X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam kleszczy ale za to mimo nacięcia pękłam I 15 szwów było minimum, każdy w inną stronę. A dziecka tez mi nie dali bo wody zielone i zabrali odrazu a męża wygonili bo przywieźli mi inna dziewczynę po porodzie bo nie było miejsc na oddziale i tak sobie spalysmy razem do rana ona w łóżku a ja na fotelu porodowym 7 godzin, takie mam wspomnienia z ostatniego porodu, dlatego zdecydowana jestem na cesarke.


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest tak, że nie da się funkcjonować po cc. Ja na drugą dobę już chodziłam sama i sama zajmowałam się dzieckiem (zaraz po cc synek był przy mnie, leżał przy cycku a jak coś potrzebowałam wołałam położne). Ból jest, ciężko się wyprostować, wstać z łóżka ale tragicznie nie jest. Pionizacja pierwsza to makabra, 30 minut z łóżka wstawałam ale da się ;-)

    Z tym tygodniem dochodzenia do siebie chodziło mi o ból przy zginaniu, szybszych ruchach itp. Ogólnie nie jest źle - jak trzeba to trzeba, tak do tego podchodzę ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 22:49

    FeliceGatto, jenny88 lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia a Ty jak się trzymasz? Maluch ile już waży? Masz już umówiona cesarke?


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha i w którym tygodniu miałaś robione te śliczne zdjęcie 4D? :)


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzień temu na wizycie ważył 2940g, mały nie będzie - jak jego rodzeństwo :D

    Wizytę mam we wtorek i będę z lekarzem o cc rozmawiać. Mam nadzieję, że nie będzie kazał mi długo jeszcze chodzić bo od wczoraj czuję się tak, że jestem w stanie zapłacić byleby tylko już mnie pocięli :/ Mały w brzuchu tak się wypina i pręży, że normalnie pokopana się czuję. Bóle miesiączkowe, jakieś mini skurcze. Zaczynam świrować, że zaraz mi wody strzelą :D A jeszcze nie mogą bo mąż wraca za 2 tygodnie dopiero!

    Zdjęcie z 30 tygodnia jakoś jest czy 32, nie pamiętam dokładnie. Mam jeszcze z 20 tygodnia ale tam to szkielecik ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilia, to wg mnie cc będziesz odczuwać jak poprzedni sn ;)
    Podczas niewiele boli (no, chyba, że dadzą za małą dawkę znieczulenia albo za szybko zaczną ciąć, wtedy masz na żywca :/), po boli. Ja wstałam następnego dnia, od razu się synem zajmowałam, ale tylko dlatego, że wiedziałam, że w domu nie będę mieć pomocy, a trzeba dwójką się zająć. Przez miesiąc po porodzie nie mogłam nosić normalnych spodni, majtek, spódnic, rajtek, wszystko wysokie, żeby czasem nie dotykać rany. Do tego wstawanie z łóżka (a w nocy do dziecka trzeba), kichanie, kaszel, śmiech, wszystko sprawia ból albo dyskomfort w zależności od progu bólu. U mnie do tego odpadło kp na leżąco, bo młody idealnie nogami sięgał do rany, więc musiałam karmić na poduszce na siedząco, czyli po operacji kilka razy w nocy wstawałam do niego.
    Mój sn był ciężki, ale bardzo do zniesienia. Też miałam problemy z kroczem, do tego infekcja i goiło się przez miesiąc (krwawienie, osocze, puchnięcie, swędzenie). Potem przez 2 lata po sn przy każdym okresie odzywała się rana - krocze przez wszystkie dni krwawienia puchło i swędziało. Natomiast to był błąd warunków porodowych i szpitala, wiem, że gdybym trafiła gdzie indziej, to bym wspominała cudownie sn i stan po nim.
    Mając 3kę chcę być na chodzie od razu, szczególnie, że maluchy nie zrozumieją, że mama ledwo co się z łóżka zwleka i muszą zaczekać minutę aż się zgramolę. Dlatego 1) szukam dobrego szpitala, a 2) chcę sn.

  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze no właśnie ja chcę CC ze względu na to ze będę miała do opieki trójkę dzieci w domu a po SN wszystko było dla mnie problemem, nie mogłam siedzieć ani leżeć, ach juz sama nie wiem co robić. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie z ciśnieniem i jakie dziecko będzie duże.Chce wybrać jak najlepszą opcje żebym mogła być szybko na chodzie.


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Viriki Autorytet
    Postów: 765 917

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też oczekuję 3 malucha. Na razie to dopiero 8tc.
    W domu mam córkę 7 lat i synka 5,5 roku. Troche za późno się wzięliśmy do roboty bo różnica będzie spora, ale kto wie? Może zdecyduję się i na czwarte?
    Zawsze planowałam troje dzieci, ale kto wie? ;)

    Liliaczerwcowa, mama78, Szczęśliwa Mamusia, kark, She86 lubią tę wiadomość

    <3 Daniel <3
    3jgxqqmzdvdetwpe.png

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Ja czekam na czwartego Gluta. W domu jest Pierworodny (16 lat), córeczka (2,5 roku), druga córeczka (9 miesięcy), a w maju urodzi się kolejny chłopiec :)
    Pierwszy poród sn, dwa kolejne cc.
    Na belly niestety rzadko wchodzę, ale jeśli macie ochotę nas bliżej poznać, jestem tu:

    http://szogunowmatka.blogspot.com

    i tutaj :)

    https://www.facebook.com/szogunowmatka/

    Dużo sił i zdrówka Wam życzę :)

    Liliaczerwcowa, mama78, Szczęśliwa Mamusia, kark, She86 lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliaczerwcowa wrote:
    Kurcze no właśnie ja chcę CC ze względu na to ze będę miała do opieki trójkę dzieci w domu a po SN wszystko było dla mnie problemem, nie mogłam siedzieć ani leżeć, ach juz sama nie wiem co robić. Zobaczę jak się sytuacja rozwinie z ciśnieniem i jakie dziecko będzie duże.Chce wybrać jak najlepszą opcje żebym mogła być szybko na chodzie.

    Czytałam o Twoich poród ach sn :/ Ale po cc nie będzie wcale lepiej niestety w kwestii bólu. Nie powinnaś też nosić po cc dzieci na rękach (tych starszych), ani podnosić nawet po to, żeby przytulić :(

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem mamą 4 dzieci (2001,2009,2011,2014) kolejne maleństwo pojawi się w sierpniu

    FeliceGatto, Szczęśliwa Mamusia, mama78, jenny88, kark, She86, aria40 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Podziwiam 5 szczęście w drodze , gratuluję :*:*:* piękny msc na poród , ja zawsze marzyłam o licu lub sierpniu , a wyszło że w Kwietniu ewentualnie pod koniec Marca :-P :-D .

    FeliceGatto Z miłą chęcią poczytam , Cię na Twoim blogu ;-) .
    Mój najmłodszy syn urodził się w kwietniu i uważam, że to idealna miesiąc na poród. Teraz też marzyłam o kwietniowym maleństwie ale starania okazały się owocne dopiero w listopadzie. Trochę nie bardzo mi to pasuje bo najmłodszy syn od września pójdzie do przedszkola i obawiam się jak to będzie gdy tyle zmian w Jego życiu zbieranie się w czasie. Ale cóż teraz to najważniejsze by maleństwo urodziło się zdrowe a z całą resztą damy radę :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mirella.a jaka płeć ma u ciebie przewagę?u nas narazie dziewczyny ale prawdopodobnie w lipcu się wyrówna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz Lilia, zapomniałam o tym o czym Felice wspomniała - po cc absolutnie podnoszenie starszaków przez min miesiąc - to jest jedyna gwarancja, że wszystko w środku ładnie i bez problemów się zagoi (przynajmniej ja dostałam wytyczne w szpitalu i od ginki, żeby niczego cięższego niż 5kg nie podnosić przez min 4 tyg, a najlepiej to 6tyg).

    A tak wogóle Felice miło Cię widzieć, pamiętam Cię z ciąży z córcią (ja wtedy byłam z synem), nawet nie wiem czy nie kojarzę Twoich zdjęć rany po cc z kolejnych dni operacji :P

    Virki, to podobnie jak u mnie - będzie 8 lat, 2.5 roku i noworodek. Też żałuję, że między pierwszym a drugim jest taka duża różnica, ale cóż tak wyszło, że trzeba było skończyć studia, znaleźć lokum i dobrą pracę :)

    U mnie porody luty i wrzesień, teraz na marzec i jest przeszczęśliwa! Ciąża i poród w wakacje to masakra, ja puchłam przez upały czasami po 2kg/dzień, a woda zeszła dopiero po porodzie :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 08:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirella wrote:
    Teraz też marzyłam o kwietniowym maleństwie ale starania okazały się owocne dopiero w listopadzie. Trochę nie bardzo mi to pasuje bo najmłodszy syn od września pójdzie do przedszkola i obawiam się jak to będzie gdy tyle zmian w Jego życiu zbieranie się w czasie.
    Ja mam podobny problem, z tym, że poród marzec. I się łamię czy nie puścić go później do przedszkola i posiedzieć z dwójką na macierzyńskim. Potem wzięłabym na rok nianię do dwójki (u nas różnica kosztowa to jakieś 2zł/h), a jak Basia będzie mieć 2 lata to ona na rok do żłobka, a Kajtuś wtedy będzie miał 4.5 roku i do przedszkola. Tylko mąż twierdzi, że zwariuję z dwójką w domu :D

  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    A tak wogóle Felice miło Cię widzieć, pamiętam Cię z ciąży z córcią (ja wtedy byłam z synem), nawet nie wiem czy nie kojarzę Twoich zdjęć rany po cc z kolejnych dni operacji


    Tak! to ja :P Też Cię pamiętam. Z nazwy ;)

    Kurcze, u nas 2,5latka nie chodzi jeszcze do przedszkola i chcę ją puścić dopiero za rok, jak będzie miała trochę ponad 3 lata. Z jednej strony słabo mi na myśl, że będę w domu w trójką w wieku 0-3 lata, z drugiej, jak pomyślę, że młoda pójdzie do przedszkola i co dwa tygodnie będzie przynosić choroby do domu, to jednak nie :P
    Starszy niestety nie pomaga, bo jest w wieku zbuntowanego nastolatka, który ma już swoje życie ;) I wcale go nie zmusza mnie. W sumie to ja chciałam mieć dzieci, nie on rodzeństwo, więc nie będę go obarczać dzieciakami.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    O widzisz Lilia, zapomniałam o tym o czym Felice wspomniała - po cc absolutnie podnoszenie starszaków przez min miesiąc - to jest jedyna gwarancja, że wszystko w środku ładnie i bez problemów się zagoi (przynajmniej ja dostałam wytyczne w szpitalu i od ginki, żeby niczego cięższego niż 5kg nie podnosić przez min 4 tyg, a najlepiej to 6tyg).

    A tak wogóle Felice miło Cię widzieć, pamiętam Cię z ciąży z córcią (ja wtedy byłam z synem), nawet nie wiem czy nie kojarzę Twoich zdjęć rany po cc z kolejnych dni operacji :P

    Virki, to podobnie jak u mnie - będzie 8 lat, 2.5 roku i noworodek. Też żałuję, że między pierwszym a drugim jest taka duża różnica, ale cóż tak wyszło, że trzeba było skończyć studia, znaleźć lokum i dobrą pracę :)

    U mnie porody luty i wrzesień, teraz na marzec i jest przeszczęśliwa! Ciąża i poród w wakacje to masakra, ja puchłam przez upały czasami po 2kg/dzień, a woda zeszła dopiero po porodzie :/


    Kurcze ja właśnie chciałam termin na wiosnę ale niestety inaczej się ułożyło i znów termin na lato, poprzednio miałam koniec lipca a jeszcze poprzednio październik, dla mnie ciaza w te upały w 2015 była straszna spuchlam jak balon, niestety teraz jeszcze doszło nadcisnienie. .
    U mnie też malutka różnica wieku będzie,starsza chodzi do przedszkola ale akurat jak urodze to będzie w domu bo to wakacje , młodsza dopiero dwa lata skończy w lipcu, także będzie wesoło :)
    Podziwiam te mamy co mają jeszcze mniejszą różnice wieku..


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do noszenie to tylko maluda mi zostanie, starszych nie będę musiała nosić.


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FelicceGatto jeśli mogę zapytać jakie miałaś wskazania do CC? Kurcze nie boisz się komplikacji, 3 cesarki rok po roku to jednak spore obciążenie, bo zakładam ze teraz po dwóch CC trzecia jest konieczna?
    No ale oczywiście napewno wszystko będzie dobrze:)
    Jest szansa podobnie jak u Ciebie ze mąż doczeka się syna, czekam na kolejne usg na potwierdzenie.
    A Ty w którym tyg dowiedziałas się ze chłopiec?


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliaczerwcowa wrote:
    FelicceGatto jeśli mogę zapytać jakie miałaś wskazania do CC? Kurcze nie boisz się komplikacji, 3 cesarki rok po roku to jednak spore obciążenie, bo zakładam ze teraz po dwóch CC trzecia jest konieczna?
    No ale oczywiście napewno wszystko będzie dobrze:)
    Jest szansa podobnie jak u Ciebie ze mąż doczeka się syna, czekam na kolejne usg na potwierdzenie.
    A Ty w którym tyg dowiedziałas się ze chłopiec?

    Lilia, wiesz co, ja po drugim cc nosiłam normalnie moją starszą córkę (ważyła ok 12 kg), ale tylko dlatego, że zwyczajnie się zapominałam. No i nie da się nie nosić. Nie ma opcji. Chociaż na chwilę. Np., jak się przewróci, jak płacze. CC nie jest fajne pod tym względem :(

    W temacie cc. Pierwsza była z powodu łożyska centralnie przodującego. Od 30tc leżałam na patologii z krwawieniami, a w 34 tc musieli mnie już ciąć, bo dostałam krwotoku. Kolejny raz chciałam rodzić sn, ale blizna na macicy była za cienka (1,2 mm grubości) i za duże było ryzyko pęknięcia macicy. Między pierwszą a drugą cesarką minęły 2 lata, więc luz :) Za trzecim razem już musi być cc, chociaż, gdybym chciała, mogę próbować sn ;)
    Boję się komplikacji. O obie dziewczyny staraliśmy się 8 cykli. Tym razem myśleliśmy, że też tak będzie. Wyszło nam, że jak zaczniemy się starać, to na wiosnę uda się zaciążyć. A tu zonk. I strzał w pierwszym cyklu. W dodatku 7 dni przed owulacją ;) Gin się śmiał, że z turbo plemników. A że miałam monitoring, to wiemy dokładnie, kiedy pękło jajeczko. Także istniało 5% szans na ciążę z seksu tydzień przed owu i pewnie jeszcze mniej, że to będzie chłopiec (XY są szybsze od XX, ale żyją teoretycznie do 3 dni....).
    Płeć poznałam w 13tc na genetycznym. Zresztą wszystkie tak szybko, poza Pierworodnym sto lat temu, gdzie do samego porodu babka wmawiała mi, że to dziewczynka ;) Mamy super lekarza od usg. Doświadczenie i mega sprzęt. Kolejne usg tylko się potwierdzały :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 21:17

    jenny88 lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ