X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przebieg ciąży
Odpowiedz

przebieg ciąży

Oceń ten wątek:
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 15 maja 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro sie okaze ,co lekarka powie i czy dalej kaze konrtynuowac no spe itp, poki co bylam z nia tylko w kontakcie telefonicznym.jestem tez ciekawa czy maly sie obrocil, czy wciaz miednicowo lezy ale z tego co czuje to wciaz tak samo ulozony -jutro zaczynam 30 tydz.do tej pory czulam sie jakbym w ciazy nie byla ,tak dobrze znosilam wszystko -no ale na kazdego przychodzi czas...trzymajcie sie i zycze dobrej formy.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 21 maja 2013, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, mamy wyniki rezoznasu- tak na marginesie to koszmarnie przeżyłam to badanie, ale o tym napisałam w pamiętniku. Wyniki z opisu: poszerzenie rogu ttylnego komory bocznej lewaej do maksymalnie 16mm, róg tylny komory bocznej lewej 11mm, niewielka hipolazja robaka móżdżku z poszerzeniem zbiornika wielkiego ( sugerują tu zespół Dandy- Walker variant) ciało modzelowate obecne o grubości 4mm.... czyli tak w 100% dobrze nie jest, ale radiolog, który robił ten opis podszedł do mnie po badaniu i powiedział,że wiele razy widział podobny obraz mózgu u dorosłych ludzi, którzy żyli normalnie a na rezoanans trafili z innych powodów... Kiedy mała się urodzi będzie miała powtórzone badanie i cały czas jestesmy pod obserwacją, teraz wizyty u gina i usg w szpitalu co dwa tygodnie nas czeka. Myślimy pozytywnie.

    aila, mauysia, Kropka, vivien, Kleopatra lubią tę wiadomość


  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 21 maja 2013, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak trzymaj, martuś:)

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 21 maja 2013, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek - i tak trzymaj :) trzeba myśleć pozytywnie

    201306215365.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 21 maja 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek trzymaj sie i odganiaj zle mysli.jestesmy z wami :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 21 maja 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek, cały czas trzymamy kciuki i też myslimy pozytywnie. Będzie dobrze :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 21 maja 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywne myślenie to podstawa, trzymaj się Martek :)

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 21 maja 2013, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie wróciłam z IP, od popołudnia moje maleństwo słabo się ruszało i troszkę byłam niespokojna więc mój M. mnie zawiózł.
    Okazało się, że wszystko jest w porządku, chyba mała miała gorszy dzień. Ale co ciekawe z badania usg wyszło, że jestem w 30tc+3dni a maleńka waży 1570g. Mój lekarz cały czas się posługuje wiekiem ciąży wyliczonym z ostatniej miesiączki tak samo pokazuje ovu. Skąd aż taka rozbieżność?! Czy któraś z Was też ma tak?!

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zapewnie nie pierwsze Twoje USG.. co pokazywały inne?

    Ja też miałam rozbieżność przy peirwszej ciąży (o tej nei wspomnę, bo z góry nie dało się na podstawie okresu wyliczyc). Miałam wtedy do 2 tyg poślizgu wlaśnie pomiędzy OM a USG i syn urodził się niby po terminie, ale ja myślę że urodził się w swoim wlaściwym terminie od zapłodnienia.
    Wynika z tego Adka, że dzidzia prawdopodobnei może być z poprzedniego cyklu niż liczysz- możliwe?
    Bo na przykład jak to się zdarza, mialaś jakieś krwawienia, bo moga u niektorych kobiet być jeszcze do 3-4 miesiecy od zajscia w ciaze, i zaznaczylas na ovu, ze okres itp itd... pomyśl :P

    Adka lubi tę wiadomość

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 21 maja 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee było tak, że w październiku test pokazał mi, że jestem w ciąży, zrobiłam bete i to się potwierdziło a kilka dni później zaczęłam krwawić i przyjęłam to jako okres zresztą beta to potwierdziła. Następną @ dostałam 6 listopada i wtedy potwierdziła się ciąża.

    Co do wcześniejszego usg w 12 tygodniu to różnica w dacie była tylko 2 dni. Jutro poszukam badań z połówkowego i wtedy jeszcze zobaczę.

  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 22 maja 2013, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    F

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:08

    Adka lubi tę wiadomość

  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 22 maja 2013, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny. Anilorak mój lekarz też patrzy na termin z OM. Czyli nie ma czym się przejmować :) Najważniejsze, że z małą wszystko dobrze :)

    anilorak lubi tę wiadomość

  • AniaBania Ekspertka
    Postów: 228 205

    Wysłany: 22 maja 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak: a moze sie po prostu zdazyc, ze maly jest wiekszy niz jego wiek ciazowy, tak jak u mnie. Nie wiem tylko, czy ta rozbieznosc jest od dawna, czy wystapila dopiero teraz? U mnie maly rozwijal sie powiedzmy "normalnie" do 24tc. W 24tc wiek ciazy z USG byl o tydzien do przodu w stosunku do OM, w 28tc maly jeszcze przyspieszyl i wiek z USG byl o dwa tygodnie do przodu (30tc), tydzien temu w 32tc maly byl wciaz o 2tyg wiekszy i wiek z USG wskazuje na 34tc. Takze jezeli mialas regularne cykle ~28 dniowe to data poczecia musi byc mniej wiecej pewna.. a rozbieznosc w wieku ciazy OM i z USG moze byc spowodowana tym, ze Twoj szkrab jest po prostu wiekszy...

    anilorak lubi tę wiadomość

    0ylvqca.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 22 maja 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka, u mnie czasami na usg tez są takie roziezności, zależy na jakim etapie " skoku" rozowjowego jest małe. Co do twoich wypraw na IP- to ja od wyjścia ze spzitala mam domowy, kieszonkowy aparat dopplerowski ( taki z jakimi latają po oddziale położne) i w chwili zwątpienia mogę sprawdzić jak tam bije serudszko małej... fajan rzecz, koleżanka, która niedawno urodziła pożyczyła mi:)


  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 22 maja 2013, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2015, 15:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze są pierwsze USG, które najdokładniej sa w stanie określic wiek płodu. Im starsza ciąża, tym pomiar może byc nieprecyzyjny, gdyz dziecko rozwija się potem w nieco różnym tempie- na chwile może zwolnić o, a przyśpieszyć to, a potem to wyrównać. Na początku wszystko rozwija się w miarę tak samo u wszystkich, wiec pomiar dokładniejszy... więc i na to trzeba brać poprawkę. Ale swoją drogą... skoro miałaś test pozytywny w październiku i potem w listopadzie... z tego co mi się kojarzy po potencjalnym poronieniu nie łatwo zajść tak od razu w ciążę zaraz następnym razem. Sam anajlepiej wiesz kiedy mogły Ci wypadać owulacje i kiedy robiłaś testy + pomiary na ovu.

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 22 maja 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adka tak jak mówią dziewczyny, po 16 tyg już się nie patrzy na wiek z usg bo jest nieprecyzyjny. Dzieci się rozwijają w swoim tempie :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 22 maja 2013, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzy Lee wrote:
    Najważniejsze są pierwsze USG, które najdokładniej sa w stanie określic wiek płodu. Im starsza ciąża, tym pomiar może byc nieprecyzyjny, gdyz dziecko rozwija się potem w nieco różnym tempie- na chwile może zwolnić o, a przyśpieszyć to, a potem to wyrównać. Na początku wszystko rozwija się w miarę tak samo u wszystkich, wiec pomiar dokładniejszy... więc i na to trzeba brać poprawkę. Ale swoją drogą... skoro miałaś test pozytywny w październiku i potem w listopadzie... z tego co mi się kojarzy po potencjalnym poronieniu nie łatwo zajść tak od razu w ciążę zaraz następnym razem. Sam anajlepiej wiesz kiedy mogły Ci wypadać owulacje i kiedy robiłaś testy + pomiary na ovu.

    Suzy Lee widocznie można ;) przecież bardzo często dochodzi do samoistnych poronień i kobiety nawet nie są tego świadome. Jeśli bym nie sprawdzała tego to pewnie nawet bym nie wiedziała.
    Zresztą tak jak piszesz na tym etapie ciąży pomiary nie są najdokładniejsze.

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 23 maja 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaja1991 wrote:
    pasia27 wrote:
    Kaja a moj facio wazy do ok 980 I uslyszalam ze klocek jak na ten tydzien !wow ale twoj to na prawde sobie wazy.a ty ile kilo przytylas ??bo ja mam dietke trzymac..

    mam teraz 1 kg na plusie od początku ciąży

    Co?! 1kg na plusie w 29tc? Co na to twoja lekarka, ze chudniesz (No, bo dziecko wazy wiecej niz Ci na wadze przytylo + wody plodowe). Zszokowalas mnie teraz, ze tak schudlas w ciazy...

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 23 maja 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek, ciągle trzymam za was kciuki, z całej sił:) Musi być dobrze!!

    Co do wieku maleństwa, to tak jak pisały dziewczyny wyżej wiarygodne (w miarę) jest badanie do ok. 11 tygodnia ciąży, potem każdy płód rozwija się w swoim tempie. Dlatego czasem głowa wskazuje np. na 33 tydzień, a brzuszek na 31 tydzień itp:) Nie ma co więc wierzyć w to, jaki tydzień ciąży pokaże aparat np. pod koniec ciąży.

    A co do wagi, to faktycznie 1 kg na plusie w 29 tc to dość zaskakujące, ale lekarz opowiadał mi o pacjentce, która podczas całej ciąży przytyła 3 kg, z czego sam maluch ważył 3 kg z hakiem, więc ona po prostu w ciąży schudła:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
‹‹ 186 187 188 189 190
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ