X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka ja boję się wkłucia, cewnika.. No i mam częste mega migreny. Boję się więc, że po znieczuleniu będzie tylko gorzej. SN 8 lat temu wspominam dobrze - 3 godziny i już.
    Pat85- mam to samo. Lekarz powiedział, że to z powodu wielkości macicy i objętości krwi. W skrócie i obrazowo wyjaśnił to tak, że macica jest duża jak na 36/38 tydz i myśli sobie że już czas poćwiczyć skurcze. Podobno to normalne (choć wkurzające).
    Noszę pas ciążowy że względu na kręgosłup (wiele lat tańczyłam i niestety ma to skutki uboczne w późniejszych latach).

    Pat85, Weruś9110 lubią tę wiadomość

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mag85 :) Fajnie lekarz Ci to wytłumaczył z macicą :)

    Pat, ja w nocy mam podobnie- jakbym w brzuchu miała kamienie. A jak to nazwałaś- przetoczenie z boku na bok, zajmuje mi naprawdę sporo czasu i wymaga dużo wysiłku...
    Wszyscy mówią że najlepiej spać na lewym boku a mi dobrze się śpi na prawym ;/
    W dodatku mało pocieszające jest to że pewnie z każdym tygodniem będzie gorzej bo do większych brzuszków dojdą jeszcze gorące noce...Ale juz coraz bliżej niż dalej :)


    Pochwalę się co dzisiaj do mnie przyszło:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e8ade6991645.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 11:01

    Pat85, AllishiiA, joaska1985 lubią tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej na lewym nie ze względu na wygodę a z powodu dwóch rzeczy - po pierwsze ucisku na żyłę główną (duszności i możliwość omdlenia) i po drugie - budowa układu pokarmowego (na lewym boku nie "uleje" nam się i unikniemy zgagi). Ja śpię na lewym i mam poduszkę długą fasolę. Nie mam siły się przekręcić ;)

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 ja to wiem. Tzn zgagi na szczęście jeszcze nie mam. Mam natomiast poduszkę i chyba muszę zacząć z nią spać bo ona bardziej wymusi na mnie pozycję spania na lewym boku. Jak dotąd było mi wygodnie bez niej.
    Meg a ile przytyłaś na tym etapie?
    I jakie imiona wybraliście dla córeczek?

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już 17 na plusie. Ale z synem przybrałam 24.. Ja ogólnie chuda bardzo jestem, może dlatego.. Imiona nie do końca. Mąż uparł się na Biankę więc tak zostanie a druga miała być Sara ale nie czuję tego imienia.. Jakoś mi nie pasuje.. Ogólnie wolałabym bardziej "normalne" imiona jak Kasia, Gabrysia, Emilka ale mąż zacięty fanatyk Włoch i wszystkiego co włoskie.. Będzie wojna ;)

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja macica będzie bardzo silna ;) chociaż tłumaczę jej, że nie musi tak ćwiczyć, bo to się jej i tak nie przyda ;)

    Monako śliczne bodziaki :) i widzę, że nawet wiesz już która z dziewczyn będzie która.

    Też słyszałam, że lewy bok najlepszy i na szczęście zwykle spałam na lewym to nie jest źle. Ale mój lekarz mówi, że najważniejsze żeby nie na plecach (no i na brzuchu, ale to się już od dłuższego czasu nie da). Ale faktycznie jak czasami mam zgagę lub najem się pod korek to prawa strona nie jest najlepszym pomysłem. A z drugiej strony czasem chłopaki strasznie protestują jak leżę na lewym a na prawym dają mi spokój to jak nie korzystać z chwili na zaśnięcie :)
    Gorąco mnie przeraża, ale faktycznie tyle już za nami, ze damy radę :)

    a5707df13e.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg to samo mam ze swoim i imionami. Tylko u nas to najlepiej żeby były greckie - wiesz jacyś wielcy wojownicy np. Achilles i Apollo, a przynajmniej żeby się rymowały jak Teo i Leo ;) ale się nie dałam :) a tak na 100% to pewnie jak już się urodzą podejmiemy decyzję. Aż boję się wypuścić mojego do urzędu, bo jeszcze zamiast Juliana i Cezarego zrobi swoim zwyczajem Juliusza Cezara...

    Anuśka, AllishiiA, joaska1985 lubią tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 31 maja 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    roletka wrote:
    Anuska chyba nie ma złotego środka :-) jadłam dużo warzyw i owoców ale jadłam też swinstwa jak miałam na nie smaka ;-) jeśli chodzi o pas to nie jest polecany bo rozleniwia mięśnie. Ja mam bo dostałam i ubieralam go na jakieś ważniejsze wyjścia z domu ;-)

    No jeśli się chodzi w nim pół roku lub dłużej, to się zgodzę, że rozleniwia... Ale przez pierwszy miesiąc pięknie trzyma wnętrzności na swoim miejscu i mocno ogranicza nieprzyjemne doznania. Gdy skóra jest jeszcze mocno rozciągnięta po ciąży to ma się wrażenie, że wszystkie flaczyska leżą na miejscu, gdzie jest szew i każdy krok boli, bo wszystko się trzęsie, przynajmniej u mnie tak było. Dlatego ja gorąco polecam pas pooperacyjny, bo mocno mi pomógł :)
    A powiedz mi co lekarz na to, że tak mało przytyłaś w ciąży? Nie czepiał się?

    Meg85 cewnika się nie bój bo wkładają go po znieczuleniu więc nie czuć nic. A wyjmowanie też nie jest bolesne :) Ja też będę nosiła pas ciążowy. W poprzedniej ciąży miałam wielowodzie i ogromne brzuszysko, więc kręgosłup mocno nadwyrężyłam. Czuję go do tej pory... Dlatego nawet się nie będę zastanawiała tylko zamawiam pas. Nie wiem tylko jaki wziąć. Jaki Ty byś polecała?

    U mnie w poprzedniej ciąży też skurcze zaczęły się ok 30tc, ale były raczej nie bolesne, tylko właśnie wkurzające, bo nie wiedziałam co się dzieje :) No ale gin mnie uspokoił, że przy takim brzuszysku to normalne. Miałam brać magnez i tyle...
    A taki tobołek miałam na dzień przed CC :) Moja babcia do samego końca była przekonana, że USG się myli i tam są dwa dzieciaczki ;D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/45d1b3834fed.jpg
    Twarz usunęłam celowo :) Żeby się po necie nie włóczyła ;)

    Monako ale boskie bodziaki, gdzie zamawiałaś ? Też bym takie chciała - superowe są :)

    Pat85 padłam z Juliusza Cezara :D Dobre :)
    Kurczę ja totalnie nie mam pomysłu na męskie imiona, więc jak na złość pewnie będą chłopcy ;D No cóż, zaczniemy się zastanawiać gdy już poznamy płeć :)

    AllishiiA, Pat85 lubią tę wiadomość

  • AllishiiA Autorytet
    Postów: 263 335

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ;)
    Co do porodu to jak pisalam juz wczesniej boje sie cesarki, bo porod sn wspominam nie najgorzej ;)
    Mi sie najlepiej spi na prawym boku, a dzisiaj obudzilam sie na brzuchu, do teraz nie wiem jakim cudem dzieci sie tak ulozyly, ze moglam tak spac i nie bolalo nic ;)
    A ten Julisz Cezar naprawde dobre ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 13:02

    5b09j44jyxysjiql.png
    zrz6sg180mhigqmf.png
    bfarxzdvnmgxujgk.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg85 mi mój dr dał do zrozumienia że moje 10 na plusie to nieco dużo i żebym uważała. Ale ja tez jestem szczupła i oprócz brzucha nigdzie nie przytyłam. Nawet biust ani drgnął więc myślę że doktorek troszkę przesadza. Ja chciałabym przytyć maks 18 ale 20 też będzie ok. Chociaż stałam się fanką lodów więc różnie może byc z tą wagą końcową.
    Co do imienia Sara to zawsze mi się podobało ale jak przyszło co do czego to jednak się nie zdecydowałam.

    Pat85 u nas decyzja co do imienia była prosta- Zosia bedzie pierwsza a Nadia druga. I tak bedą identyczne więc nie ma dylematu które imię będzie bardziej pasowało do pierwszej czy drugiej córeczki :)
    Ale się uśmiałam apropo Julisza Cezara :) Oby nie nasi panowie nie szli do urzędu rejestrować dzieci po pępkowym :)

    Anuśka bardzo zainteresowałaś mnie tym pasem pooperacyjnym. Muszę zgłębic temat więc jak któaś z Was bedzie mogła coś polecić to bardzo proszę.
    A Twój brzuszek- imponujący! Naprawdę wyglądał jakbyś nosiła bliźniaki.
    Prawda jest taka że mój już teraz jest wielki i spodziewam się podobnego :)

    A bodziaki zamówiłam tutaj:
    Jest mnóstwo fajnych, przyjemny materiał a rozmiar to 56 bo mniejszych nie mają.
    http://kajalandia.pl/pl/searchquery/starsza+siostra/1/phot/5?url=starsza,siostra


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 13:12

    Pat85 lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 31 maja 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zakaz noszenia pasa na początku, dr mówił że macica to mięsień który musi sam się obkurczuc w swoim tempie

    Mój dr nic nie mówił na temat mojej wagi, jedynie jak od 12 do 18tc schudłam 3kg to zlecił zrobienie krzywej cukrowej

    Ja spałam jak mi było wygodnie, poza spaniem na brzuchu i plecach na późniejszym etapie. Gin i kardiolog mówili mi że jak mi bardziej wygodnie na prawym i nie mam żadnych duszności, skoków tętna itp to jest ok

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 31 maja 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat nie mów nie☺może jednak Twoja macica Ci się przyda ☺Tobie kochana już niewiele zostało,więc nawet gorąco przeżyjesz a chłopaki jeszcze z pięknej pogody skorzystają ☺

    Ja chociaż z tych,co nie chcą zapeszac,też m już jedno imię dla mojej jednej gwiazdy"BLANKA"a do wyboru drugiego imienia chce zaangażować moja córkę?jeśli będzie chciała.

    Dziewczyny a czy Wy też macie problem z opuchnietymi stopami i palcami i rąk odkąd zrobiło się ciepło. Ja zrezygnowałam z noszenia nawet obrączki,bo boję się,ze któregoś dnia zwyczajnie nie będę mogła jej ściągnąć.

    Pat85 lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 31 maja 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi macica się jak najbardziej przyda, ale ćwiczyć do porodu nie musi, bo zostanie wyreczona przez cięcie :) no chyba, że taka macica koksiara szybciej będzie się później obkurczać to jej wybaczę te nieprzyjemności teraz ;)

    Anuśka to Ci babcia bliźniaki wywróżyła :)

    A lody na pewno nie mogą tuczyć, lody z pewnością idą w dzieci :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2017, 15:54

    Anuśka lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 31 maja 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat zgadzam się,lody nie tuczą☺sama dzisiaj zjadłam 2 a jak nanie to dużo na jeden dzień,no ale może dzieciom się chciało☺a tak serio to zostało udowodnione ze lody nie ida w boczki,bo organizm kalorie z lodów wykorzystuje do ogrzania organizmu bo lody są zimne(to tak najprostszym językiem powiedziane☺)chodzi o to że można jeść do woli ☺

    Pat85 lubi tę wiadomość

    3i498u69fq9q84na.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 31 maja 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pasa - ja mam ortopedyczny pas ciążowy nixie rozmiar L (dla 2 i 3 trymestru). Na allegro ok 100 zł. Filmik rodem z telezakupów tv ;) tzn umęczona żona w ciąży dostaje od swojego rycerza pas i momentalnie jest hepi bo nic ją już nie boli, właściwie mogłaby jechać do Holandii na zbiory truskawek :P pomyślałam "tjaaa na bank..." ale po dwóch dniach noszenia zwróciłam honor ;) mnie naprawdę pomogło (ma regulowane ramiączka).

    MoNaKo, Anuśka lubią tę wiadomość

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamuski:)

    Odpisze tak ogolnie.
    Wiekszosc wozkow obok siebiemaja 70 pare cm i mieszcza sie w drzwi 80. Moj wozek to TFK twinner twist duo jak cos dla przykladu.

    Puchne od dawna..rano mam probkem wcisnac stopy w klapki sportowe. Obecnie mam jedne buty z CCC ktore rosna z moimi stopami.

    Tyje od poczatku 2kg miesiecznie..tak przynajmniej bylo;) dr tez mowi ze mam uwazac ale to stad, ze startowalam z waga 98kg.

    O kregoslupie moze nie bede sie rozpisywac;) Napier..la ze tak powiem;)

    Pokoj odmalowany, czekam tylko na jedno lozeczko i moge zaczac prac, prasowac i kupowac pierdulki te mniejsze.

    Kocyki zamowilam zamiast minky to welurowe z ocieplina z Motherhood. Juz wariowalam z tymi Minky..ktore dobre gatunkowo, ktore sciema itd. Kupilam w Smyku te welurowe za 89 zl jeden. Luknijcie jak tez szukacie. Teraz bede rozgladac sie za bambusem na lato;)

    W pon mielismy usg. Z robaczkami wszystko ok. Dziewczynka 960 a chlopiec 1013 kg;) Wlasnie robie glukoze..trzymajcie kciuki za dobre wyniki;)

    Pozdrawiam Was serdecznie! Podczytuje caly czas!

    Anuśka lubi tę wiadomość

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszej wizycie moje Glizdy 1312g i 1158g :) kocyki kupiłam minky u koleżanki, która sama szyje więc cenowo ok :) dodatkowo kupiłam kocyki w kauflandzie za 9,99 :P łowię promocje ;) to samo z pościelą - Kaufland (29,99). Wózek zamówiliśmy dorjan jeden obok drugiego. Znajoma, która miała bliźniaki dostała tzw jeden za drugim i nie była zadowolona bo mówiła, że ciężko nim sterować i się wywraca (pewnie zależy od firmy i zużycia bo miała używany), poza tym złościła się, że nie widzi stale drugiego dziecka i ciągle bała się że np się ulało i coś dziecku się stało. Pewnie to kwestia wprawy,przyzwyczajenia itp. Ja jednak wolę widzieć obie Glizdy naraz stąd mój wybór ;)

    Anuśka, Pat85 lubią tę wiadomość

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona trzymam kciuki za dobre wyniki :-)
    super że u maluszków wszystko ok i jak ładnie rosną :-)
    Ja póki co nie puchnę, ale jest mi strasznie gorąco w stopy i dłonie a zawsze byłam zmarzluchem

    Meg85 witaj :-)

    bizona lubi tę wiadomość

    syy28iik833b36lq.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula mi też stale gorąco ;) puchną mi dłonie i kostki w zależności od pogody :)

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • jolka15 Ekspertka
    Postów: 178 108

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na stopy podono bardzo dobrze dziala letnia woda z solą z naturalnych sposobow :) a ja dzis zaczynam ostatni miesiac pracy :D i w koncu poza ciuszkami moze zaczne kompletowac wyprawke bo nawet wozka jeszcze nie zamowilismy :/
    Bizona super ze z dzieciakmi ok za glukoze trzymam kciuki bo ja jutro bede to przechodzic :) Meg niech dziewczyny rosna :)

    bizona lubi tę wiadomość

    j.34bwdqk3op08o95j.png
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ