X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie cierpliwa masz talent!

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 września 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia ja byłam z tym naszym katarem cieknactm przeźroczystym i dostaliśmy zielone światło na żłobek jak nie ma temperatury, uszy czyste, osluchowo ok.

    Cierpliwa, piękny!!!!

    My po zakupach butów na jesień. Mamy bobuxy (timber navy) i do domu kapcie filcowe superfity pingwinki :) na zimowe dni kupiłam żeby nie ciągnęło od podłogi, bo mi zimno ostatnio chociaż mamy drewnianą podłogę. A ni3 chce mi się codziennie brać kapci że żłobka.. poza tym te Befado są sztywne które tam ma. Ale taki wymóg żłobka był :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2019, 18:55

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, jakby ten katar nie był w takim natarciu, ze co chwile musimy go odciągać, bo inaczej gile po pas i je tylko zlizuje;) to tez bym ją puściła. Mam nadzieje, ze jej się chociaż załagodzi przez weekend. Samopoczucie ma dobre, temperatura w porywach do 37. Poczekamy, zobaczymy, najwyżej w pon ją pediatra przebada. Tylko wtedy nam pewnie zlobek przypadnie, bo u nas głupia zasada, ze do 8.30 dziecko trzeba przyprowadzić, a średnio to widzę ze do tego czasu zdążę z lekarzem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa, Ty to masz talent, zazdroszcze!

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 21 września 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta jak oceniasz buty z bobuxa, bo pewnie oglądałaś więcej modeli. Na grubszą stopę coś by się znalazło?

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 21 września 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozalia jeżeli się nie krztusi tym katarem w dzień tylko leci to nie odciagaj, bo odciaganie i smarkanie powoduje większą produkcję, najlepiej nawilzac, inhalacje+woda morska. Im mniej mechanicznie ściągasz tym mniej będzie lecieć. Wyjątek to jak się oczywiście dziecko męczy z jedzeniem, piciem czy oddychaniem oczywiście. Ale samo zlizywanie nie różni się niczym od tego co spływa gardłem tak na prawdę ;) wiem że kusi ściągnąć ale lepiej latać z chusteczka i wycierac :) U nas też ta kumulacja była w piątek popołudniu, sobota lepiej, a w niedzielę się uspokoiło na tyle że noc porażka ale dzień już mało co leciało.

    Ania ja to nie jestem wybredna ;) weszłam i powiedziałam że chce buty na jesień które starcza aż do przejścia na zimowki, koniecznie na rzep bo 2x dziennie muszę go ubrać i w ciemnym kolorze, więc odpadły emele bo ładne miały sznurowki, a rzepy były jasne. A ten jest szeroki, rzep daje dużą regulację więc na grubszą stopę spokojnie wejdzie moim zdaniem. U nas spokojnie wejdzie gruba skarpetka nawet na luzie. Podeszwa jest gietka całkiem :) wiadomo że nie jakoś super bo jednak to but jesienny i musi być trochę grubsza. Te superfity mielismy takie tradycyjne paputki to okazało się że są za ciasne na wysokości podbicia chyba i odpadły, pani skomentowała że dlatego Befado nam wcześniej pewnie sugerowali bo są szersze, a nie na chude stopy. A te filcowe są luzniejsze, lepiej dopasowują się do stopy jednak.. Ale portfel ucierpiał jak na paputki. No ale wełna to wełna ma inne właściwości niż takie bawełniane. Tylko no ja nie wybrzydzam, nie czytam wcześniej. Wchodzę, mówię co oczekuje i przynoszą mi 3-4modele coś o nich opowiadają i dawaj na stope ten który uznaje za najlepszy po ich opisie i wizualnie. Jak pasuje i widzę że ładnie w nim spaceruje po sklepie to biorę :) mam pełne zaufanie do tych sprzedawców tam.

    Bobux mam dokładnie te:
    https://bootstore.pl/p/2481/221230/polbuty-dzieciece-bobux-728106-timber-navy-rozmiary-18-25-polbuty.html?gclid=EAIaIQobChMIjI_t6LDi5AIVEU0YCh3dFgCTEAQYASABEgJK-PD_BwE

    Kapcie takie tylko jedne i drugie rozm 21
    https://allegro.pl/oferta/26-superfit-295-82-kapcie-pingwin-filcowe-17-cm-8410585039?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_SHS_DCK_pla_dziecko_obuwie&ev_adgr=kapcie&gclid=EAIaIQobChMIlc6X58_i5AIVw6sYCh2K5A1lEAQYBiABEgL5zvD_BwE

    Edit. Wklejam jakie bo niektóre zamawiają przez Internet więc może opinia się przyda, broń boże się nie chwalę czy coś ;) sama w drodze że sklepu wrzucam nazwę buta i czytam opinie czy mnie w konia nie zrobili w sklepie ale jak na razie wydaje się że doradzają mądrze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2019, 21:18

    kozalia lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 21 września 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Zdrówka dla wszystkich chorowitków.

    U nas dwie noce z rzędu masakra, mały ma przerwy w spaniu ok 2.5h, czuję się jak zombie, jestem wykończona tymi nocami. Filip ma rok skończony, a jeszcze mi całej nocy w spokoju nie przespał, kiedy to się skończy? Nie dość, że w nocy nie śpi to wstaje o 6 rano i oczywiście do 12 taki marudny, że mam ochotę go w kosmos wystrzelić. Przez to zmęczenie jestem non stop wkurzona, co odbija się na Filipie.

    Nasze dzieci to są chyba bardzo podobne do siebie, bo jakbym czytała o sobie .. 🙂

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 21 września 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe Marta no faktycznie portfel Wam ucierpiał, ale buciki fajne zwłaszcza te papcie 😉 dzięki za opinię 😉
    My w przyszłą niedzielę musimy się wybrać, bo mały chce wszędzie włazić, a mamy tylko attipasy🙊 będziemy szukać czegoś co na tą grubiutką stopę wejdzie 🤣

    P.S. Moja babcia zrobiła Filipowi kapcie na drutach i podszyła je skórką 🙂 myślę, że Filipowi dobrze się w nich chodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2019, 21:32

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 21 września 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Squirrel to może we dwoje będzie im raźniej w tym kosmosie🤣🤣
    Bardzo chciałabym, żeby mały sobie spokojnie spał, obudził się w humorze, a nie był zmęczony i marudny od razu po otwarciu oczu.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 21 września 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta fajne te buciki!

    Dla mnie temat bucików narazie odległy bo u nas do chodzenia jeszcze długa droga. Myślę że kupimy jakieś porządne zimówki dopiero. ale co od was podczytam to moje:)

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 22 września 2019, 04:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Zdrówka dla wszystkich chorowitków.

    U nas dwie noce z rzędu masakra, mały ma przerwy w spaniu ok 2.5h, czuję się jak zombie, jestem wykończona tymi nocami. Filip ma rok skończony, a jeszcze mi całej nocy w spokoju nie przespał, kiedy to się skończy? Nie dość, że w nocy nie śpi to wstaje o 6 rano i oczywiście do 12 taki marudny, że mam ochotę go w kosmos wystrzelić. Przez to zmęczenie jestem non stop wkurzona, co odbija się na Filipie.
    U nas ostatnio 2h była, a tak 1h norma. Także Cię rozumiem.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ostatnio wróciłam do podczytywania Was.
    Mam nadzieję, że po dłuższej nieobecności przygarniecie mnie jeszcze? 🥺

    Dużo się przez ten czas działo! 🤪 Hania zaczęła robić te 2 kroki przed roczkiem. Ale potem jak to u niej. Cisza..
    Około 12.5 Msc jednocześnie zaczęła chodzić, biegać i wstawać sama..
    Ma taką fascynację chodzeniem, że wózek stoi w garażu nieużywany.
    Ona chce chodzić i już. 😊 Butki kupiliśmy najpierw bobux, takie przed kostkę. A niedawno emelki. - o te:
    https://sklep.emel.com.pl/PL/shoe,10013,0,0.html

    Są fajne naprawdę.😀
    Ale Hania ma szczupła stopę, więc problemu z butami nie było..
    Powoli też myślę o kapciach. Niby podłoga już grzeje, ale może jednak te kapcie?!🤔

    Mój lobuziak jest wszędzie, zabawki odeszły w kąt. Nie usiedzi na tyłku.
    Ostatnio chodzimy na zajęcia z sensoplastyki - super sprawa. Polecam! 😀😀

    Aaaaa i idą nam na raz 4 czwórki i 2 trójki górne. 😭 Mamy ciekawie.. 😵😵😭

    I też w 3cs, zobaczyłam II kreski. W szoku jestem że tak szybko! Wizyta u gin dopiero 9.10
    Ale Wam powiem, że jak przy pierwszej ciąży czułam się nijako..
    Tak teraz brzuch boli, mdli mnie. I termin wypada 1 czerwca.

    Natalia ✊✊ czytałam 😥 kciuki ogromne trzymam żeby maleństwo miało tylko położenie serduszka prawostronne!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 07:05

    1ania1, Natalia05, edytkaa93, Ania241188, marcela123, Kasiaja, Marta..a, squirrel, pumka1990, misia-kasia lubią tę wiadomość

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 22 września 2019, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Paulina 🙂
    Fajnie, że się odezwałaś. Współczuję zębów, u nas też wychodziły masowo i to był ciężki czas.
    Z całego serca gratuluję😉 oby ciążowe dolegliwości nie dawały Ci w kość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 06:53

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 22 września 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip też ma motorek w tyłku... Teraz jeszcze ma katar, nie pozwala robić inhalacji, wycierac nosa, zakrapiac... A odciaganie to tylko brutalnie :/ jesttem dzisiaj zmeczona jego nocnymi płaczami.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Paulina fajnie ze sie odezwalas :) I gratuluje fasoleczki 😍 Ja tez sie inaczej czulam niz w coazy z Emilia, poczatek byl super dawno nie mialam takiego powera. Teraz tez mnie brzuch boli :/ Oby tylko mdlosci cie nie meczyly!

    Tez wlasnie musze kupic butki bo mamy tylko sandalki. Do domu nie wiem czy u nas kapcie zdadza egzamin, moje raczej w samych skarpetkach (a w ogole to na boso najlepiej by chodzily) wiec moze lepiej grubsze skarpetki antyposlizgowe.

    Ale paputki z superfita swietne 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 08:58

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 22 września 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Paulina.

    U nas katar się kończy za to zęby na nowo....jap..ole

    Noc masakra z płaczami, tarciem buzi. Od rana nie lepiej, wrzaski, marudzenie ech.
    W takie dni jak dziś jestem przekonana, że zostanie jedynaczką😱
    Dałam już Ibum, teraz śpi. Niedługo też za butami będę musiała się rozglądać bo po domu robi 4 kroczki za jednym zamachem, a na spacerze najchętniej już by wyszła z wózka.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 22 września 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne te buty dla dzieciaczkow kupilyscie, u nas też chyba dopiero zimowe porządne kupimy bo narazie nie wykazuje checi do chodzenia, tzn z jakimiś zabawkami czy przy hulajnodze po domu to chodzi ale sam to stoi i jak trzeba gdzieś się przemiescic to odrazu na kolanka, nawet jak próbowałam podać mu rękę to też na kolana, także ostrożny jest bardzo 🙂

    Paulina witaj w gronie ciążowym, gratuluje i życzę żeby mdłości Cię ominely bo mi dały w kość, ale już chyba mijają, za to codziennie rano głową mnie boli.

    Czy Wasze dzieci też robią takie awantury przy obcinaniu paznokci? Od jakiegoś czasu nie radzę sobie z moim, wcześniej grzecznie leżał albo siedział, czasami puściłam mu bajki i było po sprawie a teraz tak się denerwuje, że nic nie pomaga i kończy się na tym że mąż musi go na siłę trzymać a ja błyskawicznie obcinać bo taka awanturę robi ze nie da się go uspokoic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 11:16

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 22 września 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina - gratuluję :-)

    Ja kupiłam dwie pary butów bo Olek chce chodzić. Byłam w smyku w outlet to pasowały jedne buty ale są rozmiar większe. Takie nieocieplane ale wyższe trochę. Linku wam nie wkleje bo to wyprzedaż i na stronie ich nie widziałam, szukałam mniejszego rozmiaru.

    a9ba3b560628a0d9med.jpg

    438343eea0fde598med.jpg

    Te były za 35 zł. Fajna gietka podeszwa.

    I później pojechałam do innego smyka bo w tym outlet mieli dużo butów ale nic więcej nie pasowało. Wszystko za wąskie. I kupiłam te za 80 zł

    759e4699401477d8med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 11:41

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 września 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, gratulacje! Spokojnej ciazy!


    U nas mimo, ze jeszcze nie grzejemy Mia zazwyczaj na bosaka chodzi bez skarpet...

    Spacery zazwyczaj w wozku, tylko plac zabaw to poza wozkiem, wiec narazie dalej attipasy starczaja u nas na szczescie, bo juz sie do sklepu z butkami wybieramy i wybieramy...
    Zamowilam jej jakis czas temu geoxy, ale dziwnie w nich chodzila...
    A w ogole hit jest taki, ze majac butki na nogach je sciaga caly czas🤦‍♀️
    Ale mowie ona nawet w samochodzie czy na spacerze potrafi wszystko ze stop posciagac, a w domu tylko na gola stope

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 11:48

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 22 września 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.howwemontessori.com/how-we-montessori/

    fajna strona

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
‹‹ 2236 2237 2238 2239 2240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ