X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Poznań i okolice
Odpowiedz

Poznań i okolice

Oceń ten wątek:
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 28 lipca 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka466, dziekuje za wszystkie informacje! ;)
    Jej, ale masz fajnie ze dzidzia juz jest z Toba ! ;-)
    Przy cesarce mogla byc osoba tow?

    Pytanie praktyczne, jak duza torbe mialas / mialyscie dziewczyny?
    I czy to byla torba taka materialowa czy taka sztywna na kolkach?

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Malutka466 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 28 lipca 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah, przy cesarskim cięciu nie może nikt towarzyszyć :( ale mąż mógł przez dwie godziny kangurować synka, gdy ja byłam na sali pooperacyjnej. Jeszcze na tej sali po tych 2h przywieźli mi synka do karmienia :D

    Dużą miałam torbę, na kółkach sztywną. Problem polega na tym, że na patologii czy położnictwie jest bardzo mało miejsca do przechowywania rzeczy. Więc moja torba była dość kłopotliwa. Położne się śmiały, że na wakacje przyjechałam, a ja serio miałam tylko rzeczy najpotrzebniejsze i wg listy ze szpitala się pakowałam.

    Ja popakowałam sobie niektóre rzeczy w woreczki z Ikei. Podzieliłam je systemem:
    1. rzeczy do porodu
    2. rzeczy po porodzie
    3. kąpiel
    Tak żeby mi i mężowi było łatwiej szukać w torbie.


    Dariah, no Maluszek jutro skończy 8 tygodni. Czas leci, jak szalony.

    atdcp07w1mypai12.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka466, dziekuje za wszystkie informacje! ;)
    Mi jeszcze troszke czasu zostalo...powoli pakuje torbe ;))
    Dla dzidziusia wystarcza chusteczki nawilzone i ubranko na wyjscie, dobrze pamietam?
    A jak wyglada kwestia odwiedzin?
    Kapiel dzidzi jest w pokoju czy zabieraja?

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Malutka466 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah:
    Odwiedziny są od 14-20 na sali, na której leżysz. Jedna osoba, w porywach dwie (przymkną oko). Kąpiel dziecka jest w sali, przychodzą położne z oddziału noworodkowego i kąpią w takim zlewie. Masz prawo nie zgodzić się na kąpiel :)
    Zabierają dzieciaczki na usg brzuszka. Pobranie krwi, badanie na żółtaczkę jest przy Tobie. codziennie rano obchód lekarzy z oddziału noworodkowego i położniczego.
    Dla dziecka weź chusteczki nawilżane i może maść jakąś (ja miałam Bepanthen), miałam też sól fizjologiczną i gaziki bo przemywałam synkowi oczko, gdyż mu ropiało.
    Kaftaniki, rożki, kocyki są na korytarzu obok dyżurki położnych. Tam też są podkłady na łóżko i poporodowe dla mam. Pieluszki dostaje się na obchodzie lub można też podejść do położnych, jak zabraknie Ci. Codziennie po kąpieli dziecko dostaje czysty kaftanik. Jest tak ciepło, że dzieciaczki tylko w kaftaniku i pieluszce leżą plus rożek i kocyk.
    Ubranie na wyjście niech dowiezie Ci osoba, która będzie Was odbierać. Nie bierz do szpitala, szkoda miejsca w walizce :)
    Dziecka nie ubierasz na oddziale tylko schodzi się z położną z oddziału noworodków do takiego pokoju wypisów na dole przy Izbie Przyjęć. Tam dostaniesz książeczkę zdrowia, wyniki badań. Położna ubiera dziecko, a Ty ubierasz się w pokoju obok. Potem pakujecie maluszka do fotelika, podpisujesz jeszcze, że otrzymałaś dokumenty itp. i możecie opuścić szpitalne mury.
    Pamiętaj, żeby mieć dane przychodni, do której zapiszesz dziecko. Wypełnia się takie dokumenty na oddziale. Szpital wysyła wszystkie informacje do przychodni.
    Miej też dane firmy męża lub innej osoby, która będzie brać dwa tygodnie opieki na Ciebie. Szpital wystawi tej osobie L4.

    Polecam wejść tutaj:
    http://www.raszeja.poznan.pl/oddzialy/oddzial-ginekologiczno-polozniczy tam na dole są fotogalerie. I to na prawdę tak wygląda :)

    atdcp07w1mypai12.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah wlasnie polozna na szkole rodzenia wspominala ze mozna odmowic kąpania dziecka (poza tą pierwsza kapiela po porodzie). W sumie mysle ze to nie jest zly pomysl.
    Co do tego L4 dla osoby, ktora bedzie sie mna opiekowac, czy jesli nie jestesmy malzenstwem to moj partner moze wziac to L4? Jesli rak to musimy dac jakies dodatkowe dokumenty?

    Jak sie miewa dzidzia? ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja też z okolic Poznania, a dokładnie Śrem.

    Termin porodu mamy na dzisiaj, ale moja dzidzia wcale się nie spieszy ;)

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 21 października 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro w Galerii Pestka tj 22pazdz od 11 do 16.30 w ramach akcji :Szczesliwa Mama-Szczesliwe dziecko jest za free usg/usg 4d, 1sza pomoc dla malucha, pokaz chustowania etc

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ