X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne przyszła mama na zwolnieniu lekarskim
Odpowiedz

przyszła mama na zwolnieniu lekarskim

Oceń ten wątek:
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_f, prawda jest taka, że nikt, żaden szef nie da ciężarnej gwarancji, że będzie czekało na nią miejsce po macierzyńskim. Wszystko może się zdarzyć. Jednak uważam, że jak masz zamiar, to idź na to L4. Albo po prostu szczerze porozmawiaj z szefem, zresztą.... dla niego też jest korzystne wysłanie pracownicy na L4 bo on wtedy płaci tylko 33 dni pensję, resztę zus, a Twoje obowiązki na pewno uda się rozdzielić pomiędzy innych pracowników.

    Beata lubi tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 798

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_f.....agga ma racje. Przeciez nawet jak pojdziesz krotko przed porodem to w trakcie Twojej nieobecnosci wszystko moze sie zdarzyc. Ja tak samo jak Ty podchodzilam do tego. Mowilam- ah bede chodzila do pracy, szef doceni ze pomimo ze mi coraz ciezej to jednak jestem codziennie w pracy. Koniec koncow wyszlo, ze caly stres z pracy zle sie na mnie i na malego odbilaj, a szef tak czy siak mial i ma mnie glebiej niz mozna by myslec. Poszlam na zwolnienie i po kilku tygodniach dopiero zauwazylam ze zrobilo mi to bardzo dobrze. Moglam skoncentrowac sie na sobie i malenstwu. Ten stres czy jak wroce to moje miejsce nadal bedzie dla mnie ...i tak bede w jakims stopniu miala, bo to normalne, ze sie czlowiek o swoja przyszlosc boi. W sumie co ma byc, to i tak bedzie ;-)
    A jesli masz bdb stosunki z szefem, to faktycznie porozmawiaj z nim szczerze. Powodzenia !!!

    Beata lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette, Agga - zgadzam się w 100% ja mówiąc szefowej o tym, że jestem w ciąży powiedziałam, że będę do końca marca (termin mam na koniec czerwca). Ale nie skończył się w ogóle stres i praca non-stop w nadgodzinach - czasami po 10-12 godzin, raz się przeraziłam jak po pracy od 6.30 - 21.00 wyłączyłam kompa i stwierdziłam że 14,5 to chyba już 'lekka' przeginka.
    Od stycznia postanowiłam, że będę pracować po max 8 godzin - ale niestety nie zawsze się to udawało. A więc na ostatniej wizycie wzięłam zwolnienie na 1,5 tygodnia. Ale i tak codziennie odpalam laptopa i coś robię. Chciałam dać takiego 'malego' straszaka szefowej ze moge zniknąć na zwolnienie wcześniej a nie dopiero od kwietnia.
    U mnie w firmie było w ostatnich latach kilka fal restrukturyzacji - ja się uchowałam. Ale nikt nigdy mi nie zagwarantuje, że bedę miala pracę po powrocie. Zdarzało się już, że dziewczyny po macierzynskim nie wracały :( ale były też pozytywne powroty. Więc nigdy nic nie wiadomo.
    Koleżanki z zespołu już zapowiedziały, że będą w tym roku starać się o dziecko - a więc znikną na zwolnienia najprawdopodobniej w trakcie mojego macierzyńskiego. Mam nadzieję, że nie spowoduje to tego, że szefowa postawi mi wtedy ultimatum - albo wracasz już albo w ogóle nie masz do czego. Takie sytuacje w innych zespołach już były :( a chciałabym wrócić jak Maleństwo będzie miało ok. 9-10 m-cy.

    201306215365.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 798

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She.....nie martw sie przed czasem. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie warto. Stres Ci teraz najmniej potrzebny ;-)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie Anette - nie ma co się przejmować już teraz :) dzisiaj rozmawiałam z szefową, jakieś dziwne klimaty się porobiły w pracy. I wiecie co mi powiedziała - Ty urodź swoje Maleństwo, niczym się nie przejmuj i zajdź w drugą ciążę :) tylko my z moim mężem nie planujemy dwójki :) najprawdopodobniej będzie tylko jedna dzidzia w naszej rodzince :)

    Beata lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje obowiązki dawno już ktoś przejął. Ja teraz zajmuję się takimi różnymi bieżącymi zadaniami, gdzie jest potrzeba to pomagam. Ale fakt jest taki, że jest mi coraz ciężej - siedzieć, chodzić po schodach, wpatrywać się w monitor. Moja firma ma certyfikat przyjaznej pracującym mamom.. i nigdy nie było z tym problemów, zawsze maksymalnie ułatwiało się życie ciężarnym i młodym mamom. Ale to nie ma wpływu na sytuację ekonomiczną firmy - jeśli będą musieli kogoś zwolnić, to po prostu to zrobią. Pomimo tego, że to mega "ludzka" firma..

    kubusiowa lubi tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 1 lutego 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She moze chciała Cię wyczuć czy nie planujesz odrazu drugiego? :)
    po macierzyńskim

    p.s. nie przemeczaj sie tak zwolnij tempo...

    she lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 1 lutego 2013, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! nie wiadomo, skąd te plamienia dostałam luteinę, magnez z potasem i mam odpoczywać- pani dr chciała mi nawet wspaniałomyślnie l4 dać- ale nie przyjęłam ferie teraz mam, więc po co mi l4? dokladniej opisalam wizytę w wątku "przebieg ciąży". niestety dziś plamienie powróciło i czeka mnie wycieczka do szpitala jeśli do jutra nie ustanie....


  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 5 lutego 2013, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek mam nadzieję, że wszystko w porządku.
    Ja jestem na zwolnieniu od początku ciąży. Chciałabym na parę tygodni wrócic aby po ustawiac wszystkie sprawy i wysądować czy mam do czego wracac.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś powiedziałam szefowej, że do końca tygodnia pracuję w biurze, potem jeszcze ze 2-3 tygodnie z domu i tyle. Idę na zwolnienie. To już będzie koniec 6 miesiąca. A stresu w pracy niestety coraz więcej..

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 5 lutego 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie do Ciebie m_f zrobie. Pracuje do 22.03, 25.03 mam lekarza i wezme juz zwolnienie. To bedzie 26 tydzien. Teraz tez jak tylko moge to pracuje czasami z domu. A stresu w pracy duzo...

    201306215365.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 5 lutego 2013, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja idę do gina w piątek-i będę domagała się zwolnienia już teraz, a jak będzie marudziła to wezmę od lekarza rodzinnego.Ja nie twierdzę ,że ciąża to choroba, ale mam wystarczająco wyczerpującą i stresującą pracę żeby się starać o zwolnienie. Dziś wylądowałam na izbie przyjęć- rano znowu zakrwawiłam, przyczyna nieznana, nadal niestety ale jak widać wysiłek na mnie źle wpływa, bo pomagałam wczoraj lubemu przygotować wieczorne przyjęcie dla znajomych,posiedziałam wczoraj dłużej no i rano znowu cyrk.


  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 798

    Wysłany: 5 lutego 2013, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek...kurcze dziewczyno! Bierz to zwolnienie i lez plackiem w domu! Ale lez a nie cos w kolko robisz!
    Wiem ze to trudno wykonac ale to dla dobra dziecka. Plamienie to zawsze oznaka ze cos jest nie tak. Jak bedziesz tak dalej robila to Cie poloza w szpitalu i tak bedziesz musiala lezec. To chybajuz lepiej lezec w domu. Zacisnij zeby i dbaj o siebie i maluszka! Trzymaj sie!!!!

    she lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 6 lutego 2013, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek Anette ma racje,miej wszystko do okolo gleboko w ... teraz ty sie liczysz i dzidzius!Ja plamienia w pierwszej ciazy lekcewazylam bo lekarz mowil ze wszystko bylo ok i pracowalam po 12 godzin i zaplacilam za to wysoka cene..
    Wez zwolnienie i zadbaj o siebie i ciesz sie ciaza ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 7 lutego 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anette, vivien- popieram was w 100% idę jutro do gina i bez zwolnienia z gabinetu nie dam się przegonić. Wyobrażacie sobie, że takie cyrki robi mi lekarz do którego chodzę prywatnie??? a


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś byłam ostatni dzień w biurze.. Jutro mam urlop, bo idziemy na USG 3d, a potem będę pracować jeszcze kilka tygodni z domu..

    she lubi tę wiadomość

  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 7 lutego 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jestem na zwolnieniu praktycznie od początku 5tyg. ze względu na szkodliwe warunki pracy. wolałam popracować niż siedzieć w domu, ale muszę dbać o fasolkę:)

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 8 lutego 2013, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm- szkoła to przecież też szkodliwe warunki pracy, prawda? cóż mój lekarz rodzinny powiedział dziś rano, że jeśli wieczorem gin nie wypisze mi zwolnienia to od poniedziałku do 3 marca mam zwolnienie do niego/ właściwie to do niej:) więc już się tym nie martwię:):):)


  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 9 lutego 2013, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkodliwe warunki pracy to np.kontakt z chemią. a czy praca w szkole się zalicza?raczej nie. jednak zważywszy na twoje problemy powinnaś pójść na zwolnienie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2013, 08:28

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 10 lutego 2013, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, myślę że kontakt z chorymi i zasmarkanymi dzieciakami oraz pyskującymi wyrostkami, którzy przed feriami o mało dwa razy nie zepchnęli mnie ze schodów bawiąc się w berka to jednak szkodliwe warunki pracy:) a tak na poważnie, moja gin łaskawie dała mi zwolnienie na najbliższe 21 dni zaczynając od 11 lutego . Odpoczywam więc i nie stresuję się już tym, co ja zrobię dalej:)

    Anette, Foto_Anna lubią tę wiadomość


1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ