X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 9 października 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi 7 wrote:
    Ansien to super wieści :-)rozumiem doskonale Twój lęk od wizyty do wizyty ale mocno trzymam za Was kciuki:-)u mnie też dziewczynki w brzuchu siedziały A teraz rozrabiaja na maxa:-)

    Angela moje gwiazdy jeszcze nie chodzą i chyba jeszcze im trochę z tym zejdzie.yeraz są na etapie wspinania się i podciagania na kolana.sa wszędzie.az strach pomyśleć co to będzie jak będą chodzić:-)


    Jezuu moi też sie wszedzie wspinają ... Ja oczy dookoła glowy... Juz nie mam pomysłu jak wszystko zabezpieczyc bo nie da sie .. . ja tez sie obawiam tego co będzie jak zaczną chodzić :) ale jeszcze troche czasu minie zanim zaczną :)

  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 17 października 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wspinaczka pełna parą. Męczące to strasznie. Ale jeszcze gorzej zęby, tak marudza, że coś okropnego..a zęba nowego jak nie było tak nie ma. Jak wy to wytrzymujecie? :/
    Zaliczykisny ost wirusa i sranie i wymioty, porażka. Ale już do przodu.
    Słuchajcie wierzycie, że zmieni się moim dzieciakom pora pobudki? Wstają jak w zegarku 5.30 przed 20 ok 19.30 już zasypiaja. Jak pomyślę o zmianie czasu to mi się ciepło robi. O 4. 30 będą się budzić!? :(

    Nadal mamy 2 drzemki a nawet 3,bo rano ok 8 jest dosypianie, bo ranne ptaszki już zmęczone.

    Pozdrawiamy.

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 17 października 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na przeglądzie. Jedna dziewczynka waży ok 696 g a druga waży ok 577 g. Musze zacząc się rozglądać za jakąs pułeczką, żeby sobie zamontować na brzuch :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c6be296875aa.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 13:28

    ansien, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 17 października 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didi hehe Wspolczuje pobudek ;)

    Niecierpliwa super wieści, a na co Ci półeczka ? ;D

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 17 października 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na brzuchol :D ja już wyglądam, jakbym się na porodówkę wybierała, a gdzie jeszcze do końca :D Najlepiej, żeby taka z kółkami była :D

    Angela* lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • gabi 7 Autorytet
    Postów: 696 346

    Wysłany: 17 października 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didi u mnie też jakaś masakra najpierw jedna biegunka teraz druga biegunka,katar i gorączka.wykończyć się można.dzisiaj to już mi się płakać chciało:-(

    3i498u69fq9q84na.png
  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 17 października 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi 7 wrote:
    Didi u mnie też jakaś masakra najpierw jedna biegunka teraz druga biegunka,katar i gorączka.wykończyć się można.dzisiaj to już mi się płakać chciało:-(
    Gabi a mój synek uparty, zero apetytu przy tym i nic nie pił. Nawet na siłę i byliśmy w szpitalu na kroplowke :/teraz wrócił apetyt. Ale wychodzące zęby nie pomagają w piciu bo on wszystko gryzie. Każdy kubek jakim staram się dać pić.
    Ja ryczalam wieczorami bo się martwilam o tych moich lobuzow i z sił opadalam. Także dobrze Cię rozumiem.
    Teraz też etap tylko mama i mama. Nic nie robię tylko na podłodze się z nimi bawię.
    Gabi mówią, że po roczku już lepiej. Odczuwasz to? Czy to ściema hehe

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 17 października 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Na brzuchol :D ja już wyglądam, jakbym się na porodówkę wybierała, a gdzie jeszcze do końca :D Najlepiej, żeby taka z kółkami była :D


    Aaaa , hahaha :D
    Dobry pomysł, szkoda , ze ja nie pomyślałam o takim rozwiązaniu haha

    Didi , gabi tez mam ostatnio tak :( jestesmy na antybiotyku bo dopadlo nas gardło , gorączka i ogólnie jest do bani ;( dzisiaj dzwoniłam po siostre , bo naprawde mialam ciezko :( do tego od 4 na nogach bo gorączka i marudzenie :(
    Ja juz chce lato , to dopiero poczatki chorób: (

  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 18 października 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Widzę że tutaj można spotkać już mamy z bliźniakami na świecie a także takie Panie które są dopiero w ciąży :) Ja się we wtorek dowiedziałam że w moim brzuszku mieszkają i rosną dwa Skarby :D po pierwszym szoku zaczynam szukać informacji i nie zwariować :) Postanowiłam się do Was zwrócić i skorzystać z Waszego doświadczenia.
    A więc chciałam zapytać czy są tu jakieś mamy z Bielska lub okolic i mogą polecić dobrego lekarza, który poprowadzi ciąże mnogą, a najlepiej jakby jeszcze ogarniał mutacje MTHFR :) ja się w te okolice przeprowadziłam kilka tygodni temu i do lekarki u której się do tej pory leczyłam mam prawie 100km. Sama mi zasugerowała że w późniejszym etapie przyjazdy do niej mogą być dla mnie zbyt męczące. Chyba ma rację więc muszę się rozejrzeć za kimś bliżej.
    I druga rzecz, która mnie nurtuje to objawy w ciąży bliźniaczej :) naczytałam się że są silniejsze niż w ciąży pojedynczej. A jak to z objawami było u Was? Bardzo Was męczyły czy raczej było znośnie?

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • ss Autorytet
    Postów: 1419 1100

    Wysłany: 18 października 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka gratulacje! Ja jestem z bb :) moje bliźniaki mają już prawie 5 msc. A co do objawów to chyba nie ma reguły. Ja czułam się rewelacyjnie ,za to w ciąży z synem mdliło mnie przez całe 9 MSC 24 godziny na dobę.

    f2wl3e5evgpro1oz.png

    nzjd9jcg6dvkhdf7.png
  • ss Autorytet
    Postów: 1419 1100

    Wysłany: 18 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciążę prowadziła dr Krysta. Na prenatalne wysłała mnie dodatkowo do gyncentrum do dr Warcholinskiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2018, 11:47

    f2wl3e5evgpro1oz.png

    nzjd9jcg6dvkhdf7.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 18 października 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ss wrote:
    Moja ciążę prowadziła dr Krysta. Na prenatalne wysłała mnie dodatkowo do gyncentrum do dr Warcholinskiej.
    Rozumiem że byłaś zadowolona z opieki Pani doktor? A orientujesz się czy ta lekarka orientuje się też w kwestii mutacji MTHFR?

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • ansien Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 18 października 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Byłam wczoraj na przeglądzie. Jedna dziewczynka waży ok 696 g a druga waży ok 577 g. Musze zacząc się rozglądać za jakąs pułeczką, żeby sobie zamontować na brzuch :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c6be296875aa.jpg

    Ale duże te Twoje dzieciaczki :)
    Moje dwa i pół tygodnia temu miały 296 i 345 . Następną wizytę mam w poniedziałek. Już nie mogę się doczekać ! :( zwłaszcza, że u moich dziewczynek są zapętlone pępowiny.


    ciąża bliźniacza jednokosmówkowa jednoowodniowa
    zi13kw7i6g1aqgul.png
  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 18 października 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Nadinka. Ciąża bliźniacza była moją pierwszą więc nie wiem jak się można czuć w poj. Ale ja znosilam ja bardzo dobrze. Pod koniec dopadło mnie swędzenie nocne dłoni i stóp, bałam się cholestazy. Wykluczona ją, a dokuczliwe swędzenie po jakimś czasie ustąpiło.
    Powodzenia!

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 19 października 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didi31 wrote:
    Gratulacje Nadinka. Ciąża bliźniacza była moją pierwszą więc nie wiem jak się można czuć w poj. Ale ja znosilam ja bardzo dobrze. Pod koniec dopadło mnie swędzenie nocne dłoni i stóp, bałam się cholestazy. Wykluczona ją, a dokuczliwe swędzenie po jakimś czasie ustąpiło.
    Powodzenia!
    Pisząc że znosiłaś ją bardzo dobrze co masz dokładnie na myśli? Bo ja się naczytałam, że w ciąży bliźniaczej objawy są bardziej dokuczliwe bo poziom hormonów jest wyzszy. A ja się całkiem ok czuje i oczywiście włączają mi się obawy czy wszystko w porządku :) taki schiz. ;) więc jak to było u Ciebie z tymi objawami w I trymestrze? dokuczały Ci jakieś?

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 19 października 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka ja jedyna róznica jaką odczuwam między ciążami, to to, że obecnie w 24 tc mam brzuchol jak w 30 normalnej :) i mój kręgosłup i miednica zaczynją odczuwać wagę brzusia. Objawy miałam na podobnym poziomie

    Ansien daj koniecznie znać po wizycie. Trzymam kciuki, zeby pepowinki sie nie zacisnęły aż do konca :)

    Nadinka83 lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 19 października 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka83 wrote:
    Cześć dziewczyny :) Widzę że tutaj można spotkać już mamy z bliźniakami na świecie a także takie Panie które są dopiero w ciąży :) Ja się we wtorek dowiedziałam że w moim brzuszku mieszkają i rosną dwa Skarby :D po pierwszym szoku zaczynam szukać informacji i nie zwariować :) Postanowiłam się do Was zwrócić i skorzystać z Waszego doświadczenia.
    A więc chciałam zapytać czy są tu jakieś mamy z Bielska lub okolic i mogą polecić dobrego lekarza, który poprowadzi ciąże mnogą, a najlepiej jakby jeszcze ogarniał mutacje MTHFR :) ja się w te okolice przeprowadziłam kilka tygodni temu i do lekarki u której się do tej pory leczyłam mam prawie 100km. Sama mi zasugerowała że w późniejszym etapie przyjazdy do niej mogą być dla mnie zbyt męczące. Chyba ma rację więc muszę się rozejrzeć za kimś bliżej.
    I druga rzecz, która mnie nurtuje to objawy w ciąży bliźniaczej :) naczytałam się że są silniejsze niż w ciąży pojedynczej. A jak to z objawami było u Was? Bardzo Was męczyły czy raczej było znośnie?


    Hej Nadinka , gratulacje ;)

    U mnie z objawow to tylko mdlosci do 13tc i pod koniec problemy ze snem ;) ale tak ogolnie znoszona książkowo :)
    Wiaodmo , u każdej inaczej ;)
    Życzę Ci , aby nie dopadly Cie jakies ciążowe dolegliwosci ;) co do mutacji , nie pomoge :)

    Ansien , kciuki kochana . Samych dobrych wieści! <3

    Nadinka83 lubi tę wiadomość

  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 19 października 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka83 wrote:
    Pisząc że znosiłaś ją bardzo dobrze co masz dokładnie na myśli? Bo ja się naczytałam, że w ciąży bliźniaczej objawy są bardziej dokuczliwe bo poziom hormonów jest wyzszy. A ja się całkiem ok czuje i oczywiście włączają mi się obawy czy wszystko w porządku :) taki schiz. ;) więc jak to było u Ciebie z tymi objawami w I trymestrze? dokuczały Ci jakieś?

    Zero mdłości, apetyt hmm normalny ale podobno więcej zajadalam :) Spanie dobre, nawet za dobre. Zero bólów brzucha, które by mnie niepokoic mogły.
    Pod koniec ciąży rzeczywiście spanie było już uciążliwe, i budziłam się ok 3,4 w nocy i nie umiałam zasnąć. Przed 6 zasypialam i kimalam.
    Powodzenia

    Nadinka83 lubi tę wiadomość

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 19 października 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki za podpowiedzi :) Jak narazie czuje się całkiem znośnie. Ale wiadomo że najważniejsze jest żeby ciążę szczęśliwie donosić. Będę Was tu podglądać żeby przyswoić z czym przyjdzie mu się za parę miesięcy zmierzyć :)

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 19 października 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 24 tc i jeszcze się nie oswoiłam :) jeszcze tak do końca to do mnie nie dociera :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
‹‹ 347 348 349 350 351 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ