X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecię dziś pół dnia było obrażone na jedzenie. Zjadł wczoraj o 20.30, potem łaskawie 60 ml koło 6 rano i poszedł spać dalej do 8. Wstał zadowolony ale jeść nie chciał, ani mleko ani kaszka, no kompletnie nic. Dopiero o 12 zjadł normalnie i poszedł na pierwszą drzemkę. Jak ten Antoś mnie stresuje tym swoim marudzeniem przy jedzeniu.

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Kasiaja a może badanie krwi na crp zrobić?
    Właśnie mam taki zamiar, jutro na szczęście labolatoria diagnostyki są czynne. Właśnie ładnie zasnęła, kurczę nie wyglada jakby coś jej było łapki ślicznie w górze :-) Nie zdziwię się jak jutro nie będzie śladu po gorączce. Teraz ma 37,6 a paracetamol ostatni dostała o 15:00.

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia może to słynna 3 dniówka :-) choc w sumie nie mam pojęcia jak ona wygląda :-)

    Kasiaja lubi tę wiadomość

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 30 listopada 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zolza_ wrote:
    Kasia może to słynna 3 dniówka :-) choc w sumie nie mam pojęcia jak ona wygląda :-)
    Obstawiam wirusówkę tzn mam tską nadzieje ;-) jak wyjdzie wysypka będę mieć pewność. Antek z pół roku temu miał jakiegoś wirusa bo gorączka trwała 24godz, takie dziwactwo. Ehh te dzieciaki mnie wykończą jeszcze najstarszy ma jelitówkę, „wygoniłam” go do dziadków na weekend

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za pogoda ! :O wczoraj od poludnia deszcz. Dziś w nocy mróz. :O :O

    Sople na hustawce mają długość gdzies 20 cm. A całe wyjście pokryte jest lodem - az moj pies boi sie wyjść. :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 08:38

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorączka przeszła :-D Przy dzieciach to trzeba mieć nerwy ze stali :-S

    Lavendova, Marta..a, pumka1990 lubią tę wiadomość

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super ze przeszło.. może ząbki gdzieś juz tam idą???

    Oj tak, dzieci uczą cierpliwosci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 09:16

    Kasiaja, pumka1990 lubią tę wiadomość

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzałam niby dziąsła jak dostała tej gorączki ale zębów ni widu ;-) W czwartek byłyśmy na usg bioderek, a w nocy pojawiła się gorączka wię uważam, że w tej przychodni wirusa złapała

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip przespał 10 godzin ciągiem! Żołądek to chyba miał na lewą stronę wywinięty. Obudził się przed 6, zjadł, a za godzine obudził się z płaczem - objadł się jak bąk i go brzuch rozbolał-ulał tak że on i tata do przebrania, zjadł i poszedl spac :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas biało za oknem :D Emilia jeszcze śpi :D :D
    Wasze dzieci też sie ciągną do siadania już? To nie normalne ale ona już w leżaczku zlapala sie po bokach i usiadła :O

  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś mija rok od zrobienia pierwszego testu. W prezencie dostałam skok rozwojowy. Moje dziecko domaga się obecności non stop. Sama się bawi ale musi ktoś koło niej być. Jak tylko się odchodzi to płacz. Nigdy taka nie była i z dnia na dzień. Takie cuda.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zolza to mój tak ma cały czas :P maks to 5-10 min na macie ale to tak raz dziennie się da. Jak coś robię to go kładę do bujaczka i wtedy mogę np. ogarnąć kuchnię czy obiad, jak nie tak to w trakcie jego drzemki :P

    Mój znowu zaczął się budzić co 2h w nocy.. i tak do 7 rano mamy za sobą 4-5 karmień od północy. Przesypia od tej 19:30-20 do tak maksymalnie 1 w nocy i od tego momentu mam pobudkę co maks 2h.. Ja oczywiście idę spać koło 22 więc średnio się wysypiam a nawet w ogóle. Do tego 6:30 on ma szeroko otwarte oczy i nic go nie interesuje że jest ciemno na dworze. Nie wiem czy to nadal przez lekki katar czy się popsuł ale wierzę, że mu przejdzie :(

    Do tego mega mnie bolała prawa pierś, była wielka i obolała więc 3x z rzędu nią karmiłam ale nic to nie dało.. w końcu rano wzięłam laktator, zapatrzyłam się na tv, patrze a w ciągu 10min spuściłam ręcznie 160ml mleka z niej. Nawet nie wiecie jaka ulga :D

    Lavendova może Twoje dziecko to właśnie to gotowe do jedzenia po 4 miesiącu? :D Mój to leniwiec pospolity, Turla się na boczki i w kółko jak wskazówka zegara ale na brzuszek sam czy na plecki jeszcze nawet nie :) A jak go z ciekawości delikatnie podciągnęłam za rączki to główka zostawała od razu na ziemi więc nawet mocniej nie próbowałam :) Dźwiga się lekko do siadania jak go w takiej lekko siedzącej pozycji mam na kolanach ale to odrywa się na moment ode mnie tylko.

    Kasiaja podziwiam intuicji ja pewnie bym spanikowała i pojechała do szpitala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 11:05

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova moja to takie „pół brzuszki” robi w leżaczku, śmiesznie to wyglada :-)
    Marta, jedna lekarka mi kiedyś powiedziała, że najlepszym lekarzem pierwszego kontaktu jest mama ;-) U mnie dodatkowo za „nie” dla szpitala był brak szczepień jeszcze. Kurde mam już nadzieje że pod koniec przyszłego tygodnia uda się zaszczepić bo teraz z kilka dni po tym wirusie, muszę odczekać

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez robiła dziwne rzeczy w leżaczku. + fizjoterapeutka odradziła.
    Spakowalam leżaczek i do garażu zanioslam. :)

    Zdecydowanie lepiej jak lezy na macie. Bardziej prawidłowe są te jej wygibasy. Obroty na boki. Nóżki do góry.

    U nas i tak nr1 to pozycja do brzuchu. Jak juz ogarnęła branie zabawek w tej pozycji to szczesliwa jest. :D i do paszczy wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 12:24

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal mam problem z pozycją na brzuchu. Już ładnie trzymała głowę, ale teraz na pierwszym planie zjadanie rak. Wieć na brzuchu lezy i konsumuje łapki

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesssssa wrote:
    Ja nadal mam problem z pozycją na brzuchu. Już ładnie trzymała głowę, ale teraz na pierwszym planie zjadanie rak. Wieć na brzuchu lezy i konsumuje łapki

    Mój miał taki zastój na 2 tygodnie, ja go na brzuch a on płasko z ręką w buzi. Po dwóch tygodniach nagle cud sam się podniósł :)
    więc daj jej czas i nie rezygnuj po prostu, jak nie płacze to niech leży :)

    Paulina Twoja Hania to tak śmiga z tymi umiejętnościami! Mam wrażenie że moje dziecko jest za Twoim daleko za murzynami :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 12:57

    nesssssa lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ee tam. Po prostu jest roznica w wieku. I każdy dzien takiej roznicy to dla maluchów duzo. ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez leżaczka się nie da. Mała najbardziej lubi tam leżeć i obserwować jak starsza siostra sie bawi i szaleje. I teraz od kiedy sie podniosla do siadu to caly czas to ćwiczy.
    Na macie to z 15 min sie pobawi pogada do zabawek i sie nudzi jej. Na boki to lata lewo prawo, na brzuchu tez polezy ale jakoś nie przepada. Co robicie jak wam się dziecko nudzi? Bo mi juz brakuje inwencji chyba jakies zabawki dokupie.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendowa, ostatnio Filip na kolanach u babci poderwał głowę do siadania. W leżaczku chce tylko na brzuch się obrócić, ale boczki go blokują :)
    Potrzebuję waszej pomocy. Chce zacząć odciagać mleko, tylko ja w to nie umiem... Laktator jakiś kiepski mam, ale to tylko doraźnie chce. Ale najbardziej boje się że jak odciagnę to później braknie Filipowi... Bo wiadomo, najpierw do nauki butelki bede w dzień próbowała, ale jak sie nie da to zebym mogla go nakarmić. I jaką butelke kupic nie za miliony monet? Bo mam obawy co do akcpetacji smoczka

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mały się nudzi to biorę go do innego pokoju i zaczynam coś robić np. składać pranie, sprzątać w kuchni (otwieram szafki i zamykam) a on się we mnie wpatruje jak w obrazek :P przy tym sobie tańczę albo śpiewam do niego :D to jak zabawki są już nudne oczywiście, czy czytanie książeczek i oglądanie.

    justa1509 ja mam laktator nuk jolie ręczny do niego jest buteleczka nuk first choice i mój z niej pięknie ciągnie, sam sobie ją przytrzymuje nawet nieświadomie. A teraz pije z niej trochę codziennie bo muszę mu w czymś probiotyk dać. Ja karmię jedną piersią na karmienie, więc jak chcę "zgromadzić" mleko na wyjście to ściągam to co zostanie w piersi po karmieniu. Szybko to przelewam do drugiej butelki i do lodówki i tak sobie ciułam po trochu. Mleko możesz łączyć jak ma tą samą temperaturę więc po jakimś czasie w lodówce można zlać wszystko razem. Jak chcę mieć więcej na raz to ściągam z tej drugiej która jest raczej napełniona, wtedy mam mleko na całe karmienie. Ściągam z rana lub maksymalnie do południa, zauważyłam, że po nocy mam pełniejsze piersi a wieczorem nawet robi się w nich deficyt i boję się, że może właśnie dla małego zabraknąć. Teraz jak daję ten probiotyk to ściągam np. dzisiaj na jutro, żeby mieć coś w razie deficytu wieczornego w lodówce na noc :) Jak nie mam problemu wieczorem to akurat mogę jutro mu to podgrzać w podgrzewaczu i dać :)
    U nas wszystko jest z nuka i może dlatego mały to akceptuje, w sensie i butelki i smoczki, więc wszystko jest podobne :)

    Paulina wiem, że każdy dzień ma znaczenie ale i tak :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 13:30

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
‹‹ 1586 1587 1588 1589 1590 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ