X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przebieg ciąży
Odpowiedz

przebieg ciąży

Oceń ten wątek:
  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 23 maja 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wrote:
    kaja1991 wrote:
    pasia27 wrote:
    Kaja a moj facio wazy do ok 980 I uslyszalam ze klocek jak na ten tydzien !wow ale twoj to na prawde sobie wazy.a ty ile kilo przytylas ??bo ja mam dietke trzymac..

    mam teraz 1 kg na plusie od początku ciąży

    Co?! 1kg na plusie w 29tc? Co na to twoja lekarka, ze chudniesz (No, bo dziecko wazy wiecej niz Ci na wadze przytylo + wody plodowe). Zszokowalas mnie teraz, ze tak schudlas w ciazy...

    lekarz nic bo ogólnie mam z czego schudnąć :) aktualnie mam wage niższa niż przed ciążą ale to wina tego ze na poczatku okropnie mnie mdliło a teraz np wystarcza mi bulka rano n sniadaneie, obiad wiadomo i kolacje (ale to tez nie mam nadmiernego apetytu) czasem podjem ciasteczko ale gora dwa;p za to lody wodne mi smakuja;p mm albo te z maca;p kazdy mi sie dziwi ale nie mam jakis zachcianek itd. dzidzius rozwija sie prawidlowo, wody płodowe mam ok, żadnego rozwarcia wiec nie kazał sie martwić. teraz pewnie kilka kg przybiore bo maluch rosnie najwiecej..
    a zmieniajac wątek ma któraś z was bóle tak jak by w pachwinach i kosci lonowej? mnie wczoraj dopadlo jak chodziłam czy wstawałam i co noc jak sie z boku na bok krece albo wstaje

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 23 maja 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaja1991 co do tych bóli to u mnie od czasu do czasu się pojawiają i jest czasami tak, że aż ciężko mi się idzie. Ale to pewnie kolejna dolegliwość w ciąży. U mnie bywa jeszcze tak, że bolą mnie stopy przy chodzeniu, a stóp wcale nie mam aż tak bardzo spuchniętych.

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 23 maja 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od jakiegoś tygodnia zaczęła pobolewać kość łonowa i czasem takie kłucie, rwanie chwilowe w pochwie. ogólnie różne bóle w TYCH okolicach mi się pojawiają;)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 27 maja 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga- mam tak samo, czasami od rana mnie tak kłuje na dole, jakbym piasek z plaży między nogami miała:) no i puchną mi łapki i stópki i męczy skurcz w prawej łydce w nocy.....a co dopiero pomyśleć o bólach porodowych.....


  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 28 maja 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dorzucam swoje uciązliwe dolegliwości: pod koniec 6 m-ca do palącej skóry brzucha ( odczucie rozciągającej się skóry) doszły przepuklina pachwinowa i hemoroidy :( Te ostatnie to dla mnie spore zaskoczenie, bo nie mam najmniejszych problemów z wypróżnianiem a i w mojej diecie jest mnóstwo warzyw i owoców i ogólnie produktów wysoko błonnikowych.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 28 maja 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam bole kosci lonowych, i to caly czas, dzisiaj sie nawet ywiekszyly.. Czasami mam skorcze lydek w nocy, no i bole krzyza. Mowie Wam, ze ledwo juz chodze a to dopiero 34tc.. No i oczywiscie problemy ze spaniem, ale to juz temat na osobne wypracowania..

    0ylvqca.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 28 maja 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja witaj w klubie ;) Ja jestem w 25tc i wraz mam -1kg :D Ale w moim przypadku to tylko na zdrowie mi to wyjdzie ;P
    Co do kości łonowej to ja nawet nie chce o tym myśleć :/ Ostatnio mąż powiedział, ze lepiej chodziłam, wstawałam z łózka i lepiej się kładłam na drugą dobę po cc niż teraz... masakra jakaś...

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała mi, hemoroidy w ciąży biora się m.in z ucisku na żyły, zwolnionej perystaltyki jelit, hormonow... także czasem błonnik w diecie to za mało by ich uniknąć, a wiem co to znaczy... :/

    A słuchajcie, wczoraj ubudziłam sie z bólem gadła, dziś nei przeszło to samo, ogólnie czuję się jak codzień, tylko to gardło mnie boli i mam jeden mały, biały ropny punkcik - mam lecieć do internisty czy dfalej płukać to szałwią? Bo nic prócz tego gardła mi nie jest, ani temperatury, ani kataru, ani bólu głowy, no nic.

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy, ja bym próbowała dalej naturalnych metod:)

    Dziewczyny, a ja mam inny problem. Na wardze sromowej zrobiła mi się taka podskórna boląca kulka. Bardzo boląca. Potem przeszła w taki jakby zwykły pryszcz. Powoli schodzi naszczęście. Miała któraś z was coś takiego? Oczywiście od razu się bałam, ze mała się przez to zarazi. Idę dzisiaj na wizytę do lekarza to wspomnę mu o tym.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy jak jest ropny punkcik to ja bym do lekarza poszła, bo to może byc angina. U mnie skubana własnie przechodzi zawsze prawie bezobjawowo- sam ból gardła i ropa w środku... żadnej gorączki-nic :/

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,ja jestem w 22 tygodniu ciązy i mam trudnosci z chodzeniem strasnzie boli mnie posladek takie klucie w środku czuje ze czasem ledwo chodze,lekarz powiedzial mi ze jest ucisk na nerw albo rwa kulszowa co gorsza ale nie da sie z tym nic zrobic,macie tez tak?

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellaRosa wrote:
    Kaja witaj w klubie ;) Ja jestem w 25tc i wraz mam -1kg :D Ale w moim przypadku to tylko na zdrowie mi to wyjdzie ;P
    Co do kości łonowej to ja nawet nie chce o tym myśleć :/ Ostatnio mąż powiedział, ze lepiej chodziłam, wstawałam z łózka i lepiej się kładłam na drugą dobę po cc niż teraz... masakra jakaś...
    bella a jak po porodzie z waga? spadła? pytam tak z ciekawości;P u mnie tez to na zdrowie wiec ja jestem zadowolona ;) dzidzius rosnie a ja nie;)

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agga84aa wrote:
    Suzy, ja bym próbowała dalej naturalnych metod:)

    Dziewczyny, a ja mam inny problem. Na wardze sromowej zrobiła mi się taka podskórna boląca kulka. Bardzo boląca. Potem przeszła w taki jakby zwykły pryszcz. Powoli schodzi naszczęście. Miała któraś z was coś takiego? Oczywiście od razu się bałam, ze mała się przez to zarazi. Idę dzisiaj na wizytę do lekarza to wspomnę mu o tym.
    agga i co lekarz na to powiedział?
    pytam bo mam "cos" podobnego , a do lekarza ide dopiero 15 lipca

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja, lekarz powiedział, że wargi sromowe to też "normalna" skóra, na której czasem bez powodu robi się pryszczyk, szczególnie w ciąży, gdy jest inna gospodarka hormonalna. Powiedział, ze jeżeli to znika, nie rozlewa się, nie robi się z tego żadna wysypka wielka to nie ma powodu do obaw.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • milola86 Autorytet
    Postów: 1153 1108

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na oststnim badaniu USG DR wykryła u mnie torbiel krwotoczną na jajniku ok 6cm.Powiedziała ze moze sie wchłonąć z czasem.Problem moze pojawic się gdy np ulegnie skręceniu lub rozlaniu-wtedy operacja.Od trzech dni boli mnie brzuch po stronie gdzie jest ta torbiel, bardzo się martwię czy coś mi się tam nie stało.Dr powiedziła ze w razie skręcenia będzie b. bolało, tylko co to znaczy bardzo?ja mam dość dużą tolerancję na ból i sama nie wiem co robić.Ból nie jest ciągły, ale gdy boli to przez kilka-kilkanaście minut.
    Czy któraś z Was miała podobny problem?

    atdcvcqgb9ua249c.png
    3i49df9h2ksxxkie.png

    Bóg mówi prosto o krzywych liniach naszego życia...
    Adaś Ewa Róża i Piotr-moje maleńkie aniołki
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milola, ja na Twoim miejscu już dawno byłabym u lekarza. Lepiej to sprawdzić i się nie stresować. Bóle brzucha na początku ciąży, szczególnie z jednej strony ja też miałam, ale na Twoim miejscu skoro masz tą torbiel to poszłabym to sprawdzić.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa24 wrote:
    hej,ja jestem w 22 tygodniu ciązy i mam trudnosci z chodzeniem strasnzie boli mnie posladek takie klucie w środku czuje ze czasem ledwo chodze,lekarz powiedzial mi ze jest ucisk na nerw albo rwa kulszowa co gorsza ale nie da sie z tym nic zrobic,macie tez tak?
    Jesli to ucsk na nerw to dobrze zrobi masaz u dobrego speca i moze basen taki z dosyc ciepłą, o rwie kulszowej nic ni wiem

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

‹‹ 186 187 188 189 190
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ