśnie na takie objawy jak szum, brzęczenie w uchu, ból głowy silny i nieustający, zaburzenia widzenia / mroczki oraz ogólna słabość, zaslabniecie czy niemoc organizmu - mam zwracać szczególną uwagę i jeżeli te odczucia nie miną lub się nasilają, niezwłocznie skierować się do szpitala. Nie to żebym Was straszyła, bo jednorazowe osłabienie czy ból głowy i szum w uszach, wcale nie musi oznaczać tego najgorszego. Chodzi o silne i niemijające dolegliwości

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Pikapik Autorytet
    Postów: 462 359

    Wysłany: 6 lipca 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna... właśnie dzięki Tobie zdałam sobie sprawę ze moja ciaza będzie donoszona już za 9 tygodni a ja w lesie z wyprawka.
    Mam tylko ubranka, trochę pieluch tetrowych i wozek :O
    Muszę koniecznie ruszyć do przodu bo się okaże ze młoda sienirodzi a my nie gotowi :)


    Czy któraś z Was jest w temacie bankowania krwi pepowinowej ? Ja coraz częściej zaczynam o tym myśleć na poważnie

    201809291774.png



    OM: 17.05


    Insulinoopornosc
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6484 8590

    Wysłany: 6 lipca 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna, a na jakiej podstawie stwierdzono ryzyko gestozy? Masz nadciśnienie, białko, obrzęki?

    age.png

    5️⃣Córka 11.2025
    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1614

    Wysłany: 6 lipca 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikapik tak tak, teraz czas szybko leci, więc do dzieła. Ja już mam praktycznie wszystko gotowe. Pozostał pokój do odświeżenia i skręcenie mebli ;)

    Edka już przy pierwszych genetycznych badaniach wyszło coś nie tak z białkiem. Ciśnienie lubi sobie poskakac ale najczęściej jest w normie. Obrzęk jeszcze nie wystąpił. Cukrzyca ciążowa już się rozkręca. Do tego szczegółowy wywiad rodzinny, mój wiek, historia chorób i takim sposobem wyliczyli to ryzyko 1:65. Wiadomo, że nie koniecznie musi ta gestoza wystąpić. Ale uczulili na objawy i pouczyli kiedy do szpitala

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi cały czas chodzi po głowie, że moja mała nie będzie miała żadnej pościeli i nie będzie miała pod czym spac :D (na chwilę obecną nie mamy żadnej kupionej)
    Jest tyle opcji do wyboru, a mi brak motywacji żeby poczytać i coś wybrać.
    Pikapik, a o co dokładnie chcesz dopytać w sprawie bankowania krwi?

  • Pikapik Autorytet
    Postów: 462 359

    Wysłany: 6 lipca 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, ogólnie jak wyglada procedura, koszty. Nie wiem tez u kogo się takie coś załatwia :/

    Wiem ze jest kilka opcji, nie tylko sama krew ale i pępowina itd.

    201809291774.png



    OM: 17.05


    Insulinoopornosc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę Ci przeslac maila, którego dostałam z pbkm po warsztatach bezpieczny maluch, na których była prezentacja zachęcająca do bankowania krwi. W mailu jest oferta, linki do dodatkowych materiałów i kontakt do konsultantki w razie dodatkowych pytań.
    Podaj mi tylko maila na priv.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 10:07

    Eva31 lubi tę wiadomość

  • NatkaZ Autorytet
    Postów: 1758 1004

    Wysłany: 6 lipca 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki czy któraś z Was jest tu z podejrzeniem cukrzycy ciążowej i dostała glukometr od diabetologa aby konteolować glukozę w ciągu dnia??

    Nadia 24.01.2010 ❤ 36+4; 2700g i 51 cm ❤
    Antonina 17.09.2018 ❤ 38+0; 3260g i 53 cm ❤
    Mikołaj 14.06.2021 ❤️38+1; 3510g i 53 cm ❤️
    Aniołek [*] 9tc - 18.11.2016
  • Kathrine Autorytet
    Postów: 299 159

    Wysłany: 6 lipca 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nowych rozstępów jak na razie nie ma ale zawsze później mogą się pojawić ,bo mam kilka z wieku dojrzewania.

    oar89jcgyxqv0eft.png
    syy28ribb69g96nw.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, zatkanego ucha nie wiążę z wysokim ciśnieniem, ale nagłym jego skokiem/zmianą. Np. wczoraj malowałam się siedząc i schyliłam po coś do kuferka z kosmetykami- i ucho zatkane. Chwilę później zmierzyłam ciśnienie i miałam 106/77, puls 88. Zdenerwowałam się w przychodni po pobraniu krwi- ucho zatkane. Weszłam po schodach z piwnicy do mieszkania na 3 piętrze w dość szybkim tempie- ucho zatkane. Spotkałam się z koleżanką, której dawno nie widziałam- ucho zatkane.

    Poczytałam na ten temat trochę w necie i jest tak jak piszecie- może się to zdarzać tak samo jak zatkany nos. U mnie jest tak, że jak posiedzę/poleżę i uspokoję myśli, to przechodzi, nie jest non stop zatkane. Ale wkurza mnie strasznie, że słyszę jak oddycham, przełykam ślinę itd.

    Orchidea33 ja nie mam żadnych rozstępów ciążowych jeszcze, skóra mnie nie swędzi. Nie smaruję się niczym specjalnym- zwykłym balsamem nawilżającym do ciała, ale brzuch tylko wtedy, kiedy mi się przypomni.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Pikapik Autorytet
    Postów: 462 359

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wysłałam ci zaproszenie do przyjaciółek :)

    201809291774.png



    OM: 17.05


    Insulinoopornosc
  • OlinkowA Autorytet
    Postów: 596 302

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja równie nie mam zadnych rostępów i oby tak zostało :)
    Codziennie po kąpieli smaruje się kremem przeciw rozstępom a czasem jeszcze w ciągu dnia zwykłym balsamem i nie swędzi mnie skóra

    Ja też nie mam nic dla małego oprócz kilku ciuszków, nic poza tym, ani wózka, wanienki, pościeli, łóżeczka żadnych przyborów nic

    U Was też chwila oddechu od upałów? Na podkarpaciu pada, ufff :)

    qdkkk6nllsldr26a.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1614

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NatkaZ wrote:
    Kobietki czy któraś z Was jest tu z podejrzeniem cukrzycy ciążowej i dostała glukometr od diabetologa aby konteolować glukozę w ciągu dnia??


    Ja

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • _magda87_ Autorytet
    Postów: 263 149

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na brzuchu narazie nie mam rozstepow,mam sprzed kilku lat jak przytylam ale to na posladkach,biodrach.smaruje sie codziennie oliwka.jak czuje ze napina sie skora to odrazu,bo mam uczucie ze mi wrecz rozrywa.

    ucho mi sie raz przytkalo,ale ja mam wiecznie nawracajace zapalenie ucha.

    u mnie tez daleko z wyprawka,jedynie ubranka,fotelik,wanienka i pare bzdur,co mozna zawsze kupic.brak najwazniejszego-wozka,lozeczka.czekamy na urlop meza i jedziemy z koksem.

    nienawidze tych upalow,jestem uwieziona w domu tak naprawde,pojade gdzies autem,zostawie na parkingu i potem sie nagrzewa,zreszta pprzejde kawalek i boli mnie krocze,brzuch sie napina,chce mi sie sikac.takze siedze w domu

    [link=https://www.suwaczki.com/]atdchdget43fp9br.png[/link]

    29.09.2018❤️
  • Lunitari Autorytet
    Postów: 2498 1599

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie dzis w nocy tak nos zatkla ze myslalam ze zwariuje

    f2wl3e5eiyulrjqb.png

    PCOS, Hashimoto, insulinooporność, niedobór białka S
    10.2017 Aniołek 9 tc
    19.01.2018 II
    03.10.2018 Szymek :*
  • Lunitari Autorytet
    Postów: 2498 1599

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecacie jakies strony, blogi lub ksiazki o pielegnacji i opiece naf noworodkiem?

    f2wl3e5eiyulrjqb.png

    PCOS, Hashimoto, insulinooporność, niedobór białka S
    10.2017 Aniołek 9 tc
    19.01.2018 II
    03.10.2018 Szymek :*
‹‹ 515 516 517 518 519 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pokój dziecka - 7 inspiracji na kreatywną aranżację

Urządzanie pokoju dziecka to jedno z najprzyjemniejszych, ale i wymagających zadań dla rodziców. Chcemy, aby przestrzeń była nie tylko bezpieczna i funkcjonalna, ale też sprzyjała rozwojowi wyobraźni, kreatywności oraz dawała dziecku poczucie komfortu i radości. Jeśli szukasz pomysłów na aranżację, które łączą estetykę z praktycznością, świetnie trafiłeś! Warto sięgnąć po sprawdzone i inspirujące rozwiązania, które sprawdzą się dla maluchów, przedszkolaków i starszych dzieci. W tym artykule znajdziesz 7 konkretnych, sprawdzonych propozycji, które odmienią każdy pokój.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ