X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju dziewczyny trochę zazdroszczę tym co maluchy chętnie na brzuchu leżą. Mi to normalnie spokoju nie daje. Pediatra kazała kłaść jak najczęściej na brzuszku a nasz mały tego okropnie nie trawi. :/

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa też kompletnie nie. Kladziemy ja ale wytrzymuje moze ze 2 minuty.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe .. no mój godzinami może tak leżeć ;) oczywiście pod naszym okiem na noc bym go na brzuszku nie zostawiła

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też nie lubi leżeć na brzuchu. Zaraz się wydziera.

    Dziś mnie teściową wkurzyła. Czy to takie trudne umyć ręce po zjedzeniu nieumytych owoców zanim zacznie dotykać buzi małego ? Ahh

  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Julka lubi leżeć na brzuszku ale tylko na mojej klatce, na kanapie wytrzymuje chwilkę i płacze, zazwyczaj czekam aż ładnie przekręci główkę.

    monika30 ludzie czasem nie pomyślą, ostatnio jak byłam u mojej mamy to przyszła starsza sąsiadka, całowała rączki małej i miałam ochotę powiedzieć, że ma przestać, ale się powstrzymałam, jak tylko wyszła umylam raczki małej.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka to ja zrobiłam to samo,od razu buzke wymylam,ale wkurza mnie to,bo proszę żeby myla ręce A ona swoje :/ .

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 listopada 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z drugiego nocnego karmienia :) wczoraj się koleżance pochwaliłam, ze Kinga tak długo spi, no to miałam dziś pobudki co 3 godziny. Niepokoją mnie odgłosy wydawane przez Kingę, mam wrażenie, ze albo zaraz uleje albo się utopi. Nie wiem, co z tym zrobić. Pod łóżeczko podlozylam grubsze książki, nie ulewa, ale mam wrażenie, ze pokarm jej się cofa.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    W temacie pampersów, czy któryś maluch już nosi 3?
    Bo u nas te 2 się już zrobiły ciasne i trochę obciskają udka, więc myślę o zmianie na 3, ale nie wiem czy nie przesadzam.


    Ja już muszę następne kupić 3, bo w 2 na udach czerwone paski. Wychodzi na to, że w 1 i 2 pochodził około 2 tygodni. Najdłużej byliśmy na 0. Te dwójki zmieniam mu teraz częściej bo niepotrzebnie kupiłam w sobotę duża paczkę, mogłam od razu kupić 3 eh

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orchidea33 wrote:
    Moj ma ponad 2 tyg i 4 kg przybiera klusek ;-)

    Dziewczyny witamine D macie z fluorem? Bo w szpitalu dali mi w tabletkach z fluorem ale powoedzialam ze nie bede tego dawac tylko chce w kropelkach i dostalam bez fluoru ale ze mam fluor dostarczyc zeby zabki mial zdrowe i to mnie zaskoczylo bo z tego co informowalam sie fluor nie jest zdrowy hmm
    Akilegna a tobie co w szpitalu dali?


    Mi w szpitalu nie dali bo zapomnieli. Dostałam od lekarza dziecięcego wir D bez fluoru. Nie daje tych tabletek bo kupiłam sobie w Polsce w kropelkach i na razie te dostaje. Jak mi się skończą to dam tabletki. Po co mam płacić skoro tu za darmo ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Witam się z drugiego nocnego karmienia :) wczoraj się koleżance pochwaliłam, ze Kinga tak długo spi, no to miałam dziś pobudki co 3 godziny. Niepokoją mnie odgłosy wydawane przez Kingę, mam wrażenie, ze albo zaraz uleje albo się utopi. Nie wiem, co z tym zrobić. Pod łóżeczko podlozylam grubsze książki, nie ulewa, ale mam wrażenie, ze pokarm jej się cofa.


    Pisałam już wcześniej. Nic z tym nie zrobisz niestety. Jak się wszystko wykształci u malucha to i przejdzie.

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba załapałam jaki rytm ma Beni. Najgorszy moment w ciągu dnia to od godziny 17.00 marudzenie. Około 19.00 kąpiel i próby uspania na noc. Zaśnie czasami szybciej czasami trwa to dłużej. W między czasie walnie kupkę. Ale tak twardo zaśnie dopiero po kolejnym karmieniu około 22.30. Śpi mniej więcej do 3.00 i budzi się znów na karmienie i zmianę pieluchy. Dziś tak się obsikal, że musiałam go całego przebrać. Po tej akcji męczył się dobre pół godziny z zaśnięciem ponownym, normalnie odlatuje od razu. Kolejna pobudka na butlę jest między 6 a 7 rano. Wtedy ja już wstaję A mały odsypia jeszcze do 9-10. Wtedy też ma dobry humor i guga sobie do około 12.00. Karmienie i następuje najdłuższa drzemka w ciągu dnia bo czasami nawet 4 godziny. Budzi się oczywiście głodny jak wilk A po jedzeniu znów drzemie około godzinki. Więcej mu też nie pozwalam bo i tak ma problem z tym pierwszym zaśnięciem. Mimo to od tej około 17.00 jest tak marudny bo chciałby spać, czasami przymknie oko na kilka sekund jak nie przypilnuje ale budzi się zaraz znów. Tak wygląda mniej więcej nasz dzień. Oczywiście zdarzają się odchylenia od normy.

    Wizyta teściów hmmm źle nie jest ale dobrze też nie. Obiecywala że pomogą, że sobie odpocznę itd.itp. Doooopa wielka, mam chyba jeszcze więcej roboty.
    Pieluchy nie zmieniła ani razu bo twierdzi że nie umie. Zresztą ma takie długie i ostro zapiłowane paznokcie, że boję się że mi małego podrapie. Butelką to nie nakarmi bo twierdzi że nie umie. Jak to nosi to wydaje mi się że krzywo go układa. Na szczęście długo go nie nosi bo ciężki jest. I ten jej cholerny odruch telepania spokojnym dzieckiem. To nie jest lekkie kolysanie tylko rzucanie góra dół. Oczywiście od razu zwracam uwagę żeby przestała. Niestety często się zapomina eh
    Obiadu nie ugotuje, chaty nie ogarnie i widzę że jak mały płacze czy marudzi to najchętniej uciaklaby gdzue pieprz rośnie. Tesciu na ręce nie weźmie bo się boi. Eh to po cholerę przyjechali? Tylko popatrzeć na wnuka?
    Jedyne co im wychodzi to spacer z małym w trakcie jego najdłuższej drzemki A i tak teściowa najlepiej by chciała ten spacer odbyć w galerii handlowej :/
    A do soboty jeszcze tyyyyle czasu eh :/

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna no to Ci się trafili „pomocnicy”. Bardzo niefajnie z ich strony, jak chcieli się gościć to mogli w ogóle dać Wam spokój. W tym czasie raczej nie bardzo chce się zajmować ludźmi, a liczy się na ich choć minimalna pomoc.

    Dziewczyny jak to jest z tymi kupkami? Wczoraj koło 11 mała zrobiła ostatnią i do tej pory nic, tylko siusia. Wczesniej były często, praktycznie po każdym karmieniu (kp). Trochę mnie martwi, ze się nie wyproznila.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Wizyta teściów hmmm źle nie jest ale dobrze też nie. Obiecywala że pomogą, że sobie odpocznę itd.itp. Doooopa wielka, mam chyba jeszcze więcej roboty.
    Pieluchy nie zmieniła ani razu bo twierdzi że nie umie. Zresztą ma takie długie i ostro zapiłowane paznokcie, że boję się że mi małego podrapie. Butelką to nie nakarmi bo twierdzi że nie umie. Jak to nosi to wydaje mi się że krzywo go układa. Na szczęście długo go nie nosi bo ciężki jest. I ten jej cholerny odruch telepania spokojnym dzieckiem. To nie jest lekkie kolysanie tylko rzucanie góra dół. Oczywiście od razu zwracam uwagę żeby przestała. Niestety często się zapomina eh
    Obiadu nie ugotuje, chaty nie ogarnie i widzę że jak mały płacze czy marudzi to najchętniej uciaklaby gdzue pieprz rośnie. Tesciu na ręce nie weźmie bo się boi. Eh to po cholerę przyjechali? Tylko popatrzeć na wnuka?
    Jedyne co im wychodzi to spacer z małym w trakcie jego najdłuższej drzemki A i tak teściowa najlepiej by chciała ten spacer odbyć w galerii handlowej :/
    Spoko. Moja tesciowa nie tylko unikała zmiany pieluchy patrząc na mnie, abym to ja zrobiła, ale nawet nie wzięła małego na ręce bo się bała. Teść odważył się go wziąć, jednak gdy mały zaczął płakać, to go oddał. No masakra. Aż wstyd komuś powiedzieć. Natomiast moja mama to zupełne przeciwieństwo. Wnukoei zmieni pieluche, śpiewa kołysanki, rozmawia z nim, usypia, nosi na rękach.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5362 6237

    Wysłany: 6 listopada 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1Malinka1 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tymi kupkami? Wczoraj koło 11 mała zrobiła ostatnią i do tej pory nic, tylko siusia. Wczesniej były często, praktycznie po każdym karmieniu (kp). Trochę mnie martwi, ze się nie wyproznila.
    Mój mały teraz robi już średnio raz dziennie. Dobrze się czuje, nie ma boli brzucha, jest apetyt, więc wszystko ok.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Mam pytanie czy wasze dzieci twardo śpią ? Bo mój mały niby śpi,oczy zamknięte,ale ciągle się rusza,przeciaga,ciśnie jakby na kupke,mruczy,piszczy itp. Już zaczynam się martwić czy to normalne ?

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiedziałam że to tak będzie. Teściowa ostatnio z tak małym dzieckiem miała do czynienia prawie 40 lat temu. Moja mama zajmowała się wnukami więc pewnie by sobie poradziła. No Nic, tyle dobrze że zabiorą go na spacer. Mogę w tym czasie spokojnie zrobić zakupy i obiad ugotować.
    Chyba mój mąż unika swoich rodziców bo nagle ma tyyyyyle pracy ;)


    Beni kupę robi 2-3 razy dziennie ale my na mm. Wcześniej robił praktycznie co karmienie. Myślę że już pomału dojrzewają jego jelitka i lepiej trawi.
    Ponoć na kp kupa może być nawet raz na kilka dni. O ile nie ma bólu brzuszka to jest to normalne i ja bym się nie martwiła

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika dzieci śpią zazwyczaj "głośno". Z Twojego opisu ciężko stwierdzić. Może męczy to trochę brzuszek. Mój tak steka przez około pół godziny po jedzeniu albo jak kupy nie może zrobić. Może rób mu zapobiegawczo kolkowy masaż brzuszka. Dziewczyny wrzucaly filmik gdzieś tutaj

    monika30 lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1Malinka1 wrote:
    Akilegna no to Ci się trafili „pomocnicy”. Bardzo niefajnie z ich strony, jak chcieli się gościć to mogli w ogóle dać Wam spokój. W tym czasie raczej nie bardzo chce się zajmować ludźmi, a liczy się na ich choć minimalna pomoc.

    Dziewczyny jak to jest z tymi kupkami? Wczoraj koło 11 mała zrobiła ostatnią i do tej pory nic, tylko siusia. Wczesniej były często, praktycznie po każdym karmieniu (kp). Trochę mnie martwi, ze się nie wyproznila.


    Mi się wydaje że ona myślała że dzieci tylko się ślicznie uśmiechają, gugaja i robią pachnące kupki.

    I co mnie jeszcze wqrwia to rozdawanie na prawo i lewo zdjęć małego.
    Mam 4 fotki do paszportu to chciała odbitki żeby rozdać w całej rodzinie. Ja się pytam po co???? Każdy dostanie fotkę pamiątkową z podziękowaniami za prezenty bo tak się tu robi i tyle. I tak kiedyś ta fotka wyląduję w śmieciach eh

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • orchidea33 Autorytet
    Postów: 967 298

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika30 moj tez tak mlaska przeciaga sie mruczy to normalne.

    W nocy mi malo spi meczy go brzuszek ,baczki puszcza i widac ze meczy sie.
    Malinka u nAS tez kupki raz dziennie mimo ze masaz mu robie i oklady cieple cos czuje ze zaczna sie problemy z brjuszkiem i kolki..

    Akilegna takich tesciow tez bym najchetniej do domu spowrotem wygonila.
    I niech zgadne maz ciacle w pracy a ty masz ich na glowie?
    A do mnie wczoraj tesviowa zadzwonila ze sie nie odzywamy no a co i po co ,ja nie mam czasu na pogaduchy jeszcze ze starszaka chory w domu i noworodek a ona dzwoni pozalic sie ze synowa jej wnuczke ciagle podrzuca a ona zmeczona po pracy ehh samA winna..

    Akilegna nie wyobrazam sobie dawac tabletki takiemu maluchowi wole ktopelki.
    Dzis bylam ze starszym u lrkarza poprosilam o ktopelki sab simplex ale ona mi lefax dala ze to z pompka to wygodniej probowalas moze te kropelki?

    201506021662.png
    zem3qtkfuhpcq4xn.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orchidea33 dlatego też mam wit D w kroplach. A te tabletki dam później jak mały będzie większy. Wbrew pozorom te tabletki szybko się rozpuszczają i nie ma ryzyka zakrztuszrnia. Ja sab simplex kupuje po prostu w aptece bez recepty. Tego drugiego nie znam

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 843 844 845 846 847 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ