X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przyszła mama na zwolnieniu lekarskim
Odpowiedz

przyszła mama na zwolnieniu lekarskim

Oceń ten wątek:
  • Andzia89 Debiutantka
    Postów: 12 11

    Wysłany: 4 lutego 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina nie wiesz co to są szkodliwe warunki w pracy czy po prostu chcesz abym wymieniła Ci jakie są konkretnie w moim przypadku?

  • Ewelina Autorytet
    Postów: 636 377

    Wysłany: 4 lutego 2014, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia, zerknij sobie na link poniżej, są tam wymienione branże, w których ludzie idą na wcześniejszą emeryturę ze względu na szkodliwe warunki pracy.
    http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=2928
    Jeżeli Twoje obowiązki na stanowisku pracy obejmują któryś z tych punktów, to lekarz nie ma prawa odmówić wystawienia L-4. Wystarczy pokazać umowę o pracę albo wziąć zaświadczenie od szefowej czy też z działu kadr.
    Ja np. pracuję w branży poligraficznej i lekarz od razu zapytał, czy mam kontakt z maszynami, farbami, chemią itd., bo jeśli tak, to dałby mi od razu zwolnienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2014, 23:56

    https://www.maluchy.pl/li-68384.png
  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki,

    ja mam pytanie trochę z innej beczki:
    jak to jest ze zwolnieniami lekarskimi? Jaki ma być kod na zwolnieniu, żeby pracodawca płacił 100% kobiecie w ciąży?
    Mam taką sytuację: w zeszłym tyg.rozchorowałam się. Trafiłam do internisty, okazało się, że bakterie w gardle, wirus i ogólne przeziębienie, miałam leżeć. Pani doktor zapytała, czy L4 wystawić na ciążę. Odparłam, że tak (jak tylko się dowiedziałam o ciąży, od razu zaniosłam pracodawcy zaświadczenie o tym, że jestem w ciąży). Lekarka na zwolnieniu wpisała kod B.
    Teraz w sobotę byłam u swojego gina. Wystawił mi zwolnienie z kodem A. Zapytałam oczywiście, czy wystawia L4 na ciążę - odparł, że tak. Z mężem sprawdzaliśmy w Internecie, co te kody oznaczają i nie możemy znaleźć w tym sensu.
    Pytałam trochę znajomych, ale nie wiedzą. Jedni mówią, że kod B na kobietę w ciąży, inni że jeśli się dostarczy zaświadczenie dot.stanu zdrowia (ciąży), to potem kadry liczą za każde zwolnienie 100%. Bardzo proszę o pomoc.

    Dziękuję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 10:11

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:06

  • Mg Przyjaciółka
    Postów: 113 68

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki serdeczne, Ewelcia :)

    l22n9vvj598syim3.png

    O spem miram...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat. Pracuje w szkole i jestem w 5 tyg. Martwię sie bo mam dużo stresu a raczej szefa stresującego. Plan lekcji odbiega od normy bo mam mnóstwo okienek i ciagle zastepstwa. Lekarz przy pierwszej wizycie nie dał mi l4 i powiedział ze mam przyjść za dwa tygodnie. Czy możliwe jest że nie dał bo serca jeszcze nie widział? No i kiedy założy mi kartę ciąży?

  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 16 maja 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam pytanie zojeczki

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Mala_Czarna_89 Autorytet
    Postów: 5183 3493

    Wysłany: 16 maja 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od lekarza. Zauwazylysmy ze kartę ciąży zakładają jak im wygodnie- niektórzy od razu, inni gdy zobaczą serduszko, jeszcze inni przesuwają to z wizyty na wizytę.
    Podobnie jest z l4 jedni dopytują na każdej wizycie czy juz chcemy a inni maja z tym ewidentny problem w zgodzie z zasada "ciąża to nie choroba"

    Marta8880, Zojeczka lubią tę wiadomość

    yiDgp1.png
    kqdgp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jeśli mam bardzo niskie ciśnienie, omdleńia, anemię i stresująca prace to nie powinien od razu mi dać? Dzis idę na wizytę i nie wiem czy mogę powiedzieć ze nie wyjdę bez zwolnieńia i na jak długo lekarze dają? Muszę coś szefowi powoedzieć

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 21 maja 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojeczka, ja bym uderzyła w dolegliwości ciążowe raczej, że wymiotujesz, źle się czujesz, jesteś słaba i nie masz siły pracować.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może odmówić?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kod ciąży - 100%płatne to "B", nie musi być ciągłości Zwolnienie dostaje się na około 3-4tyg , w zależności od tego kiedy masz kontrolne wizyty.
    mi lekarz nie chciał dać L4 mimo ,że mam swój wiek -38lat i pracuje w warunkach niesprzyjających: lady chłodnicze, niskie temperatury, nie powiem już o tym że praca stojąca. Tłumaczył się tym że to problem pracodawcy i to pracodawca musi dostawać się do sytuacji, a jak nie to może zwolnić mnie z świadczenia pracy i tak wtedy dostaje się 100% pensji.
    Ostatecznie zwolnienie dostałam dopiero koło 16- 17tyg ciąży, gdzie wylądowałam w szpitalu z plamieniem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No o żesz.... No i potem lekarz nie bierze odpowiedzialności za to co sie stanie... Mój szef mnie przeraża a muszę mu powiedzieć o ciąży. Bedzie tylko gorzej. W przyszłym tygodniu siedzę w komisji na egzaminie zawodowym aż 5h zegarowych i nie mogę w tym czasie sikać, pić, jeść ani stać. I tak 3dni z rzędu a potem jeszcze 2 dni. Nie zniosę tego jak ja siku co h a piciu często zeby ciśnienie podnieść...

  • Gosia986 Debiutantka
    Postów: 9 15

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-). Ja mam L4 od 5 tygodnia iąż,ponieważ miałam torbiel na prawym jajniku. Teraz jestem w 13 tygodniu i na usg tej torbieli już nie ma,wchłonęła się :-). Za to od tygodnia bolą mnie plecy,czasem ból zaczyna się pod łopadką a kończy na kolanie. W dodatku kiedy sikam boli mnie brzuch. Powiedziałam o tym lekarce,na co ona stwierdziła że to przez ciążę i dlatego że mało ważę,więc te bóle są normalne. Za to jak poprosiłam o przedłużenie L4 pani doktor bardzo się oburzyła. Powiedziałam,że to ze względu na te bóle pleców i charakter pracy (praca stojąca). Dała mi te L4,alee o następne boję sie zapytać. A do pracy też strach wrócić. Pracuję na produkcji,na lini. Zaczynają się upały,na hali klimatyzacji a nawet okien brak,więc jest tam ponad 40 stopni. Mimo trudnych warunków lubię tę pracę,fajni ludzie,zgrana ekipa. Ale teraz najważniejsze jest moje dziecko. No i nie wiem co mam zrobić. Czy w ogóle mam jakieś podstawy do L4?Przepraszam,że się tak rozpisałam :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2015, 15:39

    Gosia986
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bój się pytać Gosia986, dziecko ważniejsze. matko ja bym w takim skwarze jeszcze na stojąco ducha wyzioneła...w sklepie bez klimy nie jestem w stanie wytrzymac mam takie dusznosci ostatnio, w ogóle ciągle mi słabo jak za długo postoje także w Twojej sytuacji bym nie dała rady :/

    Gosia986 lubi tę wiadomość

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia986 masz problem ze zwolnieniem? Idz do innego lekarza. Ja jestem na L4 też od 5 tygodnia i prawie każde zwolnienie miałam od innego lekarza. Teraz mam już stałego, który będzie mnie prowadził do końca, ale wogóle nie widzi problemu żeby takie zwolnienie wypisać. Nie mam w zasadzie żadnych dolegliwości oprócz teraz bólu pleców. Bardziej chodzi o charakter pracy. Chce odpocząć i zająć się w pełni przygotowaniami do macierzyństwa. A lekarz łaski Ci nie robi że L4 wypisze.

    Gosia986, dddodiii lubią tę wiadomość

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Gosia986 Debiutantka
    Postów: 9 15

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i chyba znajdę sobie drugiego lekarza,dla świętego spokoju. Bo przed każdą wizytą u mojej lekarki mam stresa w jakim ona będzie humorze i czy mi łaskawie da zwolnienie. A na produkcji pracuję od 4 lat i dobrze wiem jakie tam są warunki latem. Mam nadzieję,że ZUS się doczepi,że mam zwolnienia od dwóch różnych lekarzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2015, 20:57

    Gosia986
  • Gosia986 Debiutantka
    Postów: 9 15

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śmieszne jest też to,że moja koleżanka z którą pracuję na tym samym dziale i która jest w tym samym tygodniu ciąży co ja,problemu z L4 nie ma. Tylko że ona chodzi prywatnie.

    f2w3gzu32eyj6g9t.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2015, 21:30

    Gosia986
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia986 wrote:
    No i chyba znajdę sobie drugiego lekarza,dla świętego spokoju. Bo przed każdą wizytą u mojej lekarki mam stresa w jakim ona będzie humorze i czy mi łaskawie da zwolnienie. A na produkcji pracuję od 4 lat i dobrze wiem jakie tam są warunki latem. Mam nadzieję,że ZUS się doczepi,że mam zwolnienia od dwóch różnych lekarzy.

    Dokładnie a dla Ciebie to dodatkowy stres. Naprawde nie rozumiem tego że zwolnienia nie wypisze bo ma taki humorek. Lekarzy jest teraz tyle że łaski Ci nie zrobi jak wypisze. Poza tym ZUS nie kontroluje zwolnień z tytułu ciąży bo wiadomo że masz ją potwierdzoną. A jak sprawdzą jak się czujesz? Zawsze można powiedzieć w razie czego że wymiotujesz kilka razy dziennie, że nie możesz stać czy siedzieć tylko musisz się kłaść co chwilę bo boli Cię kręgosłup itp. Jak to sprawdzą że tak nie jest? :P

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam zwolnienie, bo boli mnie spojenie i ciężko mi chodzić. Od 21 tc i już do końca chcę pociągnąć. Wypisał mi na 6 tygodni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2015, 13:36

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ