X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w całej ciąży przytyłam 12 kg, ale brzuszek nie był duży..moja lekarka sama dziwiła się gdzie mi się to wszystko mieści co tam mam, a mam tego sporo :P i ciekawe jak będę wyglądać po porodzie.. faktycznie spadło wszystko, byłam w dzień po porodzie szczuplejsza niż przed ciążą, ale potem się zapuściłam :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 15:13

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula właśnie już wcześniej korzystałam z tego kalkulatora i mieszczę się w tej minimalnej normie. Tak więc jak dla mnie jest ok. Dr chyba zapomniał że ja całą ciążę leżę więc i tak według mnie nie przytyłam za dużo bo się nie obżerałam.
    Bardziej zwracam uwagę na wygląg- a ten oprócz brzucha niewiele się zmienił i to mnie cieszy :)
    Pat85 masz racje, mnóstwo kobiet w pojedyńczej ciąży przytyły tyle co ja w bliźniaczej a nawet i więcej. Nie będę się wagą przejmować!

    jolka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :)

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 30 maja 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja w ciąży z córką przytylam 13 kg a norma chyba jest do 15.a teraz na ostatniej wizycie miałam już od startu 7 kg na plusie,sporo ale przybralam to tu to tam.sama to widzę.Ale jakoś się tym nie przejmuje,bo szybko na tej wadze stracimy po porodzie☺mi moja gin nic nie mówi że za dużo a warzenie i ciśnienie mam też jak Pat z automatu przed każdym wejściem do gabinetu.W piątek znowu wizyta,ciekawe ile teraz do przodu☺?

    3i498u69fq9q84na.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 30 maja 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos wagi to właśnie zjadłam pół kubełka lodów - jak tak dalej pójdzie to szybko dogonię średnią podaną przez kalkulator, bo teraz jeszcze mam poniżej minimum niby.
    A wiedziałam, że lepiej wziąć loda na patyku, bo wtedy na tym jednym się skończy, a tak łyżeczką z pudełka to zupełnie bez opamiętania wcinałam ;)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 30 maja 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat85 wrote:
    A propos wagi to właśnie zjadłam pół kubełka lodów - jak tak dalej pójdzie to szybko dogonię średnią podaną przez kalkulator, bo teraz jeszcze mam poniżej minimum niby.
    A wiedziałam, że lepiej wziąć loda na patyku, bo wtedy na tym jednym się skończy, a tak łyżeczką z pudełka to zupełnie bez opamiętania wcinałam ;)
    Oj tam oj tam :) tlumaczmy sobie że to dla maluszków :) hihi
    Az 2 maluszków

    Pat85 lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • jolka15 Ekspertka
    Postów: 178 108

    Wysłany: 30 maja 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat należy trzymać się wersji, że lody nie tuczą :) ja też zjadam ich całe mnóstwo ostatnio i w żadnym wypadku nie kończy się to na lodach na patyku :P
    wczoraj po lodach dodatkowo jadłam kluski na parze z sosem truskawkowym ;D było pysznie i robie podkład pod piątkowe picie glukozy ;-)

    Monako dziękuję ;-) a co do wagi absolutnie bym się tym nie przejmowała, jeszcze jak to tylko sam brzuszek to tym bardziej :) u mnie troszkę boczki jednak się też zaokrągliły ale dziewczyny będziemy zrzucać przy dzieciaczkach na spacerach i przy wspólnej zabawie ;-) więc sama przyjemność!

    Pat85 lubi tę wiadomość

    j.34bwdqk3op08o95j.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 30 maja 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze trochę i może bede brać się za zakupy ale nie mam pojęcia co jest potrzebne. . Kocyki, pieluszki ile bodow ile pajaców i innych i jakie rozmiary i czy tylko jeden rozmiar czy kilka miesięcy w przód masakra nic nie wiem .. jakie butelki

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny jak Wy to robicie, że nie tyjecie? o.O Kurczę ja już mam +2,5kg a brzuch jak w 6mcu :( Aż strach pomyśleć co będzie później... W pierwszej ciąży przytyłam 30kg, w drugiej 13kg i ciekawe ile przytyję teraz... Zazdroszczę tym, które po porodzie ważą tyle ile przed. Pirelka jak to zrobiłaś?

    Monako to chyba dobrze, że masz tyle miejsca w brzuszku :) Może dzięki temu dzieciaczki dłużej posiedzą ;)
    Ja sobie tak właśnie tłumaczę, że mam apartament i dzięki temu spokojnie do 37tc dzidziole będą w brzuchu grzecznie siedzieć :)

    Czarnulka ja polecam Ci buteli Tommy Tippee. Ja mam takie dla najmłodszej i bardzo mi się podobają. Co do ilości ubranek to nie pomogę bo ja już na początku ciąży zostałam zasypana całymi worami ubranek więc kupowałam tylko do szpitala i jak coś mi się na prawdę baaardzo spodobało :)

    Rozglądam się pomału za wózkiem i upatrzyłam coś takiego. Co myślicie?

    http://allegro.pl/lekki-blizniak-57-kolorow-2-foteliki-adapter-i5924572736.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 18:57

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 30 maja 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 12tc dostałam krwawienia i później przez ok 8tyg plamilam, miałam kosmowke brzeznie przodujaca i dlatego leżałam później od 22tc do 26 mogłam chodzić a od 26tc znów leżenie bo szyjka zaczęła się skracac. Zaczęłam ciążę z waga 73kg koniec ciąży 79kg a po 4 dniach od cc miałam -16kg

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 30 maja 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka fajny wózek :) ja co prawda od początku celowałam w wagon jeden za drugim, ale ten mi sie podoba.
    Mówisz, że masz apartament - to dobrze, bo u mnie to co najwyżej kawalerka na dwóch chłopa i z tego powodu mogą zechcieć za wcześnie uciekać ;)

    Pirelka i Roletka zazdroszczę natychmiastowego powrotu do wagi lekkiej :)

    Mi ogólnie już brzuch tak przeszkadza i chłopaki tak potrafią dokopać, że czasami myślę, że ten szybszy poród to jedyne wyjście. Oczywiście tak jest w chwilach słabości, bo absolutnie nadal zamierzam trzymać się planu minimum czyli skończone 34, a najlepiej jeszcze ze dwa tygodnie. Ale na prawdę zaczyna byc cięzko...

    Anuśka lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 30 maja 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć to i ja dołączam :) pierwsze pięć miesięcy chodziłam z diagnozą "jednoowodniowa jednokosmówkowa" - ile się wtedy człowiek nastresował, namartwił i naczytał strasznych rzeczy.. Omg! Dopiero wizyta w prawdziwym szpitalu (Gdańsk) zmieniła jedną owodnię na dwie :) po prostu mieli lepszy sprzęt niż w moim mieście.. Interesuje mnie taka sprawa - która z podwójnych mamuś tak jak ja, boi się cesarki i chce rodzić (lub rodziła) sn?? Czy to w ogóle możliwe przy jednym łożysku?

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 30 maja 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wagi - ja zawsze chuda, rozmiar 36.. W ciąży z synem przytyłam 24 kilo! A zarzuciłam 30! Mały czort ;) nieźle się za nim nabiegałam. Teraz mam na plusie już leciutko ponad 17 kilo.. Zobaczymy z jakim wynikiem skończę ;)

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 31 maja 2017, 04:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roletka wrote:
    Ja w 12tc dostałam krwawienia i później przez ok 8tyg plamilam, miałam kosmowke brzeznie przodujaca i dlatego leżałam później od 22tc do 26 mogłam chodzić a od 26tc znów leżenie bo szyjka zaczęła się skracac. Zaczęłam ciążę z waga 73kg koniec ciąży 79kg a po 4 dniach od cc miałam -16kg
    O kurczę ja też około 3.5 tyg temu krwawilam jasno czerwona krwią. Miałam dość spore krwawienie . Krwawienie miesiaczkowe to nic przy tym . Już się żegnałam z moimi maluszkami ale jakiś cud je ocalił. Leżałam tydzień w szpitalu później w domu 2.5 tyg podkrwawiałam bordowa gęsta krwią na przemian z brązowym plamieniem . No a teraz tydzień już spokój. Najlepsze że to krwawienie pojawiło się podczas leżenia w łóżku poprostu poczułam okropnie mokro w pewnej chwili j spojrzałam a tam krew. Nawet brzuch nie za bolał dopiero w szpitalu zaczął trochę bolec . .do dziś nie wiem skąd to było bo 5 lekarzy w szpitalu mówiło co innego.
    Ale ostatnio na prenatalnych badaniach dowiedziałam się ze łożysko jest nisko na przedniej ścianie i kto wie czy nie z tąd było krwawienie.

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 31 maja 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka mnie rano obudzilo krwawienie, trzy razy miałam silne że nie mogłam wstać z WC i przejść do łóżka bo na tyle starczala podpaska, też się zegnalam z Pszczołami które dzień wcześniej machaly do nas na prenatalnych. Twoje krwawienie bardzo możliwe że właśnie przez nisko osadzona kosmowke bo na dole macica jest bardziej ukrwiona i mniej rozciagliwa dlatego przy łożyska przodujacym albo brzeznie przodujacym występują krwawienia

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 31 maja 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg 85 witam Cię na forum ☺teraz tutaj się spotykamy.super☺
    Jeśli chodzi o poród,to ja też się boję cesarki bo pierwsza córkę rodzilam sn ale chyba w naszym przypadku jest bezpieczniejsza cesarka .ja zrobię tak jak zadecyduje moja gin.A zakładam że będzie to cesarka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 07:34

    3i498u69fq9q84na.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi, przy 1k-1o nie ma innej opcji..

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roletka no nie.... Przytyłaś w ciąży 6kg? o.O To tak się da? Też tak chcę :) Ja zaczęłam ciążę z wagą 66kg i bardzo chętnie skończę na moich upragnionych 55kg :) Powiedz mi koniecznie jak to zrobiłaś?

    Pat85 patrzyłam na ten wagon też, bo on się mieści w każdych drzwiach, ale ten ma 77cm a drzwi mam 80cm więc też się zmieści, poza tym ma wyjmowane te gondolki (to takie bardziej usztywniane nosidła) i można z samymi dziećmi iść do domu a nie taszczyć całego wózka :) No i ja bardzo chcę widzieć oboje, a tak jeden za drugim to jakoś dziwnie mi się wydaje...


    Witaj Meg :) Ja mam odwrotnie :) Mam tak złe doświadczenia z porodu SN, że kolejny to była cesarka :) Było super... Miło sobie gawędziłam z lekarzami, nawet się śmialiśmy, że wszyją mi suwak w brzuch żebym mogła spokojnie kolejne dzieci rodzić ;) Trochę dłużej się dochodzi do siebie po CC ale jak sobie kupisz pas pooperacyjny na brzuch (pięknie trzyma wszystko na swoim miejscu) to rekonwalescencja idzie o wiele łatwiej i szybciej :) Ja nie fajnie wspominam tylko to wkłucie w kręgosłup... Nie miłe było tak jakby zimno mi wlewali w lędźwia ;)

    Ja plamię/krwawię od samego początku. Strasznie się bałam bo kilka miesięcy wcześniej straciłam (co ciekawe też bliźniaczą) ciążę i już miałam same czarne scenariusze. Na szczęście dzieciaki są silne i się mocno trzymają ;) U mnie powodem krwawień są krwiaki w macicy. Na szczęście od wczoraj nie ma ani grama plamienia więc mam ogromną nadzieję, że już się skończyły te krwiaki i będzie spokój...

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska chyba nie ma złotego środka :-) jadłam dużo warzyw i owoców ale jadłam też swinstwa jak miałam na nie smaka ;-) jeśli chodzi o pas to nie jest polecany bo rozleniwia mięśnie. Ja mam bo dostałam i ubieralam go na jakieś ważniejsze wyjścia z domu ;-)

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • jolka15 Ekspertka
    Postów: 178 108

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zakresie cc wrzucam Wam link Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dot. wskazań do cc w ciązy wielopłodowej http://www.ptgin.pl/index.php/lekarze/rekomendacje2/rekomendacje i tam cc

    Wskazania do cięcia cesarskiego w ciąży wielopłodowej
    Poród w ciąży wielopłodowej, niezależnie od stopnia intensyfikacji opieki prenatalnej, stanowi dla płodów kolejne zagrożenie,znacznie wyższe od stwierdzanego w porodzie jednopłodowym. Występują ze zwiększoną częstością, zarówno wszystkie powikłania, jakie towarzyszą porodowi pojedynczego płodu, jak i inne specyficzne wyłącznie dla ciąż wielopłodowych,stanowiąc dodatkowe zagrożenie dla prawidłowego
    przebiegu porodu.
    Wskazania elektywne:
    • każda sytuacja nieprawidłowego położenia jednego
    z płodów,
    • zespół TTTS,
    • istotna różnica masy ciała płodów>20%.
    Wskazania względne:
    • ciąża bliźniacza jednokosmówkowa dwuowodniowa,
    • stan po cięciu cesarskim,
    • pierworódka: płód pierwszy w położeniu podłużnym
    główkowym, drugi w innym położeniu.
    Wskazania nagłe:
    • zagrażające niedotlenienie któregokolwiek płodu,
    • brak możliwości odbycia porodu drogami rodnym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 08:42

    j.34bwdqk3op08o95j.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Cześć Meg85 :)
    Widzę, że jesteśmy na prawie tym samym etapie - tylko tydzień różnicy :) i ciąża też taka sama 1k2o. Tylko ja zawsze się bałam zwykłego porodu, więc na wieść o cesarce trochę odetchnęlam. A teraz to juz boję się każdego, bo to coraz bliżej ;)

    Mam do Was pytanie - czy Wy też tak cierpicie / cierpiałyście w nocy ? ja to jak sie tylko kładę to mam wrażenie, że brzuch mi drętwieje i zaczyna żyć własnym życiem. Pomijam już harce chłopaków, które nie dają mi zasnąć i wstawanie na siku. Ale czasami czuję się jakbym miała doczepiony worek z kamieniami i aż trudno mi się z nim ruszyć. Czasami pomaga przetoczenie na drugi bok, ale dzisiaj w nocy to na żadnym mi dobrze nie było.

    a5707df13e.png
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ