X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg super,ze dziewczyny mają się dobrze.oby tak dalej☺

    Bizona dzieciaczki ładnie rosną.A chłopiec jak na faceta przystało pokaźnych rozmiarow☺napisz jak po glukozie.

    W kwestii wózka,którego nie mam,chyba jestem bardziej za tym obok siebie. Ale zakup jeszcze przede mną,więc nie zaklinam sie,ze właśnie taki będę mieć ☺a ogólnie to nie mam jeszcze nic,poza tym co mam po starszej córce.

    Dziewczyny a jakie macie pomysły co do zakupów w kategorii kąpanie?ja oglądałam ostatnio te komody do kapania,fajne są niektóre razem z przewijakiem zaraz obok wanienki a jak nie to zwykla wanienka na stelażu.

    3i498u69fq9q84na.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy Wojtku miałam wanienkę na stelażu i starczyło. Teraz też myślę o komodzie kąpielowej na kółkach bo będzie dwa razy więcej roboty ;)

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi ja kupiłam tą komodę z wanienką na kółkach z przewijakiem

    http://allegro.pl/ceba-suzie-zestaw-komoda-wanienka-przewijak-3w1-i6777925731.html

    gabi 7 lubi tę wiadomość

    syy28iik833b36lq.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuję zwykłą waniekę na stelażu i do tego dostanę od koleżanki najzyklejszy przewijak taki z ikei. A że miejsce w łażience mam to się cieszę że nie będę musiała kąpać w pokoju.
    Też myślałam o tych komodach kąpielowych ale jeśli już miałabym mieć komodę to tylko i wyłącznie z wysówaną wanienką. Tylko takie sporo kosztują.
    A ta na zdjęciu nie do końca będzie praktyczna przez to przerzucanie tego przewijaka.

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jakie w wózkach są lepsze koła pompowane czy piankowe?

    syy28iik833b36lq.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy gdzie mieszkasz. U mnie nie ma chodnika ani drogi ("nowe" osiedle - od 14 lat płyty betonowe, dziury i wertepy). A zimą zaspy. Na moim terenie tylko i wyłącznie pompowane.

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona kciuki za glukozę :)
    Meg duże dzieciaki :)

    Ja nie puchne za bardzo - obrączka jeszcze luźna, ale też mi ciągle gorąco.

    Do kąpania dostałam wanienkę na stelażu i jeszcze chyba dostane takie cudo:
    http://allegro.pl/angelcare-lezaczek-kapielowy-fotelik-do-kapieli-i6810103917.html
    podobno bardzo ułatwia sprawę :)

    a5707df13e.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z racji tego ze nas duzo mieszka w mieszkaniu i zawsze jest kolejka do lazienki a na prysznic ma sie 5 min, bedziemy kapac w pokoju. Mamy tylko jeden pokoj dla siebie, wiec odpadaja dodatkowe meble. Bedziemy miec tylko wanienke na stelazu. Kurcze no musimy sobie wypracowac jakis dobry sposob ze wszystkim;) A slyszalyscie o wiaderku Tummy Tub czy jakos tak? Ja wiem ze bede sorry za okreslenie zesrana kapiac dzieci, ale wizja wiadra chyba jeszcze bardziej mnie przeraza. Moja kolezanka zas ktora jest juz mama wiaderko zachwala..

    Glukoze robilam w szpitalu, wyniki bede znac w poniedziałek na wizycie;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo mamuśki, z mojej ciąży trojaczej zrobiła się bliźniacza. Wszystko jest ok, ja szczęśliwą z planem że do 37 tyg wytrzymamy! Dziś koncze 8;) Pozdrawiam Was!
    P.S.
    Do którego udaje się średnio dociągnąć?

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówią lekarze, że mnogie ciąże trzeba zakończyć w 37/38 tyg bo potem wzrasta ryzyko nagłej śmierci płodu lub płodów.

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szwagierka kapala w wiaderku, ale to na kilka miesięcy tylko, bo teraz mały już za duży :) ale ogólnie była zadowolona, chociaż bardziej właśnie poleca ten leżaczek z sitkiem.

    Didi to kciuki za pozostałe dwa maluchy :)
    Mi lekarz mówił o maksymalnie skończonym 37 tygodniu. A teraz mówi, że jak do 34 donosze to będzie sukces. A najważniejsze żeby po 32. Odliczam dni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2017, 18:53

    a5707df13e.png
  • Midwife1991 Koleżanka
    Postów: 50 35

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Podczytuję was od dłuższego czasu i chyba dopiero teraz mam odwagę się odezwać ;) Jestem w ciąży jednokosmówkowej dwuowodniowej, niedawno zaczęłam drugi trymestr także jeszcze daleka (oby jak najdłuższa) droga przede mną. Chciałam was zapytać może o dość głupią rzecz. Zmieniamy w mężem samochód na bardziej rodzinny i cały czas się zastanawiamy czy w takie typowe kombi wejdzie złożony wózek dla dwójki? Podpowiedzcie proszę, czy w waszych samochodach nie ma takiego problemu. Z góry dziękuję :)

    f2w3kw7ikr19qy1o.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zafira! :) polecam!

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :) O widzę, że temat kąpania.... Ojjjj a ja nie mam ani stelaża, ani stolika do kąpania... Muszę się porządniej przygotować ;D
    Poprzednio myślałam o wiaderku, ale mąż się nie zgodził, a że on jest w naszym domu od kąpieli, więc wybrał sobie sam wanienkę :D

    Didi współczuję... Ja marzę o tym, żeby doczekać do 37tc. Ale widzę, że raczej trzeba się szykować na 34-35tc...

    Pat trzymam kciuki oby jak najdłużej maluchy z Tobą zostały :)

    Midwife ja nie podpowiem, bo mam Tourana (w nim woziłam wózek bez składania ;) ) i całe szczęście bo teraz dokupimy tylko dwa siedzenia i już się wszyscy zmieścimy :D
    W życiu nie przypuszczałam, że 5 osobowe auto będzie za małe na moją rodzinę ;D

  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zafirze są dwa siedzenia ukryte w podłodze bagażnika, mój syn uwielbia jeździć "w bagażniku" ;) można podnieść tylko jeden fotel a w miejscu drugiego nadal jest miejsce na bagaż. Ogólnie zafira jest 7-osobowa. Wstawiliśmy dwa lata temu gaz do auta (butla jest pod autem w miejscu zapasowego koła więc nie zajmuje miejsca) i za ok 70-80zł jedziesz z wesołą gromadką ok 400km ;)

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg my jak kupowaliśmy Tourana to oglądaliśmy też Zafiry :) Bardzo podobny system bo też są 5 i 7 osobowe :) Kolega kupił Zafirę właśnie i w środku to bardzo podobne auta :) No ale stwierdziliśmy, że nie potrzebujemy 7 foteli (i wybraliśmy wersję 5 osobową - była tańsza) i to był błąd :) Na szczęście można spokojnie dokupić te dwa fotele, bo miejsce na nie jest. Teraz już najstarszej wmawiam, że będzie jeździła w bagażniku na dodatkowych fotelach :) Ja z jednym bliźniakiem i Marychną z tyłu a drugi bliźniak z przodu obok męża :D Więc plan już jest... Tylko jak się rozłoży te siedzenia, to bagażnik niestety drastycznie się zmniejsza :/ A że potrafimy w ciągu roku prawie 10 razy zrobić trasę ok 900km w obie strony, i zabieramy walizki, wózki, łóżko turystyczne i sporo różnych potrzebnych rzeczy, więc wygląda na to, że przydałby się jakiś minibus ;D

  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka są fajne bagażniki dachowe do takich aut właśnie. Na necie np olx czy allegro można kupić używane i całkiem nie drogie. Nie kojarzę jak Touran wygląda na dachu ale zafira ma takie "relingi" do których można je spokojnie przymocować. U nas jest tylko jeden starszak i będą bliźniaki więc tylko trójka dzieci, łatwiej się zmieścić.. Po zafirę mąż pojechał dokładnie tego dnia, którego poroniłam więc mamy do niej sentyment i nieprędko zmienimy auto..

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Meg85 Autorytet
    Postów: 443 360

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z innej tematyki teraz. Właśnie odebrałam wyniki posiewu i wyszło mi Streptococcus agalactiae dodatni. Z czym to się wiąże? Miałyście może to samo? Sprawdziłam co to za bakteria i czym to się leczy ale jestem uczulona na większość leków a najbardziej na penicylinę właśnie (i jej pochodne).. :(

    qb3cru1dlcet3pyu.png
    klz9y2v42sui6kxx.png
    amdxbadvving4i92.png
  • Midwife1991 Koleżanka
    Postów: 50 35

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za podpowiedzi :) co do GBS czyli S.Agalactiae to jeśli się nie mylę w ciąży się nie leczy. Dopiero przy porodzie bądź c.c. podaje się antybiotyk matce, zazwyczaj kilka dawek, a po porodzie maluszek/ki będą miały wykonane badania z krwi w kierunku infekcji.

    f2w3kw7ikr19qy1o.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg dziękuję Ci kochana :) Nie pomyślałam o bagażniku dachowym :) No i właśnie rozwiązałaś problem pakowania się w trasę :D A już miałam plany, żeby nasze rzeczy wysyłać na miejsce dzień wcześniej kurierem :D ;D

    Przypomniałyście mi dziewczyny, że wyników badań nie dostałam do tej pory. Zadzwoniłam już do kliniki i czekam na maila :) Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, zwłaszcza z glukozą bo bardzo się boję cukrzycy ciążowej znowu...
    Co do posiewów nie pomogę, bo mi się nie trafiły takie bakterie w ciąży, więc nie mam doświadczenia.

‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ