X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia szogun <3 :D

    Ja dzisiaj też w kuchni gotuje, dziecko na macie w salonie nagle przybiega cora że Emilka do nich do pokoju przyszła :D

    misia-kasia lubi tę wiadomość

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa ale się uśmiałam 😅 aż mojemu pokazałam jak szalona jest Mia 😅

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squirrel moja też nic nie je poza papkami, nawet obiadki ze słoiczka musze czasem rozcieńczać bo zaraz sie dławi i ma odruch wymiotny. Jedynie chrupka umie zjeść ale ostatnio zaczyna go odgryzać i już mam stracha. Jak jej dałam jabłko starte na tarce też sie tym dusiła. Ale nic na siłe, przyjdzie czas na większe kawałki:) wode pije tak z 20-50 ml na dzień, po łyczku, jest sukces bo nie krzywi sie na jej smak tak jak robiła to jeszcze miesiąc temu. Co chwile jednak daje jej łyczka. Też wydaje mi sie że jest do tyłu z innymi dzieciaczkami ale ważne że ja widze postępy. I tak uważam że jest najcudowniejsza:) i od wczoraj wyciąga rączki jak chce co kogoś by ją zabrał na ręce:)

    squirrel lubi tę wiadomość

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 20 marca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też tylko papki, kawałki wupluwa, albo w ogóle do ust nie weźmie.
    Musi do jedzenia kawałków "dorosnąć" :D
    Oszaleje przez ten katar, ile to może trwać?

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 20 marca 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    U mnie też tylko papki, kawałki wupluwa, albo w ogóle do ust nie weźmie.
    Musi do jedzenia kawałków "dorosnąć" :D
    Oszaleje przez ten katar, ile to może trwać?
    Mój to nic nie chce, pierwszy raz otworzy usta potem koniec. Ale trzeci ząb już na przebiciu a 3 kolejne w natarciu. Ech

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 20 marca 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to nie kwestia zębów, bo narazie nie zanosi się na kolejnego zęba. On nie umie sobie z kawałkiem po prostu poradzić, jak mu dałam ostatnio to stwierdził, że sobie będzie od razu połykać...

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 20 marca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    U nas to nie kwestia zębów, bo narazie nie zanosi się na kolejnego zęba. On nie umie sobie z kawałkiem po prostu poradzić, jak mu dałam ostatnio to stwierdził, że sobie będzie od razu połykać...
    Moja córka też długo kawałków nie akceptowała. W końcu się przełamią i zjedzą 😉

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 20 marca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też w większości papki, sam jedynie je chrupki, chlebek z masłem, do banana to aż się trzęsie. Jak mu podaje zupki łyżeczka to sporo zjada więc dla mnie lepiej bo wiem ile do brzucha trafi. Wczoraj podałam mu zupkę z kalafiora i było blee a dzisiaj dla odmiany zjadł całą porcję 🙂
    No Mia świetna jest, podróżniczka z niej dobra🙂 mój od wczoraj zaczął pelzanie do przodu, że 3 kroczki ale jest postęp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 18:54

    pumka1990 lubi tę wiadomość

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na poprawę humoru wieczorem :
    Z Pola wieczorem przed spaniem mówimy pacierz i się przeżegna zawsze na koniec. Dziś jak zwykle "imię ojca i syna i ducha świętego Mikołaja. Amen "😂 nowa wersja 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 19:36

    chabasse, Eilleen, Kasiaja lubią tę wiadomość

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, bo Mikołaj to ważny święty :D

    Ania241188 lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Ania, bo Mikołaj to ważny święty :D
    Dzieci są pocieszne. Albo podchodzi dziś do Olka i kładzie rękę na jego czole i mówi "on ma ciepłą głowę" ( w sensie gorączkę) 😂 to ma od mojej mamy bo ta wiecznie tylko sprawdza jak są marudni czy nie mają ciepłej głowy.

    Moje smyki śpią.
    Ciekawe jaka mnie dziś noc czeka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 19:55

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde teraz inaczej się rozwija i nie ma co porównywać, mój to mały ssak i z bidonu zassal po minucie ;p oczywiście ze on nie umie delikatnie to jak mu wody do buzi nalecialo to się poplul i zaksztusil na start :) tubke też w moment wystarczyło że połowę pierwszej mu lekko wyciskalam do buźki i zaczął ssać szybko. Ale on pije z 3 różnych butelek ma 2 rodzaje smoczkow i mu wszystko jedno generalnie ;)
    Wasze nawet jak są mobilne to wyglądają na bobasy a mój to taki roczniak z wyglądu i co ktoś go widzi pierwszy raz to ale duży. Dzisiaj sąsiad rodziców zagadal że zaraz roczek :D

    Dzisij jadł kaszę ugotowaną, wsadzilam łyżkę do sloiczka który lubi i wymieszałam więc wpadła razem ze sloiczkowa papka. Pierwsze dwie łyżeczki się krzywil a później już jadł jak zawsze :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania241188 wrote:
    Dzieci są pocieszne. Albo podchodzi dziś do Olka i kładzie rękę na jego czole i mówi "on ma ciepłą głowę" ( w sensie gorączkę) 😂 to ma od mojej mamy bo ta wiecznie tylko sprawdza jak są marudni czy nie mają ciepłej głowy.

    Moje smyki śpią.
    Ciekawe jaka mnie dziś noc czeka

    To mój robi to samo :D Co chwilę tylko "ona jakaś taka gorąca", a ja zawsze "yhym bo żywa" :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ten twój syn będzie dobrym mężem, wszystko mu pasuje :D

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    Każde teraz inaczej się rozwija i nie ma co porównywać, mój to mały ssak i z bidonu zassal po minucie ;p oczywiście ze on nie umie delikatnie to jak mu wody do buzi nalecialo to się poplul i zaksztusil na start :) tubke też w moment wystarczyło że połowę pierwszej mu lekko wyciskalam do buźki i zaczął ssać szybko. Ale on pije z 3 różnych butelek ma 2 rodzaje smoczkow i mu wszystko jedno generalnie ;)
    Wasze nawet jak są mobilne to wyglądają na bobasy a mój to taki roczniak z wyglądu i co ktoś go widzi pierwszy raz to ale duży. Dzisiaj sąsiad rodziców zagadal że zaraz roczek :D

    Dzisij jadł kaszę ugotowaną, wsadzilam łyżkę do sloiczka który lubi i wymieszałam więc wpadła razem ze sloiczkowa papka. Pierwsze dwie łyżeczki się krzywil a później już jadł jak zawsze :)

    Hehe u mnie też wszyscy twierdzą, że Filip to taki prawie roczniak. Jak ktoś mnie pyta tak jak np. dzisiaj w przychodni kobieta ile mały ma to jak usłyszała, że skończone 7 miesięcy to była w szoku.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po rehabilitacji ☺ hanulka im starsza tym współpraca mniejsza.😫

    Problem napięcia i asymetrii juz nie istnieje..
    Pięknie robiła pozycję czworaczą. Usiadła- ale jeszcze ciezko podczas siadu z zabawą..czasu najwidoczniej potrzeba☺

    Sporo potrafi tylko z jakiegos powodu nie czuje potrzeby tego robic.😲

    I rozwija sie super mimo ze jeszcze nie chodzi do pracy, hehe 🤣🤣🤣😝


    Hania tez ponoc wygląda na starszą. Ale na zywo, na zdjęciach wychodzi drobna..
    to przez to ze jest długa wygląda na szczupłą. A jak juz sie ubierze w bluzę to taki pulpecik wtedy.

    Ale dla mnie to mój bobasek malutki 😍 lubi swoj krok pająka i tak przemierza mieszkanko ! Za suczką też pójdzie, i ile frajdy przy tym.😂

    ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 15:58

    chabasse, Ania241188, Lavendova, Kasiaja lubią tę wiadomość

  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 20 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my nie pełzamy(tylko do tyłu), nie raczkujemy, nie siadamy. Za to pijemy pięknie z bidonu(nie wiem jak to możliwe, ale załapał za pierwszym razem), jemy musiki(sam Emil - ja tylko trzymam, aby nie naciskał) i ogólnie uwielbiamy jeść :D
    Jemy papki, ale jak wezmę np banana widelcem to też zje i ładnie połknie. Ostatnio jadł trzymając Go w ręce i jak miał w buzi za duży kawałek to wypluwał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 22:18

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 21 marca 2019, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza wyprawa autem poszła gładko :) Najpierw trochę piszczała, śpiewała po swojemu i usnęła 5min przed dojazdem ;) Odczekałam 20min i wyszłyśmy z auta. Wracając usnęła prawie od razu i obudziła się pod domem.

    Ogólnie to byłyśmy u 11 miesięcznego kolegi i super się sobą interesowali :) Matka się wyrwała i pogadała, a skoro podróż poszła gładko to nabrała ochoty na więcej takich wypadów.

    U nas z tym jedzeniem nastąpił regres w kwestii warzyw i mięsa, jadła sporą porcje a teraz kilka łyżeczek i odmawia. Nie przejmuje się, proponuje codziennie i czekam jak zmieni zdanie.

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 21 marca 2019, 04:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiałam co podawać do jedzenia i teraz niby nie ma specjalnych zaleceń od kiedy trzeba gluten wprowadzić, od kiedy jajko itd. Według najnowszych badań jak się ma alergie to i tak się pojawi reakcja czy podamy dany produkt wcześniej czy później. Jedynie jest lista produktów których nie wolno podawać: grzyby, miód, surowe mięso i surowe jajko. Nie pamiętam co jeszcze.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 21 marca 2019, 04:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek intensywnie ćwiczy siadanie. Trochę mu się udało z pomocą szafki bo się o nią oparł. A co do zwiedzania to jak na razie poza pokój się nie zapuszcza :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 09:39

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
‹‹ 1847 1848 1849 1850 1851 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ