X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe szczęścia 2018
Odpowiedz

Październikowe szczęścia 2018

Oceń ten wątek:
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do rozszerzania - ja grzeje w małym słoiczki (takim po koncentracie) tyle ile mały zje bo narazie nie je jeszcze całej porcji. I wówczas do podgrzewacza.
    Dynie kupiłam z HUMANA, 93 % dyni, zreszta wody.
    Teraz przez dwa dni podawałam brokuły z BOBOVITA - kupa po nich była dość... zaskakująca :p taka ukryta broń bioogiczna. Trochę się męczył przy puszczaniu baków w nocy, ale bez większych przeżyć.
    Jeden słoiczek dziele na dwie porcje aktualnie.
    Dzisiaj pierwszy raz marchewka pójdzie w ruch. Ugotowana na wodzie, zblendowana z łyżka swojskiego rosołu. Zobaczymy jak pójdzie.

    Edka dobrze ze już lepiej, szpitale są straszne przy takich maluchach.

    Karo wszystkiego najlepszego! Dużo uśmiechu na codzień :)

    Ja krzesełko raczej z IKEA kupie, nie jestem ostatnio zwolenniczka wydawania kasy na rzeczy które mogę kupić taniej. Wiem, brzmi to wyrodnie.

    Jak mały ostatnio został z moja mama to robiłam w gacie prawie ze. Ale poradzili sobie, a mi jakoś ulżyło gdy wróciłam do domu.

    Karo_Wi lubi tę wiadomość

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia, mi wiele osób mówiło, że krzesełko z ikei jest o wiele lepsze niż te drogie. Takie opinie też można spotkać na forach o tej tematyce.
    Ja się teraz zaczynam obawiać rozszerzania diety skoro powoduje ono problemy z kupa. Agatka robi teraz raz na tydzień, ale dzień przed kupa jest już marudna, prezy się i placze przy karmieniu i puszcza mnóstwo bakow. To jak będzie w tym temacie jeszcze gorzej to się wykończe.

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np nie wyobrażam sobie oddać dziecka do żłobka .. dlatego tak się cieszę , ze moja mama sobie świetnie radzi :)
    Natomiast wiem , ze czasem nie ma wyboru ...bo nie ma komu zostawić malucha a niania to koszt kosmiczny .
    Mój mały na nowe twarze reaguje raczej z uśmiechem ewentualnie przygląda się z zaciekawieniem ... ciekawe czy to się zmieni :)

    Karo Wszystkiego naj !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 12:46

    Karo_Wi lubi tę wiadomość

  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko mój mały też robi kupke raz na 4-5dni,mam nadzieję że przy rozszerzeniu diety kupka będzie częściej A nie rzadziej :P bo inaczej to też oszaleje hehe

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga będę się chwalić ;) Za mną pierwsza przespana noc w całości :) Ben po dwudniowym słabym śnie (Może to pełnia) wrócił do normy że spaniem A dzisiejszej nocy mnie aż zadziwil. O 19.30 dostał jeść i poszedł spać. Gdzieś koło 1.00 przebudzil się, z zamkniętymi oczyma podałam mu smoka i tak spaliśmy aż do 6.00. Obudził mnie swoim śmiechem i gadaniem :) Oby już tak zostało

    Ja też czuję się jak więzień we własnym domu. Wychodzimy na spacery, nawet jedziemy gdzieś dalej autem bo moja okolica już mi się nudzi. Odwiedzamy znajomych kiedy tylko się da, oni nas również ale tęskni mi się za wyjściem samemu (niekoniecznie z mężem) bez dziecka. Więc zorganizowałam z koleżankami dzień kobiet. Wychodzę w sobotę wieczorem, wracam w niedzielę koło południa. Mąż zostaje z małym, da sobie radę. Ja już muszę bo zwariuje ;)


    Karo wszystkiego co najlepsze i spełnienia marzeń :)

    W czwartek mamy bilans, mały skończy równe pół roku, i jestem ciekawa ile urósł i przybrał. Obiadki wcina aż miło. Pelza po macie, obrotów na brzuch brak. Dupka nadal za ciężka ;)

    1Malinka1, monika30, Megsss, Hedgehog, Karo_Wi lubią tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pewnie jakbyśmy nie dostali krzesełka to zdecydowalibyśmy się na zwykle z ikei albo w ogole, bo bujaczek który mamy może służyć tez do karmienia.

    Karo sto lat! :)

    Melduje że jesteśmy po drugiej dawce rota, oby było dobrze . Moja pyza wazy 6960, policzyłam ze przybiera 23 g na dobę.

    Karo_Wi lubi tę wiadomość

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • monika30 Autorytet
    Postów: 1048 440

    Wysłany: 25 lutego 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was stosuje kosmetyki momme ? Jestem ciekawa opinii. Fajne ? Bo skład mają super. Ja teraz stosowalam emolium ale nie służy nam I przymierzam się do kupna.

  • Megsss Autorytet
    Postów: 1426 656

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje momme - odżywcza śmietankę do kąpieli ,łagodny żel do mycia dwa w jednym, oliwkę pielęgnacyjna i kremy ( spacerowy na każda pogodę i parasol słoneczny )
    Polecam oba kremy i śmietankę do kąpieli jest świetna - żel i oliwka mi nie przypadku do gustu .

    monika30, Cukierniczka lubią tę wiadomość

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 25 lutego 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Kingi!

    Akilegna zazdroszczę tak bardzo! To jedyne czego mi ostatnio potrzeba - porządnie się wyspać.

    My wróciliśmy od znajomych w ciężkim szoku. Szymek powinien dostać medal, był taki wyluzowany przez te dwa dni, że aż nam zazdrościli haha, tym bardziej, że oni na etapie kolek, więc daliśmy im nadzieję, że to kiedyś mija :P

    Karo_Wi lubi tę wiadomość

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Flavia Autorytet
    Postów: 805 324

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stosuję Momme śmietankę - za radą Meggs. Ma świetny skład i jest bardzo wydajna, chociaż cena wysoka.

    Moja starsza córka dostała dzisiaj ospę. Czeka mnie pewnie batalia, bo żadne z dzieci jeszcze nie chorowało.

    My jemy owoce, warzywa już dłuższy czas. 3 dni temu wprowadziłam mięsko i bardzo jej smakuje. Jak są problemy z kupą to podaję więcej owoców. Staram się, żeby Kinga robiła ją codziennie, bo inaczej wydaje mi się zdenerwowana.

    Karo, wszystkiego naj. Chciałabym być taka młoda ;*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 19:35

  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 26 lutego 2019, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam plany na kolejne dziecko?
    U mnie akurat drugie..
    Bylam u ginki i sie pyta kiedy, bo ja mam 31 i podobno mam nie czekac. Pierwsza ciaze poronilam, coreczka miala mnostwo wad.. Poradzila ze max 2 lata, a juz nawet wcześniej zaczac starania. Sama nie wiem. Jestem jedynaczka i nigdy nie chcialam zeby moje dziecko bylo same, ale znowu te stresy w ciazy.

    Czy 2 ciaza jest latwiejsza?

    A zastanawiałam się czy w ogóle bede w stanie pokochac 2 dziecko tak jak to pierwsze. Na razie nie wyobrazam sobie kochac innego dziecka tak mocno. Jak to jest jak sie ma wiecej dzieci dziewczyny??

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 26 lutego 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejne dziecko? Uczucia mam mieszane. I chciałabym i nie. Póki co i tak nie powinnam ze względu na cc. A później chyba zdam się na los. Uda się to fajnie, nie uda się to trudno. Nie chcę znów przechodzić całej tej procedury, zastrzykow, narkozy itd.itp Przynajmniej teraz tak myślę, co będzie później? Nie wiem.
    Z drugiej strony boję się kolejnej ciąży. Boję się straty

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 26 lutego 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam z Momme ten krem na wyjście i niestety zauważyłam ze malutką zapycha, na początku nie wiedziałam od czego, ale zauważyłam ze właśnie dzieje się po nałożeniu tego kremu. Może jest dla niej za tlusty. Spróbuje jeszcze raz i się okaże.

    Drugie dziecko brzmi surrealistycznie. Powiem Wam, że ja podziwiam kobiety, które radzą sobie przy dwójce jeżeli nie ma dużej różnicy wieku. Ja podobnie jak akilegna chce i nie chcę. Poki co jest dla mnie za wcześnie, wciąż pamietam ten stres i strach. Ale chciałabym żeby malutka miała rodzeństwo i nie chce dużej różnicy wieku. Mysle, że za max 2 lata zaczniemy się starać. Mój M wiem, że chce na 100%, on to nawet teraz by chciał.

    Po rota Julka zasnęła przed 19 , nawet nie zdążyłam ubrać jej piżamki. O 1 obudziła się na jedzenie i męczyła ja kupka. Ja po tej szczepionce boje się zarazić szczególnie po opowieściach Karo.
    W ogole planujemy malutka zacząć odkładać do łóżeczka, czytam „Najszczęśliwszy śpioch w okolicy” Harvey Karp, ale nie jestem przekonana do tych metod.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 07:20

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Ewel. Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 26 lutego 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic jeśli chodzi o drugą ciążę to chyba nie ma reguły. U mnie okazała się cięższa przez krwiaka, poza tym była podobna.

    Jeśli chodzi o miłość do drugiego dziecka to też miałam obawy a okazało się, że nie potrzebnie. Oboje kocham z całego serca. Cudownie jest patrzeć jak nawiązuje się więź między rodzeństwem. Oczywiście dwójka dzieci to nie sama sielanka. Często mam wyrzuty sumienia, że nie mogę córce poświęcić tyle czasu co wszesniej ale chyba to normalne. U mnie jest różnica 3lat.

    mhsv2n0agpm4d5s2.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za życzenia :) Oby się spełniły!

    Drugie dziecko... na chwile obecną nie ma szans. Najwczesniej będziemy się starać przed 2 urodzinami Kingi, o ile w ogóle.

    Hedgehog lubi tę wiadomość

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia, 14:14

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja musze zapomniec dwa pierwsze miesiące macierzyństwa zanim będę myśleć o drugiej ciazy. Poza tym jeszcze sytuacja zawodowa będzie miała na to wpływ. Jeśli zmienie pracę po powrocie z macierzyńskiego, to druga ciaza odsunie się w czasie, a jeśli dostanę w starej to nie będę czekać.

    Ja też Agatke biorę nad ranem do swojego lozka, a wcześniej śpi w łóżeczku. Ja już postanowiłam nic jej nie narzucać/zmieniać na siłę, tylko będę czekać aż sama to zmieni. Zauważyłam, że teraz przesuwa sobie godzinę Zasypiania na noc. Do tej pory nie było mowy żeby przed 21.30 spała w swoim łóżeczku, a od jakiegoś czasu już o 20.30 śpi. Poza tym wcześniej musiała zapaść w głęboki sen ba rękach, a teraz nawet jak ja położę i na otwarte oczy, to powoli sama zasnie. Tyle próbowałam ja tego nauczyć i efekt był odwrotny, a teraz sama to zmieniła.

  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 26 lutego 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby nie to, że umowę miałam tylko do dnia porodu to planowałabym kolejną ciążę przed zakończeniem macierzyńskiego i potem od razu zwolnienie i kolejny macierzyński. Ale w obecnej sytuacji wrócę do pracy, może to i lepiej, bo w sumie tęsknię za przebywaniem z dorosłymi ludźmi i za samą pracą też. A potem będziemy myśleć, ale nie chciałabym zbyt dużej różnicy. U nas to mąż musi zapomnieć o drugim miesiącu życia Szymka pt. kolki i płacze najpierw haha :P

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 26 lutego 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia, 14:14

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 26 lutego 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma szans na drugie dziecko, nie mam żadnej pomocy, mąż pomaga wieczorami i w weekendy od dziadków brak wsparcia tylko takie ukryte pretensje: dlaczego płacze? pewnie zjadła twój włos, nie możesz jeść tego tego i tamtego, a tak w ogóle to płacze bo jest głodna ;-)
    Przed porodem miałam obiecane wsparcie, wyszło tak że go nie mam, dziadków nawet nie chce mi się odwiedzać przez te ich pretensje :-( samej jest ciezko, zmęczenie dopada po pobudkach nocnych
    U nas zasypianie nocne jest straszne i jest coraz gorzej, bujamy na rękach a i tak jest wielki ryk zanim zaśnie, od ostatniej drzemki ok 1,5 godziny więc nie jest przemęczona , może to odreagowanie całego dnia albo skok rozwojowy? Jakie rady jak to zmienić? Rytual przed spaniem to masaz, ubranie w śpiworek, szumiś, śpiewanie aaa kotki dwa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 11:41

    km5si09kuaztknwb.png
‹‹ 979 980 981 982 983 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ