Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my kupiliśmy dom z ogrodem 40ar, w którym... Od 6 lat nikt nie mieszkał :/
    Także ogród zapuszczony, ale np mieliśmy ten niby skalniak (a na skalniaku iglaki, berberysy i juki o.O), obok niby drugi na podwyższeniu z jałowcem 4m pośrodku, a wokół juki i berberysy.
    W sadzie zapuszczone maliny, 2 wiśnie plus rośliny owocowe dzikie i nie rodzące nic.
    Także trochę nam zajęło, szczególnie te "sklaniaki"... Najgorzej z jukami, już 3ci rok, przekopałam kibiki ziemi, smaruję listki roundapem i chwastosem, a dziadostwo dalej wyrasta co jakiś czas :/ :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark My to na polu mamy pełno chwastów mąż już nie wie czym to dziadostwo zwalczyć , to jest trawica zawsze się pyli wynasieni nie daleko naszego pola leżą dwie działki od których to wszystko idzie wynasienia się . I walczymy z tym jak z wiatrakami :-\ .

    Jestem właśnie na krzywej cukrowej jakoś to paskudztwo wypiłam Dominik szaleje w brzuszku , rano to aż rozwolnienia dostałam z tego wszystkiego pewnie z tego stresu , już z palca mi pobierali siedzę i czekam do 9 na pierwsze pobranie wyniki dopiero jutro będą później pewnie w necie jakoś koło południa albo i dalej na razie dobrze się czuję .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa dobrze Cię rozumiem :/
    M w zeszłym roku spryskał w trawnik zamiast chwastosem to roundapem i to MIESIĄC PRZED KOMUNIĄ! Szybka akcja z glebogryzarką, sianie trawy i w międzyczasie posiały się nam z pól obok chwastnice :/
    Żadne opryski, nic nie pomogło. Jak trawa wyrosła i była już gruba to na kolanach jechałam i ręcznie 2 razy z korzeniami wyrywałam, inaczje dzidostwo się tylko rozprzestrzeniało :/
    Ale teraz trawniczek bajka, co kto u nas jest to pyta jaka trawa, czym nawozimy itd, bo jest piękna, zielona, gęsta, jak z katalogów :D

    Jejku, współczuję tej glukozy :(
    Siedź tam grzecznie i w razie jakiś zaworów głowy od razu wołaj babki!
    Ja nie zamierzam pić. I tak jestem na diecie cukrzycowej od pozytywnego testu, więc wynik byłby niemiarodajny, musiałabym min chyba 2tyg na normalne jedzenie wrócić, a wtedy cukry mam ponad 100 :/ :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 09:00

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark Nie dziękuję póki co dobrze się czuję , Dominik szaleje w brzuszku po tej glukozie już mnie po kuli za godzinę drugie podejście i do domu .

    kark, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Szczesliwa Mamusia wspolczuje glukozy ale jak trzeba to trzeba. dacie rade a i najwazniejsze aby wynik byl dobry :)
    A co do wozka my kupilismy z firmy Safety wozek Tandem spacerowy ale z tylu mozna rozlozyc dziecku siedzisko na plasko i wyglada to jak gondola z wszystkich stron jest osloniety. Nie pisze dokladnej nazwy bo widze ze juz sa nowe nazwy - nowe wozki. A kola sa pompowane i jest b.zwrotny tak ze jak wjechalismy do naszej malenkiej kuchni w bloku okrecic go moglismy wokol wlasnej osi. A to firma z koncernu ktory produkuje np.wozki i foteliki Maxi Cosi.
    Pozdrawiam cieplo :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa Moja droga jakoś przetrwałam tą glukozę , po 10.30 wyszłam z lab od razu jak wyszłam to poszłam do sklepu i kupiłam soczek i dużo bułek ;-) . Wózek u nas to temat tabu , ale ja tak mam że jak sobie coś postanowię to tak zazwyczaj jest , muszę tylko męża do tego przekonać bo on wiecznie marudzi i nosem kręci B-) .

    inessa, Lili90 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ;-) :-) .


    Co tam U Was słychać ?.


    Wczoraj mój mąż wydrukował mi wyniki badań jutro je z Panem ginem moim omówię ;-) , po co w necie nie potrzebnie sprawdzać ja zawsze z ginem to konsultuję . Najważniejsze że już nam to okropne badanie za sobą . Ania dziś jest nie do wytrzymania chodzi marudzi , płacze nie wiadomo czego chce B-) . Jej u nas na majowym wątku tu na bbf dwie z nas są już w szpitalu i u obydwu skurcze się piszą :O :O jestem normalnie w szoku jedna jest w 29 tc i druga podobnie , ta druga to nawet kanał szyjki macicy ma już otwarty :O :O i skurcze cały czas się u niej piszą jej uświadomiło mi to że muszę brać się w końcu za wyprawkę niby nic takiego a nie wiadomo co kogo czeka , na nic negatywnie się nie nastawiam ani nic sobie nie wmawiam ale jak coś lepiej mieć chociaż torbę spakowaną bo nic kompletnie nie mam a niestety lista zakupów i wydatków jest ogromna .

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusia w tym zawodzie trudno znaleźć pracę, przynajmniej w mojej okolicy. gdybym nie załozyła własnej firmy, to nie pracowałabym w zawodzie. Nawet jeśli uda się znaleźć pracę to raczej w biurze architektonicznym, a ja zwiariowałabym, gdybym tylko siedziała za biurkiem i wyłącznie prohjektowała. Z moje pracy najbardziej lubie grzebanie w ziemi :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa to ja mam pytanie :)
    Thuje szmaragd w rzędzie, sadzone na wiosnę 2018. Część jest zielona i ładnie rośnie, a niektóre są od 2 miesięcy po wkopaniu zażółcone i nie rosną... Np jest 12 thuj zielonych, a potem 3 karzełki zażółcone, potem 8 kolejnych fajnych i znowu 4 żółte. Były cholernie mocno podlewane (nawet nie chcę myśleć o tych kubikach :/ ), jak zaczęły żółknąć to sypałam nawóz do iglaków.
    Myślisz, że do kosza z nimi czy zaczekać jeszcze do lata?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś moje drogie tak na szybko nie dawno co wróciłam z wizyty , nie miałam niestety USG :-\ badał mnie ginekologiczne i sprawdzał stan szyjki , mówił mi że to bardzo ważne i lepiej jak coś dmuchać na zimne szyjka zamknięta na cztery spusty , wyniki w porządku , kolejna wizyta za 2 tygodnie i to w Niedzielę 10 Marca , 9 Marca ma jakąś tam konferencję i przyjmować będzie w Niedzielę no oki co to za różnica czy to Sobota czy Niedziela ;-) . Już mi zapowiedział że będzie to już 30 tc :O :O i będziemy mierzyć , i sprawdzać czy odpowiednio co do tygodnia ciąży dziecko przyrasta .

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dobrej slonecznej niedzieli zycze :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 24 lutego 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark moim zdaniem do kosza :( skoro rosną w rzędzie i częśc jestzielona i rośnie a część nie, to nie jest wina podłoża że np maja za mokro/sucho, czy nie włąściwe ph. Najprawdopodobniej nie przyjęły się, bo np miały uszkodzone korzenie, zostały niedawno wsadzone do doniczek i nie zdążyły się przyjąć itd. Jeśli chcesz, to może wykopać jedna z nich i sprawdzić, czy korzenei sa w ogóle białe. MOżesz je przyciąć i spradwzić ich kondycję. Jeśli będą brązowe i suche, to na pewno nic z tego. Moim zdaniem skoro nie ruszyły w ogóle po posadzeniu, to wina szkółki, nie zdązyły sie przyjąć w doniczce

    kark lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, to się pobawie z łopatą :D Akurat mamy z tyłu ogrody zostawione 80 sztuk niby na podrosniecie i sprzedaż za kilka lat z zyskiem, także nic się nie dzieje :)

    Ja się muszę pochwalić - kupiliśmy łóżko piętrowe dla dzieciaków. Używane z materacami 80x190, ze schodami za 550zł :D Jak złożymy to wrzucę fotke ;)
    Do wymiany mamy jedną małą płytę, bo jest zniszczona, więc pewnie dodatkowo 20-30zł na to pójdzie, ale i tak super, bo nowe są po 2100 bez materacy.

    Szczęśliwa Mamusia, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj zaczynamy 12tc :D

    Szczęśliwa Mamusia, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    My dzisiaj zaczynamy 12tc :D


    O jej już 12 tc :O ❤️ za szybko lecą te tygodnie u mnie zaraz będzie 29 tc ❤️❤️ :O :O .

    Hej hej ;-) .

    Witam się po weekendzie ale mój Pan gin mnie zaskoczył , otóż tam Mi mówi że kolejna wizyta za dwa tygodnie i potem tak powiedział do Mnie : to co kochanie widzimy się za te 2 tygodnie a ja zdębiałam , no w szoku byłam ciekawa jestem czy jego żona nie jest o takie rzeczy zazdrosna , ja to wręcz skrępowana się czułam i tak nie swojo , wszak prowadzę u niego moją kolejną ciążę i znamy się już trochę mi to tam nie przeszkadza , ale jakoś tak mimo tego tak nie swojo z tym się czuję . Byłam dziś z Anią na kontroli u pediatry naszej niestety poprawy brak :-\ , i mamy zastrzyki :-( biedna moja chyba z tego wszystkiego ma " syndrom białego fartucha " po ostatnich szczepieniach wręcz jak diabeł do święconej wody tak jest u pediatry , wyrywa się płacze mi ją ciężko utrzymać nawet nie chce się dać osłuchać i tak jest za każdym razem , jak ją tego oduczyć to nie wiem :-\ a jest mi ciężko z nią tak się siłować . Samopoczucie ogólnie oki Dominik strasznie się kręci noce nie przespane plecy cały czas mnie bolą :-\ .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też najmłodsi chorują :/ Chociaż szczerze powiem, że teraz dajemy neosine i jest super. Po 2 dawkach brak gorączki, tylko ten kaszel mokry jest.
    Szczęśliwa dokładnie, tak jak to pisałam to sobie pomyślałam, że te kilka miesięcy temu pisałam, że znowu nie wyszło, że przyszła @, a tu już 12 tydzień leci :D

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark super z tym łózkiem, naprawdę okazja a jak szybko pykło te 12 tyg :)

    kark lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c1f38c2ab0871718med.jpg
    Takie łóżko ;) Jeszcze dolna szuflada też jest wzmocniona, więc można kupić materac i 3osobowe łóżko by było :) Ale materace są przeogromne... Niby pianka, ale 20cm grubość :O
    M się nie podoba barierka stalowa i chyba też zamówimy jakiś kawałek żółtej płyty i zrobimy na całą szerokość na górę :)

    inessa, Szczęśliwa Mamusia, NiecierpliwaOna, Basik83, pawojoszka, Aga9090 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :-) :-) .

    No to witamy się z Dominikiem w kolejnym tc a to już 29 :O :O ❤️ ❤️ , za szybko ten czas przemija . Ania mi w nocy zwymiotowała :-( już mam czasami tego wszystkiego dość , nie wy sypiam się plecy ciągle mnie bolą i też ani siedzieć ani leżeć już nie wiem co to znaczy się wyspać . Dziewczynki zaprowadziłam dziś do przedszkola i szkoły Ania grzecznie się bawi mogę chwilę odpocząć i coś zjeść ;-) . Muszę w końcu zacząć cokolwiek gromadzić już 29 tc a ja daleko za murzynami B-).

    inessa lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 26 lutego 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark super to łóżko! :) Płyta chyba będzie lepie wyglądała niż barierka i chyba taka bezp;ieczniejsza, nie wiem :) tak, czy inaczej łóżko super!

    kark lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ