X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 24 lutego 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, dobrze, że do domu! Zdrówka dla synka!!!

    U nas zaczyna się etap "dokładne mycie podłóg", bo młoda zaczęła wczoraj pełzać do tyłu.
    Na kolejnym dziecku sprawdza się u nas teoria, że wyjazdy bardzo stymulują rozwój.

    monika30 lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina ale szybko robi postępy Twój Maluszek! Super.
    Ale ja wam zazdroszcze wyjazdów. U mnie wyjście do piekarni graniczy z cudem :(.

    Edka85 straszne to.. mam nadzieje ze juz dobrze z małym.

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas pierwszy ząbek !!
    Faktycznie mały ostatnio się mega ślinił i palce ciagle do buzi ale nie brałam tego do siebie .. a tu taka niespodzianka :)
    Także wszystko zgrało się w czasie .. szczepienie , ząbek .. i tak dzielnie znosi :) masuje mu dziaselka i śmieszne się nadstawia :)

    Co do wyjazdów .. my długo się wahaliśmy ... ale klamka zapadła ..
    Co roku mąż ma służbowy wyjazd z klientami na narty .. zawsze jeździłam z nim .. w zeszłym roku nie pojechaliśmy ze względu na ciąże .. ja i tak bym nie mogła jeździć a mąż nie chciał jechać sam no i w tym roku znowu padło zaproszenie ...
    Mały będzie miał skończę 5,5 miesiąca ... dziadkowie zaoferowali pomoc .. ( moi rodzice ) no i .. jedziemy .. nie wiem czy dobrze robię .. jestem rozdarta między miłością i przywiązaniem do dziecka a swoim egoizmem wewnętrznym i ogromna potrzeba czasu we dwoje z mężem .... mix emocjonalny .. zobaczymy czy po 3 dniach wyjazdu nie będę płakać , ze chce do małego ... ale
    cieszę się , ze mam wsparcie rodziny ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2019, 15:54

    1Malinka1, Cukierniczka lubią tę wiadomość

  • NatkaZ Autorytet
    Postów: 1758 1004

    Wysłany: 24 lutego 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Naprawdę teraz uważajcie, bo jest koniec zimy - początek wiosny i prawdziwy sezon wylęgarni wirusów. U takiego dziecka wystarczy zwykły katar, aby za chwilę zająć dolne drogi oddechowe. U nas zaczęło się w niedzielę, a już we wtorek było obturacyjne zapalenie oskrzeli i szpital.

    Dobrze, że już wychodzicie. My początek lutego spędzilyśmy w szpitalu z zapaleniem płuc i obturacyjnym zapaleniem oskrzeli :(

    Nadia 24.01.2010 ❤ 36+4; 2700g i 51 cm ❤
    Antonina 17.09.2018 ❤ 38+0; 3260g i 53 cm ❤
    Mikołaj 14.06.2021 ❤️38+1; 3510g i 53 cm ❤️
    Aniołek [*] 9tc - 18.11.2016
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 24 lutego 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czym podgrzewacie jedzonko ze słoiczków ? W jakiejś specjalnej miseczce ?

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 24 lutego 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę podgrzewać w miseczce dodanej do podgrzewacza do butelek.

    Edka i jak tam synek?

    Megss, gratuluję ząbka :) no i odważna jesteś, ja bym nie zostawiła Kingi, ale chyba tylko dlatego, że po prostu nie mam „zaufania” ani do moich rodziców ani do tesciow w kwestii opieki długoterminowej ;)

    NiecierpliwaKarolina, ale Twój maluch się szybko rozwija! Kinga dalej nie robi obrotów :D Mam koleżankę z 2 miesiące starszym od Kingi synkiem i tamten tez się rozwija błyskawicznie. Sam siada, raczkuje i powoli przymierza się do wstawania.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 24 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo gdzie kupię taka miseczkę ? Bo chce taka która można bezpiecznie podgrzać :)

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 25 lutego 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam taka do podgrzewacza ale to byl komplet.


    Ewa w koncu zrobila obrot na brzuszek. Ale lezala na boku. Od poczatku do konca chyba jeszcze nie da rady. Ale i tak jestem dumna :)

    Wczoraj zaliczylismy pierwszy pobyt z nia w restauracji. Spacerowalismy po parku i nas naszlo na jakis deser. Ale dala rade, najpierw spala a potem spokojnie lezala. Musze ja przyzwyczajać zeby umiala sie zachowac przy ludziach haha :)

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 25 lutego 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podgrzewam słoiczek w podgrzewaczu po prostu :) i czasami przekładam do miseczki przed karmieniem ale zazwyczaj mały już tak krzyczy o jeść ze nie ma czasu :)

    Karo ja bym teściowej nie zostawiła tez .. ale już kiedyś pisałam ,ze przez mój powrot do pracy moja mama zajmuje się nim od samego początku i świetnie sobie radzi wiec wiem ze będzie w dobrych rękach :)
    Natomiast obawy są tak czy siak ... ale tak już chyba będzie zawsze ... wiec spróbuje oswoić to uczucie .

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 25 lutego 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia, 14:13

    monika30 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5360 6234

    Wysłany: 25 lutego 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy więcej szpitali...Pisałam, że obawiam się, żeby nie zaraził się tym rsv, ale to co się stało po wyjściu ze szpitala, to przerosło moją wyobraźnię. W sobotę wyszliśmy i w nocy z soboty na niedzielę mały zaczął wymiotować, doszła też biegunka. Całą noc go dopajałam, aby nie doszło do odwodnienia. Biedaczek był cały blady, wymęczony, bez życia. Na szczęście w niedzielę objawy się wyciszyły i w miarę wrócił do normy. Inaczej musiałabym wracać do szpitala na kroplówkę. Ewidentnie zaraził się jaką wirusówką "grypą żołądkową" w tym szpitalu, były tam na oddziale dzieci z takimi chorobami. To jest dla mnie niepojęte.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś mi się wydawało, że to żaden problem zostawić dziecko ze swoimi rodzicami i gdzieś wyjechać (może dlatego, że mój brat tak robi). Teraz to poki co sobie nie wyobrażam. Mało tego już myślę o tym, że będę musiała oddać Agatka do zlobka, a przecież jest taka malutka i bezbronna. Mam nadzieje, że za te kilka miesięcy jak będzie większa to będzie mi łatwiej trochę. Ehh zrobiłam się chyba typowa mamusia :)
    Do podgrzewania mam też albo podgrzewacz do butelek, albo ostatnio kupiłam urządzenie 5w1 i też ma funkcję podgrzewania, chociaż ta miseczka wydaje się całkiem fajna.

    katberry, Hedgehog lubią tę wiadomość

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, to był komplet z podgrzewaczem. Słoiczka całego grzać nie będę, tylko wyłożę kilka łyżeczek do tej miseczki- tak, żeby nie grzać jednego dania dwa razy. Mowie oczywiście o początkowym rozszerzaniu diety, gdzie dziecko próbuje po 3 łyżeczki, później tez będę wsadzała cały słoiczek do podgrzewacza.

    Hedgehog, podrzucisz link do tej miseczki?

    Ojej, Edka, współczuje :( całe szczęście, ze już jest dobrze. Wracajcie szybko do zdrowia!

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam od dyni 1 marca :)
    Dostalam fajny przewodnik z Bobovity. Zapisałam sie na stronie internetowej i przyslali mi zestaw : poradnik, kaszke bezglutenowa i słoiczek brokulow.
    Chce dawac 1h po mleku pare lyzeczek dyni przez 3 dni, potem brokul, potem marchewka i na koniec 3 dni ziemniak. Pisza ze pierwszy owoc podawac 2 tyg po warzywach... Dlugo. Moze wytrzymam 12 dni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 09:25

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia, 14:13

    Karo_Wi lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka zdrówka dla maleństwa , bardzo Wam współczuje.

    Mi tez jest bardzo trudno wyobrazić sobie zostawienie Julki z kimkolwiek, ale łatwiej byłoby mi zostawić ja z moją mamą jak teściową, ale myślę, że obie dobrze zaopiekowałyby się. I tak wracam do pracy wiec nie będę miała wyboru. W ogole bardzo zaskoczyła mnie moja młodsza siostra, ma takie super podejście do małej, trzyma ją jak ja i jestem spokojna jak ona ją ma.

    Ja nadal dumam nad tym od czego zacząć dietę, na pewno od warzyw, pewnie trudno będzie zdobyć dynie, chyba że są gdzieś mrożone. Myślałam o brokule ale zastanawiam się czy nie jest za ciężka. Dużo czytam, kupiłam książkę, mam paśniczek od mamylekarz, ale nadal mam wiele wątpliwości.

    Dziewczyny jaki macie ibuprofen? Muszę zamówić w końcu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 09:46

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 25 lutego 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia, 14:14

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info :)

    Kacpi się zrobił taki mamusiowy że moja mama chciała go wziąść na ręce to ryczal,a na mojego tatę nawet patrzeć nie chciał.

    My też startujemy z dynią 4 marca. Czekam na łyżeczki spuni. Ciekawe jakie będą :) Byłam w smyku i jak zobaczyłam ceny krzesełek to oczy mi wyszły. Nie sądziłam że takie drogie,niektóre nawet po 800 zl :/

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog super ta miseczka! Dorzucę do następnego zamówienia w Gemini.

    ChicChic ja tez dostałam prezent od Bobovity :) dokładnie taki sam zestaw jak Ty + jeszcze mieli jakieś osobne promo i wysłali mi mleczną mannę banan + brzoskwinia (z serii porcja zbóż). Muszę przeczytać ten poradnik, bo póki co tylko go przejrzałam i wydaje się fajny.
    Dostałam tez prezent od Hippa (oprócz trojkata do samochodu w ciąży i teczki)- słoiczek marchewka + ziemniak i łyżeczkę. Wysłali mi tez próbki mleka nastepnego.
    Nie pamietam, czy coś jeszcze dostałam. Czekam na próbki mleka z Nan. Uwielbiam dostawać takie paczki- gratisy, zupełnie jak prezenty :) a propo prezentów, kończę dziś 29 lat, a Kinga jutro 5 miesięcy :D

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Wszystkiego co Najpiękniejsze :)

    Karo_Wi lubi tę wiadomość

‹‹ 978 979 980 981 982 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ