X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 listopada 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina a często ja karmisz? Bo mój mleko w tygodniu pije tylko na noc a w weekend jeszcze do drzemki.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 23 listopada 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ale mnie tu długo nie było. Dwójka maluchów totalnie mnie pochłonęła. Mały stał się tak absorbujacy, że szkoda gadać. Jest mega brojem. Wszystko ściąga, wylewa, wyrzuca, wszędzie wchodzi i spada. Co chwilę płacz. Kupiliśmy mi kojec bo zupełnie nic bym nie mogła zrobić tylko krok krok zanim chodzić. Wchodzi na krzesła i na stoły próbuje. Mówię Wam totalna masakra.

    Waży już 14kg. Ale zaczął jeść. Nie jest fanem wszystkiego, ale je obiady, kanapki i ine rzeczy. Mleko nadal uwielbia i budzi sie na nie 3 razy w nocy 😣

    Zrobiliśmy im wspólny pokój. Śpią razem. W osobnych łóżkach. Normalnych.

    Powiedzcie co u Was bo nie jestem w stanie nadrobic.

    Jak ciąże? Jak Natalia maluszek? Widzę że będzie 4 dziewczynka? 😊

    U nas obecnie lekkie katary.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 23 listopada 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pampersy nr 5. Ale ja przebieram 2 razy bo tyle pije w nocy. Obecnie wychodzą wszystkie kły. Czwórki już ma. Zobaczymy czy jak wyjdą te zęby to się nie będzie tak budził.

    Jak widzi że jemy to musi chociaż spróbować, nie przepuści.

    I nie je w krzeselku. Tylko u mnie na kolanach. W krzeselku zaraz się wyginal, a tak fajnie siedzi i je

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Ania a my się zastanawiałyśmy gdzie się podziałaś. 14 kilo to niezły klocek, u mnie z 9 i pół może będzie, dawno się nie ważyłyśmy:p

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 23 listopada 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip 11,6 waży. Teraz łatwiej ważyć bo sam staje na wadze :D

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 23 listopada 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania fajnie, że się odezwałaś🙂 Olek z Filipem wagowo idą podobnie.
    U nas też same upadki, wspinanie, wchodzenie tam gdzie nie wolno. Już mamy bliznę piękną na czole, nie wiem co będzie dalej.
    Skoro Olek taki aktywny to nie płacze Ci w kojcu?? Zastanawiałam się nad kupnem, ale stwierdziłam, że nie u siedzi tam.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 23 listopada 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Ania fajnie, że się odezwałaś🙂 Olek z Filipem wagowo idą podobnie.
    U nas też same upadki, wspinanie, wchodzenie tam gdzie nie wolno. Już mamy bliznę piękną na czole, nie wiem co będzie dalej.
    Skoro Olek taki aktywny to nie płacze Ci w kojcu?? Zastanawiałam się nad kupnem, ale stwierdziłam, że nie u siedzi tam.
    No niestety płacze, bardzo mu się nie podoba. Ale muszę go tam czasem wsadzić bo nic nie da się z nim zrobić. Ściąga wszystko. Ciągle ciągnie mnie za ciuchy. Z Pola tego nie miałam.

    Ale jest z niego totalny przytula i śmieszek. Tak się podpisuje jak ktoś przyjdzie że wszyscy się śmieją 😊


    A powiedzcie jak rozwój u Waszych maluchów mówią dużo? Mój mama, tata, baba, Dada, nie ma. Ić(czyli idź). Pokazuje ucho, buzię, oko, brzuch. I wie jak robi konik, kot i pies. Rozumie wszystko raczej. Wyrzuca swoje pampersy😉 wrzuca pranie do pralki, wie jak mówię myju myju to do łazienki idzie.

    I zaczął spać z misiem. Jak go nie ma to go szuka, musi go mieć do spania i koniec.
    Tylko żeby zaczął spać lepiej to by było super

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na to Wiszenie u nogi to mam dwa sposoby. Albo siada na blat w kuchni. Albo ja schodze sama na dół. 😊

    Ogolnie to Hani się wydaje, że jest mega dorosła. Wszystko dosłownie wszystko chce robić sama. W niczym nie chce dać sobie pomóc. A jak próbuję - to histeria. 🤦🏻‍♀️

    U nas z mową to średnio, jest z 10 słów które ładnie mówi. Ale rozumie wszystko. Nie daj boże powiem "nie wolno" - to się wścieka.

    Etap wchodzenia im wyżej tym lepiej jest teraz stabilny.
    Swoją pierwszą wspinaczkę - narożnik - stół zaliczyła w wieku 10 Msc.
    Teraz jest mniej upadków. Chociaż szaleństwo większe.

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 23 listopada 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie że moja dzisiaj w dzień nie spała w ogóle... Trzy razy ją kładłam i nic, taki miała dobry humor... I padła o 19 i śpi

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 23 listopada 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip strasznie naśladuje, wczoraj tata "robił" auto z drewnianych klocków - okraglu klocek i na to drugi z wycieciem i oczywiście Filip dzisiaj też takie auto robił :D w ogóle klocki drewniane to teraz hit.
    Na kolacje Filip dzisiaj je gotowana marchewke z rosołu... Tak sobie wymyślił

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 23 listopada 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozostaje wierzyć, że ta mamoza się kiedyś skończy😁 najbardziej się boję, że ten mój kaskader naprawdę sobie kiedyś krzywdę zrobi.
    Filip mówi mało, ale bardzo dużo rozumie.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 23 listopada 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bardzo dobrze z mową. A to wiszenie na nodze to też mnie do szału doprowadza. Przeważnie wisi jak coś gotuje i mam np brudne ręce... I nie mogę jej wziąć

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, jak mam brudne ręce. Albo coś myje w zlewie - to wtedy największe Wiszenie i krzyki. 😊 😊

    Mam nadzieję że przed 18stka się to skończy. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2019, 21:17

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 23 listopada 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na wadze 10,2kg

    Dopiero co pisalam, ze na noc 4 z DM Öko ma, a tu juz trzecia noc z rzedu przesikana, chyba czas na 5 pomomo, ze sa dopiero od 15kg...
    Dzis zalozylam pampers premium 5 i zobacze jak będzie...

    Ania, ja sie do wspinaczek wyczynowych pfzyzwyczailam... Mia wspina sie od 8 miesiaca na totalnie wszystko! Kanapa, meble, krzesla, stol, drabina, na wszystko na placu zabaw, no malpa nie dziecko🙈 maz sie smieje, ze alpinistka rosnie...
    Cale szczescie, ze odrazu opanowala schodzenie tylem z tych wspinaczek...
    Teraz juz z naroznika zeskakuje tylem schodzac oparciem, a jak normalnie z siedzenia to juz pfzodem na nozki🙈
    Z piewnicy sama po schodach wejdzie do gory, no naprawde szaleniec maly!


    Mamoza u nas tez na calego! A jak nie mamoza, to musze i tak latac sprawdzac, czym jest spowodowana cisza, bo zawsze cos napsoci!
    Wczoraj robilam obiad, to biegala miedzy pokojem a kuchnia po papryke i tym sposobem chyba polowe zjadla w czasie gotowania😂

    No i mega zosia samosia z niej... sama ubiera skarpety, rajtki i spodnie na jedna noge, bo podciaga do gory i sie wkurza, ze nie moze wlozyc drugiej, oczywiscie histeria wtedy, bluzke sama przez glowe zalozy, ale nie wie co z rekoma, tzn wie, ze w dziurki, ale jeszcze sama nie moze odnalezc, czapke sama zaklada, no wszystko by sama robila...

    U nas mowa tez srednio i podobnie jak u Natalii, ulubione slowo to WOW😂🙈
    Mowi tez mama, tata, imie naszego psa, jak cos spadnie mowi o-o, oć (chodz), tak, nie, yy ma (nie ma), ojojoj (pokazujac ile ma klopotow), udaje, ze kicha robiac apsik, robi i mowi papa, dzis caly dzien robila tititi i nununu😂 bije brawo, nasladuje jak robi piesek, kotek, krowka, kaczka, kurka i sowa...
    Nie chce sie uczyc za nic gdzie jest oczko, nosek itp🤷‍♀️

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja już pokazuje wszystkie części ciała łącznie z paluszkami czołem i policzkami:p to jej szybko poszło:p

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że te dzieciaki nasze tak różne 🙂
    Filip nie za bardzo jest zainteresowany jak chce mu coś pokazać, nauczyć go. Teraz mamy fazę strzelania fochów i zabijania wzrokiem jak mówię: nie wolno.
    A i faza na robienie brum brum, nawet jak jedzie pociąg, a nie samochód😁

    Z mężem rozkminialiśmy dzisiaj jak zabezpieczyć choinkę przed ewentualnym przewróceniem. Znając życie u nas może do tego dojść 😁

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, u nas na "nie wolno" tez jest zyciowa histeria😂

    Brumbrum i u nas na topue, na jezdziku brumbrum, samochody na parkingu brumbrum, jezdzik w altance brumbrum 😂 nie wiem skad ona to wziela, bo ja jej akurat tego jak robi autko nigdy nie uczylam...

    A jak ja nauczyc chce czegos, to mnie tez olewa, woli sama sobie...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 23 listopada 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja widzę że ja mam lenia małego ;p do teraz nie wejdzie na sofke, tylko krzyczy żeby go posadzić chociaż schodzić się nauczył daaaawno temu. Do ubierania podaje mi nogę, rękę itp ale sam to najchętniej by na golasa uciekał :D paputki tylko przynosi żeby mu założyć, a tak to nudysta mały.
    Wie gdzie ma brzuszek, głowę, rączki i nozki.
    Mówić to umie tylko papa, cała reszta to jego własny slowotok z którego nie da się nic konkretnego wylapac. Wszystkie zwierzątka to są "kaaa".
    Jak pytam gdzie jest piesek itp to pokaże paluszkiem. Jak mówię idziemy do kuchni to leci do kuchni, to samo do pokoju/lazienki/Na spacer itp. Jeżdżę z nim winda więc schodów sam nie pokonuje. Ale on jest super ostrożny i jak ma z krawężnik zejść to podaje mi rączkę. I to jedyny moment kiedy to robi bo tak idzie w odwrotną stronę niż ja..
    Hitem jest ostatnio zabawa w pociąg.. tzn ja idę i śpiewam "jedzie pociąg z daleka" a on łapie mnie za pupę i krazymy po mieszkaniu ;p do tego pokazuje całego babysharka, trochę nieudolnie ale na Run away jest dziki wrzask i bieganie :D
    Na "oj, nie wolno" to on się śmieje.. więc chyba mnie nie bierze na poważnie. Płacz jest jak coś mu zabiorę i nie daje.
    Autkiem jeździ i robi brrr ale to ja mu pokazywałam :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 24 listopada 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się śmialam że do tego kojca ja się zamknę przed nimi. Olek też nie udiedzi przy książce jak mu chce coś pokazać i nauczyć.

    U nas też miny takie że każdy ma polewke z niego.

    Olek ostatnio wszedł na piłkę i tak się przewrócił na twarz, że całą wargę sobie rozcial. I to tak mocno. Wyglądał jak po botoksie ust. Aż mi łzy stanęły w oczach a raczej twarda jestem.

    I mnie dopadło przeziębienie. Zawsze taka kolejność. Pola przyniesie z przedszkola, potem Olek a na końcu ja. Tatę nigdy nie bierze choroba.


    A ile ząbków już macie?

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 24 listopada 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anua, u nas jak wyszło 6, tak jest 6. Może idą jakieś ale tegonie widać.
    Filip kocha książki, już mam dość. Siedzimy w kuchni, Filip idzie z salonu i gada "mama". Niósł mi książkę... Bo tata przecież nie może.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
‹‹ 2297 2298 2299 2300 2301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ