X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj potwierdziła się ciąża bliźniacza. Zarodki maja 6mm i 8mm. Były dwa pulsujace serduszka <3 <3
    Ciąża jest dwujajowa i ginekolog tłumaczył mi, że to najbezpieczniesza z mnogiej ciąż ale i tak wysokiego ryzyka.
    Wszystko jest ok to dlaczego taka ciążę uznaje się za zagrożona?
    Mogę jeszcze pracować chociaż proponował l4 ale nie czuję się tak źle żeby siedzieć w domu. Dość się jeszcze nasiedze.
    Mam mdłości ale da się jakoś wytrzymać..

    Maniaa przerażona jestem bo zastanawiałam się jak sobie damy radę z jednym dzieckiem a tu nagle będą dwa :O

    Muszę ochlonac po tej wiadomości.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 13:33

    Kredowa lubi tę wiadomość

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saori gratulacje:)
    I wcale się nie dziwię, że jesteś przerażona. Ja jak się dowiedziałam o bliźniakach też ledwie do domu wróciłam o własnych siłach. Pewnie będzie ciężko, ale zobacz, że inne dziewczyny żeby mieć to co my muszą wszystko po dwa razy przeżywać. 18 miesięcy ciąży, dwa razy pieluchy, kupki, kołki i inne atrakcje. A my raz a dobrze;)

    Przyszła mama bliźniaków, Saori, bizona lubią tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane- ale tu spokój był przez weekend :)
    U mnie jeszcze jest mama więc rzadko tu zaglądam ale dzis chciałam się Wam pochwalic że mam już brzuszek :) Nie da się ukryć bo najbardziej wybija się od pępka i jest słodki. Tylko zaskoczyło mnie to że pokazał się tak szybko :)
    W czwartek mam kolejna wizytę i będę umawiać badania prenatalne.

    Kto ma jeszcze wizytę w tym tygodniu?

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę jutro:) stres jest, ale już nie mogę się doczekać!

    a5707df13e.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To MoNaKo chwal się brzuszkiem! ja mam wrażenie, że od kiedy mój sie pokazał to rośnie jak szalony, aż się boję co to będzie później.

    a5707df13e.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat85 będziemy więc czekać na dobre wiadomości z jutrzejszej wizyty i oczywiście na zdjęcia maluszków :)

    A tu są moje zdjęcia- może nie najlepsze ale widać różnicę. Zdjęcia są robione rano-a po południu brzuszek jest jeszcze większy. Dziwnie się z tym czuję że brzuszek zaczyna byc widoczny bo to bardzo szybko!!


    Pierwsze zdjęcie to 8t2d
    Drugie zdjęcie to 10t1d.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/59450271b5d3.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/53ec286cc351.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 19:30

    mkl lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monako ale ty jesteś szczuplutka;*
    Piękna masz figurę:)
    Czemu w tym tygodniu też masz wizyte? Tak często chodzisz?
    Też bym chciała spotkać się już z moimi maleństwami <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 19:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam większy brzuszek ale zawsze należałam do tych troche większych;)
    Mi badania prenatalne przypadają na przełom lutego i marca:)
    Idziecie prywatnie czy ze skierowaniem?

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła mama- jeszcze jestem szczupła ale ciekawe jak długo :)
    Ja mam częste wizyty bo jestem ...przewrażliwiona :) A tak na serio to na poczatku obserwowaliśmy krwiaka, a później stwierdziłam że do końca 1 trymestru to juz będę chodzić raz w tygodniu. Stresowałam sie bardzo po tych moich wczesnych stratach a mój dr to rozumie. Oczywiście nie naciągał mnie na te częste wizyty ale powiedział że usg maluchom nie szkodzi więc bardziej zapisuje mnie na moją prośbę. Idę w czwartek, później prenatalne i wtedy zacznę chodzić tak jak juz dr bedzie zalecał- nie częściej :)

    Co do prenatalnych to mi będzie robił mój dr. Ostatnio na wizycie wspominał mi coś jeszcze o dodatkowych genetycznych- w Genesis-typowym laboratorium genetycznym, ale byłam tak oszołomiona widokiem moich pięknych dzieci że nie do końca zrozumiałam jakie badania miał na myśli.
    Mówił też coś że przy ciąży bliźniaczej ryzyko błędu jest nieco większe...

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co ile macie wizyty? Czy ci dwa tygodnie jest ok? Tak teraz będę miała

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • Saori Przyjaciółka
    Postów: 112 175

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat85 wrote:
    Saori gratulacje:)
    I wcale się nie dziwię, że jesteś przerażona. Ja jak się dowiedziałam o bliźniakach też ledwie do domu wróciłam o własnych siłach. Pewnie będzie ciężko, ale zobacz, że inne dziewczyny żeby mieć to co my muszą wszystko po dwa razy przeżywać. 18 miesięcy ciąży, dwa razy pieluchy, kupki, kołki i inne atrakcje. A my raz a dobrze;)
    No racja. Ciąża 2w1.;) Boże nie wyobrażam sobie dwójki takich noworodków. Nadal w to nie mogę uwierzyć.

    Na pierwszej wizycie jak były te dwa pęcherzyki to gin kazał się przygotować , że na następnej może być już tylko jeden. Podobno tak się często dzieje. Więc wolałam być przygotowana na jednego niż wmówić sobie bliźniaki a potem się rozczarować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 20:20

    Ciąża bliźniacza dwujajowa. 30.01 - <3 <3 serduszka
    wPUap1.png
  • Kredowa Ekspertka
    Postów: 245 279

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkie dwupaczki
    Zaglądam rzadko - podczytuje ale nie pisałam bo mam gorsze dni .. :(
    bardzo źle się czuje, migreny, mdłości - brak sił wstać z łóżka
    Saori gratuluje potwierdzenia dwupaku :)))) cudownie

    Monako - piękny brzuszek i dzieciole łaaaa :)) aleś Ty chudziutka jest ale brzuszek już widać
    u mnie też już widać brzuchol :)))

    10xspx5.jpg

    lubię to :)))
    Monako ja też wizyta w czwartek - na 15.30 więc razem idziemy ?

    Tika piękny brzusio :)) moja talia to zniknęła gdzieś przy stymulacji i hiperstymulce :P

    Bizona dobrze że plamienia już mniejsze - krwiaczek się pewnie już wchłania, oby bóle brzuszka ustały

    Maniaa ja serduszka zobaczyłam na usg już w 6tc 1d :)
    Saori ja mam wizyty co 2-3 tyg

    Kochane za Wasze brzuszki, wizyty, dzieciolki, zdrówko - trzymajcie się !! Wracam do czeluści łóżka cierpieć dalej :-/ oby szybko przeszło

    15.12 transfer 2 3 dniowe 8B
    11.01.2017 DWA PĘCHERZYKI CIĄŻOWE, DWA ZARODKI DWA PIĘKNIE BIJĄCE SERDUSZKA !!!!
    f2w39n73qzeihut4.png
  • _tika Autorytet
    Postów: 296 279

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro też maj wizytę, trzymajcie kciuki :)

    Już widać u was też brzuszki! :)

    Moja lekarka twierdzi, że ciaza blizniacza to ciaza wysokiego ryz, bo dzieci i wody bardziej naciskaja co może prowadzić do przedwczesnego porodu. Przy jesnokosmowkowych może być procz tego np. zespół podkradania i różne inne rzeczy o których lepiej nie myśleć za dużo. Dlatego te ciążę nazywa się ciaza BARDZO wysokiego ryzyka. A jeśli są do jego dwie odwodnie to jeszcze inaczej się nazywa, bo jest ryzyko np. Splatania pępowin.

    Kredowa lubi tę wiadomość

    mjvyanliyoyciuje.png
    bhywroeqc6cb0gak.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie ja jej powiem ze chcialabym co 2 tyg chodzić zeby byc spokojna.;) Od lekarza gdy chodze prywatnie moge dostac skierowanie na NFZ?

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saori no dwa maluchy jednocześnie to będzie dopiero sprawdzian z tym, że ja mam jeszcze jednego w domu :D To dopiero będzie :)
    Ja na pierwszej wizycie jak byłam potwierdzić ciążę to najpierw pokazał się pęcherzyk, który po chwili zniknął i znów się pojawił lekarz pod nosem "hmm" i jak pokazały się oba to zaczął się śmiać, a ja jak zobaczyłam to na ekranie to z moim koślawym niemieckim leżę tam i ze zdziwieniem "zwei"? Wychodząc tak mi się ręce trzęsły, że gdyby mi dali coś do potrzymania to na pewno bym tego nie utrzymała :D

    Monako ale ty masz cudowną figurę, ja jeszcze nie wróciłam do tej sprzed ciąży, a tu już kolejna. Mam nadzieję, że po tej uda mi się znów być sobą sprzed pierwszej ciąży.

    Kredowa piękny brzusio :)

    Monako, Kredowa i ja wizytę mam w czwartek i mam nadzieję, że usłysze oba serduszka :)



    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane :)
    Maniaaa ale mnie rozbawiłaś tym "zwei" Śmieję się w głos!!
    Każda z nas pewnie była w lekkim szoku.
    Moje odczucia co do bliźniaków są takie, że cieszę się bardzo i w ogóle nie biorę pod uwagę myśli że sobie nie poradzę. Wiem, że nie raz będzie bardzo ciężko- ale tak długo na to czekałam że na pewno wszystkiemu sprostam. Gdybym tylko miała pewność że przebieg ciąży będzie książkowy bez żadnych problemów to naprawdę nie miałabym zero powodów do zmartwień.
    Zauważyłam że jak już jest rosnący brzuszek to w głowie zaczyna się większy spokój. Tak więc co do wizyt- to chyba stanadardowo przy ciąży bliźniaczej odbywają się one co 2 tygodnie i tak pewnie jest najlepiej. Ja też już przestane świrować z cotygodniowymi wizytami bo trzeba zacząć odkładać na dziecięce wydatki.
    Z tą moją figurą to fakt, nie narzekam ale przyznam że jak zobaczę 6 na wadze z przodu to będę lekko przerożana.
    Kredowa a Ty mam nadzieję, swojej figurze też nie masz nic do zarzucenia laseczko :) I widać już brzusio :) :)

    Ile chciałybyście przytyć w ciąży?

    Pati i tika czekamy dziś na same dobre wiadomości i piękne zdjęcia z usg :)

    Bizona- jak się czujesz? Mam nadzieje że grzecznie leżysz i że na następnej wizycie śladu po krwiaku nie będzie :) A właśnie, kiedy wizyta?

    Kredowa i maniaaa - ja już nie mogę doczekać się czwartku. Mam wrażenie że na ostatniej wizycie byłam dawno temu...



    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piekne figury i brzuszki. Ja jestem 100 kg sloniem. Stymulacja dolozyla mi tez kg niestety. Do tego hiperinsulinemia itp..takze ja ciazowy brzuszek mialam juz nie bedac w ciazy;)
    Tez mam wizyte w czw prywatnie ale ide tylko po skierowanie na badania, zebym juz miala na poniedzialkowa wizyte w szpitalu na nfz. Poprosze go moze jak bedzie mial czas zeby zrobil mi usg, zobaczyc co z krwiakiem. W poniedziałek mialam tez robic usg prywatnie zeby spr ile maja dzieci, zeby umowic sie na prenatalne. Mowil ze lepiej jest je robic wczesniej..lepiej 11 tydz jak 13, oczywiscie jak tylko osiagna wymagana wielkosc bodajże 44mm. Podobno przy miejszych maluchach lepiej wychwycic odchylenia od normy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2017, 09:46

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • jolka15 Ekspertka
    Postów: 178 108

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    dołączam do grona bliźniaczych mam :)
    na pierwszej wizycie byłam 18.01. wg OM był to 6t1d, wg usg 5t2d i nie było widać serduszka co bardzo mnie zestresowało ale cierpliwie czekałam do wizyty, którą miałam wczoraj - wg OM 7t6d, a wg USG 7t1d więc różnica się prawie wyrównała i zobaczyłam nie jedno, a dwa serduszka więc ogromna niespodzianka :)

    póki co niespodzianka mnie przeraża ale już dziś trochę emocje opadły i zaczynam myśleć pozytywnie i cieszyć się dwoma maluchami :)

    martwi mnie z kolei sam przebieg ciąży bliźniaczej ... wczoraj jeszcze dr nie był w stanie stwierdzić czy ciąża jest jednokosmówkowa-jednoowodniowa, dwuowodniowa-dwukosmówkowa czy też dwuowodniowa-jednokosmówkowa. Na pewno jest jednojajowa.

    Czy macie już jakieś doświadczenia jak przebiega taka ciąża? dr wspomniał tylko że w zależności od rodzaju jedna jest wyższego ryzyka. następna wizyta za 3 tygodnie.

    j.34bwdqk3op08o95j.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona to ciekawe co piszesz że prenatalne im szybciej tym lepiej...to ja już pewnie będę mieć w przyszłym tygodniu. W zeszły czwartek maluchy miały 30mm tylko nie wiem w jakim tempie teraz rosną. Ja już mam 11 tydzień więc prenatalne jak będą w 12 to myślę że będzie ok.

    jolka15 witamy :)
    Jeszcze kilka dni i nawet nie będziesz mogła sobie wyobrazić pojedyńczej ciąży :)
    Co do owodni i kosmówki to u mnie na początku dr stwierdził że są jednoowodniowe i jednokosmówkowe. Dopiero po tygodniu na kolejnej pięknie pokazały się dwie owodnie więc może u Ciebie też tak będzie :)
    Napisz coś o sobie, to Twoja pierwsza ciąża? Skąd jesteś?

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super brzuszki dziewczyny! Swietne!

    a5707df13e.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ