X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2017
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Puldzia Autorytet
    Postów: 295 343

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po wizycie. Z maluszkiem wszystko w porządku na szczęście :) Jestem jedynie niepocieszona tym, że nie dowiedziałam się kto mieszka w tym moim brzuszku. Mimo tego, że doktorek się mocno starał i zrobił mi USG zarówno przez brzuch jak i dowcipnie to maluch nie współpracował i nie chciał pokazać co tam ma. A kolejna wizyty dopiero za 5 tygodni. Chyba zwiariuje do tego czasu.

    llallka, K_A_M_A, ss25, BrumBrum, Another, All4love, Lexi150, sisi lubią tę wiadomość

    Marysia 02.08.2017 😍
    Starania o 2 malucha od VI. 2020
    CB 12.03.2021 😔
    23.09.2021 - 10dpo II,
    15 dpo beta 348, 77 , 17 dpo 789,90
    18.10.2021 - 0,8 człowieka i <3
    13.12.2021 - SYNEK! <3
    11.04.2022 - 32+1 - 2100 gram <3
    02.05.2022 - 35+1 - 2480 <3
  • Kira_ Ekspertka
    Postów: 160 182

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    awangarda, nawet lekarze, czy pielęgniarki komentują czasami po badaniu czy po zabiegu budowę narządów, jak coś odbiega od normy i gadają sobie o tym. I wiem, co piszę, wierz mi :P
    Dla mnie to też po prostu są ludzie zwykli. I moje skrępowanie nie znika wcale, kiedy mam świadomość, że lekarz jest koło mnie, czy pielęgniarka. Ot, człowiek i tyle.

    Dla mnie najwspanialszą i najbardziej komfortową opcją byłby poród w domu <3 ale nie wiem, czy tak można, jak to wygląda i ile kosztuje. A jak kosztuje, to pewnie obecnie by mnie stać nie było :D


    f2w3skjonuh3887q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    All4love wrote:
    Aaaaaaaaaaa przed chwilą czułam dziwnie łaskotanie w brzuchu <3 <3 <3

    Uczucie jakby coś po mnie łaziło od środka :D

    To na pewno pająk! Zjadłaś go w nocy gdy spałaś :D

    Kira_, llallka, All4love lubią tę wiadomość

  • Kira_ Ekspertka
    Postów: 160 182

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurdę, żeby u mojego Młodego nic nie odpadło, bo by się mój chłopina popłakał :D

    f2w3skjonuh3887q.png
  • awangarda Autorytet
    Postów: 887 645

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira oczywiście że komentują. Tylko pytanie w jaki sposób. :-)

    Poród domowy oczywiście że mowliwy. Szukasz położnej ,która będzie chętna,zgłaszasz w przychodni żeby położna się przygotowała i zamówiła szczepionki ,które podaje się w pierwszej dobie. Ale jak znajdziesz położna która jest chętna na takie coś to ona Ci wszystko wyjaśni.
    Jak daleko masz do szpitala? W razie jakby się coś działo? Jesteś świadoma jak to wygląda?:-)
    Ja osobiście nie zdecydowabym się na to. O pierwsze poczucie bezpieczeństwa,po drugie wiem ile problemu jest z przyjściem położnej z poz do szczepienia bo fundusz robi problemy i nie chce płacić za to. Później boję się komplikacji i po trzecie: kto mi to wszystko później posprząta?? :-D

    Agroszek lubi tę wiadomość

    synuś :)
    f2w3rjjgbm9jz425.png
    Dwa aniołki *
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira ja ostatnio z nudów czytałam ulotkę ze szpitala, chyba można ze szpitalem pogadac i ustalić ze sie chce w domu rodzic, ale nie mam pojecia ile kosztuje. Moj maz chce prywatny poród i jak sie dowiadywał to w Krakowie ceny sa od 3 - 16 tys. wiec obstawiam cos koło tego ;)

    Kira_ lubi tę wiadomość

  • Kira_ Ekspertka
    Postów: 160 182

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital mam 10 min spacerkiem od domu, szczepionek nie będzie potrzebowała, bo nie podam żadnej w pierwszej dobie życia. Może i by się położna znalazła. Zapytam, kiedy będę na wizycie :D Choćby z ciekawości, jak to wygląda.

    f2w3skjonuh3887q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puldzia wrote:
    Melduję się po wizycie. Z maluszkiem wszystko w porządku na szczęście :) Jestem jedynie niepocieszona tym, że nie dowiedziałam się kto mieszka w tym moim brzuszku. Mimo tego, że doktorek się mocno starał i zrobił mi USG zarówno przez brzuch jak i dowcipnie to maluch nie współpracował i nie chciał pokazać co tam ma. A kolejna wizyty dopiero za 5 tygodni. Chyba zwiariuje do tego czasu.

    Tez miałam z tym problem, mała leżała nie tak jak trzeba i na dodatek schowała sie pod kością po prawej stronie :)
    Czytałam ze chodzenie kołysze dziecko i wtedy ono usypia lub staje sie spokojniejsze, jutro przed wejściem do gabinetu bede chodziła w kółko haha :D

    Puldzia lubi tę wiadomość

  • awangarda Autorytet
    Postów: 887 645

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira no to jak jesteś zdecydowana to nie powinno być problemu . Zwłaszcza że szpital blisko :-)
    Ja tam wolę szpital ,koleżanki do mnie najwyżej przyjdą :-D

    Poza tym ja na acardzie,fraxyparynie to wiesz,żadną położna się nie zgodzi :-)

    Szukaj bo z ciekawości posłucham :-)

    Kira_ lubi tę wiadomość

    synuś :)
    f2w3rjjgbm9jz425.png
    Dwa aniołki *
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie!
    Usg 2 trymestru (prenatalne) to jest to samo co połówkowe?

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puldzia wrote:
    Melduję się po wizycie. Z maluszkiem wszystko w porządku na szczęście :) Jestem jedynie niepocieszona tym, że nie dowiedziałam się kto mieszka w tym moim brzuszku. Mimo tego, że doktorek się mocno starał i zrobił mi USG zarówno przez brzuch jak i dowcipnie to maluch nie współpracował i nie chciał pokazać co tam ma. A kolejna wizyty dopiero za 5 tygodni. Chyba zwiariuje do tego czasu.
    Dobrze, że maluszek zdrowy :) Moja panienka też nie chciał ujawnić co tam ma- pępowina zasłaniała. Lekarz pół godziny kombinował, uciskał mi brzuch, w końcu kazał położyć sie na boku i wtedy się pokazało ;)

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą mam taką teorię (spiskową;) ) że to dziewczynki takie "nieśmiałe" i tajniaczką się z tymi swoimi insygniami władzy ;) Może już w okresie prenatalnym wyczuwają, że jak dorosną i przyjdzie im rodzić to się jeszcze napokazują :P

    Kira_ lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • awangarda Autorytet
    Postów: 887 645

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia mnie się wydaje,że tak .

    Mój jak mu powiedziałam o misiu szumisiu to już chce :-D poszedł po paczka ,gumy,parówki i zupke chińska PHO :-D

    synuś :)
    f2w3rjjgbm9jz425.png
    Dwa aniołki *
  • pestka1 Autorytet
    Postów: 1007 765

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia prenatalne robi sie najpóźniej do 14 tygodnia, a połówkowe ok 20 tygodnia moim zdaniem to nie to samo no chyba, ze cos sie zmieniło. A moze to jest to samo skoro w 2 trymestrze tylko ta nazwa prenatalne jakoś mi nie pasuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 20:10

    cb7w3e3k5o2hfu1b.png
  • pestka1 Autorytet
    Postów: 1007 765

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis znowu salatka grecka na tapecie, chyba jednak mój organizm potrzebuje żelaza :) no a oprócz tego małż zrobił faworki :D

    Sylwia na połowowym lekarz sprawdza dokładnie ile dziecko ma palców u rak i nóg, bada serce i przepływy, bo jest juz lepiej rozwinięte i mase innych rzeczy

    cb7w3e3k5o2hfu1b.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ss to dokładnie to samo :)
    Awangarda wish jest podobny do aliexpressu tylko można w zł płacić, tyle, że trzeba się zalogować przez konto google, fejsa, albo założyć konto żeby w ogóle obejrzeć ofertę.

    https://mama.wish.com/ Z różnych stron świata można zamawiać i przesyłka tańsza niż w Polsce :P

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Kira_ Ekspertka
    Postów: 160 182

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Mój wrócił właśnie z polowania i teraz się obżeram. <3
    Zresztą, obżeranie wychodzi mi ostatnio całkiem dobrze :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c03fdedf6962.jpg

    sisi lubi tę wiadomość

    f2w3skjonuh3887q.png
  • Cherry_Blossom Autorytet
    Postów: 4089 2947

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Cherry_Blossom takie pytanko: zerknęłam na 4 stronę i moja dziewczynka znowu jest chłopcem i znikła moja wizyta (14 marca), to tylko u mnie czy coś się wykasowało?

    Dobrze, że piszesz. Czasem coś mi ten post nie chce współpracować i coś poprawiam a potem on wraca do stanu poprzedniego, kiedyś pół listy mi się skasowało. Już poprawiam!

    dziewczyny sprawdzajcie czasem czy wszystko ok na liście

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 20:19

    llallka lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k580l9nmr.png
    mama:
    atdc2n0aiws3e9ll.png
    3i49roeqwo74umuv.png
    7 IX 16 - Aniołek 13 tc (*)
  • Kira_ Ekspertka
    Postów: 160 182

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzicie, czyli połowkowe, a prenatalne 20 tg ciąży to nie to samo :O

    A co do przepływów i liczenia palców, to ja już to miałam sprawdzane na tych pierwszych prenatalnych :) No, ale wiadomo, Maluszek się rozwija, nie mam nic przeciwko, żeby go ładnie posprawdzali <3

    f2w3skjonuh3887q.png
  • Cherry_Blossom Autorytet
    Postów: 4089 2947

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połówkowe to potoczna nazwa badania prenatalnego 2 trymestru:) w 3 trymestrze też się robi

    BrumBrum ale jaja! :D gratuluję córeczki

    Puldzia gratuluję wizyty

    ss25, Puldzia lubią tę wiadomość

    3jgx3e3k580l9nmr.png
    mama:
    atdc2n0aiws3e9ll.png
    3i49roeqwo74umuv.png
    7 IX 16 - Aniołek 13 tc (*)
‹‹ 486 487 488 489 490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ