X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przyszła mama na zwolnieniu lekarskim
Odpowiedz

przyszła mama na zwolnieniu lekarskim

Oceń ten wątek:
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewzynki! podjęłam decyzję ,że po feriach nie wracam do pracy- a pracuję w szkole. Mam możliwość pójścia na zwolnienie lekarskie i chcę dać sobie czas na zwolnienie tempa,i przygotwania się na maleństwo. Mam jednak pewne obawy, czy odnajdę się w "byciu w domu". Zastanawiam się też jak teraz będzie naliczane moje wynagrodzenie? Czy i ile na tym mogę finansowo stracić? Zaświadczenie o ciąży dostarczyłam już na początku stycznia. Czy jest wśród nas jakaś nauczycielka na zwolnieniu, która może mnie oświecić jak to jest z finansami?

    Limerikowo, Bergo lubią tę wiadomość


  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 19 stycznia 2013, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L4 w ciąży jest płatne w 100% wynagrodzenia, ale jego wysokość wyliczana jest jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. Jeżeli wcześniej chorowałaś, a przerwa między zwolnieniami była krótsza niż trzy miesiące, to wynagrodzenie za zwolnienie w ciąży będzie wyliczone z podstawy ustalonej dla poprzedniego zwolnienia chorobowego.

    Limerikowo, Bergo, Aprilia, kasiaiic lubią tę wiadomość

    zfxga33.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek - Blueberry już wszystko napisała, ale gdybyś chciała przeczytać to możesz zrobić to tutaj http://www.ofeminin.pl/ciaza/wszystko-o-zwolnieniach-w-ciazy-f197128.html
    ja założyłam sobie, że na zwolnienie (tak już na dobre) pójdę od kwietnia, czyli pracuję do Wielkanocy :) to będzie u mnie 27 tc
    Pewnie jeszcze przez jakiś czas w kwietniu będę 'na telefonie' i czasami odpalę laptopa w domu, ale to już będzie na większym luzie niż teraz :)

    201306215365.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek, ja kiedys pracowalam w szkole ale nie orientuje sie w zwolnieniach. Mysle, ze podjelas dobra decyzje - ja bym nie uczyla dlugo bedac w ciazy i nie martw sie, na pewno zorganzujesz sobie jakos czas w domu. Ja nie pracuje od poczatku ciazy i czuje sie z tym dobrze.Wczesniej bylam troche za granica, wrocilam i bedac juz w Polsce nie pracowalam, zaszlam w ciaze i nie widzialam sensu powrotu do pracy w ciazy zwlaszcza, ze finanse mi na to pozwalaja.Powiem Ci,ze zawsze bylam bardzo aktywna- duzo pracowalam, po pracy rozne zajecia, plus spotkania towarzyskie,ciagle na pelnych obrotach, a mimo to potrafie teraz zyc wolniej i spokojniej i czekam z niecierpliwoscia na dzidzie i zdecydowalam juz ,ze do pracy wroce jak dziecko skonczy 2 latka.Takze wszystko zalezy od Twojego nastawienia.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczynki za odzew- u nas z finansami bywa różnie- oboje pracujemy w budżetówce, ale jeśli faktycznie to wyliczana jest średnia- tzn że wliczane są w to też pieniążki za nadgodziny , nie będzie więc mam nadzieję tak źle:)


  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki , ja mam takie pytanie byłam u ginekologa ostatnio założył mi kartę ciąży powiedziałam mu o zaświadczeniu o ciąży ,że potrzebuje a on do mnie to w przyszłym miesiącu... Mam mdłości rano czy lekarz rodzinny mógł by mi dać zwolnienie chociaż na tydzień lub dwa ?

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolnienie da Ci ale będzie płatne 80%. Gdyby było zaświadczenie pracodawca policzyłby jak za zwolnienie ciążowe, czyli stówkę

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    zfxga33.png
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się wydaje, że już na podstawie karty ciąży może wpisać internista na zwolnieniu B.
    Mnie już w 4 tygodniu internista na podstawie badania bhcg wpisał na zwolnieniu B.

    Patuska swoją drogą skoro lekarz zakłada kartę ciąży to nie rozumiem czemu od razu zaświadczenia nie może wystawic? Ja już wszystko dostałam w 5 tygodniu. Gdzie wiadomo różnie może byc.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą ciąże przechodziłam do samego porodu. W drugiej ciąży pomimo tego, że się źle czułam nie wzięłam zwolnienia bo nie mogłam sobie w pracy na to pozwolić. Niestety zakończyła się poronieniem. Do dziś bardzo tego żałuję, że nie wzięłam zwolnienia. Teraz w trzeciej jak tylko moja ginekolog potwierdziła, że jestem w ciąży zatrzymała mnie i jestem do 12 tygodnia na zwolnieniu.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiank wrote:
    Mnie się wydaje, że już na podstawie karty ciąży może wpisać internista na zwolnieniu B.
    Mnie już w 4 tygodniu internista na podstawie badania bhcg wpisał na zwolnieniu B.

    Patuska swoją drogą skoro lekarz zakłada kartę ciąży to nie rozumiem czemu od razu zaświadczenia nie może wystawic? Ja już wszystko dostałam w 5 tygodniu. Gdzie wiadomo różnie może byc.

    Sama jestem zdenerwowana z tego powodu ... dlatego jutro idę do lekarza rodzinnego po zwolnienie bo te nudności i wymioty męczą bardzo ;/ U ginekologa wizyta dopiero 14 lutego .

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuska idź i poproś o zwolnienie nawet na parę dni tak aby odpocząć. Pokaż kartę ciąży.

    Patuska1992 lubi tę wiadomość

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 20 stycznia 2013, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiank wrote:
    Patuska idź i poproś o zwolnienie nawet na parę dni tak aby odpocząć. Pokaż kartę ciąży.

    Jesteśmy w tym samym tyg ciąży :) a jak tobie przebiega początek ?

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 25 stycznia 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm, ja tez mam problem- miałam po feriach do pracy nie wracać- z dyrem wszystko ustalone a tu moja gin mówi,że boi się zusu i nie może mi dać od 11 lutego zwolnienia, bo to za wcześnie i boi się ze mnie na komisję wezwą, że najwcześniej 20 lutego może będzie mogła wypisać.......tu w pracy już plan lekcji już mnie nie ujmuje po feriach no i co mam robić? iść do rodzinnego i poprosić? zaświadczenie w kadrach już od miesiąca mają.... nie wiem co robić???


  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 25 stycznia 2013, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek.....idz do rodzinnego. Przeciez on np na mdlosci tez Ci moze wypisac zwolnienie.

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 26 stycznia 2013, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek idz do rodzinnego. Moja ginekolog wystawia zwolnienie od pierwszych dni ciazy. Przecież zawsze ciaza moze byc zagrozona. Wstecz tego komisja nie jest w stanie zbadać.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 26 stycznia 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza rodzinnego dostałam zwolnienie do końca miesiąca ,powiedziała że jak coś to mam przyjść jeszcze . Tak więc Martek spokojnie idź do lekarza :)

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 27 stycznia 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) dzięki za wsparcie- niestety zaczęłam dziś podejrzanie plamić na brązowo- grzecznie dziś leżałam , paniki nie robię ale jutro do gina pędzę bo to nie jest chyba normalne:( i może ze względu na to dostanę to zwolnienie wcześniej.....

    Limerikowo lubi tę wiadomość


  • KANCIALUPKA Autorytet
    Postów: 569 213

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na l4 jestem od 4 miesiąca ciąży i dostaję 100% wynagrodzenia, lepiej dziewczyny dmuchać na zimne i jeśli czujecie, że potrzebujecie to weźcie l4.
    martek daj znać jak tam po wizycie u ginekologa i skąd te plamienia.

    relg3e5eu7qme10h.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez od lutego wybieram się na L4, jakoś ciężko mi w pracy normalnie funkcjonowac, szczególnie jesli chodzi o prowadzenie samochodu, a mój zawód się z tym wiąże. mam nadzieje tylko, że lekarz wypisze mi to L4 i nie będzie robił żadnych problemów....

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pracy redukcja etatów dziś.. 5 osób zostało zwolnionych, w tym jedna z mojego działu.. no i bardzo się zestresowałam. Chciałam iść na zwolnienie od końca lutego, ale w tej sytuacji sama nie wiem.. Niby zwolnić mnie nie mogą, ale jednak obawiam się, co będzie z moim stanowiskiem jak wrócę? :/

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ