X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2017
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • Asiula87 Koleżanka
    Postów: 57 32

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój bada na każdej wizycie. Przez USG sprawdzał tylko dokładnie długość, ale jaka jest tzn, czy miękka to raczej USG mu nie powie. Najwidoczniej są różne szkoły.

    U mnie też spania nie ma. Maluszek o tej porze codziennie fika. Mój mąż się śmieje, że mu tak zostanie ;)

    MMadziula lubi tę wiadomość

    f2wlj44jo2vy18pr.png

    zrz6x1hpybeag722.png
  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila, mnie ginka jak bada na samolocie, to właśnie wkłada palec/palce. I bada tą szyjkę. Na podstawie tego przez 2 miesiące stwierdziła, że szyjka rozpulchniona, 3 tyg temu rozwarcie na opuszek, teraz w środę już na 2cm. Ale to wszystko wybadane palcami. Tak samo ze skracaniem się szyjki było. A na usg tylko dwa razy mierzyła mi szyjkę jak narzekałam na klucia w pochwie w okolicach 30tc. Dziwne podejście lekarza. Może jak zobaczy na usg że szyjka skrócona to dopiero zbada ręcznie? Albo będzie zgadywać rozwarcie :D
    Moje dziecię też oczywiście rozrabia o tej porze. Mam nadzieję, że to tylko w brzuszku tak, a potem ładnie będzie spać :)

    misia_k1, MMadziula lubią tę wiadomość

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie przez usg widzial ze szyjka sie skrocila w 2 tyg o 1 cm. Z 3,5 na 2,5 i powiedzial ze w ciagu 2 tyg urodze ale zebym jescze wytrzymala chociaz z 10 dni ale i tak nie sprawdzil recznie czy jest rozwarcie czy nie dlatego zastanawialam sie jak to jest z tym rozwarciem kiedy oni wiedza..

    w koncu sie ochlodzilo u mnie chociaz o pare stopni ale jest czym oddychac:)

    fb9ff5a806.png
  • Genshirin Autorytet
    Postów: 579 749

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila to masz fajnie u mnie gorąco niemiłosiernie. Bez wiatraka znowu ani rusz.

    U mnie lekarka zawsze bada palcami na samolocie czy szyjka długa i twarda (na ostatniej wizycie była miękka ale długa). We wtorek najprawdopodobniej ostatnia wizyta przed porodem zobaczymy co u szyjki słychać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też na żadnej wizycie nie odpuścił . Wkładał paluchy że hoho, a na dwóch ostatnich wizytach to się bałam, że zacznę puszczać wiatry pochwą, bo raz już tak miałam :P . Wstaje, a tu pierdy ... ehh :)

    Głowicą mi nigdy nie sprawdzał.
    Mój lekarz ogólnie był mało komunikatywny. Strach było się do niego odezwać, bo nakrzyczeć potrafił, albo tak odpowiadał że czułam się jak idiotka.

    Ja dziś zaliczyłam szybki marsz 3 km i ogarnęłam mieszkanie . Jakąś taką moc czuję :) . Ciekawe jak długo...

    Ladybird:), misia_k1, Genshirin lubią tę wiadomość

  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Obwieszczam Wam radosną nowinę, że dziś o godzinie 7.50 pojawił się Tobiasz :) poród sn, bolało jak diabli, krocze rozwalone po całości bo młody waży 4200 prawie.

    Genshirin, ewe_a85, MMadziula, Margaret.Se, Chusy, Bridget, sabinaaa, misia_k1, sisi lubią tę wiadomość

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniadi gratuluje!!! juz masz swojego maluszka przy sobie :))

    napisz jak było? odeszły ci wody w domu czy skurcze najpierw?

    moniadi lubi tę wiadomość

    fb9ff5a806.png
  • dagaak Koleżanka
    Postów: 58 44

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wooow!! Gratulacje szybko poszło chyba :) ostatni post lekko po północy wstawiony a o 7:50 juz Mały sie urodził takze nic tylko pozazdrościć hehe :))

    moniadi lubi tę wiadomość

    8599s65gda6rso0c.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniadi wrote:
    Hej dziewczyny. Obwieszczam Wam radosną nowinę, że dziś o godzinie 7.50 pojawił się Tobiasz :) poród sn, bolało jak diabli, krocze rozwalone po całości bo młody waży 4200 prawie.
    Moniadi gratuluję! !!!!zdrówka dla Was, spory ten Twój bobas ;)

    moniadi lubi tę wiadomość

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • ×aska× Znajoma
    Postów: 30 31

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniadi gratulacje

    m3sxs65gcaykmh95.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 03:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Monia ale zaskoczylas :D! Nic nie pisalas ze skurcze masz czy cos, a tu nagle bach : )
    Opowiadaj jak bylo, jak sie czujesz? : ) Jak maluszek?

    moniadi lubi tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo,trochę nas młody zaskoczył. O 0.30 odeszły mi wody, więc wybraliśmy się do szpitala. Po drodze już dostałam regularnych skurczy. Okazało się jednak że mam tylko 1,5cm rozwarcia. Podali mi coś w rodzaju oxy na przyspieszenie akcji. Bolało. Przy 4cm podali mi dolargan, jako przeciwbólowe cos. Ale i tak bolało jak diabli. Przy 8cm marzyłam już o cesarce. Ale nikt nawet o tym nie wspomniał :( no to szło dalej. Za chyba 5 partym Tobiasz wyszedł :) był trochę owiniety pepowina, ale na szczęście nic mu się nie stało. Mnie za to dupsko teraz boli po tym szyciu i ciężko dojść do siebie :(
    Mały ssie cyca ładnie, ale nie wiem czy coś mu leci. I tak dostaje na razie mm, bo jest pod glukozowa kroplowka. Mial za niski poziom cukru, ale już dochodzi do normy i może dziś będzie ze mną :)

    Agaciora, Chusy lubią tę wiadomość

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurde czyli nieznany est dzien ani godzina dla nas:P najgorzej ze to tak sie przygotowac nie mozna zaskakuje i w szoku sie jest ze to chyba juz.

    Moniadi jeszcze raz gratuluje :))

    moniadi lubi tę wiadomość

    fb9ff5a806.png
  • MMadziula Autorytet
    Postów: 962 745

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniadi wrote:
    Noo,trochę nas młody zaskoczył. O 0.30 odeszły mi wody, więc wybraliśmy się do szpitala. Po drodze już dostałam regularnych skurczy. Okazało się jednak że mam tylko 1,5cm rozwarcia. Podali mi coś w rodzaju oxy na przyspieszenie akcji. Bolało. Przy 4cm podali mi dolargan, jako przeciwbólowe cos. Ale i tak bolało jak diabli. Przy 8cm marzyłam już o cesarce. Ale nikt nawet o tym nie wspomniał :( no to szło dalej. Za chyba 5 partym Tobiasz wyszedł :) był trochę owiniety pepowina, ale na szczęście nic mu się nie stało. Mnie za to dupsko teraz boli po tym szyciu i ciężko dojść do siebie :(
    Mały ssie cyca ładnie, ale nie wiem czy coś mu leci. I tak dostaje na razie mm, bo jest pod glukozowa kroplowka. Mial za niski poziom cukru, ale już dochodzi do normy i może dziś będzie ze mną :)
    Hej ale chyba ostatnio na wątku poruszany był temat szybkiego porodu jak z filmu , no to u Ciebie było podobnie ;) super , że masz małego juz obok , buziaki dla Was :*

    moniadi lubi tę wiadomość

    3BDap2.png
    04.01 - serduszko <3
    Synek Bartuś <3
    oar8dqk3g1y2zosd.png
    19 tc - 260 g
    20 tc - 346 g
    27 tc - 1045 g
    31 tc - 1758 g
    34 tc - 2508 g
    37 tc - 2850 g
    39 tc - 3650 g
  • Asiula87 Koleżanka
    Postów: 57 32

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Moniadi :) Coraz bardziej do mnie dociera, że to JUŻ. Za chwilkę każda z nas będzie tulić swoje maleństwo. Jeszcze raz gratuluje :)

    moniadi lubi tę wiadomość

    f2wlj44jo2vy18pr.png

    zrz6x1hpybeag722.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje moniadi!!! Kawal chlopa z Tobiaszka:) A krocze to pociesz sie, ze z kazdym dniem bedzie lepiej :)

    moniadi lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadal nie moge uwierzyc ze to moj ostatni dzien w dwupaku a od jutra moje zycie zmieni sie o 360st. Dziwne uczucie: strach miesza sie z niepewnoscia a jednoczesnie radoscia i oczekiwaniem. . . Dzis sie szykujemy, zamawiamy obiad do domu i odpoczywamy na tarasie, wspominamy nasze 8 lat razem:) (dzis 8 rocznica naszego poznania) a jutro 1 rocznica slubu na porodowce:).

    Chusy lubi tę wiadomość

    zrz6i09kmg998aky.png
  • dagaak Koleżanka
    Postów: 58 44

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larysa, super! Pomysł ze jutro o tej porze bedziesz juz po wszystkim:) i to jest w tym wzzystkim najlepsze! Ja jeszcze musze poczekać do środy bo wtedy mam zaplanowane cc.. daj znac jak sie juz uporasz jako tako z bólem bo wiadomo ze jest to nieodłączne niestety przy cesarce :(

    8599s65gda6rso0c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniadi, ale super ! Gratuluję :)
    Też bym chciała tak z zaskoczenia :)

    Za każdym razem jak wstaję w nocy na siku, mam nadzieję że może mi wody odejdą po drodze :D , ale jakoś nie chcą .

    moniadi lubi tę wiadomość

  • lila2017 Koleżanka
    Postów: 89 18

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larysa jak moge sie spytac? czemu masz CC tak wczesnie 38 tydzien tak?

    to prawda nasze zycie po porodzie zmieni sie o 360 stopni, ja jeszcze musze troszke poczkeac ale z drugiej strony fajnue tak ze wiesz ze to jutro i dzisiaj odpoczywacie rozmawiacie przygotowujecie sie psychicznie :))) powodzenia!

    fb9ff5a806.png
‹‹ 825 826 827 828 829 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ