Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To muszę pediatry popytać. Akuart za 2 tyg chce na bilans i szczepienie z Baśką skoczyć.

    A swoją drogą jak mam receptę na szczepionkę z lipca to jest szansa, żeby to wykupić? Czy już za późno?

    Ja wczoraj z maluchami byłam na ogrodzie i już mnie tak nosi, żeby wziąć sekator, poobcinać stare gałęzie i zeschniete rzeczy, poplewić itd. Tylko się boję, czy potem nie przemrozi :(
    Wogólę już marzę o marcu, o zielonej, odrodzonej trawce, o kwiatkach kwitnących, o pąkach i odrastających łodygach.
    Póki nie miałam ogrodu nie zwracałam na to uwagi, a teraz możemy z mężem fortunę w ogrodniczych wydawać XD

    Feniks, u nas córa odkąd poszła do szkoły bardzo spoważniała i dużo zaczęła pomagać :)
    U nas Antonia 10l, Kajetan 4.5l, Barbara 2l i ktoś za pół roku ;)

    Szczęśliwa Mamusia, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa Moja droga ja też nie pracuje tylko mój mąż i bez problemu moje dziewczynki poszły do państwowego przedszkola w danym przedszkolu też mają grupy od 3 lat do 6/7 i to jest najstarszą grupa . Moja siostra córeczkę zapisuje właśnie do przedszkola ma prawie 4 latka , pomyślała aby Filipka zapisać ale w niektórych przedszkolach nawet tych państwowych " wymagają " , aby sam załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne a na prywatny żłobek czy przedszkole ich nie stać , jak coś to sama może na siebie liczyć dobrze że ma samochód to może na zakupy czy z dziećmi do lekarza jechać . Powiedziała że jak nie będzie mieć wyjścia to pójdzie znów na wychowawczy , i zostanie z Filipkiem w domu chyba że do Września nauczy się do nocniczka załatwiać swoje potrzeby .

    Ja też czekam na Marzec albo chociaż już Maj , w Maju tak pięknie jest i kwitną konwalie tak wszystko budzi się do życia ❤️ . Nas też czeka dużo pracy aż czasami się nie chce będziemy sadzić ziemniaki , pomidory , ogórki i tyle więcej nie sądzimy a jeszcze truskawki i może z 4 krzaczki malin mamy prawie hektar ziemi ale tylko na jednej połowie sadzimy warzywa gdyż druga strona jest jałowa mamy taką dobrą ziemię , ale zawsze jest tam bagno i nic z tym nie da się zrobić raz mój mąż to ciągnikiem tam się zakopał , i tak stał traktor aż do zimy aby przy marzło bo inaczej by nie wyjechał , czasami ma się dość tego sadzenia bo pielić , podlewać a tu brakuje czasami sił lub czasu ale jednak warto .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 12:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast od poniedziałku jestem już na zwolnieniu ciążowym,dotychczas pracowałam ale już nogi i kręgosłup odmówiły mi posłuszeństwa i doskwiera mi kiepskie samopoczucie ostatnio :/

    Bardzo ładne imiona mają wasze dzieci:) tak to prawda że starsze dzieci pomogą mam nadzieję że moja córka też zechce pozostać pomocna jak dotychczas już zapowiada mi że przy "dzidzi" będzie pomagać i mówi do mnie Mamo ja będę Ci podawać pampersy i chusteczki :D

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark

    O to będziesz mieć 4 szczęście ? Super :) na kiedy masz termin ? Gratulacje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark raczej recepta nieaktualna juz jest ale podpytaj w aptece.
    A my na dzialce wlasnie poobcinalismy wieksze galezie ale zamalowalismy farba miejsca obciete aby nie zmarzly reszte to dopiero w marcu bedziemy ciac.
    Szczesliwa Mamusia tylko jeszcze jest wiecej obwarowan odnosnie przyjec do przedszkola np.w pierwszej kolejnosci sa przyjmowane dzieci ktorych rodzenstwo juz uczeszcza do danego przedszkola, oraz dzieci z rodzin wiecej niz 2 dzieci oraz osob samotnie wychowujacych dzieci.
    Ja do zadnej grupy nie naleze wiec bedzie raczej ciezko.
    Feniks ja mam synka Gabrysia :)
    My staramy sie o 3 malucha :)

    Feniks, kark, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesaa

    Oo to trzymam kciuki w takim razie żeby się szybciutko udało i moment pojawiła się wyczekiwana kropeczka :)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to miałam pisać. U nas syna najpierw nie chcieli przyjąć, a jak usłyszeli, że 3ka dzieci to bez list od razu z automatu się dostał. A ja wtedy na macierzyńskim była, więc zaświadczenie z pracy i tak było, zanim o tej "rodzinie wielodzietnej" powiedzieliśmy.

    Feniks na 16.09 :) Synek ma urodziny 2.09, a M 14.09, więc będziemy tego 14stego ostro pracować na prezent dla tatusia XD

    O widzisz, to nowy pomysł zaświtał :P Pojadę ze starą receptą, a jak babka się będzie czepiać to powiem, że zaraz wizyta i dowiozę jej po szczepieniu receptę ;) Może siądzie :)

    Feniks, inessa, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feniks dziekuje :)
    Choc u nas to ciezko ale liczymy na kolejny Cud.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Feniks dziekuje :)
    Choc u nas to ciezko ale liczymy na kolejny Cud.

    A co się dzieje, jakieś przeszkody zdrowotne ? Kurczę mam.nadzieje ze zdarzy się ten cud i będziesz cieszyć się szczęściem,dobrze że masz już dzieci bo to też jednak trochę psychicznego komfortu daje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark

    O jakie super terminy to trzymam kciuki aby dzidzius zrobił tacie niespodziankę na urodziny :) jak samopoczucie ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa mamusia

    Dziękuję :) A powiedz jak samopoczucie i przygotowanie do przyjścia na świat pociechy? Bo ja w czarnym lesie jestem z przygotowaniami o.O A to się nie ma za czym oglądać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feniks jestem po wielu poronieniach i o te dwojeczke kilka lat walczylismy.
    Mam problemy zdrowotne no i wiek.
    Ale moze jeszcze jeden cud sie zdarzy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa Mamusia polecam.maliny tzw caloroczne rodza od wiosny do jesieni mniam :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam "odziedziczone" z działką maliny i owocują od lipca do pierwszych przymrozków w listopadzie :O

    A poza tym mam skalniak, 3 rabaty żwirowe i sad.
    W sadzie właśnie malinki, aronie, 2 wiśnie, 4 borówki, po 3 porzeczki czarne i czerwone, 2 agrest.
    Plus posadzone na jesień jeżyny, winogrono i 2 pigwowce - mam nadzieję, że na ten rok chociaż jeden owoc z czegokolwiek z nowych rzeczy będzie ;)

    No i w zeszłą wiosnę założyłam 2 małe warzywniaki w skrzynkach. W jednym pomidorki koktailowe plus cukinie, a w drugim muszę coś wymyśleć :)
    W zeszłym roku miałam buraki, rzodkiewki, szpinak, rukole, koperek, lubczyk, szczypiorek... W tym napewno buraki, myślałam o marchewce i roszponce, może sałatcie... Już sama nie wiem. A nasiona za niedlugo trzeba siać!

    Feniks, całkiem nieźle :) Jakby wziąć mdłości od 15 do wieczora to bym nie wiedziała, że ciąży jestem.
    Zero bólu brzucha, jajników, piersi, pleców. Do tego wyniki wszystkie mam lepsze niż przed ciążą ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 15:16

    inessa, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feniks wrote:
    Szczęśliwa mamusia

    Dziękuję :) A powiedz jak samopoczucie i przygotowanie do przyjścia na świat pociechy? Bo ja w czarnym lesie jestem z przygotowaniami o.O A to się nie ma za czym oglądać :)


    Ja też daleko w lesie ;-) , samopoczucie ogólnie w porządku choć nie ukrywam że przy rocznym dziecku mam co robić i jest czasami już mi ciężko nosić Ani nie noszę no chyba że już jest taka potrzeba , schylić za bardzo się nie mogę i ciężko mi buty już założyć , czekam aż się ociepli to w balerinach będę śmigać a tak to męczę się z zimowymi butami , choć to moje 5 dziecko a 6 ciąża to praktycznie jak to się mówi jestem z niczym fakt mam od siostry trochę rzeczy , po Ani mam i dostanę jeszcze ciuszków ale nic jeszcze nie kupiłam niby czas jeszcze mam termin mam na 21 Maja , a z racji że żadne z dzieci nie urodziłam o terminie wolę już mieć do Maja torbę jak coś spakowaną i wszystko zapięte na ostatni guzik , sama nie wiem jaki wózek mam kupić i jak męża przekonać , planuję kupić taki wózek rok po roku gdzie siedzisko jest jedno za drugim i gdzie jest spacerówka i gondola niby nic , a ciężko taki wózek znaleźć w odpowiedniej cenie pod uwagę biorę tyko używane wózki aby miał duże i masywne skrętne koła , bo niestety mamy okropne drogi i codziennie praktycznie będę chodzić więc musi dać radę w błocie i śniegu czeka mnie niezła batalia . Jeszcze muszę takie dwupoziomowe łóżeczko turystyczne kupić , i walizkę na kółkach i to są takie trzy najdroższe rzeczy reszta typu koszule do porodu itp to sobie przez net kupię i może co na targu jakieś kapcie itp , najwięcej pieniążków to chyba w aptece zostawię bo a to majtki takie siateczkowe , podkłady itp no trochę tego jest . Przygotowania ogólnie kiepsko mi idą mój mąż mówi , że mam jeszcze czas może ma i rację zacznę wszystko gromadzić od Marca aby ze wszystkim się wyrobić , a tu początek Marca i zaraz dziecią kurtki wiosenne , buty oj poleci kasa .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa no i na skalniaku mam poziomki i truskawki. Poziomki w słońcu i tak się rozrastają, że nie nadążam z przycinaniem, inne rośliny i kwiaty mi zagłuszają :/ Za to truskawki w pół cieniu i ledwo co owocują (zresztą one są chyba późne, bo owoce mają lipiec-wrzesień). Musze jakoś poprzesadzać za miesiąc wszystko, żeby dzieciaki miały masę witamin w wakacje... :)

    Szczęśliwa Mamusia, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nic nie mam. Niby 4ta ciąża, ale prawda jest taka, że przy drugim miałam wszystko, przy trzecim coś trzeba było wymienić i dokupić, teraz wszystko do kosza poleciało, bo by nie wytrzymało już dziecka :/
    Mam tylko wanienkę, łóżeczko z kompletem i wózek+nosidełko u kuzynki na koniec sierpnia zarezerwowany...

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Feniks

    Kurcze dziewczyny nawet nie wiecie jka ja czekam na wiosnę :) bez sensu takie ciepłe dni, człowiek sobie ochoty narobi, juz by poszalał wśród chabazi, a za chwilę znowu mrozy i powród o zimnej rzeczywistości :/

    Wy wiecie o tym, ale ja przypominam, ze zarabim na życie ogrodami - jestem architektem krajobrazu, ogrody uwielbiam, kocham i w ogóle mam fioła :) więc w razie pytań, to ja bardzo chętnie pomogę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 17:36

    inessa, Szczęśliwa Mamusia, kark lubią tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa Mamusia wozek rok po roku rewelacja :) my mamy taki i kupilismy uzywany wiec cenowo bylo nie tak zle a prowadzi sie super zwlaszcza na polskich drogach.

    Ja tez uwielbiam.dzialke jestem ze wsi i brakowalo mi w bloku przestrzeni. A na naszej dzialce mamy duzo owocow warzyw na ten czas nie chce zreszta mam warzywa od rodzicow no i tesciowa na swojej dzialce tez ma.
    A nam udalo sie kupic dzialke z murowanym domkiem i wszystko bylo na niej robione przez architekta krajobrazu choc musielismy troche powycinac bo kilka lat nikt sie nia nie zajmowal i byla zaniedbana.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa A jaki wózek kupiliście , jest tyle rodzajów że trudno jest mi się zdecydować , trochę podpadł mi do gustu wózek ABC design zoom ale nawet używany sporo kosztuje .

    Niecierpliwa Moja siostra też jest architektem krajobrazu ;-) , i nie pracuje we swoim zawodzie nie wiem po co ona w ogóle poszła na ten kierunek , pracuje obecnie jako rejestratorka odbiera telefony , zapisuje na wizyty lekarskie itp w takiej prywatnej przychodni medycznej .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 18:33

‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ