X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 23 września 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Paulina ! A ja wam powiem ze miałam ostatnio sen, że jestem w kolejnej ciąży i już wiedziałam że to będzie chłopiec. Cieszyłam się ogromnie mimo że ciąża nie była planowana haha. Nawet pomyślałam przez moment, że może już chciałabym drugie ale ostatecznie rozsądek wziął górę. Wracam do pracy a od września przyszłego roku zaczynamy się starać o drugie. W międzyczasie mamy też kilka podróżniczych destynacji, ktore chcielibyśmy ogarnąć z Helenką a z dwójką to ponownie musielibyśmy odłożyć je w czasie. Chociaż teraz czuję taki komfort psychiczny, że nie musimy się starać o dziecko i przeżywać niepowodzeń. Pewnie przy drugim będzie inaczej bo mam już tę świadomość, że moje ciało jest zdolne do stworzenia życia, ale mam ogromną nadzieję że nie będziemy musieli czekać kolejne 2,5 roku🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 09:50

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Jakby rodzice mieli przyprowadzać dzieci bez kataru to żłobek byłby pusty :D panie non stop nosy wszystkim wycierają. Nic rano nie mówili, ale zgłaszałam że ma katar.
    Panie by się cieszyły gdyby dzieci chore nie przychodziły.
    Zawsze to mniej dzieci pod opieką.

    A płacić i tak trzeba, więc właściciele zadowoleni.

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 23 września 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Panie by się cieszyły gdyby dzieci chore nie przychodziły.
    Zawsze to mniej dzieci pod opieką.

    A płacić i tak trzeba, więc właściciele zadowoleni.
    Właśnie gdyby rodzice przyprowadzali chore dzieci to ciocie by się mogły cieszyć. Jedno chore zarazi resztę, a dziecka które potrzebuje podawania lekarstw już chyba rodzice w żłobku czy przedszkolu nie zostawią? I tak z jednego chorego robi się cała grupa.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 23 września 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina gratuluję!!!
    My staralismy się 3 cykle, nie wyszło, i od 2 tygodni wróciłam do pracy, własna działalność więc pracuję od 17.00, wieczory, weekendy. Miałam zamiar pracować w domu przy Agacie trochę, ale nie ma opcji, jest tak absorbująca, że nie ma szansssssssss.

    u nas od 2 dni katar na maksa, 2 dni temu mialam pierwszą noc w której W OGOLE NIE spałam, męża akurat nie było na noc, i byłam sama i całą noc nosiłam ją na rękach, inaczej ryczała...

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 23 września 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to mąż wczoraj o 20 wrócił i dziś na całą noc przejął dziecko a ja spałam od 21 30 do 7 rano :)

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mii wrote:
    Właśnie gdyby rodzice przyprowadzali chore dzieci to ciocie by się mogły cieszyć. Jedno chore zarazi resztę, a dziecka które potrzebuje podawania lekarstw już chyba rodzice w żłobku czy przedszkolu nie zostawią? I tak z jednego chorego robi się cała grupa.
    Hehe, też racja 🤣

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 września 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że dziecko może mieć katar 2 tygodnie, tydzień przerwy i znowu katar.. A po Katarze jeszcze 3-4 tygodnie może kaszlec aż się gardło nie odbuduje. To niektóre dzieci, które nie potrzebują lekarstw nigdy by w żłobku nie były :D bezsprzecznie gorączka dyskwalifikuje dziecko że zlobka/przedszkola ale katar uważam że nie.
    Mojego brata córka 2,5roku ma odkąd poszła do żłobka katar z przerwami 2-3dni. Abratowa musiałaby rok na zwolnieniu śledzie którego żaden pediatra jej nawet na katar taki nie wystawi :D
    W żłobku jest zakaz przynoszenia i podawania leków. Ja mojego puściłam bo jedyne co robiliśmy to woda morska i inhalacje. Byłam z nim kontrolne u pediatry i też mi powiedziała że spokojnie do żłobka ma iść ale jakby się jego stan pogorszył to do niej po zwolnienie., czyli właśnie jakby miał gorączkę albo ten katar się zmienił jakoś niepokojąca.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wam szczerze powiem ze nie rozumiem tej mojej obecnej ciazy. I chyba wolalabym sie starac tak jak o emilie pol roku ale chociaz mialabym pewnosc ze to nie jest z mojej winy, a teraz tak mysle ze chyba jednak moglam zaszkodzic. Nie staralismy sie i kto by myslal ze z jednego seksu bedzie ciaza (zwlaszcza ze wczesniej jednak byly intensywne starania a ciazy nie bylo od razu). Bralam te antybiotyki jakos tak wyszlo ze owulacja musialabyc w niedziele a antybiotyki zaczelam brac we wtorek do piatku, myslicie ze to dlatego? Nie dowiem sie pewnie. Eh no z natura nigdy nic nie wiadomo 🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katar zalezy jaki, lekki wodnisty czy koncowka sama to ok, ale nos zakutowany i gile zolte czy zielone po pas to sorry ale nie chcialabym zeby sie bawilo z moim zdrowym dzieckiem. Zreszta sama wiem jak ja sie czuje z wielkim katarem kichaniem i kaszlem, takze to jest stan do domu a nie do zlobka/przedszkola, i tez stan taki kiedy sie jednak podaje leki inhalacje krople itd (nie w odniesieniu do justy!)

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 23 września 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten czas od września do lutego jest taki ciężki, wszyscy chorują. Moja starsza jeszcze w zeszłym roku chodziła do przedszkola w kratkę, 2 tygodnie w przedszkolu, 2 tygodnie w domu. A co dopiero takie maluszki.
    A po chorobie u nas tez jeszcze długo jest kaszel, ale wtedy musimy brać zaświadczenie od pediatry, że jest zdrowa.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 września 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia ale to nie jest tak że 14 dni płód odżywia się przez ciałko żółte i alkohol/leki w tym czasie nie powinny do niego trafić? Dopiero po ok 14 dniach zaczyna ciągnąć od matki?

    Nie no są różne katary to też trzeba sobie uświadomić :) chyba każda mama widzi po dziecku też jak się zachowuje i czy ten katar to bardziej woda, alergiczny, lekko ząbkowy, czy tak jak piszesz zielonozolte gęste gile ;)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 23 września 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Ja to wam szczerze powiem ze nie rozumiem tej mojej obecnej ciazy. I chyba wolalabym sie starac tak jak o emilie pol roku ale chociaz mialabym pewnosc ze to nie jest z mojej winy, a teraz tak mysle ze chyba jednak moglam zaszkodzic. Nie staralismy sie i kto by myslal ze z jednego seksu bedzie ciaza (zwlaszcza ze wczesniej jednak byly intensywne starania a ciazy nie bylo od razu). Bralam te antybiotyki jakos tak wyszlo ze owulacja musialabyc w niedziele a antybiotyki zaczelam brac we wtorek do piatku, myslicie ze to dlatego? Nie dowiem sie pewnie. Eh no z natura nigdy nic nie wiadomo 🙈
    Natalia, oglądałam live z jedną panią doktor która mówiła że na początku ciąży każdy czynnik może mieć wpływ na rozwój dziecka. Nawet opryszczka. Leki myślę że też.

    Ale nie myśl teraz o tym. Kiedy drugie wyniki?

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 23 września 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co na mokry kaszel dla maluchów? Pediatra dziś nie odbiera.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 23 września 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania241188 wrote:
    Dziewczyny co na mokry kaszel dla maluchów? Pediatra dziś nie odbiera.

    Przy mokrym kaszlu pediatra kazała mi małemu dawać krople Flegamina Baby.

    Haha nastąpił ten dzień. Dzwonili do mnie z przychodni z pytaniem dlaczego nie przychodzę małego szczepić 😁 idziemy 01.10.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania241188 wrote:
    Dziewczyny co na mokry kaszel dla maluchów? Pediatra dziś nie odbiera.
    Już po roczku jest sporo syropow ba kaszel. ☺️ Np mucosolvan.

    Moja fajnie odksztuszala po lipomalu a tam w składzie tylko kwiat lipy

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 23 września 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my mieliśmy iść jutro na szczepienie i co SMS z przychodni, że odwołane bo lekarz nieobecny. Nosz kurde już któryś raz tak trafiliśmy, dzwoniłam o pierwszy wolny termin i dopiero 17 październik. Super

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania241188 wrote:
    Natalia, oglądałam live z jedną panią doktor która mówiła że na początku ciąży każdy czynnik może mieć wpływ na rozwój dziecka. Nawet opryszczka. Leki myślę że też.

    Ale nie myśl teraz o tym. Kiedy drugie wyniki?

    Teraz w czwartek mam usg u kardiologa, 16 pazdziernika mam wczesne polowkowe i powinny byc juz tez wyniki z mikromacierzy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z naszym zatykającym zielonkawym gilem po pas zostałyśmy w domu. Pediatra zaleca zostać do końca tygodnia. Ehh a liczyłam ze pochodzi dłużej do żłobka niż przez tydzień, zanim ją coś dopadnie :(

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 23 września 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Filip nie ma jakiegoś strasznego kataru, wieczorem go tylko zatyka. Dzisiaj pierwszy raz został na 8 godzin, płacze i woła mnie, ale zjadł wszystkie posiłki, w aucie zaczął zaraz zagadywac mnie, tak wiec nie ma focha :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 23 września 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania241188 wrote:
    Mówiłam że w smyku są fajne na grubsze nogi i wysokie podbicie.
    My mamy drugą parę z tych co kupiłaś jako pierwsze i s lekkie buty i mega giętkie
    To były jedyne buty które mu pasowały. W ogóle w normalnym smyku było mniej do wyboru niż w outlet.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
‹‹ 2238 2239 2240 2241 2242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ