X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na samym początku Hani zdarzalo się w aucie krzyczec.. oo jaki stres.. szybko gdzies szukałam miejsca by zjechać.🤣🤣🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edytkaa93 wrote:
    Wiem że nie na temat ale może znacie jakieś hotele, pensjonaty nad morzem z wyżywieniem i przyjazne dla małych dzieci? Szukam szukam a nic znaleźć nie moge a czasu coraz mniej...

    Edytka, znajomi polecali Health Resort & Medical SPA w Jarosławcu, niestety nie pamietam w jakim wieku mieli dzieci, jak tam byli.

    Dziewczyny, jak to jest z tym rozszerzaniem diety a owocami egzotycznymi? Niektóre z Was podawały już kiwi i cytrusy, a różne źródła podają, że lepiej z tym czekać, do min 8msca lub roczku. Niestety w necie też jest pełno nieaktualnych, ale wciąż powielanych informacji (np. o glutenie, ze koniecznie trzeba go podać wtedy, a wtedy), skąd czerpiecie aktualną wiedzę?

    edytkaa93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mieliśmy problem w aucie po 10 minutach. A była wyspana i najedzona :D Także nie wiem jak my pojedziemy na wakacje iles km, chyba tablet jej kupię i bajki włączę :D Wczoraj musiałam siedziec z tylu i trzymać tel z youtubem bo inaczej ona wysiada i koniec :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wiedzę od położnej, która jest cdl. ☺ i nie kazała czekać z cytrusami albo z jajkiem czy awokado..

    Ale tutaj każdy powinien sam decydować, sa położne, cdl, lekarze czy ksiazki więc mozna sobie wyrobić opinie.😉😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia-kasia wrote:
    To u nas kolejna super noc :) jest tylko jedno ale.. skoro nie wstaje tak często co ok 2h powróciła poranna sztywność kręgosłupa. No i nie wiem co gorsze to czy niewyspanie ;)

    Dziś pierwszy raz jadę dalej niż 15min z małą sama w aucie i mam lekkiego stresa. Nie samą jazda bo lubię kierować tylko ona ma takie akcje płaczu i nie wiem co zrobię jak mi się rozpłacze. Tylko się zatrzymać pozostaje bo nie wiem co innego.

    Misia-Kasia, moja dostaje takich spazmów czasami, jak wracamy do domu wieczorem, tylko auto ruszy, to potrafi drzeć się dopóki nie dojedziemy. Nie pomagała nawet moja obecność obok niej z tylu. Ostatnio sama z nią wracałam i uspokoiła się jak zaczęłam jej krzyczeć kołysankę (żeby ją w ogóle usłyszała ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Wczoraj mieliśmy problem w aucie po 10 minutach. A była wyspana i najedzona :D Także nie wiem jak my pojedziemy na wakacje iles km, chyba tablet jej kupię i bajki włączę :D Wczoraj musiałam siedziec z tylu i trzymać tel z youtubem bo inaczej ona wysiada i koniec :D
    Nie da sie jechac z tylu i jednocześnie prowadzić auto🤣🤣🤣🤣

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:

    Ale tutaj każdy powinien sam decydować, sa położne, cdl, lekarze czy ksiazki więc mozna sobie wyrobić opinie.😉😉
    Dzięki, Paulina :)
    Trochę się wyklucza, to co piszesz, jesli, decydujesz sama, to nie pytasz położnej czy lekarza ;P
    Ja też nie mam na myśli: „ a powiedzci mi jak mam zrobić?” tylko: skąd czerpiecie wiedzę na podstawie, której wyrabiacie własne zdanie i decydujecie. Gdybym była właśnie taką położną, to mogłabym sama decydować, ale niestety to moje pierwsze dziecko i nie mam takiej wiedzy. I po to chyba jest też to forum, żebyśmy się wzajemnie dzieliły wiedzą, a mam wrażenie że każda twoja rada kończy się zdaniem: „ale każdy powinien sam decydować” . To oczywiste, nie musisz nam tego co chwilę uświadamiać :D
    Wybacz zgryźliwość, ale mam dzisiaj naprawdę podly humor, bo moja mała od rana marudna :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Nie da sie jechac z tylu i jednocześnie prowadzić auto🤣🤣🤣🤣

    Haha wiem :D Ale nie wiem co wtedy, nie zawsze też można szybko zjechac :O

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia ja już dałam truskawki, maliny, kiwi. W musach jest brzoskwinia, neltaryna, morela. Ja się tam specjalnie tymi "zaleceniami" nie przejmuje, bo one co chwilę sie zmieniaja, każdy lekarz ma jakieś swoje własne a juz w ogóle co kraj to obyczaj. Czytam czasem w necie jak mam jakąś niejasna sytuację a tak to na wyczucie. Co się tez takiego może stać jak zje tego cytrusa? Najwyżej dostanie alergii albo jakis akcji brzuszkowych. Alergie to może tez na marchewke miec a jak sie nie poda to się nie dowie :P

    Co inne tez dziecko zdrowe bez alergii stwierdzonych, bez azs itd a co innego wrażliwiec. Pewnie z wrażliwcem bardziej ostrożnie.

    Kasiaja lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Dzięki, Paulina :)
    Trochę się wyklucza, to co piszesz, jesli, decydujesz sama, to nie pytasz położnej czy lekarza ;P
    Ja też nie mam na myśli: „ a powiedzci mi jak mam zrobić?” tylko: skąd czerpiecie wiedzę na podstawie, której wyrabiacie własne zdanie i decydujecie. Gdybym była właśnie taką położną, to mogłabym sama decydować, ale niestety to moje pierwsze dziecko i nie mam takiej wiedzy. I po to chyba jest też to forum, żebyśmy się wzajemnie dzieliły wiedzą, a mam wrażenie że każda twoja rada kończy się zdaniem: „ale każdy powinien sam decydować” . To oczywiste, nie musisz nam tego co chwilę uświadamiać :D
    Wybacz zgryźliwość, ale mam dzisiaj naprawdę podly humor, bo moja mała od rana marudna :(
    Po prostu nie chce nikomu narzucać swoich poglądów.😉
    Każda z Nas robi inaczej. I tutaj temat rozszerzania diety, jej początków to juz dawno byl. ☺

    Moja za kilka dni konczy 8msc wiec to triche pozno by bylo zaczac sie intetesowac co podać dziecku do jedzenia.😉

    Wiec Ja temat rozszerzania i interesowanie sie tym zaczęłam wczesniej, duzo wczesniej. Czerpałam wiedzę z różnych źródeł i zlepilam to w całość. Stąd wyrobiłam sobie własne zdanie/poglądy!

    Dlatego fajnie sie samemu zakręcić w tym temacie i wyrobić własną opinie.☺☺
    Bo kazda z Nas robi co innego, kazdy kraj, kazdy lekarz, cdl, polozna tez co innego - wiec nie ma idealnej recepty na wszystko.
    Trzeba sie po prostu interesować tematem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 10:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, a Ty znowu wyskakujesz z tym moralizatorskim tonem.
    Wyobraź sobie, ze nie zaczęłam się tym tematem interesować teraz, ale już dawno temu i do tej pory docieram do sprzecznych źródeł, dlatego postanowiłam zapytać w kolejnym źródle, jakim jest to forum. A to że pytam was o zdanie, nie znaczy że będę traktować je jako ostateczną wyrocznie, po prostu chcę poznać poglądy innych mam.

    Po drugie to nie jest początek rozszerzania diety, bo już trwa ładne kilka tygodni, a po trzecie tu co chwilę wraca jakiś temat, nie oczekuj że każda będzie pamiętac, wszystko, co bylo napisane 3 msce temu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 11:01

    chabasse lubi tę wiadomość

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia, mi bardzo dobry pediatra (jeszcze przy starszej córce) powiedział, że nie ma najmniejszego znaczenia co i kiedy podamy. Jak dziecko ma mieć alergie to i tak ją dostanie. Bez różnicy czy dasz cytrusa w 6 czy 8 miesiącu. I tego się trzymam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 11:04

    Kasiaja, kozalia lubią tę wiadomość

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia, ja uważam tak samo jak Lavendova 🙂 przecież dzieć nie umrze od zjedzenia czegoś za wcześnie ( no chyba, że 🍄 ale tu nie ma znaczenia wiek bo i starego zmiecie ) Przy pierwszym dziecku dla człowieka to wszystko nowe i zdrowie oraz życie najważniejszej istoty w rękach rodzica ale bez obaw, te małe istotki są silniejsze niż nam się wydaje 😉 Śmiało podawaj co uważasz za słuszne (lekkostrawne i bez tony przypraw) i obserwuj, w 99,9% będzie wszystko dobrze 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 11:06

    kozalia, chabasse lubią tę wiadomość

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Misia-Kasia, moja dostaje takich spazmów czasami, jak wracamy do domu wieczorem, tylko auto ruszy, to potrafi drzeć się dopóki nie dojedziemy. Nie pomagała nawet moja obecność obok niej z tylu. Ostatnio sama z nią wracałam i uspokoiła się jak zaczęłam jej krzyczeć kołysankę (żeby ją w ogóle usłyszała ;)
    Taki mam plan włączyć jej ulubiona piosenkę i śpiewać ;) Piosenka trwa ok 2min, jazda 40min wiec tylko 20 piosenek i jesteśmy ;)

    kozalia lubi tę wiadomość

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia, ja duzo czytam, pytalam tez pediatry o zdanie, no i w de masz sloiczki z dodatkiem kiwi od 4 miesiaca, z pomarancza od 6 miesiaca itp ;)


    Co do jazdy samochodem, to bywa, ze mala zaczyna sie drzec i jest histeria, bo smoczek sie zgubil a chce spac czy cos w ten desen...
    No coz, wylaczam sluch i daje jej czas na uspokojenie sie... zazwyczaj po 5-10 minutach sie wycisza, a pozniej zasypia bez smoka...
    W wiekszosci przypadkow jezdze z nia sama bo maz w pracy, wiec musi sobie sama z tylu radzic

    kozalia, pumka1990 lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia chyba bede udawac ze nie widze Twoich wypowiedzi. Bo jakos nie mam ochoty bys rozladowywala na mnie swoje emocje.😉
    Chcialam pomóc i niestety spotkałam sue z Twojej strony z atakiem 😧

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 11:20

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pisałem kiedyś że bym dziecku wszystko dała a tu dupa bo mi się trafił alergik :( już na starcie zaatakowała go głupia marchewka i tak się bujamy..

    Ja słucham lekarza najwięcej który jednak mówi że ze spokojem wszystko próbować to co je się w domu ale w naszym przypadku bardzo ostrożnie. I w sumie ja się opieram na tym co jest w składzie słoiczków jako pierwsze bo one są dla wszystkich więc najbardziej przebrane produktowo i najubozsze w różności. Sama nie jem teraz cytrusów więc specjalnie nie kupuje. Teraz w domu mam banany i jabłka i to są dla nas podstawowe owoce. Awokado sama kupiłam ze 3x bo nie używam na codzień więc też mu nie dawałam :) truskawki jem jak jest sezon i są do kupienia na każdym rogu, tak samo wiśnie czy maliny, więc czekamy na swiezynki :) oczywiście coś tam innego jadł jakaś morele, brzoskwinie itp co się trafiła w słoiczku ale takie do rączki świeże to nie.

    A co do jazdy autem to ja sama kilka razy jechałam ale mój jak trochę marudzi to wystarczy że śpiewam jadą misie i jest ok :D to na trasach do 30-40min dalej sama nie jadę. Ale mój kuzyn miał egzemplarz którego fotelik parzyl i jeździli tylko nocami na początku jak chcieli do rodziny gdzieś dalej :)

    kozalia lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to 1,5h trase samotna zaliczylam juz jak mala miala 6tyg, bo trzeba bylo jechac do hematologa...
    Na basen tez mamy 30min drogi...
    Ale ona malo kiedy odstawia dramat w samochodzie, lubi jezdzic... dramat jest tylko jesli jej cieplo, albo jest mega zmęczona wtedy potrafi krzyczec

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa ta twoja Mia to jest jakiś dojrzały egzemplarz jak na 7 mies bobasa. Ogarnia sama tubki (gdzie to dwulatki maja problem) i bidona (moja wywalila) :D Nie wien jak to zrobilas ale też tak chcę :D :D :D

    Moja wodę chce ze szklanki... Dziwaczka

  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 20 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już chętnie bym dała mu wszystko byle coś chciał spróbować... Mam cichą nadzieję że jak wyjdą zęby to i chęć jedzenia wróci.
    Moja córka tak się darła w samochodzie że nigdzie nie mogliśmy jechać bo u niej płacz za każdym razem kończył się wymiotami. Tak miała do w 2 lat. Płacz ze stresu wywoływał od razu wymioty.
    Dopiero jak się przesiadla na fotelik przodem ( tak wiem bezpieczniej tyłem,) się skończyły płacze w aucie. Wózkiem też nie mogła jechać tyłem do kierunku jazdy tylko przodem.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
‹‹ 1845 1846 1847 1848 1849 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ